کنترل تلویزیون با چشم برای معلولان
۸۷۵۸۱۹
۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
۱۳۵۰۲
شرکت کام کست برای تسهیل دسترسی به خدمات خود از تولید یک کنترل جدید تلویزیون خبر داد که به افراد معلول و ناتوان جسمی اجازه می‌دهد با چشم این وسیله را کنترل کنند.

خبرگزاری فارس: شرکت کام کست برای تسهیل دسترسی به خدمات خود از تولید یک کنترل جدید تلویزیون خبر داد که به افراد معلول و ناتوان جسمی اجازه می دهد با چشم این وسیله را کنترل کنند.

این دستگاه کنترل چشمی که Xfinity X1 نام دارد، به افراد امکان می دهد برای عوض کردن کانال تلویزیون، ضبط برنامه ها، جستجوی برنامه ای ویژه و غیره از چشمانشان بهره بگیرند.

کنترل تلویزیون با چشم برای معلولان

این کنترل از راه دور چشمی، از طریق یک سیستم تحت وب عمل می کند که با دستگاه ست تاپ باکس کام کست همگام و سازگار می شود. امکان سازگار کردن این دستگاه با سایر نرم افزارها و سخت افزارهایی که قادر به درک حرکات چشم هستند نیز وجود دارد. لذا کاربران با زل زدن به هر دکمه ای که متناظر با دستگاه های کنترل از راه دور عادی بر روی وب در نظر گرفته شده، می توانند دستورات خود را منتقل کنند.

کنترل تلویزیون با چشم برای معلولان

سیستم یادشده فعال کردن برخی اپلیکیشن های کام کست را نیز ممکن می کند که از جمله آنها می توان به X1 Sports برای مشاهده امتیازات ورزشی اشاره کرد. همچنین از این طریق می توان توضیحات ویدئویی و دستورات صوتی را نیز دریافت کرد. گفتنی است گوگل، مایکروسافت و اپل هم برنامه های مشابهی را برای ارائه خدمات چندرسانه ای خود در دستور کار قرار داده اند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج