پرسپولیس بدون برانکو؛ زندگی دوباره
۸۷۶۶۵۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
۱۴۱۷۶
داستان به همین راحتی بود که فکرش را می‌کردیم‌. این همه سر و صدا نداشت. این همه جنجال نداشت.

آی‌اسپورت: داستان به همین راحتی بود که فکرش را می‌کردیم‌. این همه سر و صدا نداشت. این همه جنجال نداشت. نیاز نبود سه روز تمام آسایش همسایه‌های باشگاه پرسپولیس را به هم بریزیم. نیازی نبود آن خانم همسایه به نشانه اعتراض شیلنگ آب را روی سر و صورت هواداران بگیرد.

اصلا نیازی نبود آن همه انتظار زیر آفتاب سوزان سی و چند درجه‌ای. لزومی نداشت بسط نشستن که مدیر بیاید و توضیح بدهد که چرا اینطور شد. حرف‌های مدیر البته تفاوتی با آنچه در رسانه‌ها گفته بود، نداشت و طبیعی بود آنهایی که قبل‌تر راضی نشده‌اند با این حرف‌ها عقب نخواهند نشست.

مرغ آنها یک پا داشت؛ درخواست استعفا. به صورت کلی حرف، حرف درستی بوده است. نه این مدیر، نه قبلی‌ها در جایگاه خودشان قرار نگرفته بودند، درست مثل هیات مدیره‌ای که هیچ وقت فوق‌العاده که نه، امیدوار‌کننده هم نبود. اصلا همین تیم مدیریت کلی ضعف دارد، کلی خطا کرده. اگر درخواست استعفا باشد درست است؛ برای نسبت درآمدزایی و هزینه‌کردها، برای عدم مدیریت ورزشگاه درفشی‌فر و برای چند مورد کلان دیگر.

برای رفتن برانکو اما داستان به همین راحتی است. به همین راحتی که خود پروفسور گفت. اینکه رفتنش ربطی به پول و طلبکاری‌اش ندارد. اینکه دنبال یک چالش و تجربه تازه است. اینکه همه جام‌ها را در اینجا گرفته و موفقیت دیگری نمانده که به آن نرسیده باشد. این می‌تواند یک نقطه پایان باشد.

یک پایان منطقی از جانب مردی که هیچ وقت نخواست با هیاهو پیش برود و این بار شخصا وارد عمل شد تا بی‌جنجال و بی‌حرف پیش، هیاهو را تمام کند. اینکه از هواداران بخواهد مثل گذشته پرسپولیس را روی شانه‌های‌شان بگذارند و از تیم محبوب‌شان حمایت کنند. ختم کلام همین بود.

حالا برانکو رفته و دیگر علت رفتنش هم نباید فرق زیادی برای هوادار پرسپولیس داشته باشد. حالا باید به افق پیش‌رو فکر کرد. به اینکه همین حالا پرسپولیس چقدر از استقلال، سپاهان و حتی پدیده عقب افتاده و چگونه می‌تواند این عقب‌افتادگی را جبران کند؟

حالا زمان مناسبی است تا پرسپولیس سر و سامان تازه‌ای بگیرد. مثل همه تیم‌های بزرگ دنیا، با بهترین‌ها و بزرگترین اهداف. اگر برانکو آمد تا پرسپولیس را به جایگاه گذشته‌اش برگرداند حالا باید یکی بیاید که این مسیر را ادامه دهد و حتی تکامل بخشد. اصلا چرا باید جاه‌طلبی‌های هواداران پرسپولیس به همین‌جا محدود شود و ادامه نیابد؟ چه کسی گفته دوران خوشی و اقتدار تمام شده و از این بعد خبری از جام نمی‌شود و همه چیز رو به افول خواهد بود؟

اکنون زمان انتخاب است. روزهای سختی بر هیات‌مدیره پرسپولیس گذشت. روزهایی که انواع و اقسام دشنام‌ها را شنیدند. تک تک آنها را می‌توان به خاطر مسائل کلی و جزیی تیم و باشگاه به نقد کشید و محکوم کرد. افراد ورزشی را به خاطر کم نکردن فاصله بین تیم و مدیریت. اقتصادی‌ها را به خاطر این همه کاستی در مسائل مالی و جور نشدن دخل و خرج باشگاه. مدیران باسابقه را به خاطر بی‌تدبیری در همین مساله برانکو و هزار داستان دیگر.

اما امروز روز تازه‌ای است. بگذارید پرسپولیس دوباره کارش را شروع کند. ممنون برانکو باشید و برایش آرزوی موفقیت کنید. تصویرش را در بالاترین بخش ویترین باشگاه بچسبانید و نامش را به‌عنوان پرافتخارترین مربی تاریخ پرسپولیس و مردی که هر آنچه می‌خواستیم تقدیم‌مان کرد در گوشه ذهن نگه دارید.

اما برانکو، برانکوی دوست‌داشتنی و موفق رفته است. باید با این واقعیت کنار بیاییم و زندگی کنیم. به پرسپولیس اجازه تنفس دوباره بدهیم. با کادر‌فنی و بازیکنان جدید. به حفظ ثبات تیم فکر کنیم و یکی که بتواند این قطار را روی ریل موفقیت نگه دارد. شاید پیدا کردن همین فرد دانا، به‌روز، عاقل، باهوش و توانمند که اتفاقا دنبال چالش بزرگی در دوران مربیگری‌اش باشد خیلی دشوار به نظر بیاید اما باید پیش رفت و هر روز که از این سکون بگذرد پرسپولیس است که متضرر خواهد شد.

روزی که پپ گواردیولا از بارسلونا رفت دیگر تصور اینکه یکی بیاید و این همه موفقیت را تکرار کند محال بود. تیتو، مارتینو، انریکه و والورده همگی کلی جام گرفتند و ویترین باشگاه‌شان را پرزرق و برق‌تر کردند اما هیچ‌کس برای بارسایی‌ها پپ گواردیولا نشد. حالا می‌توان برانکوی پرسپولیس را هم مثل پپ گواردیولا همیشه دوست داشت و تحسین کرد اما یادمان بیاید داستان پپ و بارسا هم یک جایی به پایان رسیده بود و دوران تازه‌ای باید آغاز می‌شد. درست مثل پرسپولیس که بدون برانکو نیز حتما زندگی را از سر خواهد گرفت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Luxembourg
13:33 - 1398/03/30
برای حفظ آرامش تیم گفت که به خاطر مسایل مالی نبوده
ولی خوب میدونیم که هییت مدیره خبیث چقدر خون به جیگرش
کردند وخدا نگذره از اون کاشانی بی شرف که بااون دهن گشادش
نزاشت که برانکو بشه فرگوسن پرسپولیس.
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1398/03/30
زیزو هم از رئال رفت و رئال نابود شد
اینم میشه گفت که فرگوسن رفت و منچستر نابود شد!!!! پس فلسفه الکی نبافیم چون نمیخواستن پرسپولیس بازم جام بیاره و این خوشخیالیه که فکر کنیم میزارن دوباره جام بیاره...تامام
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/03/30
نویسنده که فکر میکنم پژمان راهبر باشه بخش اندکی از حرفاش درسته و هشتاد درصد حرفاشون مسخره
ایشون خوب میدونن برانکو قرار نبود این فصل بمونه و جام بگیره و اینکه بارسا و پپ را مثال میزنن عکسش موارد خیلی زیادتری هست که بشه این دیدگاه را رد کرد مثل رفتن زیدان و نابودی رئال رویایی مثل رفتن سرالکس و نابودی منچستر مثل رفتن کلوپ و معمولی شدن دورتمند و مثل آرسنال بدون ونگر ووووو پس دروغی فلسفه نبافیم و یه راست بریم سراݝ حقیقت که قرار نبود برانکو بماند و از روزی که گرشاسبی را به زور کنار گذاشتن پروژه رفتن برانکو کلید خورده بود و اینو پژمان راهبر و آی اسپورت خوب میدونن
پاسخ ها
hm@
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
اتفاقا همه این مثال ها نشون میده که حتی رئال وارسنال و...هم نمیتونن بزور مربی شون رونگه دارن چه برسه به تین های دولتی مثل پرسمولیس ..دیگه قرار نبودکه برانکو بیست سال توپرسپولیس بمونه.اگرچه همه عوامل جمع بود تا برانکو نتیچه بگیره ...فکرنکنم یه فصل هم توالاهلی دوام بیاره مثل الاتفاق و امارات...
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/03/30
راست میگه بخاطرپول نبوده. آخه قرارادش بادلار4200بودولی بادلار15000تومن حساب کردن. گورپدربیت المال. حرام خودش ومدیران بی لیاقت ودزد باشه. فکرنکنم این پول ازگلوش پایین بره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
مدیر بی لیاقت
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1398/03/30
کاش سقط کنه این نامردتوهمه دولتهاهم هستش بخدااگرگورش گم نکردخودم نسلش اززمین پاک میکنم.
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/03/30
از گل محمدی حمایتت کنند نتیجه میده
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1398/03/30
دو روز دیکه یه بنجل الکی رو که سرمربی تیم کردن دیگه به افق پیش رو فکر نمیکنی
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/03/30
باز دوباره خبر این دلال و منتشر کردی برترینهای لنگی ؟ بدون برانکو ... مگه این نامرد پست جز نابودکردن تیم ملی با همدستی وزیر ورزش برای اینکه خودش جای کیروش و بگیره چه کرده؟ بدبخت از حسادت داشت جلز و ولز میکرد نمیتونست بالاتر و باسواد تر از خودشو ببینه حق هم داشت چون کارش دلالی بود
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1398/03/30
مقاله بسیار سنجیده ،دقیق و جامع بود .هواداران دوست داشتنی پرسپولیس بخوانند و تفکر کنند و چراغ راه آینده آنان باشد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج