روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد
۸۷۶۳۰۲
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
۸۵۵۵
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: براساس برخی گزارش‌ها که به طور رسمی به دست ما رسیده، آمریکایی‌ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از رهبران دنیا گفته که همه این کار‌ها را این آقا (اشاره می‌کند به بولتون) کرده و او فکر می‌کرد که ما اگر به ایران فشار بیاوریم، می‌توانیم این کشور را به زانو در آوریم و حالا خودش هم فهمیده که اشتباه کرده است.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور توقف برخی اقدامات در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام را به رغم تبلیغات ناصحیح بعضی کشورها، حداقل اقدام تهران در واکنش به نادیده گرفتن روح اصلی برجام از سوی برخی طرف ها دانست و تاکید کرد: آمریکا با اقدامات خود علیه ملت ایران، به جنایت علیه بشریت و تروریسم اقتصادی دست زده است.

روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد

حسن روحانی در جلسه هیات دولت:

* امروز هیچکس تردید ندارد که برنامه آمریکا که در اردیبهشت پارسال با تحریم ها آغاز شد و فکر می کرد به این طریق، اساس نظام را متزلزل می کند و مردم را از نظام بر می گرداند، صد درصد شکست خورده است.

* (با بیان اینکه خود آمریکایی ها در جلسات خصوصی به این موضوع اعتراف می کنند): براساس برخی گزارش ها که به طور رسمی به دست ما رسیده ، آمریکایی ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از رهبران دنیا گفته که همه این کارها را این آقا ( اشاره می کند به بولتون) کرده و او فکر می کرد که ما اگر به ایران فشار بیاوریم، می توانیم این کشور را به زانو در آوریم و حالا خودش هم فهمیده که اشتباه کرده است.

* (با اشاره به اینکه این مسئله بسیار مهمی است و جمهوری اسلامی کار بزرگی را انجام داده است): یک وقتی طرف مقابل در خانه خصوصی و درجمع مشاوران نزدیکش می گوید که شکست خوردیم اما یک وقتی در جمع دیگر رهبران دنیا به شکست خود اعتراف می کند که این بسیار مهم است.

* (با اشاره به اینکه حداقل دو نفر از آن رهبران اعتراف به شکست آمریکا را اعلام کرده اند): البته ما نیازی به اعتراف آنها نداریم که آمریکا دچار شکست شده است زیرا مردم ما برغم اینکه در زندگی خود سختی را احساس می کنند اما مطمئن هستند که نظام جمهوری اسلامی ایران عاقلانه، بدون عجله و حساب شده و منطقی کار را انجام می دهد.

* هم مردم ایران و هم مردم دنیا معترف هستند که در این ماجرا ایران مظلوم است و طرف مقابل یعنی آمریکا دست به عمل نامعقولی زده و این موفقیت بسیار بزرگی است.

* آمریکایی ها باید بدانند که این مسیر آنها به نتیجه نخواهد رسید و موفقیت را بدست نخواهند آورد.

* در ملاقات های اخیر با آقایان شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین لحن حمایت آنها از ایران جدی تر از گذشته بود. البته در گذشته نیز آنها حمایت خود را از ایران بیان می کردند اما در ملاقات های اخیر لحن روشن تر و جدی تری از آنها دیدم.

* همه دیدند که جمهوری اسلامی ایران در این حادثه همه توان خود را بکار برد تا ملوانان و خدمه کشتی را نجات دهد و سازمان بنادر و کشتیرانی و سایر نیروهای ما در منطقه همه تلاش خود را انجام داده و خدمه کشتی را نجات دادند و بعد از پذیرایی با پرواز مناسب آنها از کشور خارج شدند.

* به جای اینکه از اقدام انسان دوستانه ما تجلیل و از ایران و میهمان ایران عذرخواهی کنند، یک بازی سیاسی و تبلیغاتی را در دنیا آغاز کردند، که البته کسی جز آمریکا، انگلیس و اذنابشان یعنی یکی دو کشور کوچک منطقه، کسی این حرفها و بازی را باور نکرد.

* نشستن پای میز مذاکره با کسی که اعمال فشار بر ملت ایران را ادامه می دهد، جز تسلیم معنای دیگری ندارد؛ اگر آنها مذاکره می خواهند و صداقت دارند باید زمینه مذاکره را فراهم کنند و آن داشتن صداقت، برداشتن همه تحریم های ظالمانه، احترام به ملت ایران و قبول نظامی است که با رای مردم به وجود آمده است.

* اینکه با فشار به دنبال مذاکره باشند و تصور کنند که از این طریق می توانند افکار عمومی مردم ایران و جهان را تحت تاثیر قرار دهند مسیری نادرست و اشتباه است.

* اگر وزارت بازرگانی تاسیس بشود، هفته بعد زندگی مردم و وضع بازار بهتر می شود و این مسئولیت مجلس شورای اسلامی است که البته همیشه در روزهای سخت در کنار دولت بوده و همکاری کرده است و امروز هم حتما در کنار دولت است و امیدوارم این قدم مهم از سوی آنان به خاطر زندگی مردم و کنترل به موقع صادرات و واردات و قیمت اجناس، برداشته شود.

* اگر مشکلات زندگی دو برابر امروز باشد اما مردم در این کشور رانت، فساد و دلالی‌های نا به جا نبینند، تحمل خواهند کرد؛ آنچه برای مردم غیرقابل تحمل است اینست که عده ای بخواهند با سختی زندگی کرده و عده ای دیگر اموال مردم را تاراج کنند.

* (با اشاره به سوء استفاده هایی که برخی با دریافت ارز 4200 تومانی و ارز نیمایی در واردات کالا داشته و پرفورم های نادرست ایجاد کردند): آنها به ظاهر تصور می کنند که با این اقدامات سردولت، بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، وزارت کشاورزی یا گمرکات کلاه می گذارند اما در حقیقت سر خودشان و ملتشان کلاه گذاشته اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/03/29
دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/03/29
والا، ما از مصاحبه هاش چیز دیگری می فهمیم! ایران را به کشور تروریست که نفتکش ها را بهش حمله کرده ازش نام برده!
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/03/29
من بازنشست با حقوق یک ملیون و هفتصد راضی نیستم از قول من و امثال من نگین مردم تحمل خواهند کرد ،من یکساله رنگ گوشت ندیدم بچه هام زردنبو شدن .
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1398/03/29
وقتی میشه گفت آمریکا شکست خورده که پراید بشه ۲۱ ملیون دلارم بشه ۳۷۰۰
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/03/29
و ماهم به اشتباهمون که بتو رای دادیم اعتراف میکنیم
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/03/29
امریکا رئیس جمهوری مثل جرج بوش نیاز داشت.
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/03/29
کاش میشد مردم میتونستن رای خودشونو پس بگیرن
United Arab Emirates
14:17 - 1398/03/29
دمت گرم نکنه ازتوماشیناینوفهمیدی دکی۳
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1398/03/29
به قیمت تباهی جوانی امثال من و گدا بار اوردن مردم بدبخت و نفهمی امثال شما و تبعاتی که در چند سال اینده از لحاظ سوء تغذیه وسوء مدیریت آشکار خواهد داد بله شما بردی و ترامپ ومردم ساده دل ایران باختند
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/03/29
چه فایده برای مردم داره؟؟؟. اصلا فرض بر اینکه آمریکا شکست خورد و شما هم پیروز شدین این در معیشت مردم ایران چه دست آورد خواهد داشت.....
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/03/29
وات!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/03/29
حسن ملت رو به خاک سیاه نشوند ی.تا کی می خوای فقط حرف بزنی حیف مردم که به تو اعتماد کردند.همتون کمر به نابودی ملت ایران بسته آید.
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/03/29
ااین حرفت صددرصدعین وعده هات دروغه.اگر راست بودترامپ به برجام برمیگشت.دروغ نگو حاجی قباحت دارده
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/03/29
ااین حرفت صددرصدعین وعده هات دروغه.اگر راست بودترامپ به برجام برمیگشت.دروغ نگو حاجی قباحت دارده
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/03/30
ریشه افکار مردم را در اخر گفتند.
United Arab Emirates
21:23 - 1398/03/30
آقایان مثلا مسئول،ارزش پول ملی هر کشوری دماسنج عملکرد سیاسی اقتصادی اون کشوره.شماها ظرف چهل سالی که برسر ملت نازل شدید، ارزش پول کشور عزیزمون ایران رو به کمتر از یک دو هزارم تنزل دادید!ارزش پول ملی ما از پول ملی ونزوئلا هم کمتره.پولمون بی ارزش ترین پول دنیاست.بازم دم از پیروزی میزنید؟خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1398/03/30
تو هم یاد بگیر لطفا و بفهم داری اشتباه می کنی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج