نوازی: اگر شفر دلال بود، چرا الان صدایشان درآمده؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۷۳۵۸۵
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۵
۴۱۷۸
روز دوشنبه محمد نوازی، مربی تیم جوانان استقلال اجازه ورود به تمرینات را پیدا نکرد و بعد از پرس‌وجو مشخص شد با مدیر آکادمی باشگاه دچار مشکل شده است.

فرهیختگان: روز دوشنبه محمد نوازی، مربی تیم جوانان استقلال اجازه ورود به تمرینات را پیدا نکرد و بعد از پرس‌وجو مشخص شد با مدیر آکادمی باشگاه دچار مشکل شده است. مومنی هم دیروز مصاحبه تندی علیه نوازی انجام داد. به همین بهانه سراغ شماره 7 اسبق آبی‌ها رفتیم. گفت‌وگو با نوازی را در ادامه می‌خوانید.

ماجرای راه ندادن شما به تمرینات چه بود؟

مدیریت باشگاه درگیر تیم بزرگسالان است و متاسفانه روی تیم‌های پایه اشراف ندارد که این اتفاقات می‌افتد. آقایان مباشری و شوری همت کردند آقای مومنی را به‌عنوان مدیر آکادمی انتخاب کردند. قرار بر این بود از این فصل سالم‌سازی در آکادمی صورت بگیرد و افرادی که فصل گذشته در آکادمی بودند کنار گذاشته شوند، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و همان افراد همچنان در تیم‌های پایه حضور دارند.

یکی از آنها که در میوه و تره‌بار شاغل است برای آکادمی استقلال تصمیم می‌گیرد. اینها بحث مدیریتی است که به من هم ارتباط پیدا نمی‌کند و درموردش بیش از این صحبت نمی‌کنم، اما کار من در مستطیل سبز است. در این دو ماه گذشته از جوانان تست گرفتیم و تلاش‌مان براین بود که تیم درخور نام استقلال را روانه مسابقات کنیم. ما حتی ۳ هفته‌ای است که فصل بدنسازی‌مان را شروع کردیم که دریغ از یک کمک. فقط یک زمین درمجموعه امام رضا(ع) به ما داده‌اند اما هیچ امکاناتی به ما داده نشد.

من از خانه غذا برای بازیکنان بردم یا دوستان لطف می‌کردند ناهار تهیه می‌کردند که آقای مومنی ناراحت هم می‌شد که چرا به بچه‌ها ناهار می‌دهید. یکی از دوستان سالن وزنه‌ای در اختیار ما قرار داد که ما در آن مکان بدنسازی را انجام دهیم. غیر از اینها آقای مومنی تیم را ۳، ۴ روز به آمل فرستاد و ۲ دیدار تدارکاتی هم داشتیم که خود من به بازیکنانم نفری ۱۰۰ هزارتومان پول توجیبی دادم و حتی علی شوری، مسئول تیم پیشکسوتان باشگاه ۳، ۴ میلیون از جیب خودش خرج تیم کرد ولی آقایان مسئول به فکر تیم نبودند.

بعد از همه اینها ۳ روز پیش، به ما گفتند برای سایز لباس و کفش بازیکنان لیست ۲۰ نفره به ما بدهید، من گفتم ما لیست‌مان ۲۵ نفر است، چرا باید تنها ۲۰ نفر را لیست بدهیم؟ آقای مومنی گفتند صلاح باشگاه است. من هم عرض کردم شما مدیر اجرایی باشگاه هستید و مسئولیت فنی تیم برعهده من است.

تصمیم شما چه بود؟

پس از برگزاری بازی دوستانه به من اعلام کردند ۱۳ نفر را از این لیست جدا کن که روز یکشنبه آنها را برای تست پزشکی بفرستیم. هزینه تست بازیکنان نفری ۷۰ هزار تومان می‌شد که بازیکنان ما نداشتند، بدهند، یک‌عده‌ را خود علی لطیفی(مربی بدنساز) تیم و عده‌ای هم خانواده بازیکنان پرداخت کردند.

اینجا هم مسئولان استقلال به فکر تیم و هزینه‌هایش نبودند. در آخر روز یکشنبه به من نامه دادند که این ۳، ۴ بازیکن نباید در تمرین حضور پیدا کنند. نامه را گذاشتم کنار و گفتم در این خصوص حتما صحبت و مشکل را برطرف می‌کنیم. آقای مومنی اما بدون صحبت با من، به همان بازیکنان گفته بود تمرین نکنند. دلیلش را پرس‌وجو کردم، گفتند دلیلش فنی است. گفتم این را من باید تشخیص دهم.

دلیل کنار گذاشتن بازیکنان واقعا فنی بود؟

نمی‌دانم حتما فکر می‌کنند خدانکرده من از این بازیکنان پولی گرفته‌ام. دلیلش را واقعا نمی‌دانم. من در این فوتبال بازی کرده و با استقلال بزرگ شده‌ام. همه من محمد نوازی را خوب می‌شناسند. من آدم رکی هستم و به کسی باج نمی‌دهم. من پسر خودم را هم سر تمرین نمی‌آوردم و هرکسی حقش باشد بازی می‌کند.

اگر قرار بود از کسی پولی بگیرم، بعد از ۳۰ سال هنوز مستاجر نبودم و ماشین قسطی زیر پایم نبود. به هرحال آقای مومنی خودشان مربی و مدرس فیفاست، اما متاسفانه آدم کوچکی است و حد و حدود خودش را نمی‌داند.

چه شد شما را به تمرین راه ندادند؟

صبح روز دوشنبه پیش از اینکه به تمرین بروم در باشگاه حضور پیدا کردم و حتی با آقایان فتحی و مباشری هم در این خصوص صحبت کردم و ایشان گفتند مشکلات را برطرف می‌کنیم. البته آقای مومنی ناراحت شدند که چرا من به باشگاه رفته‌ام. به ایشان چه ارتباطی دارد؟ اما متاسفانه بعد از صحبت با آقای فتحی سر تمرین رفتم که نگهبانان اجازه ورود من را ندادند.

اگر مدیریت راضی به بازگشت شما باشد، تمایل به ادامه همکاری با تیم جوانان استقلال دارید؟

به شرطی که در باشگاه جلسه بگذارند تا تمام حرف‌هایم را بزنم و دوستان بشنوند، در غیر این صورت قطع همکاری می‌کنم.

کمی هم درخصوص تیم بزرگسالان صحبت کنیم. نظرتان درخصوص انتخاب استراماچونی چیست؟

متاسفانه در استقلال کارنامه مربی ملاک نیست، چراکه اگر این‌گونه بود خیلی از مربیان این تیم نباید روی نیمکت می‌نشستند. در استقلال رابطه بیشتر از کارنامه ارزش دارد. خدا کند اتفاقی که زمان شفر افتاد و کلی هزینه صرف او شد و تیم هم نتیجه نگرفت، با استراماچونی تکرار نشود.

امیدوارم این مربی کاربلد باشد و بتواند استقلال را به جایگاه اصلی‌اش برساند، چراکه از ناراحتی هواداران دل آدم به درد می‌آید و دوست نداریم این اتفاقات چند فصل اخیر تکرار شود. به هرحال تیمی می‌تواند موفق شود که مدیریت، بازیکنان و کادرفنی همسو با هم باشند.

فرهاد مجیدی هم پس از کنار رفتن از استقلال و قبول سرمربیگری تیم امید صحبت‌های جنجالی‌ای به‌ویژه درخصوص علی خطیر، معاون باشگاه انجام داد.

خطیر را آقای فتحی به استقلال آورد. بنابراین ایشان باید در این خصوص صحبت کنند. اگر کسی برای تیم دلسوزی می‌کرد، هیچ‌موقع این اتفاقات برای تیم نمی‌افتاد. حتما مجیدی هم چیزهایی دیده که در شأن استقلال نبوده و صدایش درآمده است.

خطیر درخصوص دلالی شفر هم صحبت کرد، درحالی که مدیرعامل باشگاه برخلاف او از شفر تمجید کرد. چرا مدیرعامل و معاون همسو با یکدیگر نیستند؟

اگر شفر دلال بود، چرا صدای ایشان تازه درآمده است؟ وقتی در یک خانواده یکدلی وجود نداشته باشد این مشکلات به وجود می‌آید که خوشایند هم نیست.

شنیده شده حسین حسینی به باشگاه اعلام کرده درصورت ماندن رحمتی از این تیم جدا می‌شود و برخی بازیکنان هم گفته‌اند اگر رحمتی برود، ما هم می‌رویم.

کسی که برای استقلال زحمت کشیده و همین‌طور کسی که به این تیم ضربه زده، مشخص است و همه هم خوب می‌دانند. مدیریت تیم باید تصمیم درست بگیرد، چون سرمربی هنوز روی تیم اشراف ندارد که بخواهد نظر ندهد. کسانی که به تیم نارو می‌زنند باید از تیم کنار گذاشته شوند و نباید با آنها تعارفی داشت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/03/22
زورشون نمیرسید . اگر کسی حرف میزد با هوادار هوچیگر هیچی نفهم طرف بود
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/03/22
واقعا که توهم خودبزرگ بینی با آدم چیکار می کنه
کاج کبیر! باخت ۶ بر ۱ از العین ۶ بار حذف از مرحله گروهی
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/03/22
آقا چرا الکی جر و بحث راه میندازید! همه میدونن شفر دلال نبود! شوفر بود! پسرش هم شاگرد شوفر بود!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222