پلیس راهور: از شکایت علیه شهرداری کوتاه نمی‌آییم
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۸۹۴۷
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
۱۶۳۵۶
رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه پلیس از شکایت خود کوتاه نمی‌آید، گفت: متاسفانه اخذ عوارض زوج و فرد، محلی برای کسب درآمد شهرداری تهران شده است.

خبرگزاری مهر: رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه پلیس از شکایت خود کوتاه نمی‌آید، گفت: متاسفانه اخذ عوارض زوج و فرد، محلی برای کسب درآمد شهرداری تهران شده است.

سردار سید کمال هادیان فر با اشاره به تشریح چرایی شکایت پلیس راهور از شهرداری تهران اظهار داشت: واقعیت ماجرا این است که پلیس راهور هم به جهت مدیریت ترافیک و هم به جهت کمک به مردم این شکایت را به دیوان ارسال کرده است. تصمیمی که در شورای شهر تهران گرفته شده است (چه در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران) خلاف قانون است. چرا که هم فرمانداری تهران این موضوع را لغو کرده است و هم اینکه با قانون مغایرت دارد.

وی افزود: اصلاً بیایید بررسی کنید چه عاملی سبب شد که طرح زوج و فرد در تهران اجرا شود؟ با افزایش آلودگی هوا بعد از اجرای محدوده طرح ترافیک مصوب شد یک طرح موقت نه به صورت دائم در ۵ درصد از شهر تحت عنوان طرح زوج و فرد رخ دهد. یعنی اینکه هر وقت آلودگی بالای ۱۰۰ppm شد، طرح زوج و فرد اجرا شود ولو از درب منزل.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: طبیعی است که به مرور زمان آلودگی افزایش پیدا کرد، طرح اجرا شد و بر اساس آن افرادی که پلاک موافق داشتند وارد طرح می‌شدند و افرادی که پلاک مخالف داشتند، جریمه می‌شدند. گرفتن عوارض زوج و فرد اصلاً در طرح پیش بینی نشده بود.

سردار هادیان فرد ادامه داد: در مصوبه اخیری که شورای شهر اعلام کرد، محدوده را به محدوده‌ها تبدیل کرده است. یعنی این موضوع را به زوج و فرد تسری داده است.

وی گفت: بحث ما این است که زوج و فرد برای کاهش آلودگی هوا است، موافق اجرا شدن این طرح هم هستیم چرا که در یک بازه زمانی کوتاه، دو میلیون وسیله نقلیه در تهران تبدیل به چهار میلیون وسیله نقلیه شده است و در واقع معابر تهران گنجایش ۴ میلیون وسیله نقلیه را ندارد و باید مردم رعایت این موضوع را بکنند ولی گرفتن عوارض زوج و فرد با هدف کسب درآمد ایجاد نشده است و نباید به این بهانه یقه مردم را گرفت.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: امروز که شرایط اقتصادی مردم در شرایط مطلوب نیست ما مخالف دریافت عوارض زوج و فرد هستیم. بعد از آن شکایت، معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران قرار شد طرحی را آماده کند و این طرح را با ناجا (پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا) در میان بگذارد. ما ابعاد این طرح را بررسی کنیم و ببینیم اگر در ابتدا به مدیریت ترافیک ما کمک می‌کند و به خیر و صلاح مردم است و به مردم زیانی وارد نمی‌کند و بعد با این طرح موافقت خود را اعلام کنیم.

وی با اشاره به ادعاهای پورسیدآقایی مبنی بر پس گرفتن شکایت پلیس از شهرداری اظهار داشت: من باز هم اعلام می‌کنم که شکایت ما هنوز پابرجاست و ما شکایت خود را پس نگرفته ایم و از این موضوع هم کوتاه نمی آییم.

وی خاطرنشان کرد: این نامه‌ای که پلیس راهور به دیوان عدالت اداری ارسال کرده است، مربوط به سال قبل است و برای حال حاضر نیست. حقوقی پلیس راهور این شکایت را طرح کرده و مبانی آن مورد تأیید اینجانب است و کاملاً یک شکایت قانونی تدوین شده است ولی شهرداری الان به دلایل نامعلومی تصمیم به رسانه‌ای کردن این شکایت کرده است. ما فقط خواستیم دیوان عدالت اداری در صورتی که این موضوع از طرف شهرداری اصلاح نشود، به این موضوع رسیدگی کند که آیا این مسیری که جهت اخذ عوارض شهرداری دنبال کرده درست ا ست یا اینکه دیوان این موضوع را نقض می‌کند. امیدواریم قبل از اینکه این شکایت به دیوان برسد این موضوع میان ما و شهرداری تهران حل شود.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شهرداری اعلام کرده است از اول تیرماه مجدد طرح زوج و فرد را اجرا می‌کند ممکن است این طرح با شکایت شما متوقف شود یا خیر؟ تصریح کرد: بحث ما هم همین است. اینکه شهرداری به ما شفاهاً و به نوعی رسماً اعلام کرده ما برای سال ۹۸ تا اول تیرماه هیچ عوارضی را دریافت نمی‌کنیم اما برای اول تیرماه طرح جدید را اجرایی می‌کنیم. من در مقدمه یادآور شدم که طرح جدید باید به گونه‌ای باشد که هیچ عوارضی برای وارد شدن به طرح زوج و فرد از مردم گرفته نشود. چرا که عوارض زوج و فرد در قانون پیش بینی نشده است.

سردار هادیان فر در پایان خاطرنشان کرد: ما نمی‌دانیم چرا شهرداری هم بر جریمه تأکید دارد و هم بر کسب عوارض. عوارضی که اصلاً در طرح پیش بینی نشده و به نوعی محل کسب درآمدی برای شهرداری شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1398/02/13
این شورای شهر فقط بلده جیب مردم رو بزنه وگرنه کار دیگه ای بلد نیستند.
مقصر مردمند. با انتخابی که انجام دادند.
از ماست که بر ماست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
بعد بیش از 12 سال شورای شهر افتاده دست اصلاح طلبا! ببینید دارند با مردم تهران چه میکنند
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/02/13
شهردار و شورای شهر اصلاحطلب تهران چرا قوانین را رعایت کنند؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/02/13
با سلام و عرض ادب
بنده از پلیس را هور مجوز تردد زوج و فرد جهت سرویس دانش آموزان دریافت نموده ام ۰ ولی مبلغ قریب ۸۰۰هزار تومان برای عوارض تردد در سه ماهه اول آمده است ۰ خدا وکیلی دریافت این مبالغ به نحوی دزدی آشکار است و اصلا عادلانه نیست ۰لطفا متولیان امر چاره اندیشی نمایند ۰
با سپاس
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/02/13
اصل موضوع که تولید خودروهای بی کیفیت، ورود کامیونها به نقاط مختلف شهر، وجود خودروهای تاریخ مصرف گذشته، عدم تولید یا واردات خودروهای غیربنزین سوز باقیمت مناسب و بدون تعرفه های وحشتناک گمرکی، تعطیل کردن یاخروج کارخانجات و بنگاه‌های آلاینده ازسطح شهر، ایجاد تعادل بین تولید و ورود خودرو به چرخه ترافیکی شهر و ظرفیت‌های موجود، جلوگیری یاکاهش میل استفاده از خودروهای تک سرنشین، بهبودکیفیت وگسترش وسایل حمل ونقل عمومی که از مهمترین دلایل کاهش آلودگی هستند فراموش شده و فقط به راه‌های مختلف جریمه کردن و غارت مردم بیچاره پرداخته شده! واقعا جای تأسف داره.
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/02/13
یه چند سالی تولید این لگن ها رو متوقف کنید همه چیز حل میشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
اگه واردات خودرو آزاد بشه دیگهسایپا و ایران خودرو
هم از این گنده گویی ها نمیکنن و قیمت ها رو نجومی نمیبرن بالا تا آشغال بدن دست مردم
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/02/13
افرین پلیس کوتاه نیاید همه جا بگیر بگیر شده مردم باید تاوان پس بدن
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/02/13
خب خداروشکر که حداقل به فکر مردم هستید.
United Arab Emirates
12:56 - 1398/02/13
اصل طرح ترافیک برای کاهش آلودگی بود ولی آقایان با فروش طرح و اخذ عوارض عملاً مردم را به این باور رساندند که با پول داشتن میتوان هوا را هم به صرف درآورد و آلوده کرد شهرداری هم که فقط به فکر کسب درآمد هست متروی ساعتی،افزایش هزینه اتوبوس و مترو و تاکسی البته آقایان فقط خودشان را می بینند والا باید با پرداخت تسهیلات و سوبسید گرایش مردم را به ناوگان حمل و نقل عمومی بیشتر کنند و در ارتقاء کیفیت سرویس دهی بکوشند اما فقط به فکر سرویس کردن مردم هستند
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/02/13
بلکه پلیس بتونه حق مردم را از زورگیری شهرداری بگیره
United States
14:15 - 1398/02/13
دعوا سر پوله کسی بفکر الودگی هوا نیست
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/02/13
چرا ما نگیریم نه چرا ما. ندیم .نه چرا هوارا الوده شده
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/02/13
آفرین به پلیس راهورکه حداقل به دنبال گرفتن حق مردم مظلوم تهرانی هستند کاش مسولین هم از پلیس راهور دفاع کردن برای مردم را یاد بگیرن. زنده باد پلیس زحمتکش راهور. زنده باد سردار هادیان فر قهرمان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر