نصرالله: از ملک سلمان خوشم نمی‌آید، اما دلم برایش سوخت
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۸۸۸۸
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۴
۲۴۱۲۰
نصرالله گفت: ترامپ به سران سعودی اهانت می‌کند و آمریکایی‌ها می‌خندند. من از ملک سلمان خوشم نمی‌آید اما زمانیکه شنیدم ترامپ چه گفته، دلم سوخت... بعدا ترامپ چه گفت؟ گفت ما 450 میلیارد دلار از عربستان گرفته‌ایم. این پول ما شخص آل سعود است؟ البته چیزی به نام عربستان سعودی نیست.

تابناک: سیدحسن نصرالله عصر امروز (پنج‌شنبه) در سالن شهید سید محمدباقر صدر در مدرسه امام مهدی (عج) الحدث به مناسبت سالروز شهادت سید مصطفی بدرالدین سخنرانی کرد.

سید مصطفی بدرالدین از رهبران ارشد مقاومت اسلامی حزب‌الله است که از معروف‌ترین رهبران حزب‌الله در سوریه بود که سال ۲۰۱۶ بر اثر انفجار ناشی از حمله توپخانه‌ای گروه‌های تکفیری در سوریه شهید شد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان شهید ذوالفقار را جزء آن دسته از مجاهدان و فرماندهان مقاومت دانست که از جوانی به مسیر مقاومت پیوستند و در کنار روحیه ایمانی، تدین، جهادی و هوشمندی، روحیه احساس مسئولیت بالایی داشت... او و هم‌قطارانش زمانیکه در وضعیت امت اسلامی تفکر می‌کردند و وضعیت آن را می‌دیدند، احساس مسئولیت می‌کردند و زمانی که شکست دنیای عربی و سلطه‌جویی آمریکا و اسرائیل را می‌دیدند، دردمند می‌شدند.

نصرالله: از ملک سلمان خوشم نمی‌آید، اما دلم برایش سوخت

امروز در لبنان برخی تعجب می‌کنند اگر احساس مسئولیت نشان بدهی و غم مردم و وطن و مقدسات امت را بخوری و حتی برخی این را خیانت به وطن خود می‌دانند. اگر شما غم اتفاقات جاری در سوریه، عراق، بحرین و یمن را بخوری، این [سیاست] عدم دخالت نیست.

نصرالله در بخش دوم سخنان خود دو نکته درباره اسرائیل گفت. نکته اول این بود که آمریکایی‌ها در خفا و آشکار به همراهی برخی کشورهای اروپایی و کشورهای عربی خلیج [فارس] تلاش می‌کند فضایی را القاء کنند و تحلیل‌ها و خبرهای [به ظاهر] پنهانی بدهند که اسرائیل قصد دارد به لبنان حمله کند و جنگ خواهد بود.

من امروز به همه لبنانی‌ و کسانی که به تحولات لبنان توجه دارم بگویم که این سیاست ارعاب، هدفش جنگ روانی وسیعی است که می‌خواهد لبنان، مسئولان و مردم لبنان را تحت فشاری قرار بدهد که امتیازاتی بدهند.

نکته بعد، قدرت لبنان است که ارتش و ملت و مقاومت را دارد. مقاومت را اکنون در تیررس خود قرار داده‌اند تا بگویند که برای اینکه به شما حمله نشود، دست از مقاومت بردارید. برای همین سفرا، دیپلمات‌ها و مایک پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) به لبنان می‌آیند تا این را بقبولانند. میگویند اگر در مسئله مرزها، مرز دریایی، مزارع شبعا یا سلاح و موشک مقاومت امتیاز ندهید، اسرائیل به شما حمله خواهد کرد. این خلاصه این فشارها و شایعات است.

اجازه ندهید شما را مرعوب کنند و علیه شما جنگ روانی راه بیندازند. لبنان با ارتش و مقاومتش قدرتمند است... ما قدرتی حقیقی و جدی داریم. حتی در رژیم صهیونیستی -ژنرال‌های بزرگی در رژیم دشمن هستند که معترفند- نقاط ضعف زیادی وجود دارد. این باید در نظر گرفته شود.

مقاومت امروز بر خلاف همه تحریم‌ها که نمی‌تواند برای زمان طولانی ادامه یابد، قدرتمند است.. اسرائیل می‌خواهد جنگ را بیندازد؟ مسئله شروع جنگ علیه لبنان چگونه است؟ برخی در اسرائیل می‌گویند که جنگ باید سریع و با موفقیت همراه باشد. آیا می‌توانند؟

قدرت مقاومت حتی در نیروی زمینی چه در حال دفاع چه در حال هجوم بالاست. دشمن می‌داند که مقاومت قادر است وارد الجلیل شود... اسرائیل با آنکه غزه محاصره است، می‌ترسد وارد آن شود.

آیا اسرائیل میخواهد وارد جنوب [لبنان] شود؟ امروز در سالروز فرمانده شهید بدرالدین، به نیابت از مجاهدان مقاومت قاطعانه می‌گویم، نیروها و تیپ‌های ارتش اسرائیل اگر وارد جنوب شوند، در مقابل دوربین‌ تلویزیون‌های جهانی نابود خواهد شد... مردم لبنان باور کنید که آن زمانی که جنوب لبنان با یک تیپ [نظامی] اشغال می‌شد، گذشت.

امروز برخی در لبنان هنوز احساس ضعف می‌کنند مقابل اسرائیل و حاضرند کوتاه بیایند. اما کسانی که به مردم و مقاومت و ارتش خود اعتماد دارند، نباید مرعوب شوند و جایز نیست که امتیاز بدهند و حتی یک وجب خاک خود را واگذار نکنند.

نکته دوم درباره اسرائیل، درباره مزارع [اشغالی] شبعاست. آنکه مجاز است بگوید این نقطه [شبعا] خاک لبنان است یا خیر، حکومت لبنان است.

موضوع مزارع شبعا از سال 2000 مطرح است و بحث‌های طولانی تا امروز شده است. حکومت لبنان، مزارع شبعا را خاک اشغالی اعلام کرده است. تا زمانی که حکومت با همه بخش‌های خود اینجا را خاک لبنان و اشغالی می‌داند، ما در مقاومت، مشکلی نداریم و آن را اشغالی می‌دانیم و حرف دیگران که چه می‌گویند دیگر برای ما مهم نیست. اینکه بگویند لبنانی است، سوری است یا فلسطینی، به هر حال خاک امت ماست.

سوریه و حضور مقاومت

نصرالله در بخش دیگری از سخنان خود به حضور شهید بدرالدین در سوریه پرداخت و گفت، هر روز که می‌گذرد، درست بودن تصمیم ما برای حضور در سوریه [برای مبارزه با تروریسم] روشن‌تر می‌شود. هر چه بیشتر می‌گذرد و نقاب‌های بیشتر می‌افتد و اسناد بیشتری رو می‌شود و اعتراف‌ها و اذعان‌های مسئولان سابق، وزیر خارجه سابق، نخست‌وزیر سابق‌ها بیان می‌شود، روشن می‌شود که صددرصد مقاومت در زمان و مکان صحیح قرار گرفته و تصمیم گرفته است.

در سوریه توطئه‌ای آمریکایی، اسرائیل و سعودی در جریان بود که برخی کشورهای خلیج فارس نیز در آن حضور داشتند... آمریکا، عربستان و این کشورها با همه کسانی که آوردند و پول دادند، تلاش کردند که در سوریه تغییر ایجاد کنند. از جمله اسناد و شواهد داعش است.

داعش چگونه توانست بر حدود چهل تا چهل‌وپنج درصد خاک سوریه مسلط شود؟ بر بیشتر الفرات، دیرالزور، المیادین، صحرای سوریه تا تدمر و اطراف حمص و اردوگاه یرموک (در ریف دمشق) تا سویداء و شرق حماه و حمص و شرق حلب، که حدود 45 درصد می‌شود.

و همزمان بر نیمی از مساحت عراق نیز مسلط شده بود و به نزدیکی کربلا و بغداد رسیده بود. از کجا آمدند؟ از کجا سلاح آوردند؟ از که پول گرفتند؟ از که؟ نباید فراموش کنیم. نه ما لبنانی‌ها که ضربه‌شان را در بقاع [و شرق لبنان] خوردیم و نباید فراموش کنیم که چه خواهد کرد.

داعش کیست و تفکرش چیست؟ تفکرش وهابی است که در عربستان و مدارس دینی و دانشگاه‌ها و مساجد سعودی ساخته می‌شود و با پول سعودی و با درخواست آمریکا به دیگر نقاط دنیا صادر می‌شود... آمریکا بود که از عربستان خواست تا تفکر وهابی را منتشر کند. پس حمایت و درخواست از آمریکا بوده و حمایت مالی از عربستان سعودی بوده است.

خب، نیروهایش از کجا آمدند؟ از نقاط مختلف دنیا. بیشترین تعداد، دارای ملیت سعودی بودند. چه کسی آنها را حمایت مالی و تسلیحاتی و لجستیک کرد و مرزها را روی آنان باز کرد که قصد سوریه و عراق و سپس ایران را داشتند. طرح داعش چه بود؟ بنای کشوری دموکراتیک؟ که مردم نمایندگان خود را در انتخابات برگزینند؟ داعش انتخابات را کفر می‌داند و کسی که در صف انتخابات بایستد، مهدور الدم می‌داند. به افغانستان نگاه کنید که چه کرده‌اند. این‌ داعش ساخته کیست؟ ساخته آمریکا.

ژنرال وسلی کلارک از فرماندهان اروپایی ایالات متحده قبلا گفته بود که چرا داعش تشکیل شد. او میگوید دوستان و متحدان ما گفتند که چه کردند... آنها گفتند که ما نمی‌توانیم پلاکاردی دست بگیریم و بگوییم که بیایید با حزب الله بجنگید برای همین داعش تشکیل شد.

هشدار به عراق درباره ترامپ و داعش

برنامه این بود که سوریه و سران آن تسلیم شوند. اما سوریه تسلیم اراده و دیکته آمریکا نشد آن هم در زمانی که همه جز ایران و برخی نیروهای مردمی تسلیم شده بودند. اینکه سوریه به پایان خط برسد، خواسته و هدف آمریکا و اسرائیل است.

به برادران خود در عراق هشدار می‌دهم که ترامپ در حال اجرای وعده‌های انتخاباتی خود است. هر آنچه در تبلیغات گفته بود دارد انجام می‌دهد. انتقال سفارت به قدس و خروج از توافق هسته‌ای ایران و طرح کردن طرح معامله قرن.

از جمله چیزهایی که گفتند این است که عربستان سعودی گاو شیرده است و باید بدوشدش و دوشیدش. گفت یا نگفت؟ از جمله دیگر چیزهایی که گفتند این است که نفت [منطقه] حق آنان است. در انتخابات گفتند. گفتند می‌رویم به منطقه و نفت عراق را می‌گیریم و پولی که دادیم، [با این کار] می‌گیریم.

این پیشینه ترامپ است. او نفت عراق را حق خود می‌داند. داعش وسیله آمریکا بود برای این هدف. داعش در شرق فرات کجاست؟ کجا رفت؟ چه کسی دارد داعش را به افغانستان می‌برد؟ بنابراین داعش کارکردی دارد. طرح داعش نابود کردن ارتش‌ها و ملت‌هاست.

جدای از اینکه شکست خورده یا نخورده، باید گفت که اهداف بزرگی را محقق کرد. آبشاری از خون راه نینداخت؟ تخریب‌هایی که کرده سال‌ها زمان نیاز ندارد که درست شود؟ ارتش و مردم را از بین نبرد؟

داعش هنوز تهدید به شمار می‌رود. درست است. خلافت ادعایی و حکومت ادعایی تمام شد. مساحت زیادی از عراق و سوریه که اشغال بود، آزاد شد. داعش و گرگ‌های تنهای آن و انتحاری‌های آن هنوز هستند. و ممکن است در عراق دوباره بازسازی و راه‌اندازی شود.

داعش برای عراق و سوریه هنوز تهدید است. داعش مأموریت دارد در افغانستان جنگ را ادامه دهد تا اینکه به آسیای میانه برسد. برای همین صدای برخی مسئولان روسیه بلند شده است. تا اینکه امروز به سریلانکا رسیده است.

کسانی که این کشتار را در سریلانکا به راه انداخته‌اند، چه کسی پشت اندیشه اینان است؟ آیا عربستان سعودی نیست؟‌ بنابراین داعش هنوز تهدید قلمداد می‌شود. باید از حیث سیاسی، نظامی، امنیتی و رسانه‌ای با آن مقابله شود.

اصرار آمریکا بر جنگ یمن

نباید در مقابل اصرار آمریکا و عربستان بر ادامه جنگ یمن با سکوت روبه‌رو شود. همچنین اعدام‌هایی که در عربستان انجام شد نباید در مقابل آن سکوت کرد. همه مقابل این جنایات سکوت کرده‌اند چرا ؟ چون پول بر منافع سایه انداخته است...

گناه این افراد چه بود؟ حضور در اعتراضات و تحصن‌ها؟ بیان نظران؟ برخی این را محکوم کردند و تمام. باید بفهمیم در دنیایی زندگی می‌کنیم که نه قانون دارد، نه ارزش، نه اخلاق جز قدرت پول... عربستان کشوری است که کسی مثل جمال خاشقچی را می‌آورد و می‌کشد.

نصرالله گفت: ترامپ به سران سعودی اهانت می‌کند و آمریکایی‌ها می‌خندند. من از ملک سلمان خوشم نمی‌آید اما زمانیکه شنیدم ترامپ چه گفته، دلم سوخت... بعدا ترامپ چه گفت؟ گفت ما 450 میلیارد دلار از عربستان گرفته‌ایم. این پول ما شخص آل سعود است؟ البته چیزی به نام عربستان سعودی نیست.

اسمش شبه جزیره حجاز است. این پول از آل سعود است یا مردم؟ مردم از سومال تا اندونزی از گرسنگی دارند جان می‌دهند؟ این پول مال کیست؟‌

نصرالله در بخش پایانی به مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا پرداخت و گفت، این دیپلمات که باید مظهر صبر و شکیبایی دیپلماتیک باشد، با شفافیت کامل می‌آید و اذعان می‌کند که دروغ و فریب به کار برده زمانیکه رئیس سیا بوده است. ما دروغ گفتیم و فریب دادیم و دزدیدیم.

می‌پرسد که شعار دانشکده نظامی که در آن درس خوانده است این بود که دروغ نگو، فریب نده و ندزد. اما وقتی رئیس سیا بودم این کار را کردیم.

او الان رأس هرم دیپلماسی آمریکاست. او گفته که دروغگو، فریبکار و دزد است. پس آنکه بر آمریکایی‌ها تکیه کرده یا اعتماد میکند که آنها می‌آیند و مشکلات ما را حل می‌کنند بداند که آنها می‌آیند و خواسته‌های خودشان را دیکته می‌کنند. آنها برای اسرائیل همه کار می‌کنند.

در پایان این بحث باید یادآوری کنم که نباید غافل شد که داعش هنوز خطرش هست و کارکرد جدید پیدا خواهد کرد.

مسائل داخلی لبنان

نصرالله با اشاره به مسائل داخلی و مشکلات لبنان گفت، ترجیح می‌دهد که نظرات در رسانه‌ها گفته نشود و به جای آن می‌توان در جلسات داخلی مسائل را بحث و بررسی کرد. خیلی از مسائلی که در رسانه مطرح می‌شود در طرح بودجه نیست و باید برخی نگرانی‌ها را رفع کرد.

آنچ اکنون باید عمل شود، صرفه‌جویی و اصلاحات اقتصادی است و بانک‌ها نیز باید مسئولیت خود را بر عهده بگیرند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1398/02/13
احتمالا اونم از تو خوشش نمیاد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
راستی و درستی و رشادت و انصاف را که صفت عالی انسان و پیام آوران حق است را واقعا در بهترین حالت ممکن از زبان سید حسن نصرالله دیده واو را پاک ومهربان خداترس میبینم. خدا نگهدار و مدد کار او با شد
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/02/14
واقعیت ها رو گفتی حاج حسن....خدا حفظت کنه
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/02/14
مرداد پارسال متنی رادریکی از خبرگزاریهای خودمان خواندم که امریکا 2800 مکان زیربنایی شامل چاههای نفت،کارخانه ها،پلها نیروگاهها،پادگانها،پالایشگاهها وووورا برای بمب باران شناسایی کرده که ظرف 20روز تمامش را ازبین ببرد.کارشناسی که اینرا نوشته درادامه آورده دراینصورت بعداز بمب باران حداقل 7سال طول میکشد تا اولین چراغ برق درایران روشن شود.
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1398/03/12
سلام درودبرتوای سیدشجاعت.شرم بادبرالصغودحقه باز.....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر