۷ شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۶۶۱۹۹
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
۸۳۷۷
گردشگران معمولاً سفر به شهر‌های بزرگ و مطرحی نظیر اصفهان و مشهد را در برنامه خود قرار می‌دهند، حال آن که شهر‌های کمتر شناخته شده ایران نیز در نوع خود دیدنی و جذاب هستند.

روزنامه هفت صبح: با این که اصفهان و شیراز، سهم زیادی از گردشگران خارجی و حتی داخلی را از آن خود کرده‌اند، اما شهر‌های فوق العاده زیبای دیگری نیز در ایران وجود دارند که سفر به آن‌ها می‌تواند به اندازه این دو شهر جذاب و به یادماندنی باشد. از آنجا که این شهر‌ها نیز ارزش دیدن دارند، با مطالعه این مقاله می‌توانید اطلاعات بیشتری از آن‌ها به دست آورید.»

اهواز

اهواز جزو شهر‌هایی است که مورد بی مهری قرار گرفته است و معمولاً در فهرست برنامه گردشگران نیست. گرمای سوزان و طوفان‌های گرد و غبار عملاً آن را برای بخش اعظمی از سال غیر مسکونی کرده است. با این حال چند هفته اول فصل بهار می‌تواند فرصت خوبی برای آشنایی با فرهنگ غنی و مردم مهمان نواز اهواز باشد.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

رودخانه کارون پرآب‌ترین رودخانه ایران با سرچشمه گرفتن از کوه‌های بختیاری، با ورود به اهواز، این شهر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند. پس قایق سواری روی کارون و همچنین بازدید از شهر‌های مجاور، آبادان و خرمشهر را نیز می‌توانید در برنامه خود قرار دهید. تا در این شهر جنوبی هستید، غذا‌های محلی نظیر قلیه ماهی (غذای تندی با ماهی) و غذا‌های خیابانی لشکرآباد را حتماً امتحان کنید و تجربه‌ای به یاد ماندنی برای خود بسازید.»


نطنز

نطنز در مسیر کاشان به اصفهان قرار دارد و چند ساعت گشت و گذار در این شهر مملو از زمین‌های کشت زعفران و باغ‌های انار می‌تواند لذت بخش باشد. آرامگاه شیخ عبدالصمد در نطنز با گنبد گچی زیبا و درخت چنار چند صد ساله و معبد آتش نیز از جا‌های دیدنی نطنز به شمار می‌روند. این شهر را به سفال‌هایش می‌شناسند، پس در کارگاه سفالگری مجاور مسجد توقف کنید و با این هنر زیبا بیشتر آشنا شوید.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

سپس در شهر قدمی بزنید، مطمئناً تماشای خانه‌های خشتی با در‌های رنگارنگ می‌تواند جذاب باشد. در باغ شهر تاریخی نطنز آثار تاریخی متعددی وجود دارد از جمله مسجد جامع نطنز، آتشکده ساسانی، مجموعه آب انبار‌های تاریخی در محلات نطنز، مسجد کوی میر، حمام افوشته، شربتخانه سیدواقف، مسجد جامع افوشته، آسیاب‌های سرشک، سرابان و پمه، مسجد خواجه، کاروانسرای میرابوالمعالی (قلعه کوهاب)، گنبد باز و دژوشاق.»


همدان

همدان در منطقه غربی و کوهستانی ایران قرار دارد و میراث دار تمدن باستانی هگمتانه با قدمتی بیشتر از هخامنشیان است. اینجا اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها، بوده است؛ با این حال قدیمی‌ترین آثار یافت شده از محوطه باستانی هگمتانه و نیز کتیبه‌های گنج نامه مربوط به دوران هخامنشیان هستند.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

همچنین این شهر در روزگار هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان، آل بویه و سلجوقیان نیز یکی از پایتخت‌های کشور بوده است. از جا‌های دیدنی همدان می‌توان به آرامگاه ابوعلی سینا و باباطاهر، گنج نامه (کتیبه‌هایی به خط میخی که به دستور داریوش بزرگ و خشایارشاه حجاری شده‌اند و هر کدام در سه ستون ۲۰ سطری به زبان‌های پارسی باستان، عیلامی و بابلی نو هستند)، گنبد علویان، آرامگاه استر و مردخای، برج قربان، مسجد جامع همدان و بازار همدان اشاره کرد.»


شوشتر

شوشتر نیز جزو شهر‌هایی است که کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است، هر چند یکی از شگفت انگیزترین مهندسی‌ها را می‌توان در سیستم تاریخی هیدرولیکی شوشتر مشاهده کرد. قدمت این سیستم آبرسانی باستانی که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، به زمان هخامنشیان و پادشاهی داریوش بزرگ در سده پنجم میلادی بر می‌گردد.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

بازدید از قلعه سلاسل، ارگ باستانی شوشتر با قدمت دوهزار سال که بخشی از سیستم دفاعی شهر در دوران باستان بوده است نیز می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. برای صرف یک ناهار لذیذ می‌توانید به رستوران خانه مستوفی از معروفترین عمارت‌های تاریخی شوشتر متعلق به دوره قاجار بروید.»


بندر لافت

قشم را به خاطر طبیعت بکر و شگفت انگیزش، جزیره عجایب هفتگانه می‌دانند؛ با این حال یکی از مناطقی که گردشگران قبل از ترک جزیره باید ببینند بندر لافت است. این منطقه بندری آرام و تاریخی در گوشه شمال غربی قشم قرار دارد و وجود تعداد زیادی بادگیر درخط افق آن می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. بنا‌های روستا خیلی نزدیک به هم ساخته شده و کوچه‌های آن نیز بسیار تنگ و باریک هستند.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

بادگیر‌های کوچک و بزرگ خانه‌های روستایی که در میان باغ‌ها و نخلستان‌ها قرار گرفته‌اند، شکوه و زیبایی خاصی به این روستای ساحلی بخشیده‌اند. علاوه بر این چهره طبیعی روستای لافت در میان درختان سبز گرمسیری و نخلستان‌های بلند، همراه با زیبایی خیره کننده دریا و جنگل شناور حرا برای هر تازه واردی جذاب است.»


بندر انزلی

بندر انزلی در استان گیلان و در امتداد دریای خزر قرار دارد و مرکز تولید خاویار ایران به حساب می‌آید. شهر انزلی به واسطه سواحل خزر و تالاب بین المللی بندر انزلی از چند جزیره و شبه جزیره تشکیل شده است که با پل به هم مرتبط هستند.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

این شهر بندری آرام که گله‌های گاو و مرغ به آزادی در آن رفت و آمد می‌کنند، تالاب انزلی را در خود جای داده که زیستگاه گونه‌های مختلف پرندگان و نیلوفر آبی خزر است. قایق سواری در سفید رود و تماشای حیات وحش هم می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. پل‌های تاریخی انزلی و غازیان، کاخ موزه نیروی دریایی، موج شکن برخی از جا‌های دیدنی بندر انزلی به شمار می‌روند.»


نیشابور

شهر‌های شرق ایران اغلب شاهد تعداد کمی از گردشگران هستند، در این میان می‌توان به نیشابور اشاره کرد که حتی شاعر آرژانتینی، خورخه بورخس، در نوشته‌هایش از این شهر یاد کرده است. نیشابور در روزگاران گذشته جزو ۱۰ شهر بزرگ ایران بوده است که بعد از حمله مغول‌ها در قرن سیزدهم میلادی رو به افول نهاد.

هفت شهر ویژه ایران برای گردشگران حرفه‌ای

آرامگاه شاعران بزرگ ایرانی نظیر خیام، عطار و یغما و نقاش معروف کمال الملک در این شهر قرار دارد. موقعیت استراتژیک کاروانسرای شاه عباسی باعث شده بود که در گذشته محل رفت و آمد‌های زیادی باشد، هرچند اکنون به موزه تبدیل شده است و ارزش دیدن دارد.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/03/01
سلام‌
همداااااااان رو بهتون توصیه میکنم بشدت
پاسخ ها
بدون نام
India
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
مردمان هیز.ما یک سفر چند روزه تیران گردی داشتیم.هیچ جا به ما خانم ها بی احترامی نکردن، الا تو همدان که راه به راه تیکه های زشت انداختن.متاسفم براشون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
کاربر ۸:۴۹عزیزم همه جا ادم های خوب و بد پیدا میشه ولی ب نظرم خوب نیس ی تنه ب قاضی بری و ی شهر و زیر سوال ببری .
همدان شهر زیبا و خوبیه‌.
من خودم همدانی هستم
تابستان های دلچسبی هم داره .
اگ دوست داشتید بیاید حتما
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/03/01
اصفهان و شیراز و یزد هم خو هیچی؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اونا رو ک همه میدونن و میرن!
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1398/03/01
اصفهان و شیراز که بدون گفتن طالب دارند باید جاهایی رو معرفی کرد که کمتر شنیدیم
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1398/03/01
همدان ما هم رفتیم بسیار بهتر از چیزی بود که فکر می کردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
کالازم_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر