بارسلونا، آقای لالیگا در قرن ۲۱
۸۵۷۰۲۶
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
۲۱۹۸ 
بارسلونا برای دهمین بار در قرن ۲۱ فاتح لالیگا شد.

ایسنا: ‌به نقل از آس، بارسلونا با شکست لوانته قهرمانی‌اش را در هفته سی و پنجم لالیگا قطعی کرد. آبی‌ اناری‌ها با این قهرمانی حکمرانی شأن را در قرن ۲۱ نشان دادند. تیم کاتالانی از ۱۹ جام ممکن ۱۰ عنوان را فتح کرده است. این قهرمانی‌ها به لطف درخشش در سال‌های اخیر بوده است. در ۱۵ سال گذشته بارسا ۱۰ قهرمانی به دست آورده است.

آبی‌ اناری‌ها برای بیست و ششمین بار جشن قهرمانی در لالیگا گرفتند و اکنون تنها هفت جام با رئال مادرید فاصله دارند.

کسی تصور نمی‌کرد بارسلونا در قرن جدید حکمرانی کند، چون شروع خوبی نداشت. در بیست و سوم آگوست ۲۰۰۰ خوان گاسپارت ریاست باشگاه کاتالانی را بر عهده گرفت و تیم نتوانست چهار سال قهرمانی را تجربه کند. رئال مادرید در دو فصل نخست فاتح این جام شد و در دو سال بعد عنوان قهرمانی به والنسیا رسید. سپس از فصل ۰۵-۲۰۰۴ لاپورتا رئیس بارسا شد. فرانک رایکارد هدایت این تیم را بر عهده داشت و رونالدینیو در زمین بازیکنان را رهبری می‌کرد.

آبی‌ اناری‌ها دو فصل پیاپی فاتح لالیگا شدند. سپس دوباره مادرید قدرت یافت و جام را بالای سر برد تا این که پپ گواردیولا سرمربی بارسا شد. تیم کاتالانی با حضور سرمربی اسپانیایی برای سه سال پیاپی فاتح لالیگا شد. مادرید در آخرین سال گواردیولا عنوان قهرمانی را به دست آورد.

بارسا در زمان تیتو ویلانووا دوباره جشن قهرمانی گرفت. یک فصل بعد اتلتیکو در سال تاتا مارتینو فاتح لالیگا شد. سپس آبی اناری‌ها با حضور لوئیس انریکه دو بار دیگر عنوان قهرمانی را به دست آوردند. زین الدین زیدان توانست یک بار مادرید را فاتح لالیگا کند. ارنستو والورده سرمربی بعدی بارسا بود که توانست دوباره دو عنوان دیگر برای تیمش به ارمغان آورد.

بارسا در سه سالی که نتوانست قهرمان شود عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد. شکست‌های این تیم در ورزشگاه‌های کوردوبا، ارکولس، بورگوس یا کاستیون که باعث شد قهرمانی‌ها از دست برود هرگز فراموش نخواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج