وزیر بهداشت: ماما‌ها دغدغه رهبری را رفع کنند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۶۶۸۵
۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
۵۰۸۵
وزیر بهداشت گفت: ماما‌ها نیازمند مهارت‌های جدید هستند و باید پایه مامایی را در ارائه دیگر خدمت‌ها تقویت کنیم. انتظار من از جامعه مامایی کشور این است که در رفع دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با رشد جمعیتی کشور تلاش کنند، این یک دغدغه به جا بوده و اگر ما به عنوان کادرفنی از این شرایط موجود مراقبت کافی نکنیم در آینده شرمسار خواهیم بود.

خبرگزاری ایسنا: وزیر بهداشت با بیان اینکه ماماها نیازمند مهارت‌های جدید هستند و باید پایه مامایی را در ارائه دیگر خدمت‌ها تقویت کنیم، گفت: انتظار من از جامعه مامایی کشور این است که در رفع دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با رشد جمعیتی کشور تلاش کنند، این یک دغدغه به جا بوده و اگر ما به عنوان کادرفنی از این شرایط موجود مراقبت کافی نکنیم، در آینده شرمسار خواهیم بود.

 دکتر سعید نمکی در مراسم روز جهانی ماما ضمن تبریک این روز به جامعه مامایی، گفت: در سال‌های پس از انقلاب خدمات زیادی به اقشار مختلف در نظام سلامت ارایه شد که یکی از اصلی‌ترین ارکان نظام ارایه خدمت ماماها بودند. ماماها نقش زیادی در تحقق دستاوردهایی از جمله کاهش میزان کاهش مرگ و میر زنان، حذف کزاز نوزادان، ترویج تغذیه با شیر مادر و کاهش آسیب‌های ناشی از کم توجهی به تغذیه و واکسیناسیون ایفا کردند.

وی با بیان اینکه بنده ۹ بار به مناطق سیل‌زده سفر کردم و همکاران ما در این مناطق صحنه‌هایی را ایجاد کردند که دوست داشتم دست تک تک آنها را ببوسم، افزود: برای کشوری که در اوج تحریم‌ها و گرفتاری‌ها و فشار منابع مالی است، در این شرایط به ۲۵ استان خدمات درمانی ارایه شد که افتخار آمیز است.

نمکی ادامه داد: از طرفی یکی از افتخارات کشور آموزش آکادمیک مامایی است. در اردیبهشت ماه سال ۹۳ همکاران ما ترغیب به زایمان طبیعی را به عنوان سیاستی در مسیر خود قرار دادند که در کاهش سزارین و ترویج زایمان طبیعی توفیقات قابل توجهی را به دست آوردیم، اما باید در خصوص علل عدم توفیق این موضوع در برخی مناطق بررسی‌هایی داشته باشیم.

لزوم بازنگری در آموزش‌های مامایی

نمکی تاکید کرد: آنچه که به عنوان وزیر و کارشناس حوزه سلامت، از ماماها انتظار دارم این است که در دانشگاه‌های مامایی در مجموعه آموزش‌ها بازنگری صورت گیرد؛ ما تمایل داریم ماماها به عنوان رکن اصلی و قابل اعتماد نظام سلامت مهارت‌ها و قابلیت‌هایی فراتر از بحث ارائه خدمت داشته باشند. ما تمایل داریم ماماها به عنوان افراد چند وجهی در نظام سلامت حضور داشته باشند.

پایه مامایی در ارایه دیگر خدمت‌ها تقویت شود

ماماها در مبحث رشد جمعیت کشور تلاش کنند

وی افزود: ماماها نیازمند مهارت‌های جدید هستند و باید پایه مامایی را در ارائه دیگر خدمت‌ها تقویت کنیم. انتظار من از جامعه مامایی کشور این است که در رفع دغدغه مقام معظم رهبری در رابطه با رشد جمعیتی کشور تلاش کنند، این یک دغدغه به جا بوده و اگر ما به عنوان کادرفنی از این شرایط موجود مراقبت کافی نکنیم در آینده شرمسار خواهیم بود.

نمکی اظهار کرد: اولین کاری که ماماها می‌توانند انجام دهند این است که با مراقبت‌های درست قبل از زایمان، نگذارند امید مادری به آوردن فرزندی که در شکم دارد ناامید شود و با مراقبت مستمر و هوشیارانه جان مادر و جنین را مراقبت کنند.

وی افزود: یکی از راهکارها این است که جان مادر و کودک به خطر نیفتد. اواخر سال گذشته به من اعلام شد که مادر بارداری در یکی از روستاهای چابهار نیازمند کمک است. بالگرد ما اعزام شد، اما بر اثر حادثه‌ای پنج نفر از عزیزان ما که در بالگرد بودند، شهید شدند. ما باز دستور دادیم دومین بالگرد به منطقه اعزام شود و مادر نجات یافت.

نمکی گفت: نجات دادن جان انسان‌ها برای ما مهم است. وقتی لباس سفید را پوشیدیم باید بدانیم این همان لباس احرام ما است تا مانند پروانه به دور افراد نیازمند و بیمار بگردیم. اولین گام این است که ماماها به ما کمک کنند تا طرح ملی مراقبت‌های درست قبل از زایمان، حین زایمان و پس از زایمان نوزادان انجام شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: ماماها باید افرادی که ازدواج کرده و یا دارای یک فرزند هستند را به فرزندآوری ترغیب کنند. در عین حال ما نباید به دنبال افزایش جمعیت به گونه‌ای برویم که افرادی که در حاشیه شهرها بدون تسهیلات زندگی می‌کنند، فرزندانی را به دنیا بیاورند و جان مادر و جنین به خطر بیفتد و کودک در شرایطی که از لحاظ اجتماعی و اقتصادی مناسب نیست، رشد کنند.

تلاش در جهت گسترش مراکز درمان ناباروری

وی افزود: باید بدانیم اگر آهنگ رشد زیرساخت‌های کشور متناسب با آهنگ رشد جمعیت نباشد، رشد جمعیت به ضد ارزش تبدیل خواهد شد. در این زمینه تمام بخش‌ها به توسعه زیرساخت‌ها اعم از آموزش، درمان، اقتصاد سلامت و اشتغال به یکدیگر کمک کنند؛ چراکه اگر آهنگ رشد جمعیت تندتر از آهنگ رشد توسعه باشد، این راهکار به سرانجام نخواهد رسید.

وزیر بهداشت گفت: زیرساخت‌های متناسب با رشد جمعیت باید فراهم شود و ما تلاش می‌کنیم مراکز درمان ناباروری را گسترش دهیم‌.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر