تهرانی‌ها روزانه ۱۳۰۰تن مرغ می‌خورند
۸۷۰۸۷۹
۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
۴۰۸۴
مدیرکل سازمان دامپزشکی استان تهران گفت: روزانه بیش از هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ و ۱۰۰۰ تن گوشت قرمز در استان تهران توزیع می‌شود و میزان مصرف گوشت قرمز در استان تهران در سال حدود ۲۰۰ هزار تن و گوشت مرغ حدود ۴۰۰ هزار تن است.

خبرگزاری فارس: ولی‌الله واعظی پور مدیرکل دامپزشکی استان تهران در خصوص واکسن‌های تحویل داده‌شده به دامداران اظهار داشت: دامداران اطمینان خاطر داشته باشند که تمام واکسن‌ها یا وارداتی هستند یا تولید داخل کشور از استانداردهای لازم برخوردار هستند.

وی گفت: اخیراً سازمان دامپزشکی مجوز واردات واکسن از کشورهایی نظیر فرانسه و آلمان را صادر کرده است و دامداران بابت سلامت و استاندارد بودن واکسن‌ها نگران نباشند زیرا کیفیت تمام واکسن‌ها کنترل خواهد شد.

واعظی پور افزود: مسبب بخشی از این نگرانی‌ها شایعاتی است که در خصوص واکسن‌ها توسط کشاورزان به وجود آمده است، واکسن‌های تولید داخل ۱ سویه و نهایتاً ۳ سویه است اما واکسن‌های وارداتی دارای ۵ تا ۷ سویه هستند درنتیجه بهتر است دامداران محترم در فواصل زمانی ۳ ماهه از واکسن‌های وارداتی و تولید داخل استفاده کنند تا از بیماری‌های احتمالی دام جلوگیری شود.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران در خصوص بیماری تب برفکی در استان تهران اضافه کرد: این بیماری یک بیماری بسیار خطرناک است و از گذشته تاکنون خسارت‌های عظیمی به صنعت دامی کشور وارد کرده است، دام سنگین یک سرمایه ملی است باید در حفظ این دام تمام تلاش خود را به‌کارگیریم.

وی عنوان کرد: در سال ۹۴ و ۹۶ بیش از ۱۸۰ کانون بیماری در استان تهران وجود داشت که آمار امسال یک‌چهارم آمار سال‌های گذشته و علت کاهش کانون‌های بیماری در استان اعمال محدوده قرنطینه بوده که باعث کاهش بیماری‌ها شده است.

واعظی پور بیان کرد: حدود ۲۵ کانون بیماری در استان تهران شناسایی‌شده است که از این آمار 3 کانون مطلق به در دشت ورامین گزارش‌شده است و عملیات صورت گرفت و روی دام‌های اقدامات لازم صورت گرفته واکسیناسیون بر دامداری‌های هم‌جوار انجام‌شده است.

مدیرکل سازمان دامپزشکی استان تهران در رابطه با فروش بی‌رویه دام به خارج از استان تهران تصریح کرد: بیش از ۳۸ درصد دام اصیل استان تهران در دشت ورامین است و تولید شیر در استان تهران به ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن می‌رسد.

وی تأکید کرد: استان تهران دارای مقام اول تولید گوشت قرمز در کشور است، در سال گذشته با مصوبه شورای تأمین استان تهران نقل‌وانتقال دام فقط منوط به داشتن مجوز دامپزشکی شده است هیچ‌کس حق ندارد دام‌های بدون مجوز و پلاک را از استان خارج کند در صورت مشاهده تحویل واحدهای انتظامی داده می‌شوند.

واعظی پور گفت: همین امر سبب کاهش چشم‌گیر آمار نقل‌وانتقال غیرقانونی و قاچاق دام در استان تهران شده و خروج دام از استان با طی مراحل قانونی انجام می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: استان تهران دارای ۱۲ کشتارگاه است، کشتار بیش از ۲۵ درصد دام سبک کشور و حدود ۱۸ درصد دام سنگین کشور در استان تهران انجام می‌شود.

وی ادامه افزود: حدود یک‌پنجم فرآورده‌های دامی خام کشور در تهران مصرف می‌شود، روزانه بیش از هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ و ۱۰۰۰ تن گوشت قرمز در استان تهران توزیع می‌شود و میزان مصرف گوشت قرمز در استان تهران در سال حدود ۲۰۰ هزار تن و گوشت مرغ حدود ۴۰۰ هزار تن است.

واعظی پور یادآور شد: واردات کشور در حوزه گوشت ۱۰ درصد از نیاز مصرفی است که از سایر کشورها وارد می‌شود که صرفاً برای تنظیم قیمت بازار است و نظارت کامل بر قیمت‌ها حاکم است.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران در ادامه تأکید کرد: تمام دامداری‌های صنعتی تحت پوشش بیمه هستند و اگر تلفاتی داشته باشند با گواهی بهداشت و حمایت بانک بیمه محصولات کشاورزی، می‌توانند مبلغ خسارت واردشده را دریافت کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشکل عمده دامداران در کشور تهیه علوفه است و حدود 60درصد هزینه کشور نیز شامل تهیه علوفه می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/03/13
مردم قدرت خرید گوشت رو ندارن و مجبورن فقط مرغ بخورن ، همه شهرهای ایران به این درد دچار شدن ، آقایون گوشت بخورن کافیه و مردم به درک
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1398/03/13
تو چقدر چشمو نظرت تنگه آخه به تو چه که مردم چقدر میخورن تا وقتی چشم امثال شما به دهن این مردمه این مردم نون سیر نمیتونن بخورن از بس چشم شما شوره
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1398/03/13
با توجه به جمعیت حدود ۱۳ میلیونی تهران


حدودا میشه گفت مصرف روزانه هر نفر میشه در حدود ده گرم

خدایی زیاده ؟؟؟؟؟؟؟؟

چی دارن به سرمون میارن ؟
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/03/13
خوبه هد تهرانی 125 گرم گوشت قرمز تو روز میخوره که یشه ماهی 3 کیلو و 750 گرم بعد میگن گوشت گرونه.تازه این سهم منو تقسیم کنین تو سهم بقیه چون من .ه تو سالشم اینقدر نمیخورم.
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1398/03/13
نوش جونشون همه ش هورمونه...خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/03/13
گوشت به این گرانی مردم رو آوردن به مرغ وکنسرو وغیره
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
وقتیکه این مرغ بی خاصیت که گفته میشه .پوست مرغ را دور بیندازید ومصرف نکنید.و همچنین .بال. مرغ .جگر مرغ .و پای مزغ را مصرف نکنید .پس مصرف این مرغ هورمونی مصر میباشد.!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج