۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
لایکو_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
لایکو_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۶۷۲۹
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
۱۳۴۶۱
دنیای ما پر است از حوادث و اتفاقاتی که ذهن و دانش انسان هنوز نتوانسته دلیلی قانع‌کننده برای آن‌ها کشف کند. حوادثی که آن‌قدر عجیب و باورنکردنی هستند که گاهی بیشتر به یک معجزه شباهت دارند.

برترین ها - سهیل بالینی: دنیای ما پر است از حوادث و اتفاقاتی که ذهن و دانش انسان هنوز نتوانسته دلیلی قانع‌کننده برای آن‌ها کشف کند. حوادثی که آن‌قدر عجیب و باورنکردنی هستند که گاهی بیشتر به یک معجزه شباهت دارند.

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ حادثه تاریخی و مشهور که هیچ دلیل علمی و قانع‌کننده‌ای برای آن‌ها کشف نشده است. حوادثی که ممکن نیست نمونه‌ای مشابه از آن را در زندگی خود تجربه کرده باشید.

اعجوبه موسیقی

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

تصور کنید که یک روز بدون اینکه هیچ آموزش و تمرین خاصی را انجام داده باشید، به یک هنرمند موسیقی‌دان تبدیل شوید. این درست همان اتفاقی است که برای شخصی به نام Derek Amato رخ داده است. در سال ۲۰۰۶ درک در یک استخر در حال شنا کردن بود که اتفاقی ناگوار برای او رخ داد. پس از شیرجه زدن، سر درک به کف استخر برخورد کرد و او دچار ضربه مغزی شد.

پس از این اتفاق، درک بیش از ۳۵ درصد از مو‌های خود را از دست داد، بخشی از حافظه او دچار مشکل شد و مهم‌تر از همه، به یک آهنگ‌ساز نابغه تبدیل شد. با این مصدومیت درک آماتو که هیچ آموزش حرفه‌ای موسیقی را در زندگی تجربه نکرده بود، می‌توانست حرکت نت‌ها را در ذهن خود تصور کند.

هرچند اتفاقاتی مشابه در تاریخ پزشکی وجود دارد، اما هیچ فرد دیگری در جهان تا این حد تحت تأثیر ضربه‌مغزی قرار نگرفته است. زندگی درک آماتو بعد از این اتفاق به‌ظاهر ناگوار، زیر و رو شد و او این‌روز‌ها به‌عنوان یک موسیقی‌دان مشهور و موفق به زندگی ادامه می‌دهد.


ابر طوفان‌زا در شهر تیوی

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

جزیره تیوی یک جزیره کوچک در استرالیا است که به خاطر یک ابر طوفان‌زا به شهرت جهانی رسیده است. این ابر که هکتور نام‌گذاری شده، هرساله از ماه شهریور تا اسفند در آسمان این جزیره نمایان می‌شود و تقریباً هر روز، علائمی از طوفان را نشان می‌دهد.

نام‌گذاری هکتور در زمان جنگ جهانی دوم رخ‌داده و همین موضوع ثابت می‌کند که زمان زیادی از به وجود آمدن پدیده هکتور گذشته است. دانشمندان زیادی سعی به بررسی و کشف راز این پدیده آسمانی کرده‌اند، اما هنوز دلیلی قانع‌کننده برای تکرار حضور این ابر در آسمان تیوی وجود ندارد.


دستخط ناشناخته

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

حدود ۵۰۰ سال پیش این دستخط به زبانی ناشناخته نوشته شده است. در سال ۱۹۱۲، ویلفرد ووینیچ، این دست‌نوشته رمزآلود را برای بررسی بیشتر به ایتالیا آورده است. از این رو دستخط ناشناخته با نام کاغذ ووینیچ شناخته می‌شود.

با توجه به جنس کاغذ به‌کاربرده شده در این نوشته، دانشمندان باور دارند که ممکن است این دستخط در جنوب ایتالیا یا جزیره مالت نوشته شده باشد. دانشمندان زیادی از زمان جنگ جهانی اول تاکنون سعی کرده‌اند تا راز این دست‌نوشته را فاش کنند، اما هنوز هیچ خط‌شناسی نتوانسته معنی این کلمات را کشف کند.

شاید با خودتان فکر کنید که این دست‌نوشته یک شوخی ساده است، اما باید به این موضوع اشاره کنیم که کاغذ ووینیچ ۲۷۲ صفحه دارد و بدون شک هیچ‌کس چنین زمانی را صرف نوشتن یک شوخی نمی‌کند.


رقص مرگ

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

در سال ۱۵۱۸ یک بیماری بسیار عجیب در شهر استراسبورگ نمایان و به یک همه‌گیر تبدیل شد. این بیماری که بیش از ۴۰۰ نفر را گرفتار کرد با نام بیماری رقص شناخته می‌شود. در تابستان ۱۵۱۸ زنی به نام تروفیا شروع به رقصی بدون کنترل کرد و کم‌کم ۳۴ نفر دیگر نیز به شرایط او دچار شدند.

در آغاز تصور عمومی این بود که یک موضوع غیرطبیعی باعث این اتفاق شده، اما پزشکان آن دوره باور داشتند که یک بیماری ویروسی، عروق این افراد را تحت تأثیر قرار داده است. روزانه بیش از ۱۵ نفر جان خود را در اثر مشکلات ناشی از این بیماری از دست دادند.

با توجه به اشاره این اتفاق در کتب تاریخی مختلف می‌توان حقیقت این بیماری را تأیید کرد، اما هنوز مشخص نیست که چه ویروس، باکتری یا قارچی توانسته چنین تأثیری را بر بیماران بگذارد.


سیگنال بیگانه

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

در سال ۱۹۷۷ یک سیگنال بسیار عجیب در تلسکوپ رادیویی دانشگاه اوهایو دریافت شد که تاکنون هیچ توضیح علمی مشخصی برای آن ارائه نشده است. این سیگنال ۷۲ ثانیه‌ای آن‌قدر واضح و متفاوت بود که کارشناس دریافت‌کننده آن در کنار کاغذ، واژه WOW را نوشت. این‌روز‌ها این سیگنال با نام سیگنال WOW شناخته می‌شود.

بسیاری از دانشمندان اعتقاد دارند که این سیگنال خاص، توسط موجوداتی فرازمینی تولید شده و تعدادی دیگر آن را حاصل عمل یک انسان می‌داند. بااین‌حال دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند وسیله یا موجود تولیدکننده این سیگنال را کشف کنند.


صفحه فستوس

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

درست مثل نوشته ووینیچ، صفحه فستوس نیز تاکنون برای تمامی کارشناسان و تاریخ‌شناسان، ناشناخته مانده است. این دیسک سفالی که به نظر به دوران برنزی تاریخ برمی‌گردد، نشانه‌هایی بسیار عجیب دارد که با مفاهیم مختلف مذهبی در ارتباط است. بااین‌حال هنوز هیچ توضیح مشخصی برای این دیسک کشف نشده است.

بیشتر کارشناسان باور دارند که این صفحه برای پیش‌بینی آینده استفاده می‌شده. از سوی دیگر ممکن صفحه فستوس تنها یک نماد مذهبی عجیب و غریب باشد. این صفحه این روز‌ها در موزه‌ای در یونان نگهداری می‌شود.


روستای گم‌شده

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

در سال ۱۹۳۰ اهالی یک روستای کم‌جمعیت که در جزیره‌ای در کشور کانادا زندگی می‌کردند، در طول کمتر از یک روز ناپدید شدند. یک فروشنده پشم که یک روز قبل از ناپدید شدن این روستا، به این محل مراجعه کرده بود، با مراجعه دوباره متوجه می‌شود که تمامی اهالی روستا و خانه‌های ساخته‌شده در این روستا به‌طورکلی ناپدید شده است.

دانشمندان کانادایی بررسی‌های زیادی را در راستای کشف راز روستای گم‌شده انجام داده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند به توضیحی علمی و مشخص دست پیدا کنند. باور عمومی این است که روستا باید بر اثر رانش زمین نابود شده باشد، اما توضیحی مشخص برای سالم ماندن گیاهان و حیوانات وجود ندارد.


ملوانان گمشده

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

در سال ۱۹۵۵ یک قایق به نام جویتا با ۲۵ سرنشین دچار حادثه شد. این قایق به‌صورتی طراحی شده بود که در بدترین وضعیت بازهم قسمتی از آن در خارج از آب قرار می‌گرفت و امکان غرق شدن آن وجود نداشت. بااین‌حال وقتی قایق جویتا پیدا شد هیچ ملوانی بر روی آن حضور نداشت.

قایق به‌طور کامل غرق نشده بود و ملوانان می‌توانستند در قسمت بیرون از آب منتظر بمانند، اما اتفاقی عجیب رخ داده بود. لوازم شخصی و ارزشمند این ملوانان دزدیده نشده بود در نتیجه این اشخاص به‌صورت خودخواسته قایق را ترک کرده بودند. علاوه بر این، اجساد این اشخاص هیچ‌گاه پیدا نشد و جزایر اطراف نیز اطلاعی از ملوانان نداشتند.


گوریل پیشگو

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

کوکو گوریلی مشهور بود که در سال ۲۰۱۸ درگذشت. این گوریل که در بسیاری از کشور‌ها از حقوق اولیه انسانی بهره می‌برد، به‌قدری باهوش بود که حجم بالایی از زبان اشاره را یاد گرفته بود. او می‌توانست به‌راحتی تمامی افکار خود را با یک کارشناس زبان اشاره به اشتراک بگذارد.

در یکی از مصاحبه‌های پایانی کوکو، از او در مورد مرگ پرسیده می‌شود. این گوریل بی‌نظیر در پاسخ می‌گوید که حیوانات بعد از مرگ به محلی آرامش‌بخش منتقل می‌شوند. پاسخ عجیب کوکو به پرسشی درباره مرگ و علم این حیوان به مفهوم مرگ باعث شده تا نگاه بسیاری از کارشناسان به نحوه برخورد با حیوانات تغییر کند. آیا حیوانات مفاهیم مختلف زندگی از جمله مرگ را درک می‌کنند؟ شاید کوکو تنها کسی بود که می‌توانست پاسخ این پرسش را بدهد.


جسد ۲۰۰۰ ساله

۱۰ حادثه که هیچ دلیل علمی برای آن‌ها وجود ندارد

ژین ژو یک ملکه مشهور در امپراتوری چین است. جسد او نزدیک به ۲۰۰۰ سال بعد از مرگ وی در کنار تعداد زیادی جواهرات کشف شد. نکته عجیب، اما شرایط جسد این ملکه بود. تمامی ارگان‌های حیاطی ژین ژو در طول ۲۰۰۰ سال سالم مانده‌اند و حتی مقداری خون با گروه خونی آ در رگ‌های این جسد کشف شد.

مقداری هندوانه در معده ژین پیدا شده است که نشان می‌دهد او در فصل تابستان و تنها چند ساعت بعد از خوردن غذا درگذشته است. جسد ژین در ماده‌ای عجیب که خصوصیاتی اسیدی دارد قرارگرفته بود و مقداری منیزیم نیز در این مایع کشف شد. تاکنون هیچ دلیل علمی برای سالم ماندن جسد، ارگان‌های درونی، مو و مژه‌های ژین ژو کشف نشده است.

سهیل بالینی
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:02 - 1398/02/11
حیرت انگیز بود.. گوریل و ناپدید شدن روستا و جسد 2000 ساله خیلی خیلی عجیب بود

اتفاقا منم یه گربه داشتم که به همه میگفتم این گربه خیلی چیزارو می فهمه و چون از نزدیک باهاش در ارتباط بودم خیلی خوب متوجه تفاوتش با سایر گربه ها میشدم الان که مطمين شدم اشتباه نمی کردم
Iran, Islamic Republic of
18:15 - 1398/02/11
کتاب نکرومونیکون رو هم اضافه می کردید هنوز این کتاب ترجمه نشده یعنی ترجمه شده اما ترجمه ش نابود شد.
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1398/02/11
لطفا درمورد فرهنگ شرق و زندگی مردمان شرقی مطالبی تهیه کنید، تمام دنیا غربی ها و سیاهپوست ها نیستند، نژاد قدرتمند شرق ویژگی های جالبی دارن.
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/02/12
یک مسئله ی دیگه ایی هم که تاحالا هیچ‌توضیحی براش پیدانشده وضع زندگی ما ایرانیاست که چطور تونستیم با این فشار و بدبختی وگرانی زنده بمونیم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
اون كه معلوم شده. ما از بدبختي لذت ميبريم و براي بيشتر احساس بدبختي كردن فقط با شنيدن شايعه گران شدن بنزين صف هاي چندكيلومتري بنزين تشكيل ميدهيم و ساعتها در صف بنزين ميمانيم كه 50 هزار تومن سود(!) كنيم.
Iran, Islamic Republic of
05:11 - 1398/03/06
بنظرم شاید بشود با رویکرد دینی بسیاری از موارد فوق را بررسی و توجیه نمود.
پاسخ ها
آملی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
دقیقا همینطر است. بسیاری از موارد فوق از نقطه نظر اسلامی قابل بحث و بررسی هستند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو