راز جدایی پروفسور؛ مساله فقط پول نیست
۸۷۵۳۸۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
۱۳۷۲۸
«نامه قطع همکاری برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید!» خبر شوک‌آوری که مهر برای نخستین‌بار منتشرش کرد، آب سردی بود روی پیکر هواداران پرسپولیس! همان هوادارانی که خیال‌شان از وعده‌های مدیران باشگاه تخت تخت بود و صحبت‌های وزیر ورزش و قول او مبنی‌بر حفظ برانکو نیز حسابی دلشادشان کرده بود.

فرهیختگان: «نامه قطع همکاری برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید!» خبر شوک‌آوری که مهر برای نخستین‌بار منتشرش کرد، آب سردی بود روی پیکر هواداران پرسپولیس! همان هوادارانی که خیال‌شان از وعده‌های مدیران باشگاه تخت تخت بود و صحبت‌های وزیر ورزش و قول او مبنی‌بر حفظ برانکو نیز حسابی دلشادشان کرده بود.

همان هوادارانی که در روزهای اخیر مدام شنیده بودند که پول حاضر است و برانکو هیچ مشکلی برای ماندن در پرسپولیس ندارد. همان هوادارانی که گزارش‌های برخی خبرنگاران حوزه پرسپولیس را باور نمی‌کردند که برانکو تحت هیچ شرایطی ماندنی نیست و پولش را هم که تمام و کمال بگیرد، باز هم نیتی برای ماندن ندارد.

خسته شده بود

نزدیک پنج سال از وقتی که برانکو دوباره به ایران برگشت می‌گذرد. نیم‌فصل اولش تلاش برای نگه‌داشتن تیم تحویل گرفته از حمید درخشان بود که تغییرات پی‌در‌پی مدیریتی و کادرفنی حسابی از دور خارجش کرده بود. در فصل دوم تیمش تکان خورد و در انتهای فصل قهرمانی را با اختلاف گل به استقلال خوزستان واگذار کرد.

درخشش واقعی او اما بعد از آن مسابقات شروع شد. سه سال پی‌در‌پی قهرمانی در لیگ برتر و دو دوره حضور در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا و یک نایب‌قهرمانی در این مسابقات از او چهره یک مربی بسیار مقتدر و موفق را ساخت که نه به بازیکنی باج داد و نه با کسی مماشات کرد. تنها حاشیه بسیار جدی کارنامه او در این سال‌ها جنگ و جدالش با کارلوس کی‌روش بود که درنهایت هم به‌جایی نرسید. این دو هیچ وقت نتوانستند اختلافات‌شان را برطرف کنند.

کی‌روش، برانکو را متهم کرد که به صندلی او چشم دوخته و برانکو کی‌روش را به این متهم کرد که حاضر نیست موفقیت دیگران را تحمل کند. نبرد قدرت این دو مربی موفق تا جایی پیش رفت که عادل فردوسی‌پور-‌حامی بزرگ هر دو مربی- دیگر نمی‌دانست باید طرف کدام‌شان را بگیرد.

زمزمه‌های رفتن

پیش از این هم زمزمه‌های رفتن مربی موفق پرسپولیس را شنیده بودیم، اما اینقدر جدی نبود. او همیشه پشت باشگاهش ایستاد و تیم رسانه‌ای‌اش مدام این اخبار امیدوارکننده را منتشر می‌کردند که او به پول فکر نمی‌کند و حاضر به دریافت پول نیست. وهروقت پولی به باشگاه می‌رسد تاکید می‌کند که آن را در اختیار بازیکنان قرار دهند.

با این همه، امسال زمزمه‌های دیگری در راهروهای باشگاه به گوش می‌رسید که لایه حفاظتی خبرنگاران حوزه پرسپولیس مانع از انتقال آن به سطح رسانه‌ها می‌شدند. اینکه برانکو ناراضی است و قصد رفتن دارد. باز‌شدن پنجره نقل و انتقالات و جذب چند مهره کمکی به موفقیت سرخ‌پوشان در لیگ قهرمانان آسیا نکرد و برانکو در همان مرحله گروهی حذف شد تا شکست سنگینی را تجربه کند.

ضعف‌های تیم او در نیم فصل دوم هم بسیار فاحش بود و بارها و بارها صدر جدول را به مدعیان دیگر تعارف زد، اما از خوش‌اقبالی او بود که استقلال، تراکتور و سپاهان هم روی دور عجیب‌ترین اشتباهات‌شان در تاریخ بودند و نتوانستند پرسپولیس را از صدر بیرون بکشند. سرمربی کارکشته کروات این را دریافت که باشگاه پرسپولیس برای فصل جدید به خریدهای گرانقیمتی نیاز دارد که انگار باشگاه توانی برای خریدشان ندارد.

پیشنهادهای گرانقیمت عربی

ســرمـــربی 65 ســاله پــــرسپولیس امــسال با گرانقیمت‌ترین پیشنهادات تمام عمرش مواجه شده است. پیشنهاداتی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و حتی شرق‌آسیا. پیشنهاداتی که حتی می‌تواند از لیگ کرواسی و چند کشور دیگر اروپای‌شرقی نیز به او ارائه شده باشد. پیشنهادهایی از باشگاه‌هایی ثروتمند و بسیار حرفه‌ای و مجهز که ارقــــام پرداختی و پیشنهادی‌شان به سرمربی پرسپولیس تا دو، سه برابر قرارداد سال قبلش برمی‌گردد.

او در پرسپولیس پول خوبی می‌گرفت، اما پیشنهادهای بسیار سخاوتمندانه باشگاه‌های دیگر حسابی او را برای ادامه کار در ایران بی‌انگیزه کرده است. وقتی می‌تواند در باشگاه‌هایی حرفه‌ای که تمام درخواست‌های مالی و حرفه‌ای او را برآورده می‌کنند، آخرین سال‌های مربیگری‌اش را به پایان برساند، در پرسپولیس بماند که به چه افتخاری برسد؟ سه سال قهرمانی پی‌در‌پی بس نیست؟ و غیر از اینکه حذف‌شدن در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، قاعدتا نتیجه مناسبی برای تیم نایب‌قهرمان فصل قبل نیست! و آیا غیر از این است که یک مربی زیرک مثل برانکو باید زودتر از دیگران دریابد که برای تکرار موفقیت‌های گذشته‌اش در پرسپولیس باید چندین برابر فصل قبل خرج کند و انرژی بگذارد که امکانش در پرسپولیس فعلی موجود نیست.

درد اصلی برانکو که جدایی او از این باشگاه را رقم می‌زند بی‌انگیزگی است. تکرار قهرمانی‌ها کار او را برای فصل جدید سخت‌تر هم می‌کند و به‌نظر نمی‌رسد که باشگاه در شرایط فعلی بتواند خواسته‌های او را به‌درستی برآورده کند. نامه دیروز او به باشگاه عزم جدی او برای جدایی را نشان می‌دهد. شاید فقط یک معجزه بتواند نگهش دارد. اینکه همه برای ماندن او همان کارهایی را بکنند که می‌دانیم نمی‌کنند!

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Romania
08:03 - 1398/03/27
وقتی که از موفقیت های برانکو حرف میزنند ادم احساخراجاس میکند که شما کور وکر هستید .به دلیل اینکه پرونده این مربی قبل از اینکه به پرسپولیس بیاید را نمیدانید .آیا شما که باد به غب غب کرده اید نمیدانید برانکو قبل از پرسپولیس در پنج باشگاه بطور متوالی شده بود .پس حق با کسانی است که میگویند قهرمانی پرسپولیس کار وزیر و فدراسیون است
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ازبس خوشحالی اونجات میسوزه.
ایران بزرگ
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
اولا ترسید فصل بعد نتایجش خوب نباشه،دوما پول بیشتر الاهلی،سوما عادتشه مثل گاو بره کلا و فرار کنه،رفت به تیم رقیب پرسپولیس تو همین فصل، وبه عربستانم رفت که نیاز نباشه اگه به تیمی از کشورمون خورد بیاد ایران،وگرنه پولش حاضر بود، خودشم دلش میخواست قضیه مالی کشدار بشه که براحتی فسخ کنه،در آخر مگه مربی خوب دیگه وجود نداره فقط برانگو مربیه،بابا پرسپولیس واسش پله شد وگرنه قبلش اوضاعش تو باشگاههای دیگه معلوم بود
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/03/27
سایت پرسپولیسی است ، اصلا حال آدم بد می شه اینقدر یکطرفه مطالب میذارید
پاسخ ها
سرخ دل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
خود ایوانکو دلش میخواست قضیه مالیش کشدار بشه که نامه هاشو بده و بتونه فسخ کنه، وگرنه یه اعتراضی میکرد واسه دستمزدش، مگه اینا به غیر از پول واسه چیز دیگه هم میان،حالا این پرسپولیس واسش سکو پرتاب شد،کلا ایران عزیز اینو آدم و سرمربی کرد
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/03/27
بابا این مرتیکرا بزرگش نگنید باکمک وزیر ورزش و
داورها ویاهوجی کری کارشو پیش میبرد
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1398/03/27
لایه حفاظتی؟! درج نکردی؟هم نکردی ولی اولا پرسپولیس را با نا داوری امسال حذف کردن تو آسیا و ثانیا او همه چیز را گفته و تا پانزده ژوئن وقت داده بود که میشود دو ماه بعد از اولین نامه اش و ثالثا ایشان گفته بود اگر بمانم بازهم قهرمان میشوم و رابعا ووووو.
پاسخ ها
سرخ دل
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
من نمیدونم قطبی بنده خدا چه گناهی این وسط داره،که ایوانکو دوباره از ایران فرار کرد و مثل یه جنتلمن رفتار نکرد،قطبی بهترین مربیه،یادمون نره با کسر 6امتیاز واسمون قهرمانی اونم تو اون شرایط آورد
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1398/03/27
بدرود پادشاه رکوردها
دمت گرم که چشم بدخواهان را در آوردی
استقلالی ها بدجوری دچار سوزش شدند
سپاهانی ها که دق مرگ شدند
باقی هم که جای خود
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/03/27
خدا وکیلی خودتون بگید خالا کی دلاله؟ حالا کی پول مفت بیت المال رو گرفته و برای حفط سنگر دشمن شمشیر میزنه؟ از قدیم گفتن آزموده را آزمودن خطاست یادمون نرفته همین آقای دلال غیر موزامبیکی سابقه فرار از کشور رو به کشور دوست و برادر!!!! عربستان رو برای پرداخت نکردن مالیات داشته، چرا دوباره بهش اعتماد کردین و بدتر از همه اصرار دارین که سه باره بهش اعتماد کنین. آیا هر مربی دیگری جای ایشون بود با این همه حمایت دولتی و داوری و فدراسیونی و وزارتی و صدارتی، به جای سه بار قهرمانی بی ارزش داخلی، سه بار قهرمان آسیا نمی شد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/03/27
بوی لجن کل این برترینهارو برداشته...
بدبخت نون حلال ببر سر سفره زن و بچه ات...
استقلال و سپاهان و تراکتور با اشتباهات خودشون قهرمان نشدن؟؟؟
آخه حداقل با این مطالب جفنگ و زردتون هی تو بوق و کرنا نکنین حکومتی بودنتونو زباله‌های کثیف...
Iran, Islamic Republic of
10:37 - 1398/03/27
زربزنیدکه تنها مگه رفتن برانکوبعداز شش سال ناکامی خوشحالتون کنه دیگه هیچ .تیم حکومتی استقلال که از اسمش پیداست استقبل یستقبل استقلال سرمدیرانش توی سطل اشغال
پرسپولیس که دولت هم فقط چندسال تونست اسمش وعوض کنه کسی هم هیچوقت اسم پیروزی راتو استادیومهاصدانزد
همه طرفداران راستین میگفتن پرسپولیس نه پیروزی
ولی تاج وکردن استقلال نوکرحکومت واعراب!!!!!
پاسخ ها
هومن
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
سکته نکنی لنگی خخخ دوباره به دوران پرشکوه رتبه های ده و یازده جدول خوش امدی ،،، حمید درخشان برگرد به تیمت .... برانکو پولوفوسول ... به تیمت خخخخخخ
Netherlands
11:29 - 1398/03/27
... وقتیکه دوباشگاه میلیونی استقلال و پرسپولیس، اول فصل تاآخرفصل کیسه گدایی دستشان است که پول برای مربی، بازیکن، زمین تمرین، اردو.. جمع کنند، مایه ننگ است برای کشوری روی ثروت خوابیده، ولی مسئولانش دائم برطبل جنگ میکوبند وسرمایه رفاه وآسایش مردم رابرای اهدافی پوچ درسوریه و عراق و یمن.. دود می‌کنند، تاهمین جاهم تیم‌های فوتبال درایران بازداشتن کمترین امکانات درسطح جهانی، شاهکار کرده اند وپابه پای کشورهای پیشرفته ای مانند ژاپن وکره جلومیروند...
United Arab Emirates
11:45 - 1398/03/27
قطبی خیلی خوب است به پرسپولیس بیاید براتکو قبلا هم با تیم ملی هم اینکار را کرد
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/03/27
خنده داره که میگی راز اینو همه میدونن که قرار نبود برانکو فصل بعد هم باشه و موی دماغ مافیا و جدایی طلبا بشه چون تو ایران همه چی مصلحتی است حتی فوتبال پول این بنده خدا را یه سال تنوم عمدا ندادن تا خسته بشه و بره ...راز راز خودتو دست انداختی؟ ایت دیگه راز نداره.
تاج کبیر.‌دوقهرمانی آسیا دو نایب قهرمانی و چهارفینال آسیا
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/03/27
بخاطر وی ای آر فرار کرد
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/03/27
بله کار مهندسی بوده تا تو بسوزی و بسازی
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/03/27
برانکو هم که نباشه سوزش شما خوب نمی شه عزیزم
پس ببند و بسوز
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/03/27
این بندخدا میخاست سر مربی تیم ملی بشه ،این چند سال هم به همین خاطر تحمل کرد اینقدر هم چوب لای چرخ کی روش گذاشت که اون بره خودش جاشو بگیره وقتی دید واسه تیم ملی نخاستنش زورش اومد بهانه گرفت و رفت ،وگرنه چی میخاد پول طلبش که حاضره پیش قرار داد هم حاضره ،دیگه چه بهانه ای میخاد بگیره ؛فقط تیم ملی رو میخاست که نشد ،البته خداییش مربی خوبی هست
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/03/28
خب میخواست در اوج بره به قول خودش بی انگیزه بود. البته باید قهرمانی باشگاه های آسیا رو میگرفت بعد میگفت بی انگیزه م
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج