بلیت‌های کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تمام شد
۸۷۰۲۹۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹
۸۷۲۷ 
شبکه‌ی تلویزیونی آلمان، از کنسرت پیش روی ارکستر سمفونیک تهران که قرار است سمفونی 9 بتهوون در آن به اجرا درآید، فیلم‌برداری کرده و آن را در مستندی از بتهوون نمایش خواهد داد.

موسیقی ما: شبکه‌ی تلویزیونی آلمان، از کنسرت پیش روی ارکستر سمفونیک تهران که قرار است سمفونی 9 بتهوون در آن به اجرا درآید، فیلم‌برداری کرده و آن را در مستندی از بتهوون نمایش خواهد داد.

این شبکه علاوه بر ارکستر سمفونیک تهران، از اجرای هشت ارکستر مهم دیگر از جمله نیویورک فیلارمونیک و ارکستر برلین فیلارمونیک نیز که آثار این آهنگ‌ساز را اجرا می‌کنند، در این مستند بهره خواهد برد. این مستند قرار است سال ۲۰۲۰ از تلویزیون دولچه وله آلمان نشان داده شود.

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی برگزار می‌شود که تمام بلیت‌های آن کنسرت ارکستر سمفونیک تهران به فروش رسیده است. در این کنسرت که ۲۲ و ۲۳ خرداد در تالار وحدت می‌شود، «شهرداد روحانی» ارکستر را رهبری خواهد کرد و در آن سمفونی شماره ۹ بتهوون اجرا خواهد شد.

این کنسرت اسفند سال گذشته برای اولین بار توسط ارکستر سمفونیک تهران با اجرای سمفونی شماره ۹ در رمینور اثر بتهوون در تالار وحدت روی صحنه رفت. از این سمفونی به‌عنوان بهترین اثر بتهوون و یکی از بهترین‌های موسیقی کلاسیک یاد می‌کنند. این سمفونی از اولین سمفونی‌هایی است که در آن از صدای انسان استفاده شده است. اشعار این سمفونی از شعر سرود شادی (چکامه شادی) سروده فریدریش شیلر شاعر، نمایش‌نامه نویس و فیلسوف بزرگ آلمانی، اقتباس شده است.

در این اجرا، گروه کر شهر تهران به سرپرستی مهدی قاسمی نیز ارکستر سمفونیک تهران را همراهی می‌کنند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج