۷ شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۶۶۱۹۹
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
۸۱۱۸
گردشگران معمولاً سفر به شهر‌های بزرگ و مطرحی نظیر اصفهان و مشهد را در برنامه خود قرار می‌دهند، حال آن که شهر‌های کمتر شناخته شده ایران نیز در نوع خود دیدنی و جذاب هستند.

روزنامه هفت صبح: با این که اصفهان و شیراز، سهم زیادی از گردشگران خارجی و حتی داخلی را از آن خود کرده‌اند، اما شهر‌های فوق العاده زیبای دیگری نیز در ایران وجود دارند که سفر به آن‌ها می‌تواند به اندازه این دو شهر جذاب و به یادماندنی باشد. از آنجا که این شهر‌ها نیز ارزش دیدن دارند، با مطالعه این مقاله می‌توانید اطلاعات بیشتری از آن‌ها به دست آورید.»

اهواز

اهواز جزو شهر‌هایی است که مورد بی مهری قرار گرفته است و معمولاً در فهرست برنامه گردشگران نیست. گرمای سوزان و طوفان‌های گرد و غبار عملاً آن را برای بخش اعظمی از سال غیر مسکونی کرده است. با این حال چند هفته اول فصل بهار می‌تواند فرصت خوبی برای آشنایی با فرهنگ غنی و مردم مهمان نواز اهواز باشد.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

رودخانه کارون پرآب‌ترین رودخانه ایران با سرچشمه گرفتن از کوه‌های بختیاری، با ورود به اهواز، این شهر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند. پس قایق سواری روی کارون و همچنین بازدید از شهر‌های مجاور، آبادان و خرمشهر را نیز می‌توانید در برنامه خود قرار دهید. تا در این شهر جنوبی هستید، غذا‌های محلی نظیر قلیه ماهی (غذای تندی با ماهی) و غذا‌های خیابانی لشکرآباد را حتماً امتحان کنید و تجربه‌ای به یاد ماندنی برای خود بسازید.»


نطنز

نطنز در مسیر کاشان به اصفهان قرار دارد و چند ساعت گشت و گذار در این شهر مملو از زمین‌های کشت زعفران و باغ‌های انار می‌تواند لذت بخش باشد. آرامگاه شیخ عبدالصمد در نطنز با گنبد گچی زیبا و درخت چنار چند صد ساله و معبد آتش نیز از جا‌های دیدنی نطنز به شمار می‌روند. این شهر را به سفال‌هایش می‌شناسند، پس در کارگاه سفالگری مجاور مسجد توقف کنید و با این هنر زیبا بیشتر آشنا شوید.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

سپس در شهر قدمی بزنید، مطمئناً تماشای خانه‌های خشتی با در‌های رنگارنگ می‌تواند جذاب باشد. در باغ شهر تاریخی نطنز آثار تاریخی متعددی وجود دارد از جمله مسجد جامع نطنز، آتشکده ساسانی، مجموعه آب انبار‌های تاریخی در محلات نطنز، مسجد کوی میر، حمام افوشته، شربتخانه سیدواقف، مسجد جامع افوشته، آسیاب‌های سرشک، سرابان و پمه، مسجد خواجه، کاروانسرای میرابوالمعالی (قلعه کوهاب)، گنبد باز و دژوشاق.»


همدان

همدان در منطقه غربی و کوهستانی ایران قرار دارد و میراث دار تمدن باستانی هگمتانه با قدمتی بیشتر از هخامنشیان است. اینجا اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها، بوده است؛ با این حال قدیمی‌ترین آثار یافت شده از محوطه باستانی هگمتانه و نیز کتیبه‌های گنج نامه مربوط به دوران هخامنشیان هستند.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

همچنین این شهر در روزگار هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان، آل بویه و سلجوقیان نیز یکی از پایتخت‌های کشور بوده است. از جا‌های دیدنی همدان می‌توان به آرامگاه ابوعلی سینا و باباطاهر، گنج نامه (کتیبه‌هایی به خط میخی که به دستور داریوش بزرگ و خشایارشاه حجاری شده‌اند و هر کدام در سه ستون ۲۰ سطری به زبان‌های پارسی باستان، عیلامی و بابلی نو هستند)، گنبد علویان، آرامگاه استر و مردخای، برج قربان، مسجد جامع همدان و بازار همدان اشاره کرد.»


شوشتر

شوشتر نیز جزو شهر‌هایی است که کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، هر چند یکی از شگفت انگیزترین مهندسی‌ها را می‌توان در سیستم تاریخی هیدرولیکی شوشتر مشاهده کرد. قدمت این سیستم آبرسانی باستانی که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، به زمان هخامنشیان و پادشاهی داریوش بزرگ در سده پنجم میلادی بر می‌گردد.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

بازدید از قلعه سلاسل، ارگ باستانی شوشتر با قدمت دوهزار سال که بخشی از سیستم دفاعی شهر در دوران باستان بوده است نیز می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. برای صرف یک ناهار لذیذ می‌توانید به رستوران خانه مستوفی از معروفترین عمارت‌های تاریخی شوشتر متعلق به دوره قاجار بروید.»


بندر لافت

قشم را به خاطر طبیعت بکر و شگفت انگیزش، جزیره عجایب هفتگانه می‌دانند؛ با این حال یکی از مناطقی که گردشگران قبل از ترک جزیره باید ببینند بندر لافت است. این منطقه بندری آرام و تاریخی در گوشه شمال غربی قشم قرار دارد و وجود تعداد زیادی بادگیر درخط افق آن می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. بنا‌های روستا خیلی نزدیک به هم ساخته شده و کوچه‌های آن نیز بسیار تنگ و باریک هستند.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

بادگیر‌های کوچک و بزرگ خانه‌های روستایی که در میان باغ‌ها و نخلستان‌ها قرار گرفته‌اند، شکوه و زیبایی خاصی به این روستای ساحلی بخشیده‌اند. علاوه بر این چهره طبیعی روستای لافت در میان درختان سبز گرمسیری و نخلستان‌های بلند، همراه با زیبایی خیره کننده دریا و جنگل شناور حرا برای هر تازه واردی جذاب است.»


بندر انزلی

بندر انزلی در استان گیلان و در امتداد دریای خزر قرار دارد و مرکز تولید خاویار ایران به حساب می‌آید. شهر انزلی به واسطه سواحل خزر و تالاب بین المللی بندر انزلی از چند جزیره و شبه جزیره تشکیل شده است که با پل به هم مرتبط هستند.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

این شهر بندری آرام که گله‌های گاو و مرغ به آزادی در آن رفت و آمد می‌کنند، تالاب انزلی را در خود جای داده که زیستگاه گونه‌های مختلف پرندگان و نیلوفر آبی خزر است. قایق سواری در سفید رود و تماشای حیات وحش هم می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. پل‌های تاریخی انزلی و غازیان، کاخ موزه نیروی دریایی، موج شکن برخی از جا‌های دیدنی بندر انزلی به شمار می‌روند.»


نیشابور

شهر‌های شرق ایران اغلب شاهد تعداد کمی از گردشگران هستند، در این میان می‌توان به نیشابور اشاره کرد که حتی شاعر آرژانتینی، خورخه بورخس، در نوشته‌هایش از این شهر یاد کرده است. نیشابور در روزگاران گذشته جزو ۱۰ شهر بزرگ ایران بوده است که بعد از حمله مغول‌ها در قرن سیزدهم میلادی رو به افول نهاد.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

آرامگاه شاعران بزرگ ایرانی نظیر خیام، عطار و یغما و نقاش معروف کمال الملک در این شهر قرار دارد. موقعیت استراتژیک کاروانسرای شاه عباسی باعث شده بود که در گذشته محل رفت و آمد‌های زیادی باشد، هرچند اکنون به موزه تبدیل شده است و ارزش دیدن دارد.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/03/01
سلام‌
همداااااااان رو بهتون توصیه میکنم بشدت
پاسخ ها
بدون نام
India
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
مردمان هیز.ما یک سفر چند روزه تیران گردی داشتیم.هیچ جا به ما خانم ها بی احترامی نکردن، الا تو همدان که راه به راه تیکه های زشت انداختن.متاسفم براشون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
کاربر ۸:۴۹عزیزم همه جا ادم های خوب و بد پیدا میشه ولی ب نظرم خوب نیس ی تنه ب قاضی بری و ی شهر و زیر سوال ببری .
همدان شهر زیبا و خوبیه‌.
من خودم همدانی هستم
تابستان های دلچسبی هم داره .
اگ دوست داشتید بیاید حتما
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/03/01
اصفهان و شیراز و یزد هم خو هیچی؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اونا رو ک همه میدونن و میرن!
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1398/03/01
اصفهان و شیراز که بدون گفتن طالب دارند باید جاهایی رو معرفی کرد که کمتر شنیدیم
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/03/01
همدان ما هم رفتیم بسیار بهتر از چیزی بود که فکر می کردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر