10 سخت کُشی تاریخ
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۷۵۷۲
۰۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۱
۱۸۷۷۱
همه آنهایی که مثل شوهر عمه رهبر کره شمالی کشته شدند
هفته گذشته برخی رسانه ها به نقل از روزنامه ای سنگاپوری خبر دادند که «تانگ سوئک»، شوهر عمه رهبر کره شمالی به دستور «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور به طرز فجیعی اعدام شده است.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه حاشیه:
هفته گذشته برخی رسانه ها به نقل از روزنامه ای سنگاپوری خبر دادند که «تانگ سوئک»، شوهر عمه رهبر کره شمالی به دستور «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور به طرز فجیعی اعدام شده است. این روزنامه سنگاپوری خبر داده بود که شوهر عمه بیچاره را به همراه تعدادی دیگر داخل قفسی انداخته و سپس 120 سگ که به مدت سه روز گرسنه مانده بودند به جان آنها انداختند. اگر واقعا این خبر صحت داشته باشد، دستور «کیم جونگ اون» را باید یادآور اعدام های فجیعی دانست که پادشاهان و رهبران سیاسی گذشته همواره به وسیله آن از خجالت مخالفانشان درمی آمدند. حالا ما به سراغ همان اعدام ها رفته ایم تا ببینیم اعدام «تانگ سوئک» تا چه اندازه شبیه به اعدام های فجیع گذشته است. به همه آنهایی که غبطه روزگار گذشته را می خورند پیشنهاد می کنم نگاهی به گزارش ما بیندازند. شاید از دل تنگی شان برای گذشته دست کشیدند. همه صحنه های اعدامی که روایت شده اند، آدمی را از کوچکترین آرزو برای زندگی در روزگار گذشته برحذر می دارد.

1- مقتول: محمد فرخی یزدی

مکان: ایران

نوع قتل: آمپول هوا

سال: 1318«محمد فرخی یزدی» شاعر مبارزی که قبل از آنکه به مرگی دلخراش کشته شود، به دستور حاکم یزد، لبانش را دوخته بودند و در سال 14318 به جرم «اسائه ادب به مقام سلطنت» در زندان قصر به بند کشیده شد. در این سال ها بسیاری از مخالفان رضاشاه از جمله «سردار اسعد» کشته شدند.

فرخی یزدی هم در سال 1318 و با تزریق آمپول هوا - یا آمپول آب جوش - توسط «پزشک احمدی» کشته شد. اسناد دولتی اما دلیل مرگ او را ابتلا به مالاریا ثبت کرده اند. جسد فرخی یزدی بلافاصله از زندان خارج و در مکان نامعلومی که احتمالا گورستان مسگرآباد باشد، دفن شد.


2- مقتول: دامیین

مکان: فرانسه

نوع قتل: انواع و اقسام شکنجه ها

سال: 1751

دامیین به جرم سوء قصد به جان پادشاه فرانسه در سال 1751 محکوم شد. صحنه مرگ او را میشل فوکو، فیلسوف فرانسوی اینگونه شرح می دهد: «با انبری گداخته و سرخ سینه، بازوها، ران ها و ماهیچه های ساق هایش شکافته شد ودست راستش در حالی که در آن چاقویی را گرفته که با آن به جان شاه سوءقصد کرده، با آتش گوگرد سوزانده شد و روی شکاف های ایجاد شده در بدنش سرب مذاب، روغن جوشان، صمغ گداخته و موم مذاب ریختند و سپس بدنش با چهار اسب کشیده و چهار شقه و اندام ها و بدنش سوزانده و خاکستر شد و خاکسترهایش را به باد سپردند.»


3- مقتول: فو ژی لی

مکان: چین

نوع قتل: کندن گوشت بدن

سال: 1905

«فو ژی لی» در ابتدای قرن گذشته، یکی از نگهبانان فرماندهان چینی بود. او را در سال 1905 به دلیل قتل پادشاه چین بازداشت و به نحو فجیعی به قتل رساندند. این قتل یکی از معدود «سخت کشی» هایی است که به مدد عکس های موجود به صورت کاملا مستند ثبت شده است. فوژی لی را در برابر صدها نفر به میله ای بستند و کم کم گوشت های بدنش را جدا کردند تا آنکه جان سپرد. پس از آن جسد متلاشی شده این بخت برگشته را لگدکوب می کنند تا کمتر چیزی از آن باقی بماند.


4- مقتول: منصور حلاج

نوع قتل: انواع شکنجه ها

مکان: عراق

سال: 922 میلادیمنصور حلاج یکی از مشهورترین عارفان تاریخ به شمار می رود. او را به دلیل عقایدش متهم به کفرگویی کردند و دست آخر به حکم خلیفه عباسی به اعدام محکوم شد. کتاب «تاریخ سخت کشی» صحنه اعدام حلاج را چنین روایت می کند: «هزار تازیانه به حلاج زدند. پس از آن یک دست و یک پای او را بریدند و باز دست و پای دیگرش را جدا کردند و او را به آتش افکندند تا سوخت و خاکسترش را به دجله ریختند.»
اثرگذاری مرگ حلاج به اندازه ای بودکه شاعران بزرگ بسیاری از جمله عطار نیشابوری، حافظ، سنایی، مولوی، ابوسعید ابوالخیر و ... سروده هایی درباره او دارند.


5- مقتول: ایشیکاوا

نوع قتل: انداختن در دیگ جوشان

مکان: ژاپن

سال: 1594

امپراتوران ژاپن مثل همه رهبران گذشته، بسیاری از مخالفانشان را به طرزی فجیع کشته اند. ایشیکاوا یکی از جنگجویان عصر امپراتوری «تویوتامی هیدوپوشی» در ژاپن بود که می شود آن را نسخه ژاپنی «رابین هود» دانست. او برای فقیران ژاپنی می جنگید و محبوبیت بسیاری در میان آنها داشت.

سربازان امپراتور در نبردی در سال 1594 او را به چنگ انداختند تا در فاصله ای کوتاه مراسم اعدام او را برپا کنند. ایشیکاوا نهایتا به اتهام تلاش برای سرنگونی امپراتور و به دستور او در دیگ روغن داغ انداتخته شد تا زنده زنده بجوشد و بمیرد.


6- مقتول: سمیه بنت خیاط

نوع قتل: استفاده از نیزه

مکان: عربستان

سال: پنجم بعثت

«سمیه بنت خیاط» اولین شهید اسلام است. او که برده ابوجهل بود پس از اسلام آوردن به شدت از سوی ابوجهل شکنجه می شد تا دست از اسلام بکشد؛ از جمله آنکه روایت شده است ابوجهل سنگی بزرگ بر سینه سمیه می فشرد و می گفت که به بت های اعراب ایمان بیاورد. سمیه اما در برابر شکنجه های ابوجهل حاضر نشد تا از ایمان به اسلام بازگردد و دست آخر در اثر این شکنجه ها شهید شد. او را در سال پنجم بعثت به بیابان های اطراف مکه بردند و دست و پایش را بستند و سپس ابوجهل نیزه ای در قلب او فرو برد.


7- مقتول: فعالان کرد

نوع قتل: انفجار نارنجک

مکان: عراق

سال: 1988

یکی از اتهام های صدام حسین در «دادگاه عراق» کشتار کردهای این کشور بود. پس از اتمام جنگ تحمیلی، کردهای عراقی علیه صدام انقلاب کردند. ارتش بعث به مناطق کردنشین اعزام و این انقلاب در هم شکسته شد. بنا به تصاویری که پس از سرنگونی صدام حسین منتشر شدند، فعالان کرد دستگیر شده به طرزی فجیع کشته می شوند. در حالی که چشم های این اسیران را بسته اند، در جیب آنها یک نارنجک گذارده می شود و ضامن نارنج را با یک سیم به گیره ای می بندند. پس از آن، کردها مجبور می شوند تا با همان وضعیت راه بروند و از گیره فاصله بگیرند. پس از چند گام ضامن نارنجک جدا می شود و ...


8- مقتول: ویکتور خارا

نوع قتل: قطع دست و تیرباران

مکان: شیلی

سال: 1973در سال 1973 با وقوع کودتای پینوشه در شیلی علیه رئیس جمهوردموکراتیک این کشور، «سالوادور آلنده» بسیاری از نیروهای دموکرات این کشور به قتل رسیدند. «ویکتور خارا»، شاعر و گیتاریست مشهور نیز دستگیر شد و به همراه تعداد زیادی از دانشجویان بازداشت شده به استادیوم سانتیاگو منتقل شد.

در آنجا ابتدا استخوان های دست و انگشت های او را که با آن گیتار می نواخت و سرودهای انقلابی می خواند، شکستند و به روایتی دیگر قطع کردند. چند روز بعد جسد تیرباران شده او را در خیابان های سانتیاگو پیدا کردند.


9- مقتول: جورج دوسا

مکان: مجارستان

نوع قتل: سوزاندن

سال: 1514
خیلی از کسانی که در انقلاب علیه پادشاهان عهد کهن شکست می خوردند، سرنوشتی مشابه «جورج دوسا» پیدا می کردند. او که علیه پادشاهان فئودال حاکم بر مجارستان به پا خاسته بود، نتوانست به موفقیت برسد و به اسارت گرفته شد. پادشاه مجارستان برای آنکه به دیگران درس عبرتی بدهد، دستور داد تا آتشی فراهم کنندو تختی آهنی روی آن بگذارند. جورج دوسای بیچاره را به این تخت بستند و سرب گداخته هم بر بدنش گذاشتند تا از زیر و رو بسوزد و بمیرد. پس از آن، همرزمان دوسا را که مدت ها گرسنه نگه داشته بودند به بالای جسدش آوردند و مجبورشان کردندکه باقیمانده جسد او را بخورند.


10- مقتول: پاتریس لومومبا

نوع قتل: شلیک گلوله، مثله کردن، سوزاندن در اسید

مکان: کنگو

سال: 1961

«پاتریس لومومبا» رهبر استقلال کنگو از استعمار بلژیک است. لومومبا پس از پیروزی در کسب استقلال کنگو، دست بلژیکی ها را از منابع کشورش کوتاه ساخت ولی پس از 10 هفته نخست وزیری بر اثر توطئه سیا و سازمان امنیتی بلژیک برکنار شد. پس از مدتی لومومبا به اسارت نیروهای ضد استقلال کنگو درآمد و به طرزی فجیع کشته شد. پس از شلیک گلوله به او، بدنش را قطعه قطعه کردند و جسدش را در اسید انداختندو هر چه از جسدش باقی مانده بود را در آتش سوزاندند و خاکستر کردند.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1392/11/01
بهتر نبود يه بالاي ١٨ سالم براش ميذاشتين؟! :|
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1392/11/01
خب که چی !!!! جالب اول مطلب نوشتین "شاید از دل تنگی شان برای گذشته دست کشیدند " ، این همه بحث و مطلب پر انرژی هم وجود داره حالا چه از گذشته چه حال ، کلا نصف مطالب شما از خون و اعدام و تصادف مرگبار و ... صحبت می کنه !!!
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1392/11/02
خیلی غم انگیز بود و غم انگیزتر اینکه توی دنیایی زندگی میکنیم که آدم هرچی بزرگتر بشه دشمناش از آدم بودن بیشتر فاصله میگیرن!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو