مظفری‌زاده و نقد سه صحنه بحث برانگیز هفته
۸۶۲۳۲۵
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۵
۷۷۵۲
هفته حساس بیست و نهم لیگ برتر ایران در حالی برگزار شد که با وجود فشار بالای مسابقات به خصوص روی داوری ها شاید دو اشتباه تاثیرگذار در نتیجه بازی ها رخ داده باشد.

ورزش سه: هفته بیست و نهم لیگ برتر در اوج حساسیت با انجام هشت بازی همزمان برگزار شد و به نظر می رسد در دو بازی اشتباهاتی تاثیرگذار از سوی داوران وجود داشته است. در این وصف می توان گفت اگر فغانی و اکبریان در تصمیماتشان اشتباه کرده باشند آن وقت شاید سرنوشت قهرمانی نیز در نهایت تحت تاثیر همین اشتباهات قرار بگیرد.

در روزی که مدعیان قهرمانی با برد می توانستند به خوشبختی یک قدم نزدیک شوند همه مساوی کردند هرچند سعید مظفری زاده کارشناس داوری معتقد است که در دوبازی از مسابقات مدعیان دو اشتباه تاثیرگذار داوری رخ داده است و این یعنی ممکن است در نهایت قهرمانی تحت تاثیر این اشتباهات رقم بخورد. اگر پنالتی که برای پدیده گرفته شد نادرست و گل استقلال درست بوده باشد آن وقت دو اشتباه داوری دستکم امید یک تیم را برای قهرمانی کاملا از بین برده است.

با این وجود برای هفته حساس بیست و نهم فدراسیون فوتبال بهترین داورهایش را برای هفته بیست و نهم لیگ برتر انتخاب کرده بود. به نظر می رسید چیدمان داوران بیشتر براساس قضاوت های اخیر باشد تا رزومه یا اسم آن ها چون کوپال ناظمی بعد از قضاوت بازی پدیده و استقلال این بار بازی حساس پرسپولیس و ماشین سازی را قضاوت کرد. از طرفی داورهای باتجربه هم بودند. علیرضا فغانی در مشهد برای بازی پدیده و سپاهان را با آن پنالتی عجیب سوت زد و محمدرضا اکبریان داور بازی صنعت نفت و استقلال بود و اتفاقا این بازی بود که شاید روی گل استقلال اشتباه کرده باشد.

سعید مظفری کارشناس داوری فوتبال ایران درباره قضاوت ها و صحنه های حساس بازی های امروز گفت:« تا آنجایی که توانستیم مسابقات را تماشا کنیم به خصوص در دیدارهای حساس می توانم بگویم به غیر از دو مورد اکثر تصمیمات درست بودند.»

او افزود:« در بازی پدیده و سپاهان داور مسابقه خطای مدافع سپاهان را روی مهاجم پدیده اعلام کرد که به نظر من در این صحنه مدافع سپاهان توپ بازیکن پدیده را به کرنر زد و داور به اشتباه پنالتی اعلام کرد.»

او ادامه داد:«دربازی صنعت نفت برابر استقلال و روی صحنه ای که داور گل استقلال را مردود اعلام کرد ما در تصاویر تلویزیونی چیزی که نشان دهنده خطا باشد را ندیدیم و به نظر می رسید توپ نه آفساید است و نه از خط عبور کرده و نه خطایی رخ داده است. تنها نقطه شک ارسال پاس به قائدی است که با تصاویری که ما دیدیم مشخص نیست که آفساید باشد.»

او درباره بازی پرسپولیس و ماشین سازی هم گفت:« کوپال ناظمی در این بازی در دقیقه 28 به درستی به کنعانی زادگان کارت زرد داد، در دقیقه 45 تکل بی ملاحظه شیری را با کارت زرد جریمه کرد و اخطاری که در دقیقه 50 به ترابی به خاطر تمارض داد درست بود.

او در آن صحنه در حالی که پرسپولیس عقب بود با آن اخطار توانست به خوبی بازی را مدیریت کند. در دقیقه 58 بازی علیرغم اعتراض بودیمیر ، تصمیم آفساید درست بود و در نهایت مهمترین صحنه بازی در دقیقه 80 بود که این صحنه مثل صحنه ای بود که چند دقیقه قبل روی بودیمیر رخ داد اما آنجا بودیمیر ضربه را زد و داور به درستی ادامه بازی داد.

اما در بار دوم ابتدا مدافع ماشین سازی و سپس مهاجم پرسپولیس و بعد در ادامه مدافع ماشین سازی اقدام به کشیدن لباس کردند که این ادامه خطا و پنالتی به درستی اعلام شد. درواقع چون شروع کننده و پایان دهنده به خطا مدافع ماشین سازی بود پنالتی کاملا درست بود.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:56 - 1398/02/22
حالا که چی داور رو محروم میکنند مرد حسابی بعداز بازی بهش پاداش دادند کجای کاری تاج کبیر رو منحل کنید تا خیال ما راحت بشه داغونمون کرپید خدا نابودتون کنه.
Iran, Islamic Republic of
03:51 - 1398/02/22
خدا لعنت کنه ناجوانمردارو
Iran, Islamic Republic of
03:52 - 1398/02/22
الان دیگه همه مردم قوانین داوری رو به خوبی میدونن، ایشونم برای بعضی صحنه‌ها نظرش اشتباهه و قابل اتکا نیست
United Arab Emirates
08:52 - 1398/02/22
اه مردم اه ما طرفدارا پشت سر خودشون و خانوادشون لعنت ب این فوتبال کثیف و مهندسی شده
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
اووووو. ما هم جزو همین مردمیم. یعنی حداقل ۶۰٪ از هوادارای فوتبال که عاشق پرسپولیسن، جزو همین مردمی هستن که ادعا میکنی. پس از طرف خودت حرف بزن. مگه اینکه اکثریت رو آدم فرض نکنی. در این صورت عصبانی باش و از این عصبانیت ... .
United Arab Emirates
08:53 - 1398/02/22
لعنت ب قهرمانی اینچنینی
پاسخ ها
علیرضا باطنی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
فوت
بال کثیف مبارک وزیر ورزش
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1398/02/22
ابر و مه و خورشید و فلک در کارند تا که لنگ جامی آورده وشادشود
پاسخ ها
رضا نواییان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
همه داورا میگن پنالتی بود بعد شما میشین استاد داوری استقلال میبرد هم باز دو امتیاز زیر پرسپولیس میشد چی مهندسی کردن توهم زدین اشتباهات داوری ب نفعتون میشد دربی ها رو بردین اونجا همه چی خوب بود اره تو همین امسال در کل داوریها ب نفعتون بوده و پرسپولیس ضرر کرده
United Arab Emirates
09:39 - 1398/02/22
پنالی پرسپولیسم اشتباه بود فشاری رو بازیکن حریف نیومد
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/02/22
باباااااااااا میخوان جام رو بدن به زرپولیس تموم شد رفت حالا تا صبح هی فک بزنید هیچ توش نیست باید قهرمان بشه
فدراسیون نافوتبال هم از سال دیگه قراره فقط زرپولیس تو لیگ باشه وبا تیمهای فرضی بازی کنه تا دوباره قهرمان اسطوره ای بشه
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/02/22
باباااااااااا میخوان جام رو بدن به زرپولیس تموم شد رفت حالا تا صبح هی فک بزنید هیچ توش نیست باید قهرمان بشه
فدراسیون نافوتبال هم از سال دیگه قراره فقط زرپولیس تو لیگ باشه وبا تیمهای فرضی بازی کنه تا دوباره قهرمان اسطوره ای بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج