۶ خوراکی برای ایجاد تعادل هورمونی و کاهش سریع‌تر وزن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
۸۵۵۲۹۷
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
۱۱۰۱۰
میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان، روزانه با راه‌های مختلف کاهش وزن سر و کله می‌زنند تا بتوانند به این هدف دست پیدا کنند. هدفی که برای برخی از افراد غیر ممکن به نظر می‌رسد. یکی از دلایلی که کاهش وزن و یا حفظ وضعیت پس از آن کاری غیر ممکن تلقی می‌شود، این است که افزایش وزن فقط مربوط به پرخوری و یا ورزش نکردن نیست.

برترین ها: میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان، روزانه با راه‌های مختلف کاهش وزن سر و کله می‌زنند تا بتوانند به این هدف دست پیدا کنند. هدفی که برای برخی از افراد غیر ممکن به نظر می‌رسد. یکی از دلایلی که کاهش وزن و یا حفظ وضعیت پس از آن کاری غیر ممکن تلقی می‌شود، این است که افزایش وزن فقط مربوط به پرخوری و یا ورزش نکردن نیست.

هورمون‌ها نیز مخصوصاً انسولین، کورتیزول و استروژن، می‌توانند در کنترل سوخت و ساز بدن به شدت مؤثر واقع شوند؛ بنابراین ایجاد تعادل در میان هورمون‌ها هم می‌تواند کاهش وزن را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر کند.

۶ خوراکی مناسب برای ایجاد تعادل هورمونی و کاهش سریع‌تر وزن

با در نظر داشتن نکته‌های گفته شده در سطر‌های پیش، رژیم غذایی نقش به شدت مؤثری را در ایجاد تعادل هورمونی انجام می‌دهد. رژیم غذایی‌ای که بر پایه‌ی تعادل هورمونی بنا شده باشد، باید ترکیبی از پروتئین خالص، سبزیجات، میوه‌ها و غذا‌هایی با چربی سالم باشد.

چربی سالم نیز یکی از موارد خوراکی است که برای سلامتی، حفظ تناسب اندام و تعادل هورمونی اهمیت فراوانی دارد، آیا می‌دانید چرا؟ بدین خاطر که چربی‌های سالم، ساختمان‌های هورمون هستند. بدون داشتن میزان کافی از چربی سالم در بدن، هورمون کافی برای تعادل تولید نمی‌شود. پس نتیجه می‌گیریم که با داشتن یک رژیم غذایی سالم، تعادل هورمونی کاری سهل و آسان خواهد شد.

به همین منظور در ادامه یک لیست از مواد غذایی سالم را به شما معرفی کرده ایم که می‌توانند به تعادل هورمونی و کاهش وزن سریع شما کمک کنند. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

کره طبیعی

این ماده‌ی غذایی وقتی به نهایت فایده خود می‌رسد که بتوانید آن را به شکلی ارگانیک از گاو‌های روستایی بگیرید. در این صورت، مزه‌ی بی نظیری هم به وعده‌های غذایی تان اضافه کرده اید. کره یک منبع بسیار غنی از ویتامین‌های E، D و K است و مهم‌تر از همه این است که چربی اسید کاملا ملایمی را برای تولید کافی هورمون‌ها به شما ارائه می‌دهد.

دوستان عزیز باید توجه داشته باشید که شما نیازی به چند کیلو کره در وعده‌های غذایی تان ندارید، یک تکه‌ی بسیار کوچک از کره در میان کل غذای تان می‌تواند برای ایجاد تعادل هورمونی شما کافی باشد.

سبزیجات چلیپایی

۶ خوراکی مناسب برای ایجاد تعادل هورمونی و کاهش سریع‌تر وزن

اعضای خانواده‌ی سبزیجات چلیپایی شامل بروکلی، کلم، کلم پیچ و گل کلم می‌شوند که اخیراً با توجه به تحقیقات جدید دانشمندان، تبدیل به ستاره‌های مواد خوراکی شده اند و دلایلی کاملا منطقی برایشان وجود دارد. این مواد غذایی منابع سرشاری از ویتامین، مواد معدنی، آنتی اکسیدان و فیبر هستند. فیبر به درون بدن شما رسوخ کرده و شکر را از بین می‌برد؛ که این مسئله سبب می‌شود میزان انسولین شما بالا نرفته، و بدن به طور خودکار به اضافه وزن دچار نشود.

این سبزیجات شگفت انگیز را می‌توانند در میان سالاد خود، خرد کرده و یا آن‌ها را در میان پاستا‌های ایتالیایی میل کنید تا هم به ایجاد تعادل هورمونی و هم به کاهش سریع‌تر وزن خود کمک کنید.

آجیل و دانه‌ها

گردو، بادام هندی، دانه‌ی آفتاب گردان و هر عضوی از خانواده‌ی آجیل‌ها می‌توانند برای شما سطح بالایی از پروتئین گیاهی و چربی سالم را به ارمغان آورند. گردو‌ها اصولا عملکردی در رابطه با متعادل سازی هورمون‌ها دارند؛ چرا که گردو شامل امگا ۳ و اسید چرب می‌شود و برای تولید هورمون به شدت مورد نیاز است. همچنین این آجیل‌ها منابع سرشاری از فیبر هستند که میزان قند خون را کنترل کرده و انسولین شما را در حالت متعادل نگه می‌دارند.

توت‌ها

توت‌ها منابعی غنی از آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی هستند که می‌تواند به سلامت و امنیت بدن شما کمک کنند. توت‌ها همچنین همانند سبزیجات چلیپایی سرشار از فیبر هستند. این دسته از مواد غذایی قند بالایی را شامل نمی‌شوند، از این رو، به درون خون شما رسوخ کرده و میزان قند خونتان را در حالت متعادل حفظ می‌کنند.

آواکادو

آواکادو می‌تواند در دو سطح متفاوت به سلامت و ایجاد تعادل هورمون‌ها کمک کند. سطح اول مربوط به این مسئله است که آواکادو سرشار از چربی سالم است و می‌تواند به تولید هورمون‌های کافی و حفظ سلامت هورمون‌ها کمک کند. در سطح دیگر، آواکادو شامل یک نوع استرول گیاهی می‌شود که می‌تواند به کاهش میزان استروژن در بدن کمک کند و از این نظر، انتخاب بسیار مناسبی برای زنانی است که استروژن بالایی دارند؛ مانند زنانی که به سندروم تخمدان مبتلا هستند؛ بنابراین شما می‌توانید آواکادو را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این ماده غذایی مفید، می‌تواند در میان سالاد، و یا به شکلی له شده در میان غذا‌های مکزیمی و یا در قالب آبمیوه مصرف شود.

ماهی چرب

۶ خوراکی مناسب برای ایجاد تعادل هورمونی و کاهش سریع‌تر وزن

تن ماهی، ماهی اسقومری، سالمون و یا هر ماهی چرب دیگری می‌تواند بهترین انتخاب برای ایجاد تعادل هورمونی باشد. دلیل این مسئله این است که این ماهی‌ها نیز همانند گردو، منابع سرشاری از امگا ۳ هستند، که می‌توانند به تولید هورمون کمک کنند.

به طور خلاصه، این مواد غذایی نه تنها به سلامت کلی شما کمک می‌کنند، بلکه به متعادل سازی طبیعی هورمون‌های شما نیز سرعت می‌بخشند. این مواد غذایی نه تنها احساس بهتری به شما می‌دهند، بلکه شما را به هدف کاهش وزنتان نزدیکتر می‌کنند. یعنی هم سبب احساس و هم سبب ظاهر بهتری برای شما می‌شوند!

یگانه سهرابی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دارو سازی عبیدی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر