در رابطه‌تان دچار مشکل می‌شوید، اگر...
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۵۰۳۶۲
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶
۷۵۴۲
چیزی که شما در رابطه عاطفی به آن اعتقاد دارید، می‌تواند روی رابطه تان تاثیر بگذارد. از این رو زوج‌هایی که باور‌های درستی در مورد رابطه شان در سر دارند، رابطه سالم تری را تجربه می‌کنند. در ادامه باور‌هایی را برایتان آورده ایم که برای هر رابطه‌ای ضروری ست؛ بنابراین اگر به آن‌ها اعتقادی ندارید، سعی کنید که در باورتان تجدید نظر کنید.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: چیزی که شما در رابطه عاطفی به آن اعتقاد دارید، می‌تواند روی رابطه تان تاثیر بگذارد. از این رو زوج‌هایی که باور‌های درستی در مورد رابطه شان در سر دارند، رابطه سالم تری را تجربه می‌کنند. در ادامه باور‌هایی را برایتان آورده ایم که برای هر رابطه‌ای ضروری ست؛ بنابراین اگر به آن‌ها اعتقادی ندارید، سعی کنید که در باورتان تجدید نظر کنید.

اگر به این موارد اعتقاد ندارید، در رابطه دچار مشکل می‌شوید

رابطه نیاز به تغییر دارد

درست است که ما باید طرف مقابل مان را همانطور که هست بپذیریم، اما این بدین معنی نیست که به رفتار‌های آزاردهنده او یا هر مشکلی که منجر به دعوا می‌شود تن دهیم. یک رابطه سالم رابطه‌ای ست که هر دو طرف باید برای بهتر شدن تغییر کنند. در واقع تغییر لازمه هر رابطه‌ای ست و بدون آن رابطه رشد نمی‌کند. اگر هر زمان که طرف مقابل تان نسبت به رفتار‌های شما عکس العمل نشان داد و شما در جواب او جمله: «سعی نکن که مرا تغییر دهی» را به زبان آوردید، بدانید که رابطه شما عاقبت خوبی نخواهد داشت. رابطه دو طرفه است، از این رو هر دوی شما باید تغییرات لازم را برای رسیدن به رابطه‌ای ایده آل در خود ایجاد کنید. البته انتظار نداشته باشید که این تغییرات خیلی سریع اتفاق افتد، برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید به خود و شریک زندگی تان زمان دهید.

در هر رابطه‌ای دعوا و بحث وجود دارد

بحث کردن در رابطه مشکل به حساب نمی‌آید، اما این که شما چگونه با شریک زندگی تان بحث می‌کنید، اهمیت زیادی دارد. حتی زوج‌هایی که رابطه سالمی با هم دارند هم گاهی با هم بگو و مگو می‌کنند، اما فرق آن‌ها با دیگران این است که آن‌ها شیوه درست بحث کردن را می‌دانند. آن‌ها به هم بی احترامی نمی‌کنند، ارزش‌های هم را به سخره نمی‌گیرند و در یک کلام آسیبی بهم وارد نمی‌کنند.

در واقع بحث کردن، اگر به شیوه‌ای درست باشد، نه تنها آسیبی به رابطه شما وارد نمی‌آورد، بلکه برایتان مفید هم است، از این رو که می‌توانید بهتر همدیگر را بشناسید، نیاز‌های هم را شناسایی کنید و از دردودل‌های هم باخبر شوید؛ بنابراین اگر می‌خواهید رابطه بهتر و صمیمانه تری با شریک زندگی تان برقرار کنید، از بحث کردن دوری نکنید.

دعوا، برد و باخت ندارد

برخی از زوج‌ها فکر می‌کنند که در پایان بحث، یک طرف باید برنده و طرف دیگر بازنده باشد، در حالی که بحث کردن در رابطه برد و باخت ندارد. اگر شما برای این که طرف مقابل تان را مقصر نشان دهید، با او بحث می‌کنید، بدانید که به جایی نمی‌رسید. این بحث جز بدتر کردن شرایط هیچ چیز دیگری برایتان نخواهد داشت. اگر تصورتان هنگام بحث این باشد که رابطه میدان مسابقه و شریک زندگی تان دشمن شما نیست، مطمئنا نتیجه بهتری از گفتگویتان خواهید گرفت.

نگهداری رابطه عاطفی ساده است

اگر چه نگهداری رابطه عاطفی نیاز به مراقبت زیادی دارد، اما اگر شما فکر کنید که نگه داشتن رابطه مانند کوه کندن است، اشتباه کرده اید. در واقع هر چه رابطه را سخت‌تر بگیرید، برایتان سخت‌تر هم پیش می‌رود. در این شرایط مشکلات کوچکی که هیچ اهمیتی هم ندارند، از نظرتان بزرگ جلوه می‌کند. زوج‌های موفق قبول کرده اند که رابطه سختی‌های خاص خودش را دارد، اما سعی می‌کنند که مسایل را ساده بگیرند. اگر شما مدام به خودتان بگویید که صادق بودن، وفادار بودن یا گذشت کردن سخت است، بدون شک خیلی زود و در بسیاری از شرایط از زیر بار مسئولیت شانه خالی خواهید کرد؛ بنابراین زندگی را ساده بگیرید تا به شما ساده بگیرد.

اگر به این موارد اعتقاد ندارید، در رابطه دچار مشکل می‌شوید

رابطه عاطفی یک نوع سرگرمی ست

درست برخلاف زوج‌هایی که رابطه عاطفی را به خودشان سخت می‌گیرند، دسته‌ای هستند که رابطه بیشتر برایشان جنبه سرگرمی دارد. البته این بدین معنی نیست که اهمیتی به رابطه نمی‌دهند یا در مورد مسایل مهم با یکدیگر حرف نمی‌زنند، بلکه اینگونه است که فضای بیشتری را برای خوشگذرانی در کنار هم باز می‌کنند. اگر چه همیشه در رابطه عاطفی خنده و خوشگذرانی نیست، اما اگر با این دید به رابطه عاطفی نگاه کنید، شرایط خوشگذرانی و شاد بودن بیشتری برایتان فراهم می‌شود. به عنوان مثال اگر با آدم‌های مثبت اندیش در ارتباط باشید، می‌بینید که آن‌ها فرصت و شانس‌ها را به سمت خود جذب می‌کنند؛ بنابراین اگر شما هم به رابطه تان با دید مثبت نگاه کنید، می‌بینید که اتفاقات بهتری برایتان خواهد افتاد.

شما باید از اشتباهات تان درس بگیرید

زوج‌هایی که با هم رابطه سالمی دارند، می‌دانند که اشتباه کردن جز طبیعی یک رابطه است. از این رو یکدیگر را می‌بخشند. آن‌ها به جای این که خطا‌های یکدیگر را تلافی کنند، سعی می‌کنند که از اشتباهات شان درس بگیرند. همین باور، این ذهنیت را در آن‌ها ایجاد می‌کند که هیچ فردی کامل نیست، از این رو انتظارات پایین می‌آید، دلخوری‌ها کمتر می‌شود و به تبع رابطه بهتری را هر دو طرف تجربه خواهند کرد.

هر دعوایی راه حل ندارد

اگر شما با شریک زندگی تان دچار مشکل شدید، اما نتوانستید برای آن راه حلی پیدا کنید، نگران نشوید. هر مشکلی راه حل ندارد. به عنوان مثال از نظر شما یک کار اشتباه است در حالی که طرف مقابل تان آن را درست می‌داند. در این شرایط حتی اگر شما ساعت‌ها هم برای او دلیل و برهان بیاورید، باز هم او از باور خود کوتاه نمی‌آید؛ بنابراین بهتر است برای مشکلاتی که احساس می‌کنید نتیجه‌ای ندارد، خیلی سخت نگردید و از آن رد شوید.

منبع: bustle

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1398/02/19
همه رابطه ها خوب پیش میرن به شرطی که دخالت دیگران نباشد
United States
11:56 - 1398/02/19
اگر بد اخلاق باشیم
خودخواه باشیم
گذشت نداشته باشیم
دروغ بگوییم
حسادت کنیم
به دیگران اجازه دخالت بدیم
به همدیگر احترام نگذاریم
ابراز علاقه نکنیم
پرتوقع باشیم
United States
11:56 - 1398/02/19
اگر بد اخلاق باشیم
خودخواه باشیم
گذشت نداشته باشیم
دروغ بگوییم
حسادت کنیم
به دیگران اجازه دخالت بدیم
به همدیگر احترام نگذاریم
ابراز علاقه نکنیم
پرتوقع باشیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
کالازم_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر