کوهکن: برخورد جناحی صداوسیما را رد نمی‌کنم
۸۷۶۳۵۵
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
۵۰۸۶
یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی می‎گوید: من نمی‎خواهم ادعای برخورد جناحی صداوسیما را رد کنم، اما زمانی می‎توان نتیجه‎گیری کرد که گزارش‎ها و نمونه‎های جانبدارانه صداوسیما را بررسی، و بعد این ادعا را ثابت کرد.

خبرگزاری ایرنا: یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی می‎گوید: من نمی‎خواهم ادعای برخورد جناحی صداوسیما را رد کنم، اما زمانی می‎توان نتیجه‎گیری کرد که گزارش‎ها و نمونه‎های جانبدارانه صداوسیما را بررسی، و بعد این ادعا را ثابت کرد.

محسن کوهکن، نماینده اصولگرای مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی درباره نحوه برخورد صدا و سیما با نمایندگان جناح‎های مختلف می‎گوید: خاطرم هست که این بحث‎ها در زمان امام (ره) هم مطرح شد، در نهایت به این نتیجه رسیدند که اهمیت خبر از شخصیتی که آن را مطرح می‎کند، مهم‎تر است. یعنی ممکن است شخصیتی مصاحبه نکند اما آن خبر مطرح شود و حتماً باید پخش شود و به اطلاع مردم برسد. در واقع خبر چیزی نیست که بتوان به‎طور مساوی بین افراد و شخصیت‎ها تقسیم کرد.

کوهکن در واکنش به اینکه برخی از نمایندگان اصلاح‎طلب معتقدند درباره مسائل مهم کشور مثل برجام و اف‌ای‌تی‌اف، از نمایندگان اصولگرا به‎عنوان کارشناس در صدا و سیما دعوت‎ می‎شده، اما از اصلاح‎طلبان نه، می‎گوید: من این مورد را خیلی قبول ندارم، زیرا آخرین موردی که یادم است به خود بنده برمی‎گردد. من به‎جای سخنگو در مورد مسئله مهم تفکیک شرکت‎های دولتی صحبت کردم. بعد از سخنرانی بنده، مخالفان و موافقان آن هم صحبت کردند اما بعداً که گزارش آن را از تلویزیون دیدم، تنها فرمایشات آقای تاجگردون و آقای رحیمی به‌عنوان عضو هیئت رئیسه پخش شده بود.

این نماینده اصولگرا ادامه می‎دهد: آیا به‌صرف اینکه من این مورد را دیدم که به‎جای صحبت‎های من، صحبت‎های دو نماینده اصلاح‎طلب را پخش کرده‎اند، باید بگویم صدا و سیما گزینشی عمل می‎کند؟

کوهکن در ادامه تأکید می‎کند: من اگر بخواهم قضاوت منصفانه‎ای کنم، باید حداقل صد گزارش از یک ‎سال اخیر صدا و سیما را بررسی کنم و ببینم از چه کسانی و چه مطالبی گزارش تهیه شده و از چه افراد و مطالبی گزارش تهیه نشده ‎است. در غیر این صورت قضاوت منصفانه نیست، زیرا اطلاعاتم کافی نیست و هر برادر دیگری هم صحبت کند نمی‎تواند قضاوت منصفانه‎ای بکند.

این نماینده اصولگرا درباره مصداق برخورد نامساوی صداوسیما با نمایندگان مجلس توضیح می‎دهد: من در استان خودمان میزبان یک جلسه بودم و همکار دیگر ما هم در آن حضور داشت. اما گزارشی که صداوسیمای مرکز استان پخش کرد تنها از صحبت‎های او بود و نه من که میزبان جلسه بودم. البته ما هم اعتراضی نکردیم. ما این مورد را طبیعی تلقی کردیم.

او همچنین اضافه می‎کند که من نمی‎خواهم ادعای برخورد جناحی صداوسیما را رد کنم، اما زمانی می‎توان به این نتیجه رسید که گزارش‎ها و نمونه‎های جانبدارانه صداوسیما را بررسی، و بعد این ادعا را ثابت کرد.

تحقیق و تفحص از صداوسیما به اذن رهبر نیاز دارد

این نماینده اصولگرای مجلس در پاسخ به این پرسش که اگر طرح تحقیق و تفحص از صدا وسیما در مجلس کلیک بخورد به آن رأی خواهد داد، می‎گوید: من با اصل تحقیق و تفحص مخالف نیستم. اگر تحقیق و تفحص درست انجام شود و تقاضاکنندگان دنبال مچ‎گیری نباشند و هم نکات مثبت و منفی را مطرح کنند به‌صورت طبیعی با هیچ تحقیق و تفحصی نباید مخالفت کرد.

او ادامه می‎دهد: معمولاً مجلس وقتی با تحقیق و تفحص مخالفت می‎کند که از مجموعه سؤال‌هایی که طراحان مطرح می‌کنند، بربیاید که دنبال یک گزارش جامع نیستند و دنبال مچ‎گیری هستند.

کوهکن همچنین مطرح می‎کند که من ایراداتی را که الان نسبت به صدا و سیما مطرح می‎کنند، در حد تحقیق و تفحص نمی‎دانم، زیرا هر سازمانی ایراد و اشکالاتی دارد. اگر ما بخواهیم بر اساس این ایرادات طرح تحقیق و تفحص از صدا و سیما را کلید بزنیم، باید از همه سازمان‌ها تحقیق و تفحص کنیم. اگر این‌طور باشد، سؤال، تذکر و درخواست گزارش طبق آیین‌نامه کجا می‌رود؟

این نماینده اصولگرا تصریح می‎کند: من ذاتاً با هیچ تحقیق و تفحصی مخالف نیستم. البته باید اضافه کنم که دستگاه‌های زیر نظر رهبری برای تحقیق و تفحص به اذن ایشان نیاز دارند، اما تا زمانی که خاطرم هست، مجلس هر وقت خواسته درباره دستگاه‎های زیر نظر ایشان تحقیق کند، ایشان موافقت کرده‎اند. چون نگاه ایشان با اعمال نظارت، نگاه چارچوب دار اساسی و عمیق است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/03/29
اگه نظارت بود که به اینجا نمیرسیدین دست از بازی های سیاسی بردارید چقدر دروغ میگیم
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/03/29
این صداوسيمای به درد خود مسئولین میخورد بس
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
ما هم رد نمی کنیم.
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1398/03/29
اصلا جوابهاش تابلویه که تحت هر شرایطی برخلاف جریانش عمل نخواهد کرد چرا وقت مردم را با چنین مصاحبه های بی ارزشی میگیرید ؟؟؟!!! دیوانه ترین فرد میداند صداوسیما شده تریبون جریان خاص اما این اقا میخواد بپیچاند که توانایی این کار را هم ندارد !!!
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/03/29
جانب داری کامل از اصلاحات ، در برجام که اجازه نداد یک منتقد حرف بزنه
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/03/29
برترین یه کم در مورد افراد اصلاح و اصول بیشتر بررسی کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج