استرالیا؛ برنده جنگ تجاری چین و آمریکا
۸۶۸۷۱۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۹
۱۷۲۷۲
علی رغم آنکه بسیاری از کشورها نگران اثرات منفی جنگ تجاری چین و آمریکا بر اقتصاد خود و اقتصاد جهانی هستند اما یک کشور منتظر تشدید آن است و این کشور استرالیاست.

خبرگزاری فارس : اگر چین و آمریکا به روند تشدید مناقشه تجاری بین خود ادامه دهند اگرچه بسیاری از کشورها از این مسئله نگران می‌شوند اما معدود کشورهایی هم هستند که از این اتفاق خوشحال می‌شوند که استرالیا یکی از آنهاست.

در واقع استرالیا منتظر شدت گرفتن اختلاف بین چین و آمریکاست تا بتواند جای خالی LNG آمریکا را برای چین پرکند.

صنعت تولید گاز طبیعی مایع شده در استرالیا به شدت رو به رشد است و طی سال گذشته این کشور 23 میلیون تن «ال ان جی» به چین صادر کرده که معادل 42 درصد کل صادرات این کشور بوده است.

در سال مالی گذشته، صادرات ال ان جی آمریکا به چین 80 درصد نسبت به سال 2017 کاهش یافت.

در واقع اقدامات تجاری آمریکا علیه چین باعث شد تا چین تهدید کند که تعرفه 10 تا 25 درصد بر واردات ال ان جی از آمریکا وضع کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که جدای بر اعمال تعرفه 25 درصدی بر ورادات 200 میلیارد دلار کالا از چین بر باقی مانده 300 میلیارد دلار واردات کالا از این کشور آسیایی نیز تعرفه اعمال خواهد کرد.

این مسئله چین را بر آن داشته است که تهدید کند از روز 1 ژوئن بر واردات ال ان جی از آمریکا تعرفه 25 درصدی اعمال کند.

انتظار می‌رود وادرات ال ان جی چین از 53 میلیون تن در سال 2018 به 93 میلیون تن در سال 2025 افزایش یابد و به گفته یکی از کارشناسان بانک کردیت سوئیس این مسئله برای بازاریابی گاز استرالیا بسیار خوب است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1398/03/08
خدا کنه همه دنیا به مقابله با امریکا اسراییل و عربستان بلند بشن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج