ایران بزرگترین استارت‌آپ‌ها را در سطح منطقه دارد
۸۴۹۴۸۸
۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
۴۱۵۵ 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: پایه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، انسان‌های خلاق و با اعتماد به نفس هستند و ایران بزرگترین استارت‌آپ‌ها را در سطح منطقه به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری فارس : سورنا ستاری عصر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان، مهمترین هدف شرکت‌های دانش بنیان را تغییر درآمدهای اقتصادی از منابع زیرزمینی و نفتی به سمت تخصص و دانش نیروی انسانی دانست و اظهار داشت: ما شاخص‌های نیروی انسانی بسیار خوبی در دنیا داریم که می‌تواند محور توسعه کشور قرار گیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از رشد قابل ملاحظه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های اخیر خبر داد و افزود: نسل جدیدی از کارآفرینان در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول به کار شده‌اند که به‌زودی به شرکت‌های بسیار بزرگی تبدیل می‌شوند.

ستاری ابراز داشت: پایه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، انسان‌های خلاق و با اعتماد به نفس هستند و ایران بزرگترین استارت‌آپ‌ها را در سطح منطقه به خود اختصاص داده است.

وی گفت: ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان جهت‌گیری جدیدی در مقابل جهت‌گیری اقتصاد نفتی است و ثمرات آن در حوزه‌های مختلف قابل مشاهده است که از موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به شمار می‌روند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: کرمان در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان قدم‌های خوبی برداشته و فرهنگ کارآفرینی نیز در این استان به خوبی توسعه یافته است.

ستاری راه‌اندازی پارک علم و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری در استان کرمان را یادآور شد و گفت: این مجموعه‌ها برای حضور جوانان خلاق و دارای ایده آماده‌اند.

وی اظهار کرد: درآمد حاصل از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در سال گذشته بین 80 تا 90 هزار میلیارد تومان و در سال 96 بالغ بر 60 هزار میلیارد تومان بوده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج