میزان بارش‌ها سه برابر سال گذشته می‌شود
۸۵۱۶۹۱
۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
۳۰۰۰ 
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، میزان بارش‌ها تا پایان سال آبی به حدود ۷۰ میلیارد مترمکعب در جریانات آب سطحی می‌رسند که این میزان سه برابر سال گذشته است.

خبرگزاری ایسنا: مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، میزان بارش‌ها تا پایان سال آبی به حدود ۷۰ میلیارد مترمکعب در جریانات آب سطحی می‌رسند که این میزان سه برابر سال گذشته است.

محمد حاج‌رسولی‌ها با اشاره به وضعیت بارندگی‌ها در ایران گفت: تاکنون ۲۹۰ میلی‌متر بارندگی اتفاق افتاده که این عدد در رکورد ۵۰ ساله رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان این‌که تنها در سال آبی ۱۳۷۱ – ۱۳۷۲ تنها چهار میلی‌متر میزان بارندگی در ایران بیش‌تر از امسال بود، اظهار کرد: میزان بارندگی‌ها نسبت به سال گذشته، ۲.۸ برابر افزایش یافته و این در حالی است که در سال قبل تنها شاهد ۱۰۴ میلی‌متر بارندگی بوده‌ایم.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان این‌که میزان بارندگی‌ها نسبت به میانگین درازمدت ۴۶ درصد افزایش داشته است، تاکید کرد: منابع سطحی و منابع زیرزمینی بهبود یافته است. البته باید گفت که تأثیر این بارندگی‌ها در آب‌های سطحی به مراتب بیش‌تر از آب‌های زیرزمینی بوده است.

حاج‌رسولی‌ها با بیان این‌که بارندگی‌ها موجب شد ورودی به سدها نیز به ۵۲ میلیارد مترمکعب برسد، ادامه داد: میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته که عددی معادل ۱۴ میلیارد مترمکعب بوده ۳.۷ برابر افزایش داشته است.

محمودرضا حقی‌فام - سخنگوی صنعت برق کشور - نیز اخیراً به ایسنا گفته است: بارش‌های اخیر موجب شد توان نیروگاه‌های برق آبی نسبت به سال‌های گذشته، دو برابر افزایش یابد؛ به گونه‌ای که انتظار می‌رود ۵۰۰۰ مگاوات بیش‌تر از سال گذشته ظرفیت تولید برق از این نیروگاه‌ها را داشته باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/01/25
خداوند راهزاران مرتبه شکر.الحمدلله رب العالمین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۵
لازم است که با ساخت سدهای بیشتر از همکنون تمامی قطرات باران را ذخیره سازی کنیم بخصوص که کشوری خشکسال هستیم
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1398/01/25
میزان بارش ها سه برابر شده...تولید برق هم بیشتر شده


ولی هوا یخورده که گرمتر بشه هم کمبودبرق داریم هم آب جیره

بندی میشه

الا برکت اله......
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/01/25
یارانه چی اون چند برابر میشود
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/01/25
ولی خشکسالی ایران راتهدیدمی کند
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/01/25
خدایا تو را به اندازه تعداد ریگ های بیابان ، شکر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج