بنیامین وارد می‌شود؛ «ماه ماه» و مجری خوش‌سیما!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۶۰۹۰۳
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
۱۱۲۳۳
روابط عمومی سازمان صدا و سیما به طور رسمی اعلام کرد که «بنیامین بهادری»، اجرای برنامه‌ای به نام "ماه ماه" را در شبکه ۳ سیما و بعد از افطار، برعهده خواهد داشت.

برترین‌ها - مهناز براتی، روزنامه نگار: روابط عمومی سازمان صدا و سیما به طور رسمی اعلام کرد که «بنیامین بهادری»، اجرای برنامه‌ای به نام "ماه ماه" را در شبکه ۳ سیما و بعد از افطار، برعهده خواهد داشت. "ماه ماه" جایگزین برنامه "ماه عسل" شده است. برنامه‌ای که در همین شبکه و مطابق با همین جدول زمانی در ماه مبارک رمضان، ۱۲ سال به روی آنتن می‌رفت و مجری آن "احسان علیخانی" بود.

احسان علیخانی با مجری‌گری در برنامه "عصر جدید" در صدد آن برآمده که عصری جدید را در کارنامه کاری خود آغاز کند. از این رو بسیاری نگرانی آن را داشتند که در شرایطی که برنامه "ماه عسل" معلق مانده‌است؛ تکلیف مخاطبین پیش از افطار چه خواهد بود. تا اینکه در اخبار شنیده شد که برنامه "ماه ماه" جایگزین برنامه "ماه عسل" خواهد شد. با توجه به اینکه مهمان شب اول این برنامه احسان علیخانی و مهمان شب دوم محمدرضا گلزار است؛ محتوای برنامه هنوز قابل پیش‌بینی نیست. آیا این برنامه تنها میزبان سلبریتی‌ها، بازیگران و در یک کلام مشهورین است؟ یا مانند برنامه ماه عسل میزبانان خود را از بطن جامعه می‌جوید؟

عملکرد شبکه ۳ صدا و سیما در ماه‌های اخیر با جنجال‌ها و حواشی فراوانی همراه بوده است. پس از انتخاب محمدرضا گلزار به عنوان مجری برتر این شبکه و اظهارات عادل فردوسی‌پور مبنی بر اختلال در سیستم رای‌گیری جشنواره جام جم، عملکرد مدیر این شبکه، نظر‌ها را به سوی خود جلب کرد و با انتقادات فراوانی همراه شد.

تیر آخر را اما، آذری‌جهرمی بر پیکر این شبکه وارد نمود. اظهارات وزیر جوان ارتباطات خبر از وقوع تقلب در رای‌گیری این جشنواره را می‌داد. بالا گرفتن آتش اختلافات میان او و علی فروغی، مدیر شبکه ۳ به تعطیلی برنامه ۹۰، علیرغم علاقه و استقبال تماشاگران این برنامه انجامید.

به نظر می‌رسد که مدیر شبکه ۳ با تعبیه برنامه‌های متعدد به تکاپو افتاده است که خلل ایجاد شده در محبوبیت این شبکه را جبران کند. اما برنامه‌ای، چون "برنده باش" نیز توفیق چندانی به همراه نداشت و با ورود مقام معظم رهبری، پخش این برنامه، فیصله یافت. قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در توئیتی اعلام کرد: "طی دستوالعملی، مدیران عامل اپراتور‌های تلفن همراه را موظف کردم شخصا بر روند مسابقات غیرمشروع بخت‌آزمایی در تلویزیون و غیر آن نظارت کنند و جلوی این پدیده سوء را بگیرند. عدم رعایت دستورالعمل برای اپراتور‌ها عواقب جدی در پی خواهد داشت. "

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با هزاران نفر از کارگران با تأکید بر اینکه نباید فرهنگ نشستن و انتظار ثروت بادآورده را در مردم ترویج کنیم، فرمودند: «باید فرهنگ کار، تولید و تلاش را ترویج دهیم و روحیه انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روش‌هایی شبیه بخت‌آزمایی را ترویج نکنیم که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند.»

آذری جهرمی پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در توئیت دیگری نوشت: «رهبری اتمام حجت فرمودند. از این پس، با جدیت بیشتری بخت‌آزمایی‌ها، تخلف‌های ارزش‌افزوده و دستکاری رای مردم را پیگیری خواهیم کرد. گفته بودیم که از حق‌الناس کوتاه نمی‌آییم.»

خواست و سلیقه مردم در تصمیم‌گیری‌های مدیران صدا و سیما چقدر موثر است؟ برنامه ۹۰ با تمام محبوبیتی که به همراه داشت، حذف شد و انتقاد و درخواست‌ها و اعتراضات چهره‌های سیاسی و فرهنگی نیز در بازگشت این برنامه بر روی آنتن، موثر نبود.

مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه علنی روز سه‌شنبه -۱۷ اردیبهشت- در تذکری شفاهی، مستقیما به نادیده گرفته شدن سلایق مردم اشاره کرد و گفت: «بعضی از همکاران گفته‌اند که افکار عمومی صدای ربنای شجریان را دوست دارند، اما آن را عمداً پخش نمی‌کنند یا عادل فردوسی‌پور را دوست دارند، اما شورای نظارت مخالفت می‌کنند.»

شبکه ۳ سیما نه تنها پاسخگوی انتظارات مردم نیست و در برابر خواست آن‌ها تمکین نمی‌کند؛ بلکه در راه جلب اعتماد و توجه عموم، قدم در بیراهه گذاشته است. انتخاب مجریان از میان سلبریتی‌ها و بازیگران شاخص و با مشخصات فیزیکی جذاب راهکار موثری برای نیل به اهداف مورد نظر این شبکه نیست. بازیگر خوش‌سیمایی که مجری‌گری برنامه "برنده باش" را بر عهده داشت، نه تنها با فقدان تجربه عملی در امر مجری‌گری به صحنه آمد، بلکه طنز ضعیف او و ناتوانی در برقراری ارتباط صحیح با تماشاچیان و شرکت‌کننده‌ها، خلائی در برنامه ایجاد کرده بود که به ناچار باید با جملات تک‌خطی و کلیشه‌ای جبران می‌شد؛ غافل از اینکه گوش مردم مدتهاست که به لطف فضای مجازی از این سخنان پر شده‌است و بدهکار این ابتکارات بی‌مای نیست.

بی‌مایگی فکری مجری این برنامه در لحظه‌ای که یکی از تماشاچیان با جنسیتی کردن فضای مسابقه سعی در برتری‌طلبی داشت بیش از پیش نمایان شد؛ مجری برنامه با تایید او و سخنانش و دست و هورای تماشاچیان، بر سخنان سخیف جنسیت‌زده این شرکت‌کننده صحه گذاشت.

صدا و سیما، شبکه‌ای ملی است و از قضا برنامه‎‌هایی از این دست مخاطبان فراوان دارد؛ لذا توانایی‌های یک مجری در حضور هزاران و شاید میلیون‌ها مخاطب خرد و کلان و بزرگ و کوچک، اهمیتی دوچندان می‌یابد. القای تفکر صحیح و اصلاح روند نادرست فکری در جامعه و تغییر زاویه دید عموم، در همین موقعیت‌های به ظاهر کم‌اهمیت شکل می‌گیرد. بر هم زدن تفکرات قالبی و تضعیف کلیشه‌های غالب، با بکارگیری افراد توانمند ممکن خواهد شد.

رسانه ما به عنوان یک رسانه ملی موظف است برای عموم مردم، موقعیت‌های برابر ایجاد کند تا افراد بتوانند با تکیه بر توانایی‌های خود و در یک محیط رقابتی سالم، در موقعیتی منصوب شوند و ایفای نقش کنند. انتخاب مجری از میان سلبریتی‌ها و با ملاک‌های صرف ظاهری، فضای محدود مشارکتی را محدودتر می‌کند و استعداد هزاران جوان مشتاق را منکوب می‌سازد.

تدارک برنامه "ماه ماه" برای ماه رمضان فی‌النفسه امری مطلوب است؛ اما باید دید که محتوای آن رو به کدام سو دارد. آیا این برنامه توانایی آن را خواهد داشت که با تکیه به درون‌مایه‌اش مخاطب جذب کند یا با استمداد از راهکارهایی، چون انتخاب مجری از میان افراد مشهور، صرفا به صرافت پر کردن جای خالی "ماه عسل" افتاده است؟

مهناز براتی
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/02/18
وقتی شبکه ی سه اهمیتی به انتخاب مخاطب نمیده
مردم هم نباید به انتخابش اهمیت بدن
اگه مردم هم نگاه نکنن به این برنامه های کلیشه ای که صرفا دارن سعی میکنن با سلیبریتی های نامحبوب مردم محبوبشون کنن فکر کنم دیگه بفهمن که باید جمع کنن برن از همون جایی که اومدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
تصمیم درست همینه
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/02/18
نه اشتباه نکنید.بنیامین خارج می شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
باید خارج شود
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/02/18
دلم میسوزه وقتی این همه جوان با استعداد داریم و بیکارن بعد یه عده مدام ثروت و قدرت و شهرات رو به هم پاس میدن
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/02/18
برنامه نود برنامه چرت ومزخرفیه انقدسنگشوبه سینه تون نزنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
خداروشکر مثه تو زیاد نیست
United Kingdom
11:52 - 1398/02/18
آقای فروغی جوانند و تازه کار و بی تجربه
صدا و سیما قبلا خفن تر از این کارها را با مدل های برهنه استرالیایی (خانم Edwina storie) در شبکه پرس تی وی انجام داده و ره به جایی نبرده است
از سازمانی که مدعی ترویج معنویات است، زشت است به چهره و اندام انسانها بعنوان ابزار جذب مخاطب نگاه کند با این بهانه که مردم اینها را دوست دارند، آن هم در ماه رمضان
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/02/18
تورو خدا نگاه نکنین حداقل تواین زمینه اتحاد داشته باشین
United Arab Emirates
14:02 - 1398/02/18
وقتی برنامه ای مثل ماه عسل میاد و سالها ماندگار میشه دلیلش اینه که یه تیم حرفه ای و کاربلد مسئولیت این انر رو پذیرفتن ودرکنار برنامه خودعوامل هم رشد کردن
اینکه چرا شبکه پرمخاطب سه یک چنین رویکرد ضعیفی رو درپیش گرفته که بواسطه چهره ها میخواد مخاطب جذب کنه سوالیه که بی پاسخ مونده چون مخاطبینی که برنامه ای مثل ماه عسل یا نود رو دیدن دیگه به دیدن هر برنامه ای روی خوش نشون نمیدن وبه این شکل محبوب ترین شبکه تلویزیونی درگیر ریزش مخاطب میشه حتماً.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
ماه عسل حرفه ایه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1398/02/18
مجری خوش سیما.....بسی جای تاسف
Iran, Islamic Republic of
23:31 - 1398/02/18
خاک بر سر نجمه شریعتی و اجری مزخرفش در برنامه سمت خدا.... بروگمشو مردک لاغر اندام
پاسخ ها
راحیل
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
خدا شفات بده... چیکار هیکلش داری..دوست نداری نگاه نکن.. خیلیا این مجری مودب رو دوست دارن ..
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1398/02/19
خدا را شکر از دست علیخانی و مهمونای اشک درارش راحت شدیم یعنی یه بار نتونستم برنامه ی ماه عسلو تا آخر ببینم از بس که دم افطاری گریه کردم کاش بنیامین مهمونای سرحالی بیاره دلمون وا شه
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1398/02/19
واقعا تعجب آوره که جرا مجریان واقعی که دانش تئوری این هنرو دارن به این انتخاب های غلط و نامعقول هیچ اعتراضی نمیکنند....
United States
22:43 - 1398/02/19
به لطف همین تصمیم های غلط چندساله دیگه مجری پدیده امثال احسان علیخانی و فرزاد حسنی و رضا رشید پور و علی ضیا و... نداریم چی بودیم چی شدیم حتی نظر مردم هم دیگه براشون مهم نیس!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1398/02/21
واقعا انگار قحطی مجری هست که یه خواننده بخواد مجری شه اونم صرفاً برای جذب مخاطب.
در ضمن با هیچ معیار زیبایی شناختی ایشون چهره زیبایی ندارن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر