نوبخت: حذف ارز ۴۲۰۰تومانی هنوز نهایی نشده
۸۴۹۸۷۲
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
۱۲۰۹۱
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت که باید قبول کنیم شیوه کنونی پرداخت ارز ۴۲۰۰ به کالاهای اساسی درست نیست و این منافع به دست مردم نمی رسد؛ بنابراین بحث تغییر این روند مطرح است اما هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.

خبرگزاری ایرنا: «محمد باقر نوبخت» روز سه شنبه در مراسم رونمایی از دو برنامه «اصلاح ساختار بودجه» و «توسعه، تولید و اشتغال» در محل سازمان برنامه و بودجه، گفت: رییس جمهوری همواره تاکید دارد که باید زندگی و معیشت مردم از نوسانات ارز مبرا باشد؛ بر این اساس سال گذشته ۲۵ کالای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند.

وی ادامه داد: هم اکنون برای واردات ۲۵ قلم کالای اساسی ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت می شود و براین اساس پارسال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه برای کالای اساسی پرداخت شد و پیش بینی کردیم که امسال نیز ۱۴ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با طرح این سوال که با اختصاص این اعتبار آیا به هدف خود رسیده ایم؟ گفت: برای نمونه گوشت قرمز از جمله اقلامی که برای واردات ارز ۴۲۰۰ تومانی پرداخت می شد اما شاهد بودیم که قیمت گوشت به دلیل خروج دام و نبود نظارت کافی کاهش نیافت و مردم از پرداخت یارانه بهره ای نبردند.

وی افزود: براین اساس به این جمع بندی رسیدیم که اگر واردات گوشت با ارز نیمایی باشد قیمت آن کاهش می یابد. از محل واردات گوشت با ارز نیمایی ۵۰ تا ۶۰ هزار میلیارد تومان ارز صرفه جویی می شود.

نوبخت تاکید کرد: به طور یقین حتی ریالی از این میزان در بودجه صرف نخواهیم کرد.وی تصریح کرد: ساز و کار دولت این است که این مبالغ را در اختیار مردم قرار دهیم اما اینکه به واردکننده بدهیم یا به صورت کالابرگ الکترونیکی و شکل های دیگر باشد هنوز به جمع بندی نرسیده ایم.

معاون رییس جمهوری با تاکید براینکه نباید جو جامعه را متشنج کنیم، گفت: بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالاهای اساسی هنوز نهایی نشده و نباید با انتشار اخباری مبنی بر حذف یارانه ۴۲۰۰ تومانی و افزایش قیمت ها جو روانی جامعه را به هم بریزیم و مردم را نگران کنیم.

هفدهم بهمن ماه پارسال به تصویب هیات وزیران با هدف تامین نیاز مصرفی جامعه، مجوز واردات گوشت با ارز نیما و سود بازرگانی صفر صادر شد.پیش از تعطیلات نوروزی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفت و گوییاعلام کرد: با توجه به میزان گسترده واردات و عرضه گوشت گوسفندی و دام زنده در شب عید و ایام نوروز، قیمت هر کیلوگرم دام زنده ۱۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

«حمید ورناصری» افزود: در هیچ استانی نه تنها افزایش قیمت گوشت قرمز نداشتیم، بلکه روند کاهشی آن ادامه دارد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته هدف مصوبه هفدهم بهمن ماه گذشته هیات وزیران درباره واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی را کمک به افزایش تولید داخل دانست و حذف رانت و دلالی را نتیجه یکسان سازی نرخ عرضه گوشت قرمز عنوان کرد.

«محمدرضا کلامی» تاکید کرد هدف مصوبه واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی، جلوگیری از کاهش تولید گوشت قرمز در داخل کشور و ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان سنتی و صنعتی دام برای افزایش تولید بود که رانت ناشی از اختلاف قیمت گوشت را از بین می برد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/01/20
ان شاءالله حذف تووامثال تو نهایی بشه نوبخت
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1398/01/20
سرها به فدایت سردار نوبخت جانباز مخفی
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1398/01/20
مگه ارز ۴۲۰۰ تومانی هم داشتیم. البته برای عده ای خاص شاید ولی برای عموم ارز زیر ۱۳ هزار تومن وجود نداشت
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1398/01/20
خدایا شر این اقای نوبخت رو از سر این مردم خودت کم کن
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1398/01/20
نوبخت استعفا ، استعفا
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1398/01/20
تو یکی رو حذف کنن ما هیچی نمیخایم
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1398/01/20
اونیکه باید حذف بشه تو هستی نه ارز ۴۲۰۰ تومانی ...عامل اکثر بدبختی ها تو هستی و بس...
United States
00:36 - 1398/01/23
اقا یان مسول شما به مردم نه یارانه بدید نه سوبسید چون سود ش فقط گیر رانت خواران میاد فقط لطف کنید برای یک سال قیمت ارز تا حدودی ثابت نگه دارید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج