روحانی: اهل منطق و مذاکره‌ایم
۸۶۵۰۵۲
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
۱۱۱۸۰
رئیس جمهور در دیدار صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر با بیان اینکه اهل منطق و مذاکره ایم، گفت: در برابر زورگویی دشمن هیچگاه تسلیم نخواهیم شد.

خبرگزاری مهر: حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه شنبه در دیدار صمیمی با جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر گفت: از آغاز دولت یازدهم با سه مشکل پیچیده و بزرگ در سه مقطع مختلف روبرو بودیم که از دو مشکل عبور کرده‌ایم و معتقدم با همراهی، همدلی، همفکری و هم‌افزایی از سومین مشکل نیز عبور خواهیم کرد.

روحانی با اشاره به وجود تحریم‌های گسترده جهانی علیه کشورمان در ابتدای دولت یازدهم و همچنین مشکلات اقتصادی کشور، گفت: بزرگترین مشکلات اقتصادی برای بخش‌هایی از جامعه است که درآمد ثابت دارند و دولت باید در حد توان برای تأمین نیازمندی‌ها و افزایش حقوق کارمندان و کارگران تلاش کند.

رئیس جمهور ادامه داد: در آغاز کار دولت تورم ۴۰ درصد اما میزان افزایش سالانه حقوق ۱۵ درصد بود و نیاز به همسان سازی و همترازی این دو نرخ بود که دولت در اولین تصمیم و اقدام، مصوب کرد که باید بیش از نرخ تورم به حقوق کارمند و کارگر اضافه شود.

روحانی با تأکید بر اینکه توانستیم مسأله تحریم‌های هسته‌ای را در مذاکراتی سخت و پیچیده که کاری علمی و توأمان هنری بود به سرانجام برسانیم، گفت: مذاکره علاوه بر دانش، هنر نیز هست چرا که باید از حالت چهره، لحن و اطلاعات در دسترس، بتوانیم بفهمیم که طرف مذاکره کننده چه چیز را از ما می‌طلبد و باید با فهم و تجربه این راه را در عرض چند ثانیه طی کنیم که همان خلاقیت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بالاترین امتیاز هنرمندان خلاقیت است و این قدرت تخیل از فکر، اندیشه و عقل بالاتر است، ادامه داد: هنرمندان با این قدرت عجیب و سرمایه تخیل، آثار هنری خود را به جامعه عرضه می‌کنند.

روحانی با بیان اینکه تعامل با دنیا نیازمند دانش، علم و هنرمندی است، اظهار داشت: با قدرت دیپلماسی توانستیم برای خروج از تحریم پیچیده اولین قدم را در کمتر از صد روز از روی کار آمدن دولت یازدهم برداریم و وعده من به ملت ایران این بود که در صد روز اول اقدامات مهمی انجام خواهیم داد، لذا توافق موقت در کمتر از صد روز به انجام رسید.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: به واسطه این توافق قیمت ارز پایین آمد و امیدواری زیادی در جامعه ایجاد شد و این کار بزرگ به واسطه قدرت دیپلماسی کشورمان بود.

روحانی گفت: در سال ۹۳ قرار بود که به توافق نهایی دست یابیم که موانعی در این مسیر ایجاد شد، به غیر از برخی فراز و نشیب‌هایی که بعضاً در داخل کشور وجود داشت، فشار دوم بر کشورمان وارد آمد و آن اینکه عربستان در کنار کشورهای همپیمان خود و رژیم صهیونیستی، آمریکایی‌ها را وادار کردند که مذاکرات را متوقف کند تا آنها قیمت نفت را پایین بیاورند؛ لذا از اواسط سال ۹۳ قیمت نفت به کمتر از یک چهارم یعنی از ۱۲۰ دلار تا حدود ۳۰ دلار پایین آمد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: به واسطه کاهش شدید قیمت نفت، اگر چه دولت دچار فشار شد، اما مردم به دلیل اینکه امیدوار بودند مسائل حل و فصل می‌شود و نسبت به آِینده امیدواری داشتند، چندان احساس فشار نکردند.

روحانی با تأکید بر اینکه سرمایه اجتماعی قدرتی است که می‌تواند کشورمان را از مشکلات برهاند، اظهار داشت: از همه هنرمندان و اصحاب هنر توقع و انتظار داریم که با ابزار هنر سرمایه اجتماعی کشورمان را تقویت کنند چرا که وجود مشکلات بسیار نتیجه ضعیف شدن سرمایه اجتماعی است؛ در حالیکه دولت، همان دولت سال ۹۲ و ۹۳ است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سال ۹۴ به توافقی دست یافتیم که توانست شرایط اقتصادی کشورمان را کاملاً تغییر دهد، گفت: به واسطه این توافق سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در کشور شروع و پروژه‌های عظیمی افتتاح شد که از آن جمله می‌توان به پالایشگاه ستاره خلیج فارس اشاره کرد که به واسطه آن در بنزین خودکفا شدیم و این برجام بود که زمینه تکمیل ستاره خلیج فارس را فراهم کرد چرا که احداث این پروژه قبل از برجام آغاز شده بود، اما چرا افتتاح نمی‌شد؟

روحانی افزود: تمام پمپ‌های که برای تکمیل ستاره خلیج فارس نیاز بود، تحت توقیف و تحریم بودند و با افتتاح پروژه ستاره خلیج فارس همه پیمانکاران صراحتاً اذعان می‌کردند که این پروژه را آنها نساختند بلکه آن را برجام ساخت و اگر برجام نبود چه بسا ساخت آن ۱۰ یا حتی ۲۰ سال دیگر به اتمام می‌رسید.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: به واسطه برجام همچنین ۱۵ فاز در پارس جنوبی به افتتاح رسید که در تاریخ افتتاح پروژه‌های این منطقه بی‌سابقه بوده است.

روحانی تصریح کرد: آنچه امروز برای همه حائز اهمیت است، وجود فضای مناسب برای کسب و کار، تجارت و فضای امید به آینده است و از شما هنرمندان که در حوزه‌های مختلف فعالیت دارید، می‌خواهم که با هنرمندی و خلاقیت، امید را در جامعه بازسازی و تقویت کنید.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه روزهای سختی پیش رو داریم اما علیرغم همه سختی‌ها به آینده امیدوار هستم، اظهار داشت: با وحدت و همدلی و برنامه‌ریزی می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

روحانی با بیان اینکه ماه رمضان تمرین قدرت روحی و اراده است، اظهار داشت: شما هنرمندان می‌توانید در نسل جوان قدرت روحی و معنوی بزرگی را خلق کنید و با هنر خود می‌توانید ماهیت واقعی ماه رمضان را که همانا توانمندی روحی و معنوی است، برای نسل جوان ترسیم سازید.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در برابر زورگویی دشمن هیچگاه تسلیم نخواهیم شد، گفت: ما اهل مذاکره و منطق هستیم، اما ادعای طرفی که می‌گوید ما را به میز مذاکره می‌کشاند، واهی است. ما حاضر نیستیم چنین مذاکره‌ای را حتی اگر همه قدرت‌های عالم پشت به پشت هم بایستند، انجام دهیم.

روحانی تصریح کرد: ملت ایران دارای منطق بوده و اهل مذاکره است و قدرت و توانمندی این موضوع را دارد و تمام دنیا در توافق برجام اعتراف کردند که ایران به قدری توانمند است که می‌تواند با ۶ قدرت بزرگ دنیا مذاکره و به توافق برسد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: ما در مذاکرات برجام توانستیم ۷ قطعنامه سازمان ملل را به دست خود سازمان ملل و شورای امنیت در یک روز ملغی کنیم و این افتخار برای تاریخ ایران و دیپلماسی کشورمان به ثبت رسید. بنابراین ما اهل منطق، مذاکره و گفتگو هستیم و از هیچ‌کس هراسی نداریم، اما در برابر کسی که قصد زورگویی دارد، هیچ‌گاه تسلیم نمی‌شویم.

روحانی با اشاره به اینکه امروز به غیر از ۳ الی ۴ کشور و رژیم صهیونیستی هیچ کشوری در دنیا حرف آمریکا را تأیید نمی‌کند، اظهار داشت: سال گذشته در شورای امنیت به ریاست آقای ترامپ، موضوع مطرح شد؛ در این جلسه هر ۱۴ عضو با ترامپ مخالفت و از ایران حمایت کردند و چنین چیزی در تاریخ سازمان ملل سابقه ندارد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه هنر نیاز به چارچوبی دارد که فعالان آن بتوانند فعالیت خود را به واسطه آن ترسیم کنند و در ابهام و تاریکی نمی‌شود فعالیت درستی انجام داد، اظهار داشت: دولت باید این چارچوب را مشخص کند.

روحانی با تأکید بر اینکه هیچ قدرتی بالاتر از قدرت ملی و افکار عمومی نیست، تصریح کرد: اگر افکار عمومی و مردم متحداً راهی را چه در سیاست خارجی یا سیاست داخلی و یا فرهنگ و مسائل اجتماعی بخواهند در آن راه ملت یکپارچه، پیروز می‌شود و این شما هنرمندان هستید که می‌توانید ملت یکپارچه و متحد را برای رونق و حرکت رو به جلو و مقاومت در برابر زورگویان بوجود آورید.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه تمام نکات مطرح شده در این جلسه درباره رونق کالاهای فرهنگی و هنری و همچنین رفع مشکلات هنرمندان در زمینه ارائه تسهیلات و توسعه فرهنگ و هنر در دولت پیگیری خواهد شد، گفت: آنچه مربوط به دولت باشد در هیأت دولت و در صورت نیاز به قانون، در قالب لوایح به مجلس ارائه خواهد شد.

تاکید بر حضور بیشتر هنرمندان ایرانی از رشته‌های مختلف در نمایشگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی، هنری، موسیقی و سینمایی بین المللی، فراهم شدن فضای مناسب‌تر برای فعالیت هنرمندان، توجه بیشتر نسبت به حقوق صنفی هنرمندان و رفع دغدغه‌های معیشتی، درمانی و بیمه‌ای اصناف مختلف هنری، تأمین امنیت شغلی، افزایش هزینه‌های تولیدات آثار هنری و لزوم حمایت دولت در این بخش، ضرورت فعالیت بیشتر رایزن‌های فرهنگی ایران در کشورهای خارجی برای فراهم کردن شرایط معرفی آثار هنری، فرهنگی، مد و لباس و صنایع دستی ایران در نمایشگاه‌ها و بازارهای جهانی از جمله درخواست‌ها، پیشنهادات و مطالب مطرح شده در این جلسه بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/02/28
اقای روحانی برای کارمندان وگارگران افزایش حقوق درنظر داری برای من بیکار با دوتا بچه چه در نظر داری تا کی من باید شرمنده زنو بچم باشم
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1398/02/28
آقای حسن روحانی نمره شما در پست رییس جمهوری صفر است .شما در بین اقتصاددان ها و مردم هیچ جایگاهی نداری.کمر تولید کنندگان و مردم ایران را شکستید.آمارهای شما اصلا صحیح نیست.گرانی .بیکاری .ناامنی .بی عدالتی.غارت بیت المال .رانت خواری .پارتی بازی .رشوه خواری.نابودی منابع طبیعی.کلاه برداری و صدها مفاسد دیگر ریشه در تفکر جنابعالی دارد.تو را خدا دست از سر مردم بردار و آمارهای جعلی نده.خدایا خودت درستش کن.
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1398/02/28
ایران رو برگردون ب قبل از برجام ، خیری از تو و برجامت ندیدم، با خودت چند چندی .. تا کی گل ب خودی میزنی ب خودمون
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1398/02/28
اگه اهل منطق بودید وضعیت مملکت این نبود
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1398/02/28
جناب روحانی، شما اهل دلدادگی و وادادگی از جیب مردم و مملکت هستید تنها و تنها... برای خاطر کدخدا....
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1398/02/28
جناب دکتر افزایش حقوق برای همسان سازی تورم راه درستی نیست و جزو ابتدایی ترین تصمیمات است.مسیر بهتری باید برای کنترل تورم و عدم صعود آن پیدا کنید.
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1398/02/28
دیگه رجز نخون برو مذاکره کن به جایی رسوندی که دارن به ایران حمله میکنند
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/02/28
چی شد کم آوردی دیگه
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1398/02/28
اگه معتقدی تحریم ها رو صد روزه برداشتی پس چرا نمیزاری آب خوش از گلوی مردم پایین بره؟؟!!!! گیرم که خلق را به فریبت فریفتی، با دست انتقام طبیعت چه میکنی؟؟ بترس از ظلم به مردم
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
اهل منطق و گفتگو با شعار..‌‌..‌‌‌‌‌‌.بر.....امریکا میباشیم .و اینست منطق و گفتگوی ما...؟
New Zealand
22:52 - 1398/02/28
اگه اینطوریه یه مدت شعار ندید بدونیم می تونید یا نه!
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/02/28
آخه چرا به زور میخوای برجام شکست خورده را موفق نشان دهی.
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1398/02/29
یه مشت اراجیف!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1398/02/29
من که از این سخنان حسن جان معنا ومفهومی برداشت نکردم ملت در فقر ودرتنگناه قرار دارد زندگی کردن دراین شرایط فعلی شده جهنم اگه راست میگی به هر خانواده ای سه میلیون تا چهار میلیون ماهانه یارانه بدهید تا از این فلاکت نجات کنند وکمکی در معیشیت زندگی روز مره مردم فقیر ایران بشود
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/02/29
والا به به خدا مشکل پیچیده کشور خودت و کابینه ات است
Iran, Islamic Republic of
02:26 - 1398/02/29
آقای رئیس جمهور انصافا کی افزایش حقوق بیشتر از میزان تورم بوده؟وقتی شما میگید روزهای سختی پیش رو داریم معنایش اینه که آمریکا هر غلطی خواست میتونه بکنه
Iran, Islamic Republic of
03:53 - 1398/02/29
اقایی روحاني اگر شما استعفا بدی من مطمعنم اوضاع کشور خیلی خوب خواهد شد ما جوانان مملکت دیگه ازاین گرانبها به ستوح اومدیم خواهشا یا اوضاع رو درست کن یا نمیتونی به کاردانش بسپار...چمن الله توفیق
United States
04:07 - 1398/02/29
جناب آقای رییس جمهور مابه درایت شما شک نداریم فقط خواهشا اسم ارگانهایی که در کارشما کارشکنی میکنن رو بیان کنید تامردم بدونن که دارن از کجا ضربه میخورن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
واقعا متاسفم برات روحانی عمدا مملکتو به این روز انداخت و تو چیو داری سئوال میکنی.... امثال شماها هستید که باعث این وضع شدید حمایت کورکورانه از دولت بی تدبیر
Iran, Islamic Republic of
07:33 - 1398/02/29
اهل منطق!! وای چه دروغ شاخداری
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/02/29
منطق در مقابله با امریکا خودش بی منطقیه...
Iran, Islamic Republic of
22:31 - 1398/02/30
به افتخارش ایوولا دمت گرم خوشم اومد چقدر توخوبی دمت گرم خوب هوا ملتو داری بابا دست دست همه دست اقای مذاکره میدانید فرق تو با شاهان قاجار چیه؟ اونا برای فرنگ رفتن زمین میفروختن تو برای مذاکره و منطق وبرجام همه چی رو میدی ببین چی میگم همه چی یعنی ناموس و شرف هسته ایی عمامه همه چی رو میدی . دهن ملت اسفالت شد با این مذاکره دروغین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج