عدم رویت هلال ماه در عربستان، امارات و بحرین
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۵۹۶۵۴
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
۵۰۶۵
شماری از کشورهای جهان اسلام تاکید کردند که رویت هلال ماه مبارک رمضان در آنها امکان پذیر نبوده و در نتیجه فردا آخرین روز ماه شعبان است.

شفقنا: به نقل از رسانه های خبری جهان عرب، دادگاه عالی عربستان سعودی شامگاه دیروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هیچ گونه خبری دال بر رویت هلال ماه مبارک رمضان سال ۱۴۴۰ هجری قمری در مناطق مختلف این کشور را دریافت نکرده است.

دادگاه عالی عربستان در بیانیه خود همچنین تاکید کرده که امروز (یک شنبه) برای اعلام تصمیم خود بر اساس مسائل به اثبات رسیده در رابطه با رویت هلال ماه مبارک رمضان تشکیل جلسه خواهد داد.

به دنبال آن نیز کمیته استهلال ماه مبارک رمضان در امارات با صدور بیانیه ای اعلام کرد که فردا پس از نماز مغرب در اداره قضایی ابوظبی و به ریاست «سلطان بن سعید البادی الظاهری»، وزیر دادگستری این کشور تشکیل جلسه می دهد جایی که قرار است کمیته استهلال ماه های قمری در این اداره و تمامی دادگاه های شرعی مدارک مربوط به اثبات رویت هلال را ارائه دهند.

شورای عالی امور اسلامی بحرین نیز به نوبه خود در بیانیه ای تاکید کرد که اداره استهلال این کشور شامگاه امروز برای دریافت اخبار و شهادت افراد در رابطه با رویت هلال ماه مبارک رمضان تشکیل جلسه داده و تصمیم گرفته که این جلسه تا شامگاه فردا ادامه داشته باشد.

این بدان معنی است که در عربستان، امارات و بحرین هلال ماه رویت نشده و اگر اتفاق خاصی نیفتد نخستین روز ماه مبارک رمضان در این سه کشور عرب واقع در حاشیه خلیج فارس، پس فردا (دوشنبه) خواهد بود.

«ثقیل الشمری»، رئیس کمیته استهلال در وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر نیز در یک کنفرانس خبری از عدم رویت هلال در این کشور خبر داد و در نتیجه فردا آخرین روز ماه مبارک شعبان و پس فردا نخستین روز ماه مبارک رمضان است.

در همین حال، اداره استهلال کویت نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هلال ماه مبارک رمضان در این کشور رویت نشده و در نتیجه پس فردا نخستین روز ماه روزه می باشد.

دارالافتای یمن نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل عدم رویت هلال ماه از سوی کمیته مسئول استهلال در این کشور، فردا آخرین روز ماه مبارک شعبان و پس فردا نخستین روز ماه مبارک رمضان است.

دیوان وقف سنی و مجمع فقهی عراق به همراه کمیته عالی استهلال در وزارت اوقاف اقلیم کردستان نیز با صدور بیانیه های جداگانه اعلام کردند که به دلیل عدم اثبات رویت هلال ماه مبارک رمضان در این کشور، فردا آخرین روز ماه مبارک شعبان و پس قردا نیز نخستین روز ماه روزه است.

شیخ «عبداللطیف دریان»، مفتی اهل تسنن لبنان نیز در بیانیه ای تاکید کرد که رویت هلال ماه در این کشور به اثبات نرسیده و در نتیجه فردا ۳۰ شعبان و پس فردا اول ماه مبارک رمضان می باشد.

دارالافتای شهر طرابلس، پایتخت لیبی نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که پس فردا نخستین روز ماه مبارک رمضان در این کشور خواهد بود.

ریاست امور دینی ترکیه نیز با استناد به محاسبات نجومی، فردا را آخرین روز ماه مبارک شعبان و پس فردا را نخستین روز ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

شورای فدرال ائمه استرالیا نیز به نوبه خود با صدور بیانیه ای تاکید کرد که دوشنبه نخستین روز ماه مبارک رمضان در این کشور می باشد.

اداره استهلال وابسته به شورای دین اسلام فرانسه نیز در پایان جلسه خود در مسجد جامع بزرگ شهر پاریس اعلام کرد که نخستین روز ماه مبارک رمضان در این کشور، پس فردا خواهد بود.

این در حالی است که برخی دیگر از کشورهای عربی و اسلامی از جمله امارات، بحرین، لیبی و سومالی نیز شامگاه امروز به دنبال رویت هلال ماه مبارک رمضان هستند با این حال کشورهای دیگری شامل عمان، مصر، سودان، اردن، فلسطین، مراکش، تونس، الجزایر و موریتانی فردا این کار را انجام می دهند که در این کشورها امروز ۲۸ شعبان است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
شفا_فوتر