۸۶۵تقاضای سوال از وزرا در مجلس
۸۷۵۱۴۱
۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
۵۳۰۳ 
براساس گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم، ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا به هیئت رئیسه تقدیم شده که وزیر نیرو با ۱۰۹ سوال مخاطب بیشترین سوال نمایندگان است.

خبرگزاری مهر: براساس گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم، ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا به هیئت رئیسه تقدیم شده که وزیر نیرو با ۱۰۹ سوال مخاطب بیشترین سوال نمایندگان است.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم قرائت شد که به شرح زیر است:

در این اجلاسیه در مجموع، ۸۶۵ تقاضای سوال از وزرا به هیئت رئیسه تقدیم شده است که پس از بررسی حدود ۳۷ درصد از آنها در کمیسیون‌های تخصصی، ۷۰ سوال با عدم اقناع نمایندگان از پاسخ وزیر در کمیسیون‌ها برای رسیدگی در صحن علنی به هیئت رئیسه ارسال شده که از این تعداد ۵۹ سوال قلمرو ملی و ۱۱ سوال قلمرو منطقه‌ای داشته است.

تعداد سوالات نمایندگان در اجلاسیه سوم نسبت به اجلاسیه دوم این دوره ۳.۷ درصد افزایش داشته است. از میان وزرا، وزیر نیرو با ۱۰۹ سوال مخاطب بیشترین و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ۷ سوال مخاطب کمترین سوال نمایندگان بوده اند و در میان کمیسیون‌های مجلس، کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست با ۱۲۴ سوال بیشترین و کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با ۵ سوال کمترین سوال ارجاعی را داشته اند.

بیشترین تعداد سوالات مطروحه در صحن علنی از وزرای نفت و امور خارجه هرکدام با ۱۰ سوال است که نمایندگان مجلس از پاسخ به این سوالات قانع شده اند.

بررسی عملکرد کمیسیون‌های مجلس در این اجلاسیه نشان می‌دهد که به ترتیب کمیسیون‌های آموزش، صنایع و انرژی عملکرد بیشتری در رسیدگی به سوالات داشته اند.

همچنین در اجلاسیه سوم ۵ سوال از رئیس جمهور به رئیس مجلس تقدیم شده است که نمایندگان مجلس در یک فقره از سوالات با موضوع استمرار تحریم‌های بانکی از پاسخ رئیس جمهور قانع شده و در چهار فقره سوال دیگر با موضوعات عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، عدم اقدام شایسته دولت در خصوص کاهش نرخ بیکاری، افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی و رکود اقتصادی شدید چند ساله قانع نشده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/03/26
نمایندگان دانا== ملت در آسایش و اقتدار و رفاه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج