نگاهی به اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو
۸۶۴۴۰۶
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۶
۱۱۹۷۷
گریزمان فاصله زیادی با پوشیدن پیراهن بارسلونا ندارد.

وبسایت نود: آنتوان گریزمان در پایان فصل اتلتیکومادرید را ترک خواهد کرد و به احتمال زیاد پیراهن بارسلونا را به تن می کند. در تابستانی که احتمال انتقال نام های بزرگی به تیم های مختلف شنیده می شود. به احتمال فراوان گریزمان اولین ترانسفر بزرگ تابستان لقب می گیرد. اما آیا انتقال گریزمان روی آینده دیگر بازیکنان نیز تاثیر می گذارد؟ نگاهی به این موضوع می اندازیم، بیایید بازیکن به بازیکن پیش برویم:

آنتوان گریزمان

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

گریزمان فرانسوی بعد از چند سال حضور در مادرید، بالاخره تصمیمش را گرفته و می خواهد اتلتیکو را ترک کند. او چند روز قبل در یک ویدیو به طور رسمی اعلام کرد در پایان فصل اتلتیکو را ترک می کند. مقصد احتمالی وی نیز بارسلونا خواهد بود. او در طی پنج سال در 256 بازی برای اتلتیکو 133 گل به ثمر رساند.

هر چند پاریسن ژرمن حاضر شده پیشنهاد بهتری هم ارائه کند ولی بارسلونا مطمئن به جذب گریزمان است. باشگاه اسپانیایی بند فسخ 120 میلیون یورویی گریزمان را اول جولای فعال خواهد کرد. او قراردادی پنج ساله با بارسا به امضا خواهد رساند و سالیانه 17 میلیون یورو دستمزد دریافت می کند.


ماتیاس دی لیخت

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

دی لیخت می تواند دومین صید بزرگ بارسلونا در تابستان 2019 باشد. این ستاره جوان که با وجود 19 سال سن، کاپیتان تیم پرافتخار آژاکس است. یکی از بازیکنان پرطرفدار در فصل نقل و انتقالات است. آژاکس پذیرفته که او را در این تابستان از دست خواهد داد و برای فروش او 60 میلیون پوند می خواهد.

یوونتوس و بایرن مونیخ نیز به جذب دی لیخت علاقه مند هستند ولی گفته می شود این ستاره جوان مایل است تا راهی بارسلونا شود. ضمن اینکه به نظر می آید منچستریونایتد از خرید وی منصرف شده و قصد ندارد پیشنهادی برای جذب این بازیکن آینده دار ارائه کند. در عین جال آژاکس که در ژانویه دی یونگ را به بارسلونا فروخت، رابطه خوبی با باشگاه اسپانیایی دارد و همین موضوع احتمال انتقال دی لیخت را به نیوکمپ بیشتر می کند.


فلیپه کوتینیو

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

حضور گریزمان در بارسلونا به جز منطقه بازی اش، بارسلونا را از لحاظ مالی در تنگنا قرار می دهد، به خصوص اگر آنها دی لیخت را هم خریداری کنند. جذب این دو بازیکن برای بارسلونا نزدیک به 160 میلیون پوند هزینه می برد. همین‌ها کافی است تا آنها به فکر فروش کوتینیو بیفتند.

در عین حال، اگرچه که کوتینیو این فصل را خوب شروع کرد ولی بعد از مصدومیت در ماه اکتبر، افت کرد و هرگز نتوانست به فرم خوب و ثابتی در ادامه فصل برسد و بنابراین احتمال جدایی وی بسیار زیاد است. او نتوانست انتظاراتی که بارسلونا از یک بازیکن 160 میلیون یورویی داشت، برآورده سازد و حالا باید به دنبال تیم جدیدی باشد. در انگلیس مشتریانی به او لینک شده اند ولی هنوز تیمی به صورت جدی وارد عمل نشده است. هر چند طبق اعلام کادنا سر در صورتی که چلسی هازارد را از دست بدهد و محرومیتش تعلیق شود، برای خرید کوتینیو وارد عمل خواهد شد تا این ستاره برزیلی را جایگزین هازارد کند.


ادن هازارد

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

به نظر می رسد در مورد انتقال هازارد به رئال مادرید، تنها بحث زمان ترانسفر مطرح است. هازارد می خواهد هر چه سریعتر انتقالش به رئال مادرید نهایی شود ولی باشگاه چلسی نمی خواهد این ستاره ارزشمند را به قیمتی ارزان از دست بدهد. هر چند که از قرارداد وی فقط یک سال زمان باقی مانده است. آبی های لندن خواستار 100 میلیون پوند هستند ولی رئال هنوز راضی به پرداخت این رقم نشده است.

هر چند هازارد تصمیمش را گرفته و گفته می شود آنقدر مطمئن است که حتی خانواده وی در حال جستجوی برای یافتن خانه و مدرسه در شهر مادرید هستند. گفتنی است هازارد در هفته های اخیر با زیدان بارها صحبت کرده و حتی با کریم بنزما نیز گفتگوهایی انجام داده است تا شرایط مادرید را بسنجد.


گرت بیل

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

داستان جدایی بیل از مادرید به نظر می رسد این بار جدی تر از هر زمان دیگری است. فلورنتینو پرس و دیگر مقامات باشگاه به این نتیجه رسیده اند که زمان فروش بیل فرا رسیده و قصد دارند در تابستان 2019 این ستاره ولزی را به فروش برسانند زیدان نیز با نیمکت نشین کردن بیل در بازی های اخیرش، سیگنال روشنی به ستاره ولزی داده است.

اما در مورد جدایی او از مادرید، معضلات زیادی وجود دارد. رئال مادرید برای فروش این ستاره حدود 130 میلیون یورو می خواهد. البته رئال حاضر است در زمان مذاکره برای فروش بیل، به مبلغی کمتر راضی شود. ولی در مورد انتقال بیل، مسئله حقوق وی نیز مطرح است. او در رئال مادرید 15 میلیون یورو حقوق خالص میگیرد که با میزان مالیات، به حدود 30 میلیون یورو در سال می رسد و هر باشگاهی نمی تواند از پس پرداخت این رقم برآید.


پل پوگبا

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

آینده پوگبا نیز کاملاً نامشخص است. هرچند نزدیکان ستاره فرانسوی اعتقاد دارند او تصمیمش را برای جدایی از یونایتد گرفته است ولی مبلغ انتقال و حقوق بالای او، مشتریان زیادی برایش نمی گذارد. تنها مشتری جدی پوگبا در وضعیت فعلی بازار رئال مادرید است که آنها هم راضی به برابری با ارقام موردانتظار نشده اند.

منچستریونایتد هرچند با موضوع فروش پوگبا همچون قبل مخالف نیست ولی برای فروش این بازیکن حدود 150 میلیون پوند طلب می کند. در عین حال نباید فراموش کرد که محرومیت رایولا مدیربرنامه پوگبا، تا 9 آگوست ادامه دارد. یعنی تا یک روز بعد از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات در لیگ برتر. موضوع دیگر نیز دستمزد درخواستی پوگبا است، پوگبا می‌خواهد در مادرید 500 هزار پوند در هفته حقوق بگیرد و پردرآمدترین بازیکن جهان شود، اما این مبلغی نیست که رئال مادرید بخواهد برای پوگبا بپردازد.


دیوید دخیا

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

آینده دخیا همچون هم تیمی اش در یونایتد کاملاً نامشخص است. او تنها یک سال دیگر با یونایتد قرارداد دارد و برای تمدید به توافق نرسیده است. دخیا می خواهد در قرارداد جدیدش 500 هزار پوند در هفته حقوق بگیرد که این رقم مورد رضایت شیاطین سرخ نیست.

از طرفی فرم بد او در فصل اخیر شرایط را سخت کرده است. رئال مادرید همچون قبل مشتری جدی او نیست. زیدان تصمیمش را گرفته و می خواهد فصل بعد روی کورتوا به عنوان شماره 1 حساب باز کند و ناواس نیز مادرید را ترک می‌کند. می ماند پاریسن ژرمن که آنها نیز در صورت ماندن بوفون، بعید است این تابستان به سراغ دخیا بیایند.


سایرین

اثر دومینویی انتقال گریزمان بر هازارد، پوگبا و کوتینیو

به جز اسامی ذکر شده، نام های پرطرفدار دیگری نیز در پنجره تابستانی ترانسفر به چشم می خورند که انتقال هر یک می‌تواند به شکلی غیرمستقیم روی سرنوشت دیگری تاثیر بگذارد. اندومبله بازیکن پرطرفدار لیون، هواخواهان زیادی در انگلیس دارد. ژوائو فلیکس و برونو فرناندز در لیگ پرتغال همینطور. کالوم هادسون اودوی هنوز با چلسی تمدید نکرده است. زاها به دنبال حضور در رقابت های اروپایی است. سیتی ممکن است به فروش ژسوس فکر کند و آنوقت باید منتظر حضور مهاجم جدیدی در این تیم باشیم. بایرن مونیخ به جذب سانه فکر می کند و خیلی نام های دیگر مشابه این موارد...

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج