گوجه‌فرنگی به قیمت خون؛ کیلویی ده هزار تومان!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۴۹۳۱۳
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
۱۹۰۳۶
با توجه به کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در میادین میوه و تره‌بار، بررسی‌ها از سطح شهر نشان می‌دهد که قیمت گوجه‌فرنگی درجه یک و دستچین به محدوده ۸ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است.

خبرگزاری ایسنا: با توجه به کاهش عرضه و افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در میادین میوه و تره‌بار، بررسی‌ها از سطح شهر نشان می‌دهد که قیمت گوجه‌فرنگی درجه یک و دستچین به محدوده ۸ تا ۱۰ هزار تومان رسیده است.

 با آغاز به کار رسمی بازار میوه و تره‌بار در روز شنبه ۱۷ فروردین، بررسی قیمت‌ها و اخبار از آن حکایت داشت که عرضه گوجه‌فرنگی در بازار به شدت کاهش یافته و این موضوع افزایش قیمت دو برابری این محصول کشاورزی را به دنبال داشته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که با آغاز صادرات گوجه‌فرنگی از ۱۵ فروردین‌ماه، حجم عرضه این محصول در بازارهای داخلی به شدت کاهش یافته و قیمت این محصول در میادین میوه و تره‌بار شهر تهران به ۵۰۰۰ تومان رسیده است که این موضوع در گفت‌وگو با رئیس اتحادیه بارفروشان هم به تأیید رسید.

گوجه‌فرنگی به قیمت خون؛ کیلویی ده هزار تومان!

اکنون بررسی‌های میدانی از واحدهای صنفی میوه و سبزی در منطقه شرق تهران از آن حکایت دارد که قیمت گوجه‌فرنگی در واحدهای صنفی افزایش یافته و فروشندگان دلیل این اتفاق را کمبود گوجه‌فرنگی به واسطه افزایش حجم صادرات بیان می‌کنند.

یکی از فروشندگان میوه و سبزی در سطح شهر مدعی است که قیمت گوجه، پیاز و سیب‌زمینی همچون الاکلنگی است که با رشد قیمت یکی از اقلام، قیمت دو محصول دیگر افت می‌کند و این موضوع دقیقاً به تصمیمات دولتی مبنی بر ممنوعیت صادرات وابسته شده است. بررسی قیمت‌ها هم نشان می‌دهد که در واحدهای صنفی سطح شهر که خریدار می‌تواند خود میوه و سبزی را دستچین کند، قیمت هر کیلو گوجه‌فرنگی ۷.۵ تا ۱۰ هزار تومان است و در واحدهایی که فروشنده میوه را انتخاب می‌کند، هر کیلو گوجه‌فرنگی ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان قیمت دارد و در کنار آن واحدهای کوچک میوه و تره‌بار، وابسته به شهرداری تهران، هر کیلو گوجه‌فرنگی درهم و بی‌کیفیت را به قیمت ۳۹۰۰ تومان عرضه می‌کنند.

گرانی گوجه‌فرنگی مقطعی است

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در این باره گفت: بیشتر از همه عواملی که ممکن است در تغییر قیمت یک محصول اثرگذار باشد، جو روانی حاکم بر بازار و آزاد شدن ناگهانی صادرات است. در مورد گوجه فرنگی نیز وضعیت به همین شکل است، چرا که افزایش قیمت نمی‌تواند اینقدر سریع و دفعی اتفاق بیافتد مگر اینکه جو روانی بازار بهم بریزد.

وی افزود: در موارد دیگر هم شاهد بودیم که به عنوان مثال به محض اعلام خبر قطع شدن صادرات یک محصول مانند پیاز قیمت آن تا حدود ۳۰۰۰ هزار تومان کاهش یافت و این اتفاق برای گوجه فرنگی هم رخ داد. اما مردم باید بدانند که این افزایش قیمت‌ها نه فقط برای گوجه فرنگی بلکه برای همه محصولات تره‌باری دائمی نبوده و به صروت مقعطی و گذراست و به محض متعادل شدن عرضه و تقاضا مجدداً شاهد منطقی شدن وضعیت بازار خواهیم بود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی همچنین درباره مناطق تأمین کننده گوجه فرنگی و تأثیر سیل و بارندگی‌های اخیر بر بازار این محصول توضیح داد: مسلماً سیل و بارندگی‌های اخیر در بازار گوجه فرنگی بی‌تأثیر نیست اما نمی‌توان همه چیز را به آن ربط داد، چرا که در برخی مناطق کشور بارندگی شدید و سیل داشتیم و استان‌های جنوبی در حال حاضر تأمین کننده گوجه فرنگی بازار هستند و جو روانی و آزاد شدن صادرات تأثیر بیشتر و قابل ملاحظه‌ای بر گرانی آن داشته است.

کارگر اضافه کرد: در آینده نزدیک گوجه فرنگی از مناطق دیگر مانند کرج و ورامین و شمال کشور هم به بازار تزریق شده و قطعاً قیمت آن کنترل خواهد شد. همانطور که برای پیاز این وضعیت را شاهد بودیم که عرضه بیشتر آن در روزهای گذشته قیمت آن را کاهش داد، قیمت گوجه فرنگی هم متعادل‌تر می‌شود.

پیش از این نیز، حسن صابری هرندی، رئیس اتحادیه بارفروشان در این باره ضمن تأیید تأثیر صادرات بر کاهش عرضه گوجه فرنگی در بازار و افزایش قیمت آن، به ایسنا گفته بود: در روزهای اخیر که ممنوعیت صادرات پیاز اعمال شده، قیمت این محصول با کاهش ۴۰ درصدی مواجه شده و در کنار آن با برداشته شدن ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی از ۱۵ فروردین ماه امسال، قیمت این محصول تا دو برابر افزایش یافته است.

حال با توجه به اتفاقات اخیر در بازار میوه و تره‌بار و تصیمات دولتی، به نظر می‌رسد وزیر صنعت، معدن و تجارت، برای کنترل، مدیریت بازار و عرضه محصولات کشاورزی با قیمت و کیفیت مناسب در سطح شهر، بار دیگر ممنوعیت صادرات گوجه‌فرنگی را ابلاغ کند و این در حالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند ممنوعیت صادرات و واردات تأثیر بلندمدت و قابل توجهی در بازار نخواهد داشت و باید با تعرفه‌گذاری مناسب نسبت به مدیریت بازار اقدام کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 85
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/01/19
اينا كم عقلن يا .... از روزي كه صادرات گوجه آزاد شده قيمتش رفته بالا خوب اين نشون مي ده بايد صادرات متوقف بشه تا نياز داخل تامين بشه ولي معلوم نيس صادرات گوجه سهم كدوم آقازاده هستش كه نمي تونه از پول دلارش بگذره كسي هم كه فكر مردم نيست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دروغ میگن و جوسازی میکنند تا قیمت بالاتر بره
همین دیروز - یکشنبه 18 فروردین - از تره بار بلوار کوهستان سعادت آباد گوجه فرنگی خریدم کیلویی 3900 تومان و پیاز کیلویی 6200 تومان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ای گاش جنگ بشه بهتر از اینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
من هم الان 19 فروردین ساعت 5 عصر شریعتی بالای سه راه طالقانی خریدم 7000 تومان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
اینا همش درست میشه.
فقط یادتون باشه روز انتخابات صبح زود برین که به صف نخورین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
از شنبه که تره باز شده پیاز نداره میگه پیاز نیست
خوش بحال تون که تره بار تون پیاز داره اونم کیلو 6200
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
لطفا اعلام کنید خونی که کیلویی ده هزارتومان اعلام کردید .این خون. از انواع کدام خون ها است ؟خون ما ها. یا خون شما ها؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
چه تیتر مسخره ای ارزش خون ما خیلی بیشتر از این حرفاست
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/01/19
بر پدر و مادر گرانفروش لعنت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بشمار
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/01/19
معلومه‌ صادرات بی حساب کتاب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
عجب صبری خدا دارد.....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کشور تحریمه از آمریکا داره فشار و تحریم شدید میاد از اونطرفم کشورهای همسایه با سوء استفاده از بیخیالی بعضیا که سرشون گرم محور مقاومت و سوریه است دارن کشور و غارت میکنن همون کشورهاب دوست و برادر همسایه
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1398/01/19
پیاز قدیمی شد الان دوران گوجه است ! سیاست الاکلنگی ،ظرفیت فکری مسئولین در همین حده (تلویزیون رو باز کن و بشنو) انتظار داری به فکر خلاقیت ، شکوفایی ، نوع اوری ،تجارت جهانی باشند ؟ چه انتظاراتی داری !
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/01/19
... تا چیزی بخواد ارزان بشه یه بامبول درست میکنن که بره بالا سر داستان دلار که داشت میومد پایین بانک مرکزی افاضه فرمود بانکها دلار را یازده هزارتومان میخرن همین گفته احمقانه باعث شد دلار پایین نیاد ووو
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/01/19
لعنت خدا برکسی که بانی این گرانیهاست.پیاز امروز ۱۹فروردین ۱۱هزار گوجه ۸هزار ...نمیدونم اینا کجاهستن ما ازکجابیاریم بخدا پول نداریم چکار کنیم.چرا کسی پیگیر این گرانیها نیست‌.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
همه اینها بخاطر این است که مسئولان پاسخگو هستن.( البته از در عقب)
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/01/19
ان شاالله بعد ازصادرات گوجه فرنگی به کشوردوست وبرادربه عراق . که اکنون قیمت گوجه فرنگی در داخل متعادل شد.در اینده نزدیک .که کالایی میخواهند به عراق صادرکنند.که در داخل قیمت ان متعادل شود لطفا اعلام که خودرابرای ان خبر ناگوار اماده نماییم.
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/01/19
برید بمیربد بی کفایتا
برید بمیرد که دل مردم ایران از دست شماها خونه
برید بمیرید
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/01/19
هردم ازین باغ یه بدبختی میرسد
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/01/19
فقط یه کلمه خدالعنتتون کنه ...
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1398/01/19
هیچ راهی برای کنترل قیمت ها وجود ندارد تا زمانی که مسولین در هر رده ومقام مصمم باشند واراده کنند تا جلوی صادرات را بگیرند چیزی که به خانه رواست به مسجد حرام است ظاهرا کنترل مملکت از دست آقایان مسول خارج شده در حالی که خود می دانند مشکل کجاست یک مشت دلال بی وجدان افتادن به جون این مملکت ودارند چپاول میکنند همینجور پیش بروید باید بزودی منتظر جلیقه زردها در ایران باشیم که بعد جمع کردن آنها از سطح خیابان از فرانسه بدتر خواهد بود پس تا دیر نشده کاری کنید.چون مردم صبرشون لبریز شده.
France
13:36 - 1398/01/19
هر کودکی میفهمه با صادرات یک جنس با مصرف عمومی زیاد قیمت ان در بازار بدلیل کم شدن عرضه زیاد میشود بجز مسؤلان مملکت خراب شده ما که علیرغم چندین بار امتحان یا هنوز نفهمیدن یا نونشون تو اینکارهاست متاسفانه انها که باید کسی که مجوز این کار را داده تنبیه کنند یعنی مافوقش یا مجلس هنوز تو چرت تعطیلات عید در اروپا هستند یا اونها هم حالیشون نیست
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/01/19
فقط مونده مردم را صادر کنن، ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
به اونجا هم مي رسيم نترس
اين براي دادن خرج بچه هاي منگلشون تو اروپا و آمريكا دلار و يورو مي خوان از همين راه بايد در بيارن ديگه
مسئولين بي كفايت كه شريك دزدن و رفيق قافله همشون هم اينطورين استثنا نداره
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/01/19
آره قیمت پیاز مقطعی بود بعد شد گوجه بعد ی چی دیگه و بعد تا آخر سال ۵۰ کالا همین جوری میشه در نتیجه گرانی کالا مقطعی می باشد ولی فشار بر مردم مدام هستش... تا کی اوضاع اینه... تا سال ۱۴۰۰؟؟؟ بعدش آرامش میاد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/01/19
دولت بی تدبیر صادرات ول کنید، ملت درمزیقه ست، شما کجای کارین می‌دانیم درصد صادرات درجیب کثیفتون هست، ولی الان وقتش نیست الان نه وقت دزدی و دروغ، حضرات بی درد وبی دغدغه وملت خواب و...... هرچه بر سرمون بیاد از دست خودمون... که چنین دولتهایی برسر قدرت بیاریم. البته .....
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/01/19
مگه خون کیلو ده هزارتومنه ؟ اگه اینطوره یک کیلو خون برام بکش .
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/01/19
دوباره شروع شد... قیمت رب احتمالا برسه به قوطی ۲۰ تمن یا بیشتر... مسئولین در خوابند...
پاسخ ها
بدون نام
Canada
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هرچیزی کمی ارزان میشه فورا مسئولین دست بکار میشن آن را گران کنند این نشان میده مردم برای مسئولین هیچ ارزشی ندارند
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/01/19
حالا دیدیدن گفتم تا ۱۴۰۰ همینه. حالا هر روز مردم را به یه چیزی سرگرم میکنن . این دولت شکست خورده است چاره ای ندارد جز از جیب مردم پول کشیدن. آخه وعده انتخاباتی اش همین بود من کاری میکنم که دولت به سوی مردم دست دراز کنه. مردم هم انتخاب کردن پس باید توان بدید فقط حیف که تر و خشک باهم می سوزند و خدا لعنت کنه به آن کسانی که به این رای دادن و همچنان دارن از حمایت می کنند
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/01/19
به نظرمن کاردولته چون اجازه صادرات میده دفعه اول هم نیست بعدچندمدت دیگه اجازه صادرات نمیدن قیمت گوجه پایین میاددوباره پیازمیشه ۱۵تومان
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/01/19
دروغه گوجه فرنگی اعلا در منطقه ما کیلویی ۳ تا ۴ تومنه
درجه دو هم ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰تومن
الکی شایعه درست نکنید
خدا نسل تون از ایران برداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دروغ تویی. الان خریدم .خ طالقانی 7000 تومان
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
محله شما كجاست كه ما بياييم گوووووجججججه بخريم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
لابد توام همسايه احمدي نژادي
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1398/01/19
وقتی کشور خودمان نیازمند میباشد صادرات چرا؟ وتقعآ اینهایی که صادرات میکنن چه کسانی هستن ؟ آیا از خود این مردم با غریبه هستن.
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/01/19
همه چی کاره خودتونه خدا نابودتون کنه
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/01/19
خدایا مسوولین بی عرضه و بی کفایت ما را مرگ بده. بیچاره کردن ملت رو.
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/01/19
اون احمقی که دستور صادزرات میده باید اعدام بشه ، از امریکا کثیف تر همین منافقان داخلین که متاسفانه مسول و مدیر هم هستن ، اخه کدام بی شرفی اینها را مسول این مزدم فقیر میکنه
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/01/19
ده کیلو میخوام کم خونی دارم خخخ
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/01/19
من تو عید خبر ازادی وارداتو دیدم به همه گفتم گوجه میره بالا ده تومن.کاملا مشخص بود.چند وقت دیگه پیاز ارزون میشه صادرات اونو ازاد میکنن اینو متوقف و این رویه ادامه دارد.
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1398/01/19
عجب خر تو خری ،شده چاپ بشه. مسئولان بی درد
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1398/01/19
ایشالله که همه مسئولین کشور یکی یکی سقط شن هم خودشون هم خانوادشون
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1398/01/19
با همین مقطعی گفتن هر کی هر چی تیغش میبره از مشتری میگیره.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/01/19
روحانی جون هرکی رو دوست داری برو هرروز یه داستان جدید بوجود میاد دیگه کارد به استخوانمون رسیده
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/01/19
لعنت ابدی خدا و فرشتگان و تمام انس و جن بر شما خیانتکاران باد
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/01/19
مملکت ایران دیگه جای زندگی نیست
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/01/19
سیاستهای غلط یا خیانت آشکار .اخه وقتی یه چیزی تو کشور کمه و شدیدا مورد نیاز چرا صادر میکنید .خدا لعنت کنه مسئولین بی فکر سودجورا
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/01/19
لعنت خدا بر مسولین من الاول والاخرینشان
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/01/19
فقط خدا لعنتتون کنه آتیش تو قبر خودتون و هفت جد و آبادتون
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1398/01/19
چرا مردمو نا امید میکنید
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1398/01/19
عجب سیاستی دارید, از طریق همین رسانه ها گرون میکنید, هر چیزی رو که مایل باشید, همین امروز من گوجه خریدم, ۳/۵۰۰ ولی حتما فردا برم بخرمهمون ۱۰ هزار میخرم, خدایا چقدر این مردم ایران مظلومن
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/01/19
خفه شو آقای کار گر با این حرفهای صدمن یک
غاز شما مردم را به بازی گرفته اید
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/01/19
یه درصدبه فکرمردم باشید مادرامدنداریم بیکاریم روحانی خجالت بکش ..
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/01/19
واقعا توی یه مملکت بی عرضه سالار داریم زندگی میکنیم. خودمون بی عرضه ایم چون. دزد سالار رانت سالار دروغ سالار تنبل سالار
حقمونه چون عرضه هیچ کاری نداریم
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1398/01/19
پیاز کم بود گوجه هم اضافه شد ،هر دم ازین باغ بری میرسد ،خدایا به کجا داریم میریم خودت کمک کن
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/01/19
بابا دیگه گندشو در اوردن انگار تعمد دارن مردم اذیت بشن و ناراضی شون کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دلار كم دارند و به طرق مختف پول اختلاسهاشون رو از حلقومتون بيرون ميكشند
Iran, Islamic Republic of
16:02 - 1398/01/19
باید وزیر کشاورزی در یکی از میادین شهر به دار آویخته شود.
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/01/19
بالاخره باید یه جوری سر مردم گرم بشه یه روز مرغ یه روز پیاز یه روز گوشت یه روز گوجه فرنگی .رونق اقتصادی یعنی صادر کردن مایحتاج مردم به برادران عراقی که اونجا راحت زندگی کنند خوش بحالشون
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/01/19
۱۳۱۳ خب بگوتا حواسمان جمع باشه
Kuwait
16:09 - 1398/01/19
خاک عالم بر سرتون با داره کردنتون مگه بازرسی قانونی وجود نداره ؟یا عدالتی آخه گوجه .سیب زمینی پیاز چیه که روز به روز فقط میدونید گرانتر ش کنید برای محو شدن آفریده شده اید
Kuwait
16:13 - 1398/01/19
به یاری خداوند یکتا آنهایی که باعث گرانی می شوند لعنتی هستند هم در این دنیا وهم آخرت
Kuwait
16:14 - 1398/01/19
باعث گرانیها افراد بی هویتند
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1398/01/19
۱۴۴۳ اونکه تو میخری گوجه نیست تا حالا گوجه به عمرت دیدی
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/01/19
۱۴۵۸ امثال خودت که میری رای میدی
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1398/01/19
۱۴۵۹ نظر درست بده که درد مدم بخوره
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/01/19
وقتی وزیر نانوا ن صمت تصمیم به آزاری صادرات گوجه فرنگی و رب گوجه می گیرد طبیعی است تولید کنندگآن بجای فروش داخلی با توجه به قیمت بالای ارز صادرات خواهند داشت آنوقت مردم کشور هم همان محصولات را با قیمت ارز آزاد باید بخرند
شعور وزیر را اصلاح کنید
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1398/01/19
نوبتیه سه ماه بیشتر نیست! بعدش ارزون میشه ممکنه تا هشت هزار تومان هم بعد سه ماه پایین بیاد!!مث پیاز اولش کیلویی17 هزار تومان شد به لطف دولت تبخیر امید و مدیریت همیشه در صحنه الان شده 14هزار تومان فت و فراوان
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/01/19
بیشتر ازاینابدیدبه کشوردوست وبرادرعراق هشت سال متجاوز.
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/01/19
بیشتر ازاینابدیدبه کشوردوست وبرادرعراق هشت سال متجاوز.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
ای دشمن انقلاب بی ادب
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1398/01/19
خوبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
شاید این گرانیها ازنطراقای روحانی. گرانی نیست .یا اعلام کند جنگ روانیه دشمنه علیه ملت .
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/01/20
خلایق هر چه لایق، ببینید دنیا به کدام سو می رود و ما فکر و خیالمون باید درگیر چی باشه!! کمی تفکر
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/01/20
مادیشب خریدیم کیلو چهارو پونصد چ گوجه ای بود به
الکی نگید گرون شد ک گرونش کنن
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/01/20
تنها چیزی که برای اینا اهمیت نداره جان و مال و رفاه مردمه
اینا به روش انگلیسی دارن مملکتو اداره میکنن مردم که گرسنه باشن به فکر سیر کردن شکم خودشونن دیگه با اینا کاری ندارن
Iran, Islamic Republic of
04:55 - 1398/01/23
من خودم ساندویچی دارم دیروز اوردن دم مغازه یه سبد پانزده گیلوی خریدم سیتومن کیلوی دوتومن .دوستان نر باریا گرون میدن از تره بار خرید کنین ولی چیز دیگه میوه فروشیا کیلو هفت میدن برا برقشونو اجارشونو کارگرشونو سود همه چی روش میکشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو