آمادگی سازمان ملل برای بازسازی مناطق سیل‌زده
۸۶۱۲۲۸
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
۶۹۱۱
نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران، با بیان اینکه سازمان ملل متحد در کنار سیل زدگان خوزستان ایستاده، گفت: جهت مشارکت در بازسازی مناطق آمادگی داریم.

خبرگزاری فارس: لیلا جودان نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران امروز در دیدار هیئت‌های دیپلماتیک و استاندار خوزستان، اظهار کرد: ما از مناطق سیل‌زده بامدژ و اردوگاه‌های حمیدیه بازدید کردیم و از نزدیک خسارت‌‌های فراوانی را که به زیرساخت‌ها و مردم وارد شده،‌ دیدیم.

وی با ابراز خوشنودی از رسیدگی به سیل‌زدگان، افزود: کارهای بسیاری برای بازسازی باید انجام و به نیازهای سیل‌زدگان توجه شود.

جودان بیان کرد: سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی تمام تلاش خود را برای جلب کمک‌های انسانی از کشورهای مختلف را انجام داده و تمرکز خود را بر ۴ استان گلستان، لرستان ایلام و خوزستان گذاشتند.

وی گفت: هفته گذشته در حضور وزیر کشور و سفرا اقدامات انجام شده را شرح دادیم و امروز دیپلمات‌ها برای این در خوزستان حضور دارند که امادگی خود را نشان دهند و از نزدیک با مسایل و مشکلات مردم سیل‌زده آشنا شوند.

نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران بیان کرد: صندوق جمعیت ملل متحد برای خوزستان کمک‌های اضطراری و پزشکی را در اختیار بیمارستان اهواز قرار خواهد داد؛ کیت‌های بهداشتی ارسالی نیز نیاز ۱۲۰ هزار بانوی مراجعه کننده در ۶ ماه آینده را تامین خواهد کرد.

وی با ببان اینکه مطمئن باشید سازمان ملل متحد در کنار مردم خوزستان ایستاده است، افزود: امکانات و نیازهای اضطراری ارسال شده اما در خصوص بازسازی نیز برای مشارکت آمادگی داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، استاندار خوزستان نیز در این نشست بر تقسیم عادلانه و هدفمند کمک‌های امدادی تاکید کرد و گفت: برای سیل‌زدگان یک نرم‌افزار و کارت‌های اسکان درنظرگرفته شده تا کمک‌های انسانی دقیقا به دست آنها رسد و منابع به صورت عادلانه تقسیم شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج