مبنای اخذ عوارض از «زوج و فرد» مشخص نیست
۸۵۶۲۹۷
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
۳۲۴۹
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: زیر ساخت های لازم برای اخذعوارض از محدوده زوج و فرد وجود ندارد.

خبرگزاری مهر: دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: زیر ساخت های لازم برای اخذعوارض از محدوده زوج و فرد وجود ندارد.

محمد علی کرونی،با اشاره به تاکید مدیران شهری بر اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد گفت: پاسخ مکاتبه معاونت حمل و نقل در خصوص عوارض زوج و فرد از طرف کمیسیون حمل و نقل شفاف داده شده است، این مسئله از سوی مدیران حمل و نقلی شهر تهران از یک مسیر اشتباه پیش برده شده، نخست نمی‌بایست تفسیر مصوبه را راسا از ریاست شورا استفسار می‌کردند بلکه استفساریه باید از طرف شهردار به شورا ارسال شود همچنین اگر هم اصرار به تعیین تکلیف موضوع دارند می‌بایست با کمیسیون تخصصی مکاتبه می‌شد، لذا برداشت اینگونه است که در تمایلی هم به تغییر وضعیت موجود وجود ندارد و متأسفانه اصرار بر تضییع حقوق شهروندان است، چرا که به فرض درست بودن برداشت معاونت حمل و نقل از مصوبه شورا مبنی بر اخذ عوارض از تردد کنندگان در محدوده زوج و فرد، مادامی که زیرساخت‌های اینکار فراهم نیست و بازه زمان خروج خودروها از این محدوده به علت نبود دوربین قابل شناسایی نمی‌باشد بر چه مبنایی نرخ تردد را تعیین می‌کنند.

وی ادامه داد: کمیسیون تخصصی شورا که در زمان تصویب مصوبه، عملاً بیشترین زمان بررسی را به آن تخصیص داده و در جریان جزئیات بوده مخالف اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد است.

کرونی تاکید کرد: تبصره مورد ابهام نیز در آن زمان صرفاً جهت ایجاد تسهیلاتی برای تردد در روزهای مخالف پلاک خودرو در مصوبه گنجانده شد تا مشابه سال‌های قبل با خرید طرح ترافیک شهروندان بتوانند قانونی در سطح شهر تردد کنند و البته در غیر این صورت از سوی پلیس جریمه شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/02/06
کم کم دارید وارد مرحله جدیدی به نام از ماست کره میگیرید میشوید دنبال چی هستید ؟؟؟؟ از امریکا بدتر شما هستید که دارید تحریم میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
مزخرف ترین طرحیاز سازمان حمل نقل ترافیک من ندیدم هرزگاهی یک قانون مزخرف روطراحی میکنند واز هر حرکتی وسیله نقلیه میخواهند پول در بیاورند مثل طرحی که قراره از اول تیر به اجرا گذاشته شود مثل طرح ترافیک همه چیز در این مملکت پولی شده مردم منتظر پولی شدن نفس کشیدن در تهران باشند که این هم بزودی پولی میشود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۶
لطفا از عابرین پیاده رو و هم استفاده کنندگان از پارک ها وفصای سبز هم مالیات بگیرید‌ لطفا عقب نمانید.!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج