کاهش۴۰درصدی گردشگران نسبت به سال قبل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۵۰۶۱۱
۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۴۴۲۸
رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران با بیان اینکه در کل کشور بین ۳۰ تا ۴۰ درصد با کاهش گردشگران داخلی و خارجی مواجه هستیم، گفت: کاهش گردشگران نوروز تنها به دلیل سیل نبود بلکه شرایط اقتصادی مردم نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.

خبرگزاری ایلنا: رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران با بیان اینکه در کل کشور بین ۳۰ تا ۴۰ درصد با کاهش گردشگران داخلی و خارجی مواجه هستیم، گفت: کاهش گردشگران نوروز تنها به دلیل سیل نبود بلکه شرایط اقتصادی مردم نیز در این موضوع تاثیرگذار بوده است.

حرمت‌الله رفیعی (رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران) درباره میزان سفرهای نوروزی امسال گفت: قاعدتا بلایای طبیعی که امسال به وجود آمد، سبب ریزش گردشگران در استان‌های مختلفی شد و علاوه بر استان‌های گلستان، فارس و خوزستان، بقیه استان‌ها نیز این موضوع را تجربه کردند. قاعدتا در چنین وضعیتی ما هم باید کمک می‌کردیم تا مقداری رفت‌وآمد به شهرهای مختلف را کم کنیم تا نیروهای کمک‌رسانی به صورت بهتری بتوانند به کارشان برسند.

وی افزود: به این ترتیب در نوروز امسال شاهد ریزش مسافران بودیم. اما دلیل این موضوع تنها مختص به سیل نبود و شرایط اقتصادی مردم هم دلیل دیگری برای آن به شمار می‌آید. در نتیجه باید گفت که اگر امسال سیل هم نمی‌آمد، ما شاهد ریزش گردشگران نسبت به سال گذشته بودیم. چراکه شرایط اقتصادی مردم نابه‌سامان بوده و با توجه به جمعیت موجود در تهران که نسبت به نوروزهای قبلی به مراتب بیشتر بود، این موضوع کاملا مشهود بود. به نوعی امسال تهران آنچنان که باید خلوت نبود.

رفیعی با بیان اینکه باید شرایطی ایجاد کنیم که گردشگری به سبد خانوار مردم بیاید چراکه گردشگری تنها جنبه توریستی و تفریحی ندارد و باید در سبد خانوار همه مردم باشد، گفت: مردم یک سال کار می‌کنند و سفر رفتن یکی از نیازهای اصلی آنها به شمار می‌آید. سفر سبب تنوع در کار و زندگی آدم‌ها شده و به همین دلیل خداوند در قرآن تا این اندازه به این موضوع تاکید داشته است. نباید سفر را به عنوان یک کالای لوکس در نظر گرفت، بلکه سفر یک ضرورت برای همه افراد است. به نوعی باید گفت که سفر غذای روح بوده و انسان به همان صورت که به خوراک و پوشاک نیاز دارد، به سفر هم نیازمند است.

رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران با بیان اینکه امسال شرایط اقتصادی کشور مطلوب نبود و سیل این شرایط را تشدید کرد، گفت: به عنوان مثال کیش که یکی از مقصدهای اصلی سفر برای ما به شمار می‌آید و در آن سیل هم نبوده است؛ ولی آمار گردشگران نوروزی امسال کیش نسبت به سال گذشته با کاهش چشمگیری مواجه بوده است.

وی افزود: در نهایت باید بگویم که ما در کل کشور بین ۳۰ تا ۴۰ درصد با کاهش گردشگران داخلی و خارجی مواجه بودیم. البته این آمار بر اساس افرادی است که به دفاتر برای سفر مراجعه می‌کردند. چراکه کسانی که خودشان به سفر می‌روند را به‌طور کل نمی‌توان در آمار محاسبه کرد و مشکل محاسبه دقیق آمار همچنین پابرجاست.

وی درباره کاهش گردشگران خروجی از کشور نیز توضیح داد: تعداد پروازهای خارجی از ایران کاهش بسیاری داشته است. اکنون می‌توان گفت که از دید ما پدیده ناخوشایندی برای سفرهای خارجی به کشورهای همسایه به وجود آمده و به نوعی برای آنها رونق بسیاری به همراه داشته است. به عنوان مثال متقاضیان سفرهای خارجی پلاک‌های ماشین خود را عوض می‌کنند و با ماشین شخصی خودشان به سفر خارجی می‌روند. این موضوع نشان می‌دهد که آنها رنج ۴۰ ساعت سفر را به جان می‌خرند تا اینکه هزینه‌های خود را پایین بیاورند. همین موضوع نیز نشان‌دهنده وضعیت اقتصادی خانوارهاست.

رفیعی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره آخرین وضعیت پروژه سفر ارزان یا آسان نیز بیان کرد: امسال با ایجاد ستادهای استان این کار انجام شد. البته چون بار اول بود نواقصی هم داشت که آنها گفته شده است. اما به عنوان مثال در تهران برای اولین بار چیزی در حدود ۱۵درصد رشد گردشگر داشتیم که بسیار خوب بود. ایام نوروز بهترین زمان گردش در تهران بوده و آلودگی هوا وجود ندارد. همچنین تهران دارای جاذبه‌های بسیاری بوده که اتفاقا به این جاذبه‌ها تعدادی هم اضافه شده است. همین افزایش گردشگر به نوعی نشان می‌دهد که آن طرح سفر ارزان کار خود را انجام داده است.

وی در پایان با اشاره به نداشتن آمارهای دقیق از گردشگران گفت: این افزایش واقعی بوده، می‌توان آمار بازدیدکنندگان از موزه‌ها را بررسی کرد که واقعا بی‌سابقه بوده و این موضوع نشان از افزایش گردشگری در تهران بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/01/22
ما نفهمیدیم پلیس میگه مسافرتها امسال اضافه شده گردشگری میگه کم شده پیدا کنید پرتقال فروشو
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/01/22
امروزه روزیه که ملت فقط دغدغه سیرکردن خانواده راداره البته اگراون اندک افرادی که باپولهای بادآورده زندگی لاکچری دارندوگرانی وتورم راحس نمیکنند که البته خیلی ناچیزه . به برکت جمهوری اسلامی ودولت جناب روحانی امسال دیگه علاوه برکنسلی سفرهای خارجی طبقه متوسط حتی سفرهای شمال کشوروزندگی چندروزه درچادروپارکهای شهرهای شمال نیز دیده نمیشد . مردم حتی بودجه سفرهای اینچنینی راهم نداشتند الا برکت الله .
سازمان تروریستی سپاه پاسداران
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/01/22
بخاطر سو مدیریت هست
Netherlands
13:18 - 1398/01/22
وضع اقتصادی خرابه ، پس مسافرت نیز نیست ، نتیجه اینکه تعداد حوادث جاده ای کاهش پیدا می کند ، بقیه چیزها شعار ......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر