واکنش کارگردان «دختر شیطان» به حواشی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
استخدام_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۷۵۵۴۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
۷۶۹۶
قربان محمدپور می‌گوید: ایشا گوپتا یک بازیگر هندی است و قرار نیست جوری لباس بپوشد و در فیلم‌هایی بازی کند که بازیگران ما مجبور به رعایت‌شان هستند.

شهروند نوشت: این روزها در رسانه‌های سینمایی نام فیلم دختر شیطان بسیار بسیار بیشتر از فیلم‌های پرتماشاگر و موفق‌تر اکران به گوش می‌رسد. یک‌بار برای اعتراض‌های کارگردانش، یک‌بار برای اعتراض رسانه‌هایی خاص به عکس‌های بازیگر زنش، یک‌بار به ‌خاطر شکست گیشه‌ای فاحش‌اش و باری دیگر و جایی دیگر هم به بهانه‌ای دیگر که قطعا در روزهای آتی درست خواهد شد!

دختر شیطان البته از همان آغاز کار جنجالی بود. این فیلم که در ابتدا عروس بمبئی ٢ نام داشت (و قرار بود موفقیت گیشه‌ای آن فیلم را ادامه دهد!) در هفته‌های آغازین تولیدش بیشتر به ‌واسطه نام‌های کنجکاوی‌برانگیزی که در میان گزینه‌های بازیگری‌اش وجود داشت، بارها و بارها خبرساز شد؛ بازیگرانی مانند یانگوم، شادمهر عقیلی و حتی محمدرضا گلزار- که هیچ‌کدام به نتیجه نرسید و حمید فرخ‌نژاد و ایشا گوپتا نقش‌های اصلی فیلم را بازی کردند.

بعدتر؛ این فیلم که یکی از گزینه‌های اصلی صدرنشینی جدول فروش بود، اما به‌ دلیل شکست اقتصادی‌اش حاشیه‌ساز شد. حالا که دو هفته از اکران فیلم گذشته، دختر شیطان حدود نیم‌میلیارد تومان فروخته. موضوعی که کارگردان فیلم تقصیرش را متوجه "شرایط سخت اکران این فیلم" می‌داند: "دختر شیطان در ۱۵ سینما سانس شب ندارد، در ١٠ سینما در روز فقط یک سانس دارد، در ١٦ سینما فقط دو سانس دارد، در ۳۰ سینما در روز سه سانس ١٠ صبح، ٢ظهر و یک سانس ٥ به بعد دارد، در ۳۵ سینما سالن‌های ٢٠نفره، ٣٠نفره، ٤٠ و ٥٠‌نفره دارد"!

آن‌چه در ادامه می‌آید، گلایه‌های قربان محمدپور است در گفت‌وگو با شهروند. کارگردانی که با فیلم‌های زبان مادری، دل بی‌قرار، آن‌چه مردان درباره زنان نمی‌دانند، عروس بمبئی و دختر شیطان نشان داده، بشدت دلبسته سینمای تجاری است، اما جز عروس بمبئی بقیه فیلم‌هایش در گیشه موفقیتی به‌ دست نیاورده‌اند.

بی‌شک نباید از شرایط حاکم بر اکران دختر شیطان راضی باشید. نه؟

قطعا که راضی نیستم. فیلم دختر شیطان به‌مراتب بیش از این ارقام و مبالغ خنده‌دار می‌توانست بفروشد- که نشد دیگر...

خب؛ این شکست باید دلایلی داشته باشد دیگر. شما خودتان مهمترین دلیل را در چه می‌دانید؟

مشکل بزرگ این است که ما سالن نداریم؛ یعنی اگر برنامه اکران ما را مرور کنید، می‌بینید که ما در ۱۵ سینما سانس شب نداریم، در ١٠ سالن فقط یک سانس در روز داریم، در ١٦ سینما فقط دو سانس داریم، در ۳۰ سینما هم فقط در سانس‌های ١٠ صبح و ٢ظهر اکران می‌شویم، در ۳۵ سینما هم اگر بروید سینما تیکت را ببینید، متوجه می‌شوید که سالن‌های ٢٠‌نفره، ٣٠نفره، ٤٠ و ٥٠‌نفره داریم و حتی اگر هم پراکران شویم، باز هم اتفاقی نمی‌افتد از نظر مالی. این یعنی که عملا دارند این فیلم را نابود می‌کنند.

آقای محمدپور؛ یک زمانی فیلم‌های آرت‌هاوسی و بالقوه کم‌مخاطب از این گلایه‌ها داشتند که دارند نابودمان می‌کنند و از این حرف‌ها- که متهم آن ماجرا هم همیشه فیلم‌های بدنه و تجاری‌هایی چون دختر شیطان و سلام بمبئی بود، اما حالا حتی فیلمی هم که گلزار و دیگر سوپراستارهای گران را هم دارد، باز گلایه می‌کند. یعنی شماها هم از بی‌عدالتی حاکم بر اکران می‌نالید؟ شما دیگر چرا؟

البته ما گلزار را نداریم.

درست است، ولی شما هم فرخ‌نژاد را دارید دیگر. شما هند را دارید و یک ستاره هندی را که در صحبت‌های مردم متوجه شده‌ام، خیلی‌ها می‌شناسندش. اما در کل غرضم اصلا اشاره به بازیگر نبود و تنها تجاری‌بودن فیلمتان مدنظرم بود.

به ‌هرحال دو سه تا فیلم پرفروش دارند همزمان با ما اکران می‌شوند که حجم تبلیغاتشان زیاد و حتی گاهی وحشتناک است. تیزرهایشان مرتب از تلویزیون پخش می‌شود و همه‌ جا هم بیلبوردهایشان را زده‌اند و بنابراین سالن‌هایشان پر می‌شود دیگر. سینمادار هم که این را می‌بیند، وسوسه می‌شود که در بقیه سالن‌هایش هم همان فیلم‌ها را اکران کند. چرا بیاید فیلم مرا بگذارد که معلوم نیست سالن را پر خواهد کرد یا نه. او می‌رود کاری را می‌کند که حس می‌کند به نفعش است.

باز خداراشکر شما پای مافیا و پدرخوانده‌ها را وسط نکشیدید و همه ‌چیز را ناشی از رقابت اقتصادی خواندید.

بله؛ به‌ نظر من جز دلیل اقتصادی دلیل دیگری پشت این بی‌عدالتی‌ها نیست.

ظاهرا قرار نیست حاشیه‌های فیلمتان تمام شوند. تازگی‌ها دیده‌ایم که رسانه‌هایی خاص به یکی از بازیگران زن فیلمتان انتقاد کرده‌اند و گفته‌اند ارشاد نباید به چنین بازیگرانی اجازه فعالیت در سینمای ایران را بدهد.

واقعا نمی‌دانم دوستان چه می‌گویند و چه انتظاراتی دارند. کسی که اندک آشنایی با شرایط سینمای دنیا داشته باشد، به خودش اجازه چنین انتقاداتی را نمی‌دهد. به ‌هرحال در بالیوود رقص ‌و آواز جزیی از عناصر فیلم است. اصلا رقص و آواز عنصر محوری سینمای بالیوود است. وقتی در فیلمی کارگردان می‌رود سراغ بازیگری که ٢٨ فیلم در کارنامه‌اش دارد، طبیعی‌ است که در کارنامه‌اش چنین صحنه‌هایی هم داشته باشد.

اما انتقادها فراتر از این هستند و حتی روزنامه کیهان خانم ایشا گوپتا را بدکاره خوانده!

دوستان رفته‌اند فیلم‌های گذشته بازیگر را لحظه‌لحظه کاویده‌اند که شاید چیزی گیر آورند و با تمسک به آن ما را زیرسوال برده و شاید هم از پرده پایین بکشند. همین هم شده که فیلم در قم اکران نشده، اما می‌خواهند این اتفاق در تمام شهرهای ایران رخ دهد و تنها کسانی که خودشان می‌خواهند در این سینما فعالیت کنند. این بازی‌ها را سر بازیگر فیلم سلام بمبئی هم درآوردند و الان هم که نوبت این بدبخت رسیده. آقایان انتظار دارند طرف در آنسوی دنیا هم به قواعد و قوانین ما زندگی کند، درحالی‌ که او یک بازیگر هندی است و قرار نیست جوری لباس بپوشد و در فیلم‌هایی بازی کند که بازیگران ما مجبور به رعایت‌شان هستند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1398/03/27
رسم شده فیلمهایی که فروش ندارن عواملشون براش حواشی درست میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آف دکور _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
آف دکور _فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر