مصرف برق ۷استان در وضعیت قرمز قرار گرفت
۸۷۸۲۳۳
۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۱
۱۰۵۵۱
نقشه مصرف درکشور نشانگر آن است که استان‌های هرمزگان، سمنان، مرکزی، کردستان، زنجان و کلانشهرهای تهران و مشهد جزو مناطق پرمصرف کشور و در محدوده قرمز قرار دارند.

خبرگزاری تسنیم: نقشه مصرف درکشور نشانگر آن است که استان‌های هرمزگان، سمنان، مرکزی، کردستان، زنجان و کلانشهرهای تهران و مشهد جزو مناطق پرمصرف کشور و در محدوده قرمز قرار دارند.

رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برقشان به بیش از حد مجاز رسیده است و از این رو ضروریست ساکنین این نواحی با کاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفی خود شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخش‌ها امکان‌پذیر کنند.

نقاط زرد در این نقشه که دقایقی پیش منتشر شده نشان دهنده مناطقی است که مصرف برق آنها روبه افزایش است. هم اکنون خراسان رضوی، شمال کرمان، استان اصفهان، بوشهر، همدان، قزوین و آذربایجان‌شرقی در محدوده زرد و هشدار قرار دارند و مشترکان در این مناطق می‌توانند با کاهش حداقل پنج درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت سبز و پایدار قرار گیرند.

همچنین نقاط سبز در نقشه استان‌هایی را با مصرف متعادل و عادی نشان می‌دهد و بیانگر آن است که مشترکان در این مناطق با صنعت برق همکاری بیشتری دارند.

برپایه این گزارش، مشترکان می‌توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت 12 تا 16 تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه 24 تنظیم کنند.

همچنین مشترکان با عدم استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت‌های مذکور و یا انتقال آن به ساعت‌های پایانی شب یا اوائل صبح، می‌توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.

مصرف برق ۷استان در وضعیت قرمز قرار گرفت

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:20 - 1398/04/04
قطع کنین برقشونو شما که هیچ هنری ندارین جز بستن و قطع کردن و محروم کردن
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1398/04/04
بابا گرمه. گرمهههههههه.مجبوریم از کولر استفاده کنیم چون هوا گرمهههههههه.فهمیدید ویا بازم بگم که هوا گرمههههههههههههههه.
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/04/04
وقتی برق را صادرمی کنید معلوم است بقیه کشور دچار مشکلات برق میشوندشما اگرمی خواهیدبرق صادرکنید بایدشبکه برق صادراتی از شبکه برق داخلی بطورکل جدا شود هیچ ارتباطی باهم نداشته باشند وایستگاههای آنها ازهم جدا باشند از میزان برق مصرفی داخلی نبایدکاسته شده وصادرگرددوبه بهانه های مختف مردم را تحت فشاربدهیدکه میزان برق مصرفی را کاهش دهندشما که به بهانه های مختلف تعرفه برق را بالامی برید لا اقل برق را هم از مردم نگیرید مردم درتابستان نمی توانندبرق مصرف نکنندچون بعلت گرمای شدیدبه آن نیازدارند
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/04/04
یعنی تو سال ۲۰۱۹ باید نگران مصرف برق باشیم؟!
وقتی دنیا از باد معده هم برق تولید میکنن...
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/04/04
من نمیدونم این کشورهای حوزه خلیج با این هوای گرمشون هیچ وقت کمبود نداشتن.تا کی میخان بیخ گلوی ملت را بگیرید بگید کم مصرف کنید خوب بیاین کولر گازی با سوبسید بدین مردم یا با وام کم بهره و کولر گازی کم مصرف دست مردم یرسونید تا هم مصرف برق و اب کم بشه
پاسخ ها
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
ایا کسی در وزارت فشار ( نیرو ی سابق) پاسخگو وجود دارد.چه اعلام کند .چرا قراعت کنتور برق که هر دو ماه یکبار انجام میگرفت .به چه دلیل اکنون به بیست روز کاهش یافته است.؟ ایا هزینه برق و گازی که به کشور عراق مجانی داده میشود.باید از جیب ملت نگون بخت ایران برداشت و پرداخت شود.؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج