جهانگیری: طرح آمریکا برای فلج کردن اقتصاد ایران شکست می‌خورد
۸۵۷۶۹۰
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
۱۷۸۹۵ 
معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران، گفت: آن‌ها به دنبال فلج کردن اقتصاد کشور و ایجاد فشار اجتماعی از طریق کاهش منابع درآمدی دولت و نیز جلوگیری از ورود ارز به چرخه اقتصاد ایران به منظور اخلال در واردات کالاهای اساسی و تامین نیازهای اولیه کارخانه‌ها هستند، اما با برنامه ریزی‌های انجام شده این حرکت به شکست منجر خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: معاون اول رییس جمهوری با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران، گفت: آن‌ها به دنبال فلج کردن اقتصاد کشور و ایجاد فشار اجتماعی از طریق کاهش منابع درآمدی دولت و نیز جلوگیری از ورود ارز به چرخه اقتصاد ایران به منظور اخلال در واردات کالاهای اساسی و تامین نیازهای اولیه کارخانه‌ها هستند، اما با برنامه ریزی‌های انجام شده این حرکت به شکست منجر خواهد شد.

اسحاق جهانگیری امروز (دوشنبه) در جلسه هم‌اندیشی تبیین راهکارهای مشارکت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گذر از شرایط تحریم و برنامه‌ریزی در سال رونق تولید که به ریاست معاون اول رئیس جمهور در جزیره کیش برگزار شد، با اشاره به تصمیم گیر‌ی های نادرست کاخ سفید بر مبنای گزارش‌های مغرضانه گروهک منافقین، به تراز مثبت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری تجارت کشور بدون احتساب درآمدهای نفتی در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: آمریکایی‌ها باید با نگاه به آمارهای واقعی بدانند و بفهمند که طرح‌های آنها برای فروپاشی اقتصاد ایران با توجه به ظرفیت‌های بی نظیر کشور محکوم به شکست است.

رئیس شورای اقتصاد با بیان اینکه به فضل الهی و با همت مدیران در حد نیاز کشور نفت صادر خواهیم کرد، افزود: باید همه ما با ارائه راهکار و راه حل به دنبال خلق منابع جدید درآمدی برای کشور باشیم تا آمریکایی‌ها متوجه شوند اینطور نیست که اراده آنها تنها اراده حاکم در دنیاست.

وی تصریح کرد: باید با کاهش هزینه‌ها و افزایش سایر درآمدها روندی را در پیش بگیریم که اگر یک ریال از درآمد نفتی کاسته شد با روش‌های دیگر جبران شود تا روند توسعه کشور متوقف نگردد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: هر فرد علاقمند به ایران باید بداند که امروز مردم در شرایط دشواری قرار دارند اما این به معنای بن بست برای کشور نیست چرا که ما با تدبیر می‌توانیم از دل تهدیدها، فرصت‌هایی برای حل مشکلات خلق کنیم و کشور را از تنگناها عبور دهیم.

جهانگیری با بیان اینکه از یک سو آمریکایی‌ها به این امید هستند که تحریم‌ها مردم ایران را ناراضی کند تا به اقداماتی در مقابل نظام دست بزنند، تصریح کرد: از سوی دیگر رژیم صهیونیستی، سعودی‌ها و برخی کشورهای منطقه نیز آمریکا را تحریک می‌کنند تا دست به اقدامات خطرناک علیه ایران بزند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: مردم ایران روزهای سخت زیادی را پشت سر گذاشته و همچنان استوار باقی مانده اند و حتماً ملت ایران این ظلم‌ها و این فشارها را فراموش نخواهند کرد و در زمان لازم پاسخ مناسبی به مسببان این فشارها خواهند داد.

وی با بیان اینکه رسالت همه مدیران در دستگاه‌ها و نهادهای مختلف کشور این است که مشکلات و تنگناهای فعلی را به نحو مطلوب مدیریت کنند، تصریح کرد: در این شرایط راهکار حل مسائل در داخل کشور است. ما باید برای عبور از بحران بر افزایش انسجام داخلی تمرکز کنیم؛ همانطور که در جریان بحران سیل ملت ایران نشان داد که هنگام خطر و تهدید با بسیج همگانی و وحدت ملی می‌تواند آثار منفی و خسارات را به حداقل برساند.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: این وحدت و یکپارچگی در مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز تعیین کننده است و هر کس به هر دلیل مانع انسجام داخلی و پای کار آمدن سرمایه‌های نمادین و اجتماعی کشور شود حتماً در حق ملت ایران ظلم کرده است و قطعاً روزی آشکار خواهد شد که چه کسانی در دوران سخت با وجود آنکه می‌توانستند با تکیه بر انسجام، از فشارها بکاهند، به دنبال مسائل دیگری رفتند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها سال قبل نیز مدعی به صفر رساندن درآمد نفتی ایران بودند اما در نهایت مجبور به اتخاذ تصمیم دیگری شدند، گفت: آنها بار دیگر می‌خواهند در آمد نفتی کشور را به صفر برسانند اما ما می‌توانیم با تدابیری نظیر کاهش هزینه‌ها با این ترفند مقابله کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌های کشور باید برای همراهی با مردم که در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند هزینه‌های خود را کاهش دهند، اظهار داشت: در سال ۹۸ باید سفرها و مأموریت‌های خارجی و تعداد نفرات هیأت‌ها و سایر هزینه‌ها تا حد امکان کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: اخیراً شنیده شد هیات اعزامی از سوی یکی از دستگاه‌ها به یک کشور همسایه ۶۰ نفر بوده که موضوعی قابل تامل است. چرا باید وقتی مردم در فشار اقتصادی هستند این هزینه‌ها به بودجه و بیت المال تحمیل شود.

جهانگیری افزود: در شرایطی که مردم برای تامین نیازهای اولیه و مایحتاج اصلی خود با مشکل مواجه هستند نباید در ماموریت‌های خارجی به دنبال تشریفات خاص و اقامت در هتل‌های گران قیمت بود چرا که این گونه رفتارها علاوه بر اینکه خلاف عرف و فضای اجتماعی کشور است با روح جوانمردی نیز سازگاری ندارد. باید تا آنجا که می‌توانیم خود را با مردم همراه کرده و شرایط آنها را درک کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر پرهیز از برگزاری همایش‌های متعدد غیرضروری و پرهزینه در این شرایط خاص کشور تصریح کرد: یکی دیگر از هزینه‌ها که بی دلیل بر دوش دولت قرار گرفته، بودجه دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی است که برخی افراد در مقطعی تصمیم گرفتند با هزینه خود راه اندازی کنند و از ابتدا نیز اعلام کردند که بودجه‌ای از دولت نمی‌خواهند اما پس از چند سال کمکی را از بودجه دولت مطالبه کردند و به مرور این کمک‌ها به ردیف‌های بودجه کشور اضافه شد.

وی افزود: برخی مراکز بی جهت به دولت متصل شده اند و از بودجه دولت استفاده می‌کنند و این در حالی است که ایجاد و تشکیل این مراکز هیچ گاه بعنوان یک ضرورت از سوی دولت مطرح نبوده است و امروز که بودجه دولت در شرایط سخت و تهدید قرار گرفته، همه این هزینه‌های تحمیلی باید حذف شوند و کسی نباید دلخور شود و این اقدامات را جناحی تلقی کند. هر کدام از این مراکز که بر مبنای تصمیم گیری دولت ایجاد نشده اند باید از بودجه دولت منفک شوند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه مسئولین همه دستگاه‌ها باید برای کاهش هزینه‌ها به صحنه بیایند، گفت: این موضوع مختص دولت نیست بلکه همه دستگاه‌های حاکمیت و همه قوا را شامل می‌شود چرا که هزینه‌های اضافی در حقیقت اقدامی ضد مردمی است و کسانی که این هزینه‌ها را بر دوش کشور می‌گذارند باید به مردم معرفی شوند.

معاون اول رئیس جمهور بر لزوم اولویت بندی در اتمام طرح‌های عمرانی کشور نیز تاکید و خاطر نشان کرد: امروز که منابع درآمدی کشور محدود شده، باید طرح‌ها و پروژه‌هایی که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار نیستند و یا منافع زیادی برای مردم ندارند متوقف شوند و تمرکز خود را بر طرح‌هایی معطوف کنیم که آثار اجرای آن، در زندگی و رفاه مردم موثر است.

وی تصریح کرد: باید برای فروش نفت راهکارهای تازه پیدا کنیم و همه باید در این راه مشارکت کنند اما معنای این حرف این نیست که اجازه دهیم به این بهانه بابک زنجانی‌ها دوباره تکرار شوند. ما باید با دقت به دنبال جلوگیری از هدر رفتن حتی یک دلار باشیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دوستان زیادی دارد و به جز رژیم صهیونیستی، دولت سعودی و امارات متحده عربی هیچ کشور دیگری اقدمات آمریکا علیه ملت ایران را تایید نمی‌کند، اظهار داشت: ما باید برای همکاری با کشورهای دوست روش‌هایی را پیدا کنیم تا آنها نیز به دلیل همکاری با ایران مورد تحریم و تحت فشار قرار نگیرند.

معاون اول رئیس جمهور ایران را کشوری ثروتمند توصیف کرد و با اشاره به دارایی‌ها و املاکی که در اختیار وزارتخانه‌ها، نهادها و ارگان‌ها قرار دارد، گفت: امروز به این دارایی‌ها برای ساخت مسکن، اجرای طرح‌های عمرانی و دیگر برنامه‌ها نیاز داریم و زمان آن رسیده است که این دارایی‌ها به مردم فروخته شود.

وی افزود: سیاست‌های کلی نظام، منویات مقام معظم رهبری و دستور رییس جمهور این است که بنگاه‌ها و شرکت‌ها واگذار شوند اما در این مسیر با موانع و مشکلاتی روبرو شده ایم. برخی متاسفانه با سرپیچی از این سیاست‌های کلی از واگذاری بنگاه‌های دولتی اجتناب می‌کنند، هر کسی نمی‌تواند این دستورات را که در جهت مصلحت کشور است اجرا کند باید جایگاه مدیریتی را ترک کند.

جهانگیری ادامه داد: البته ما باید از مدیران کشور حمایت کنیم اما معنی این حمایت این نیست که هر کس پستی را تصاحب کرد مدیر خوبی است، مدیر خوب کسی است که بهترین تصمیم را در جهت منافع مردم و منطبق با اسناد بالادستی اتخاذ کند.

معاون اول رئیس جمهور بر ضرورت افزایش درآمدهای مالیاتی بدون بالارفتن ضریب مالیاتی تاکید کرد و افزود: متاسفانه در سال‌های قبل شاهد بودیم که برخی افراد با توجه به خلاء های قانونی، به نام یک روستایی کارت بازرگانی گرفته و صدها میلیارد تومان سود برده اند و اسمی از آنها باقی نمانده تا از پرداخت مالیات فرار کنند. این گونه افراد حتماً باید شناسایی و با آنان برخورد شود.

رئیس ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: باید گلوگاه‌های فساد و کسانی که از شرایط فشار بر مردم سوء استفاده می‌کنند تا جیب خود را پر کنند باید از سوی دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی شناسایی و محاکمه شوند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید منافع ملی را مهمتر از مصلحت و منافع سازمانی خود بدانیم، تصریح کرد: نباید کالاهایی که در داخل قابل تامین است از طریق واردات تامین شود که در همین راستا سال گذشته فهرستی متشکل از ۱۳۰۰ قلم کالا تعیین شد که این فهرست می‌تواند برای سال ۹۸ افزایش پیدا کند که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید این اقلام جدید را پیشنهاد دهد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال گذشته میزان واردات کشور ۴۲.۶ میلیارد دلار بود، گفت: سیاست اصلی دولت در سال ۹۷ این بود که میزان واردات را کاهش دهد که موفق شدیم ۲۱.۷ درصد نسبت به سال ۹۶ واردات را کاهش دهیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه باید میزان صادرات غیر نفتی کشور را افزایش دهیم، میزان صادرات در سال ۹۷ را ۴۴.۳ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: مجموع تراز تجاری کشور در سال ۹۷ بدون احتساب صادرات نفت ۱.۷ میلیارد دلار بیشتر از واردات بوده است و این در حالی است که همین تراز تجاری در سال ۹۶ منفی ۷.۵ میلیارد دلار بوده است و امیدوارم با تلاش همه مدیران بتوانیم پیشرفت سال ۹۷ را در سال ۹۸ نیز تکرار کرده و میزان صادرات غیرنفتی کشور را افزایش دهیم.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور می‌توانند هم در کاهش واردات و هم در افزایش صادرات غیرنفتی نقش موثری ایفا کنند، گفت: واردات اقلام ضروری به هر میزان که لازم باشد باید انجام شود اما واردات کالاهای غیر ضروی حتماً نباید صورت بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور اولویت واردات را تامین کالاهای اساسی و دارو عنوان کرد و گفت: آمریکا دروغ می‌گوید که واردات دارو و مواد غذایی تحریم نشده چرا که اتفاقاً آمریکائیها در روند تامین و واردات همین کالاها بیشترین اخلال را ایجاد می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: هر کس که بتواند واردات کالای اساسی را با نفت تهاتر کند راه برای او باز است و همچنین برای اجرای پروژه‌های دولتی از طریق تهاتر نفت نیز تصمیم‌گیری شده است.

جهانگیری تامین مواد اولیه کارخانجات را دومین اولویت بخش واردات کشور دانست و گفت: ظرفیت مناطق آزاد کشور باید برای واردات کالای اساسی، دارو و مواد اولیه مورد نیاز تولید بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی نیز باید بصورت جدی به صحنه بیاید، تصریح کرد: مدیران باید برای کمک به بخش تولید وقت بگذارند و اجازه ندهند که یک واحد تولیدی تعطیل شود. عملکرد استاندار و مدیری که مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران شود افتخارآمیز است و مردم و مسئولین کشور قدردان این گونه مدیران خواهند بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مردم باید در جریان جبران خسارات ناشی از سیل به کارآمدی دولت و نظام باور پیدا کنند، گفت: برآورد خسارات ناشی از سیل انجام و منابع مالی مورد نیاز نیز پیش بینی شده است که باید به سرعت خسارات مردم پرداخت شود.

جهانگیری با بیان اینکه تاب آوری کشور در بخش اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پیش نیاز اصلی مدیریت کشور است، افزود: مدیران باید در این روزهای سخت انگیزه خدمت به مردم داشته و دلسوز مردم باشند و در مشکلات دست مردم را بگیرند. مدیر باید تصمیم گیر، ریسک پذیر و شجاع باشد و اگر دستگاه‌های نظارتی بخواهند در کار مدیرانی که مطابق قانون فعالیت می‌کنند مانع تراشی کنند، به کشور خدمت نکرده اند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: اگر مدیری آنطور که باید کار نکند باید از سوی مدیر بالاتر کنار گذاشته شود چرا که نمی‌توان در این شرایط با موضوع مدیریت و اداره کشور شوخی کرد. اگر مدیران کشور امسال پرکار باشند و منافع ملی را به منافع سازمانی خود ترجیح دهند قادر خواهیم بود از این شرایط سخت عبور کنیم.

وی در ادامه سخنان خود به اهمیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیز اشاره و تصریح کرد: یکی از فرصت‌های مهم کشور برای توسعه و نیز برای عبور از شرایط دشوار فعلی مناطق آزاد هستند و اگر بخشنامه‌ای مانع از کار و فعالیت در این مناطق شده باید شناسایی و اصلاح شود.

جهانگیری کشورهای همسایه را سرمایه‌ای بزرگ برای ایران برشمرد و با اشاره به اینکه ۱۵ کشور با ایران همسایگی دارند، گفت: ایران کشوری نیست که بتوان آن را حبس کرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت کارهای بزرگی انجام داده اما متاسفانه دولت در زمینه اطلاع رسانی مناسب این گونه اقدامات خوب عمل نکرده است، افزد: البته برخی مخالفین با سیاه نمایی اقدامات دولت تلاش می‌کنند تا شیرینی کارهای انجام شده را به کام مردم تلخ کنند.

وی با اشاره به وجود ۵۰۰ هزار نفر شاغل در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: همه این افراد شغل پایدار و ماندگار دارند و این کار بزرگی است که از طریق مناطق آزاد صورت گرفته است.

جهانگیری با تاکید براینکه باید برای طبقات متوسط و کم درآمد جامعه کاری انجام دهیم، خاطر نشان کرد: نباید از اینکه عده‌ای می‌گویند این حرف‌ها پوپولیستی است واهمه داشته باشیم. انتظار ما از مدیران این است که در سال ۹۸ شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنند تا اوضاع بر مردم خیلی سخت نگذرد.

براساس این گزارش، در این جلسه مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی نیز گزارشی از عملکرد این مناطق ارائه کرد و گفت: در سال ۹۷ به میزان هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی در مناطق آزاد صورت گرفته که نسبت به سال ۹۶ حدود ۴۶ درصد افزیش یافته است.

وی افزود: اقدامات خوبی نیز در مناطق آزاد در راستای مقابله با تخلفات انجام شده به گونه‌ای که در گزارش سازمان بازرسی کل کشور صراحتاً اعلام شده که در خصوص قاچاق در مناطق آزاد کشور شاهد تخلف جدی و گسترده نبوده ایم و با استقرار گمرک روند مثبتی در فعالیت‌های تجاری ایجاد شده است.

در این جلسه همچنین تعدادی از مدیران عامل مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی کشور به بیان مشکلات و موانع پیش رو پرداختند و از آمادگی همه جانبه خود برای مقابله با تحریم‌ها و کمک به افزایش درآمدهای کشور خبر دادند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 89
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1398/02/09
غیر حرف زدن هیچ کاری بلد نیستن الان تلوزیون ردشن میکنی فقط میزگرد داره ولقعا مسخرس 206 شده 115 میلیون میگه شکست میخورن
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
پس چرا این همه هیاهو ؟!!!!!
‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌ سانسور چی در کما است دعا کنید ‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
جهانگیری درست میگوید حقوق ایشان بالای ۱۰۰ میلیون است و تورم هیچ فشاری بر خانواده نیاورده
جهانگیری شما قراره در مورد مردم صحبت کنی نه در مورد خودت فهمیدی.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
لطفا این راز و به امریکا نگویید. ها. !!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1398/02/09
خدا کنه استخونای ما ترک نخوره و نشکنه زیر بار طرحشون
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1398/02/09
انقدر خودمون خوبیم که برا فلج شدن نیازی به آمریکا نیست
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1398/02/09
از قیمتها معلومه ملت ایران دارن شکست میخورن نه امریکا وشما
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/02/09
اره؟تو که راست میگی.مملکتو واغون کردی.امریکا برنده اصلیه
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/02/09
کلا اقتصاد که هیچ کل کشور فلج ه ... اونوقت میگی طرح ش با شکست روبه رو هست!! شما کلا نیاز به طرح ندارید خودتون تو گل تپیدید
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1398/02/09
بله شکر از هفته پیش تا الان 3هزار تومن رفت روش 206 هم ازهفته پیش تا الان 15م گرون شد
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/02/09
جناب اقای معاون اول امار به اندازه کافی اعلام شده حرف درمانی بسه اقتصاد فلج شده که هیچ مردم هم به طبع افلیج شدند متاسفم که صداش رانمیشنوی خدا به تو و امسال تو رحم کند .
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1398/02/09
خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی پروئی جناب جهانگیری!!! امریکا نمیتونه ایران را فلج کنه اما شما تونستید !!!
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1398/02/09
خداوکیلی چطور روتو می کنه ازاین حرفا می زنید همین الان بدون برنامه های آمریکا اقتصادمون متلاشی شده کیب کنید لطفا
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1398/02/09
ازوضعیت امروزاقتصادمان معلومه؟
1_اصلاتحریمهاتاثیری نداشته؟
2_ازبی کفایتی مسئولان بوده؟
3_ازبدی آب وهوابوده!
4_اثرات بعدازسیل نمایان شده!
5_هرچهارمورد؟!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
همه موارد به علاوه کمک های کشورهای دوست و برادر ، عراق ، فلسطین ، سودان ، روسیه ، ونزوئلا
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1398/02/09
حضرت پت اقتصادمملکت نابود شده .اون دماغ کوچیکت جلو چشاتو گرفته نمیتونی ببینی
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1398/02/09
اگه طرح آمریکا شکست بخوره مطمئنا ضعف از نیروهایی نفوذی همچون حضرتعالی هست
United States
21:30 - 1398/02/09
الان اقتصاد ما چگووووونه هست
فقط مشکل. اینه که مسوولیین فقط الان گرمن
احساس ندارن
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/02/09
جهانگیری که در مناظره انتخاباتی با افتخار می گفتم من یک اصلاحطلبم و مردم را از تکرار دولت احمدی نژاد ترساند، چرا الآن پاسخگوی وضع موجود نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
نه اصلاح طاب ، نه اصولگرا
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/02/09
درست میگه همه چی عالیه.....مردم هیچ مشکلی ندارن.....خدا انشالله بهشون قوت بده که چنین آسایشی رو برای مردم فراهم کردن.....شرمنده مسولین هستیم.....
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/02/09
مردم طبقه ۳ دارند به سختی زندگی می کنند و بیشتر از این دلشان می سوزد که یک عده سرمایه دار دارند پول روی پول می گذارند جلوی این آقایون را بگیرید پولهایی که روی هم انباشته می کنند رو بگیرید جلوی آقا زاده های مرفع خارج نشین را بگیرید آن موقع مردم دلشان آرام می گیرد
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1398/02/09
مردم طبقه ۳ دارند به سختی زندگی می کنند و بیشتر از این دلشان می سوزد که یک عده سرمایه دار دارند پول روی پول می گذارند جلوی این آقایون را بگیرید پولهایی که روی هم انباشته می کنند رو بگیرید جلوی آقا زاده های مرفع خارج نشین را بگیرید آن موقع مردم دلشان آرام می گیرد
Czech Republic
21:34 - 1398/02/09
این حرف نزنه خیلی خوبه یاد دلار جهانگیری میفتم
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1398/02/09
چقدر دروغ میگی آخه بابا خسته نمیشی ؟؟؟؟؟؟؟ دیگه. بسه بخدا !دیگه داریم له میشیم!!!بخدا داعش بیاد بهتر از امثال تو و دارودسته شماست پدر همرو درآوردید هرغلطی که میخواین میکنید میزارید گردن آمریکا؟ ...
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1398/02/09
اماشماقبلان ایران را شکست دادنی وا سه آمریکا چیزی وا سه شکست نذاشتید
Iran, Islamic Republic of
21:45 - 1398/02/09
جون خودت بدتر ازاین که مردم بدبخت ایران نون خوردن ندارن
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1398/02/09
معلوم هست چی میزنی اقتصاد کشور فلج شده بیکاری بیداد میکند قدرت خرید مردم پایین آمده تورم که نگو معلوم نسیت کجای
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/02/09
یه بار گفتی باور کردم بار دوم گفتی شک کردم حالا یقین می کنم که داری اشتباه می کنی مثل ارز جهانگیری میشه
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/02/09
اقای بیخود ..اونکه فلج شده امثال من بدبخت تحصیلکرده با دوتا بچست....من بیکار چه غلطی کنم کفر بگم یا هروز دعاکنم تا عذاب الهی نصیب بهارستانی ها و دولتمردان ناکارامد کنم؟؟؟؟؟باباکشتید مارو جان مادراتون مارو هم یه عراقی یا سوری به حساب بیارید من ایرانی نیستم چون شان ایرانی این نبوده و نیست.....اقای جهانگیری خجالت
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1398/02/09
تو یکی حرف نزن هر چی بدبختی ما داریم زیر سر توئه
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1398/02/09
ما خیلی وقته که فلج که هیچی،بلکه قطع نخاع شده ایم جناب پینوکیو
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1398/02/09
شما رو که نه.ولی مردم رو فلج کرده فعلا. خدا رسوا تون کنه
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1398/02/09
بله برای شما شکست میخوره چون اونقدرا ذخیره کردین برای هفت پشتتونم بسه. ولی ما مردم عادی از همون ۹۶ کمرمون شکسته چه رسد به حالا....
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1398/02/09
مگه غیر از دم و بازدم زوری چیزی از اقتصاد مونده که فلج بشه...یسر بزن بازار البته در حالت هوشیاری
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1398/02/09
نیاز به ترامپ نیست سوء مدیریت دولت بیم و نا امید قبلا روبه قبله کردتش!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1398/02/09
والله کار هر کسی نیست فلج کردن اقتصاد فقط کار خودتونه تو این کارهم خیلی موفق بودی رودست امریکا شماهستی
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/02/09
شکست ترامپ و آمریکا واقعا معلومه. چون اقتصاد ایران خودش فلجه دیگه دوباره فلج کردنش امکان نداره
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/02/09
یا ابوالفضل آقای جهانگیری تو رو خدا پیشگویی نکن
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1398/02/09
جهانگیری زندگی مردم فلج شده،تو خوابی بیدار
شو
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/02/09
کشور را اداره کردن شده :
دروغ وفرافکنی وخودرابه خواب زدن!
وضع امروزمان شده نهایت ناتوانی وبی کفایتی شماودوستان....!
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1398/02/09
تازه طرح آمریکا شکست می خوره وضعیت اقتصادمون اینه؟! خدا رو شکر که طرح آمریکا موفقیت آمیز نیست و گر نه کلا از هستی ساقط می شدیم
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1398/02/09
تو مملکت رو نابود کردی،،مدیون مردم و شهدایی
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1398/02/09
تاحالا امیدوار بودم که امریکا شکست خورده هست ولی حرف تو ادم به شک و تردید وامیدارد چون همه حرف تو برعکسه
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1398/02/09
آره جون عمت خیلی خوب معلومه که شکست خورده برنج و گوشت و مرغ و شکر و ماشین ...
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/02/09
اسحاق جان .کار اقتصاد از فلج گذشته وبه حالت احتضار رسیده .
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/02/09
فعلن ما هستیم که فلج شدیم نه شما ونه امریکا؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/02/09
بله شکست خورده یه سری به بازاربزن اقازاده ببین شکر قند خرما.روغن وصدالبته مسکن واجاره خونه چقدرشده ده خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1398/02/10
فعلا که موفق بوده وکلی تورم گرانی آورده
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/02/10
خودت امروز نبود گفتی حال خیلی از بیمارانمان بخاطر تحریم خرابه ؟اخه آدم کدومش باور کنه
بیایید راست و حسینی بگید به مردم چه خبره انقدر دروغ تحویل مردم ندید
Kuwait
00:31 - 1398/02/10
چه شکستی؟اقتصاد را نمی بینید تحریمها فلجمون کرده کورید؟
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1398/02/10
برای اقتصاد که چه عرض کنم !؟
بااین مسئولان خدم!و کاربلد!؟محال است!؟
ولی این قبول دارم هیچ غلطی نمی تونه برای خودمسئولان بکنه!؟
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/02/10
بله تو گفتی وما باور کردیم جهانگیر خان
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1398/02/10
برو بابا دلت خوسه تو اصلا می فهمی چی داری میگی. ملت به تنگ امده اند.
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1398/02/10
گنده ترازدهنت حرف نزن فعلا این آمریکاست که مارافلج کرده بااین علی برکت الله هیچ غلطی نمی تونید بکنید
Iran, Islamic Republic of
06:55 - 1398/02/10
آره من کارگر بدبخت باید هر روز شاهد گرانی بیش از حد باشم نه شما گردن کلفتان امروز هم رفتم شیر و پنیر بگیرم مثل چند روز پیش باز گرونتر شده به خدا گریه ام گرفته خدا لعنت کند به همه شما البته اگر خدایی هست
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1398/02/10
مردمان نادان=== کشور ویران
پاسخ ها
امیر بی غم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
حقیقته
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1398/02/10
از جهانگیری بیشتر از آمریکا باید ترسید، پارسال ی تنه ایران رو فلج کرد...
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1398/02/10
فعلا که تمام محاسبات شما رو به هم زده اند و ... با این همه مدیر دانا و لایق بایستی هم شکست نخورررید !!!
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/02/10
اعتماد به نفس ..اقتصاد ایران بیشتر از این باید فلج بشه بس کنید
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/02/10
شما خودتان ایران را فلج نکنید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ....
United States
10:58 - 1398/02/10
آمریکا شکست خورده کارش تموم شده. چون آقای جهانگیری فرومودن دیگر برو برگرد نداره
مثل اعلام نرخ دلار دیدیم چطور ثابت موند و بازار چقدر پر رونق و محشره ماشااله. گوشت و
مرغ و میوه وسایر کالاهای مورد نیاز مردم آنقدر
فراوان وارزونه که دیگه حرف ندارن. این یعنی شکست آمریکا و پیروزی ایران آقای جهانگیری و
همکارانش.
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/02/10
اره جناب وزیر درست میگین واسه امثال شما ها شکست در کار نیست ولی واسه امثال ما کارگرا که تو این گرونی بیکار هم شدیم از فلج شدنم بدتره .خدا جواب همتونو بده

آمین
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1398/02/10
من الان توی عدالت خدا شک کردم چرا ماروتو جهنم دنیا آورده
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/02/10
آمریکا تا شما و امثال شمارو داره
غم نداره
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1398/02/11
بابا بنده خدا بخاطر دماغش نمیتونه چیزی رو ببینه !!! ما خیلی وقته فلج هستیم و خبر نداریم ....
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1398/02/12
شماخودت 4تاگول به خودی زدی جهانگیری .اقتصادمارو مسولان ناکارامدومفتخور فقط خراب میکنننن
...
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1398/02/29
البته اگراگر درداخل ایران عدالت اجتماعی اجراشود امثال معلولین مظلوم بهزیستی که با ماهیانه 100 وهشت تومن بعدازتحقیر هرچه بر سرشان آمده و می آید عدالت خواهان دنیا قضاوت کنند خداوکیلی .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج