ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید
۸۷۸۸۴۲
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
۱۰۱۸۹
برخی از حشرات به شکلی کابوس وار خطرناک و حتی مرگبار هستند. این حشرات می‌توانند دردی غیرقابل تحمل را در دشمنان خود ایجاد کنند که ساعت‌ها یا حتی روز‌ها دوام خواهد داشت.

برترین‌ها: بسیاری از حشرات جذاب، دوست داشتنی و بی خطر هستند. معمولاً این موجودات را نادیده می‌گیریم مگر اینکه با سروصدایشان در اطراف سرمان یا خزیدن در کنارمان باعث اذیت و آزار ما شوند. اما برخی از حشرات به شکلی کابوس وار خطرناک و حتی مرگبار هستند. این حشرات می‌توانند دردی غیرقابل تحمل را در دشمنان خود ایجاد کنند که ساعت‌ها یا حتی روز‌ها دوام خواهد داشت. برخی گاز‌ها و نیش‌هایی دارند که می‌توانند به مرگ منجر شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از خطرناک‌ترین و مرگبارترین حشرات روی زمین آشنا کنیم.

۱۰- لارو کرم ابریشم غول پیکر

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

این کرم ابریشم غول پیکر و ترسناک در آمریکای جنوبی زندگی کرده و هر ساله مسئول مرگ چندین انسان است. لارو کرم ابریشم غول پیکر دارای مو‌های بسیار ریزی روی بدن خود است که یک زهر بسیار قوی ترشح می‌کنند. این زهر در صورت ورود به سیستم گوارشی بسیار خطرناک و کشنده است، به همین دلیل به این کرم لقب قاتل داده اند. زهر این کرم می‌تواند نشانه‌هایی شبیه قانقاریا را در تمام نقاط بدن قربانی ایجاد نماید، باعث نشت خون به درون مغز شده و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.

عامل‌های ضد انعقاد بسیار قوی این زهر از توقف خونریزی در قربانی جلوگیری کرده تا در نهایت مرگ او را به دنبال داشته باشد. تاکنون بیش از ۵۰۰ مرگ در اثر سم تولید شده توسط این کرم ابریشم غول پیکر گزارش شده است.


۹- مورچه گلوله‌ای

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

دردناک‌ترین نیش یا گاز حشرات در جهان به مورچه گلوله‌ای تعلق دارد. این مورچه همچنین بزرگ‌ترین مورچه جهان بوده و گازی بسیار قوی و البته سمی دارد. طول مورچه کارگر می‌تواند به ۲.۵ سانت رسیده که او را به یک زنبور بدون بال بزرگ شبیه می‌سازد. مورچه ملکه نیز تقریباً همین اندازه طول دارد. این حشرات مو‌هایی قرمز متمایل به قهوه‌ای روی بدن خود داشته و نسبت به دیگر انواع مورچه‌ها مودارتر هستند و در آمریکای جنوبی و مرکزی یافت می‌شوند.

این مورچه نام خود را از دردی شبیه اصابت گلوله که هنگام گاز گرفتن ایجاد می‌کند گرفته است. گاز (نیش) پر از سم این مورچه می‌تواند علاوه بر درد، عوارض بسیار هولناک دیگری نیز داشته باشد که تا ۲۴ ساعت قربانی را درگیر می‌سازد. درد ناشی از گزش این مورچه در نمایه درد نیش اشمیت عدد ۴ را بدست آورده که بالاترین عدد در زمینه درد ناشی از گزش است و در مرتبه‌ای بالاتر از درد گزش مورچه خوشه چین، زنبور کاغذی و حتی زنبور عقابی تارانتولا قرار می‌گیرد.


۸- هزارپای غول پیکر آمازون

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

با طولی در حدود ۳۵ سانتیمتر، هزارپای غول پیکر آمازون بزرگ‌ترین هزارپای جهان است که معمولاً در آمریکای جنوبی و منطقه کارائیب یافت شده و با نام هزارپای پا زرد پرویی نیز شناخته می‌شود. بدن این حشره از ۲۱ تا ۲۳ بخش مشخص ساخته شده که هر کدام پا‌های خاص خود را دارد. این هزارپا بسیار تهاجمی و عصبی بوده و هنگام نبرد با تمام پاهایش به دشمن حمله می‌کند.

زهری که در بدن این حشرهپنهان است بسیار قوی بوده و برای جانوران کوچک مرگبار است، اما معمولاً باعث مرگ در انسان نمی‌شود. با این وجود، زهر این حشره باعث درد شدید، تورم، تب، احساس سرما و ضعف کلی در بدن انسان می‌شود. این زهر در افرادی که به توکسین‌ها حساسیت دارند می‌تواند باعث مرگ نیز بشود.


۷- مگس تسه تسه

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

همانند پشه، مگس تسه تسه نیز خون انسان را می‌مکد، اما این مگس این کار را به شکلی بسیار ترسناک و ناخوشایند انجام می‌دهد. این مگس رشته‌ای دندانه در دهان خود دارد که پوست ما را مانند اره پاره می‌کنند. همچنین این مگس ناقل بیماری است و می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌هایی مانند بیماری خواب در انسان شود. اگر این بیماری منتقل شده توسط مگس تسه تسه درمان نشود، ممکن است به مرگ بیمار بینجامد.

نشانه‌های بیماری خواب آلودگی معمولاً با تب، سردرد و دردع عضلانی شروع می‌شود و با پیشرفت بیماری، فرد احساس خستگی مفرط می‌کند. همچنین قربانی دچار تغییرات رفتاری و شخصیتی، گیجی مفرط و ناتوانی در تعادل می‌شود. چند ده گونه از مگس تسه تسه یافت شده که اغلب در آفریقا زندگی می‌کنند. این مگس خونخوار اغلب ۶ تا ۱۶ میلیمتر طول داشته و با رنگ زرد یا قهوه‌ای خود مشخص است. مگس تسه تسه معمولاً در مرداب‌ها و باتلاق‌ها یافت شده و بیشترین فعالیتشان در اوایل روز است. اکثر حملات این مگس به انسان‌ها توسط مگس‌های نر صورت می‌گیرد و مگس‌های تسه تسه ماده اغلب از خون حیوانات بزرگ‌تر تغذیه می‌کنند.


۶- خرمگس انسانی

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

خرمگس انسانی شبیه زنبور عسل است، اما مو‌های بیشتری داشته و تعداد دندانه‌های آن کمتر است. این حشره اغلب به احشام، گوزن و انسان‌ها حمله می‌کند. خرمگس ماده تخم هایش را روی بدن پشه‌ها و دیگر حشرات گذاشته و آن‌ها این تخم‌ها را به میزبان منتقل می‌کنند. گرمای بدن انسان و احشام باعث از تخم بیرون آمدن لارو مگس شده و لارو شروع به نفوذ به درون پوست میزبان خود می‌کند. معمولاً این حشره نقش زیادی در از بین رفتن و فساد گوشت احشام در مناطق استوایی آمریکا دارد.

لارو خرمگس انسانی باعث ایجاد یک زخم متورم در پوست می‌شود که دردناک بوده و رفته رفته آن قسمت خشک و سخت می‌شود. وقتی که میزبان حمام می‌کند یا زخم را می‌پوشاند می‌توانند حرکت کردن لارو در زیر پوستشان را حس کنند. این لارو‌ها معمولاٌ با یک جراحی ساده برداشته می‌شوند که با بی حسی موضعی انجام می‌شود. با فشار موضعی نیز می‌توان موجب بیرون پریدن این لارو مانند جوش شد، اما این اتفاق تنها در شرایطی خاص می‌افتد که لارو بسیار به سطح زخم نزدیک باشد.


۵-زنبور قاتل

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

زنبور قاتل یا همان زنبور آفریقایی شباهت زیادی به زنبور عسل دارد به نحوی که برای مشخص شدن تفاوت این دو باید زنبور را به آزمایشگاه برد. زهر موجود در نیش زنبور قاتل قوی‌تر از نیش زنبور‌های عسل معمولی نیست، اما مرگبار بودن این زنبور در آن است که به صورت دسته جمعی و در تعداد زیاد به قربانی حمله می‌کنند. این زنبور‌ها دسته‌های کوچکی دارند به همین دلیل می‌توانند کندو‌هایی منحصربفرد در جا‌هایی خاص مانند درون لاستیک ها، جعبه ها، صندوقچه‌ها و خودرو‌های خالی و پارک شده بسازند.

این زنبور‌ها تا نیم کیلومتر نیز انسان را تعقیب می‌کنند که آن‌ها را به تهاجمی‌ترین زنبور‌ها تبدیل کرده است. کسانی که توسط این زنبور‌ها مورد حمله قرار می‌گیرند باید به شکل زیگزاگ فرار کنند و در اسرع وقت در جایی محصور و بسته پناه بگیرند. برای فرار از دست زنبور‌های آفریقایی شده نباید به درون آب پرید، زیرا تا بیرون آمدن شما از آب همان اطراف منتظر شما خواهند ماند.


۴- مورچه راننده

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

کلونی‌های مورچه‌های راننده که می‌تواند شامل بیش از ۲۲ میلیون مورچه باشد، هر روز به نقطه جدیدی می‌روند. این حشرات در مسیر خود هر حشره‌ای را تکه تکه می‌کنند و به همین دلیل بدون گرسنگی به راه پیمایی‌های هر روزه خود ادامه می‌دهند. این مورچه اغلب در آفریقا یافت شده و زندگی در جنگل را ترجیح می‌دهد. مورچه راننده در مسیر خود به همه چیز حمله می‌کند؛ از مار و پرنده گرفته تا پستانداران و حتی انسان ها. آن‌ها از آرواره‌های برنده و قدرتمند خود برای حمله استفاده کرده و برای داشتن دیدی بهتر به قربانی خود از درختان و بوته‌ها بالا می‌روند.

مورچه راننده بسیار بزرگ و ترسناک بوده و گاهی اوقات طول آن به ۲.۵ سانتیمتر نیز می‌رسد. آن‌ها معمولاً قربانی خود را نیش نمی‌زنند بلکه آن را قصابی و تکه تکه می‌کنند. یک مورچه تنها کاری نخواهد کرد، اما معمولاً به صورت گروهی حمله کرده و در تعداد زیاد، قربانی خود را محاصره و از پای در می‌آورند.


۳- زنبور قرمز غول پیکر آسیایی

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

زنبور قرمز غول پیکر آسیایی بزرگترین زنبور قرمز جهان است که در تمامی مناطق آسیای شرقی و به ویژه در مناطق کوهستانی ژاپن زندگی می‌کند. این زنبور‌ها به خاطر طبع تهاجمی و بسیار نترس خود شناخته می‌شوند. زنبور قرمز آسیایی از لارو زنبور عسل برای تغذیه لارو‌های خود استفاده کرده و در این فرآیند تمامی کندو را ویران می‌کنند. این زنبور‌ها از قدرت قابل توجه و چالاکی زیاد آرواره‌های خود برای کشتن زنبور‌های درون کندو استفاده می‌کنند. یک زنبور قرمز می‌توان در کمتر از یک دقیقه بیش از ۴۰ زنبور عسل را تکه تکه کند. این زنبور نیشی به طول ۶ میلیمتر دارد که زهری کافی برای حل کردن بافت‌های بدن انسان تزریق می‌کند. در سال ۲۰۱۳، زنبور‌های قرمز آسیایی باعث مرگ بیش از ۴۰ نفر و زخمی کردن ۱.۶۰۰ نفر در حملات گروهی شده اند. به همین دلیل دولت ژاپن یک تیم ویژه درمانی با پرسنل آموزش دیده راه اندازی کرده است که به قربانیان حملات زنبور‌ها کمک کنند.


۲- کرم هزارپای گربه‌ای

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

کرم هزارپای گربه‌ای یک ظاهر بسیار عجیب و منحصربفرد دارد که بیشتر به کاکل شبیه است. این کرم هزارپای کوچک بسیار جذاب و دوست داشتنی به نظر رسیده و لمس آن خوشایند به نظر می‌رسد، اما چنین کاری تصمیمی بسیار اسفبار خواهد بود. این کرم سمی‌ترین کرم هزارپای ایالات متحده محسوب شده و تماس با آن دردی بسیار هولناک را ایجاد خواهد کرد. نیش این حشره باعث دردی زنشی، سوختن، قرمز شدن پوست، تورم، دل پیچه، شکم درد، سر درد و شوک خواهد شد.

این حشره نامش را به خاطر شباهتش به گربه دریافت کرده است. آن‌ها در ظاهر نرم به نظر می‌رسند، اما تیغه‌های برآمده سمی آن‌ها می‌تواند به درون پوست نفوذ کرده و شکلی شبیه اشک به رنگ زرد، خاکستری یا قرمز مایل به قهوه‌ای دارند. این کرم هزارپا معمولاً در فلوریدا و در مناطق شمالی مانند نیوجرسی و غرب دور در تگزاس یافت می‌شود.


۱- مورچه دروگر ماریکوپا

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین حشرات جهان را بشناسید

سمی‌ترین حشره جهان مورچه دروگر ماریکوپا است که سم بسیار کشنده آن‌ها از آمینو اسیدها، پپتید‌ها و انواعی از پروتئین تشکیل شده است. این مورچه با گاز گرفتن مداوم قربانی به او حمله کرده و سپس از طریق آرواره اش زهر را چندین بار و به سرعت به بدن او وارد می‌کند. زهر این مورچه ۱۲ برابر قوی‌تر از زهر زنبور عسل است و می‌تواند با ۱۲ گاز یک موش بزرگ را از پای دربیارورد. برای کشتن یک انسان نیز ۳۵۰ گاز این مورچه کافی خواهد بود بدین ترتیب در صورت حمله گروهی از این مورچه‌ها به انسان یا هر حیوانی امکان مرگ او بسیار خواهد بود. وقتی که این مورچه قربانی خود را نیش می‌زند، فرمون‌هایی از خود ترشح می‌کند که دیگر مورچه‌های کلونی را دعوت به حمله می‌نماید.

درد ناشی از این گزش نیز یکی از دردناک‌ترین گزش‌ها در نمایه درد نیش اشمیت است که نمره ۳ را دریافت کرده است. درد ناشی از گزش این مورچه از ۴ تا ۸ ساعت پس از گزش ادامه خواهد داشت. این مورچه در بیابان‌های آریزونا زندگی می‌کند.

منبع:listverse

حسین علی پناهی
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/04/09
وقتی داشتم این خبرو میخوندم درتایکی شب هی اطرافم رو نگاه میکردم وهی بالا پایین می پریدم اینا دیگه چی بودن!
پاسخ ها
i
Germany
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
چرت نگو این مطلبو ساعت ۸ و نیم صبح گذاشتن.تاریکی شب کجا بود؟نکنه آمریکا زندگی میکنی؟ :)))
دیانا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
داداش ایشون شب مطلب و خوندن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
میگن اگه دروغ بگی از اینا میاد تو گورت
کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
اگه حرف نزنی کاربر ۱۳:۱۳دیگران نمیگن لالی. معلوم نیست بعضیا کجا بزرگ شدن که بلد نیستن مودبانه صحبت کنن!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
دیانا ،چطود شب مطلبو خونده در حالی که ساعت ۹ و۴۰ کامنت گذاشته!مطلب مال یک ساعت قبل از کامنت گذاشتنشه.
کاربر کرمانشاه خوب ضایعت کردم سوختی! :)))))
ثی ثی
United Arab Emirates
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
کاربر ۸:۴۵ ؛ شاید مطلب صبح منتشر شده ولی این آقا شب خوندتش و فردا کامنت گذاشته. حالا فهمیدی کی زایع شده؟
کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
واقعا بعضی وقتا انسان از طرز رفتار وانسانیت وادب انسانهای محترمی مانند کاربر بزرگوار دیانا و کاربرمحترم ثی ثی ودیگرسروران، واز اینکه میبینی همچین کسانی عضو این سایت هستن خدایی لذت میبری وافتخار میکنی
.ودر مقابل کسانی هم هستن آدم خجالت میکشه باهاشون بحث کنه چرا؟ چون این افراد(بی نام) اسم مشخصی واسه خود نگذاشتن وانسان باخود میگه شاید خانوم یادخترخانوم باشه معلوم نیست اینجا ادب حکم میکنه آدم کوتاه بیاد. درضمن کاربر بی نام اگه درفهمیدن مشکل داری اینبار بفهم خواهشا چون اصل مطلب رو آن دو بزگوار برات توضیح دادن چرا پافشاری کردی خرابتر بشی ؟! معلوم نیست شایدم دوست داری!!
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ممنون جالب بود
فقط هزار پا حشره نیست خودش یه رده ی جدا از شاخه ی بند پایان هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آره آدم تنش به لرزه می افته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
شرمنده ۲ سله ای
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
خوب نشین
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1398/04/09
انسان جز خطرناک ترین حشراته
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
باشه بابا فهمیدیم جمع هم نبند الان داریم از حشره حرف میزنیم نه انسان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
نخیر
انسان هیچم جز خطرناک ترین حشرات نیست
جز خطرناک ترین پستاندارانه
:D
i
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
خودتو میگی؟؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
ای جونور چرا زود تر نگفتی که جونوری
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/04/09
فعلا که پشه ها دهن مارو صاف کردن....
پاسخ ها
دیانا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
دقیقا
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1398/04/09
واااای هیچ حشره ای وحشتناک تر از هزار پا نیست
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/04/09
از حشرات متنفرم :-/
پاسخ ها
هانيه
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
خدارا شکر تو ايران از اينا نيست. وگرنه الان داغون بوديم.دلم برا افريقايي ها ميسوزه هر حشره اي بخواي افريقا هست اخ
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
من عنکبوت دوس دارم
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1398/04/10
خطرناک ترین وحشتناک ترین ترسناک ترین هولناک ترین حشره جهان سوسک بالداره هم کوچیک هم بزرگ.
پاسخ ها
دانیال
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
دقیقا
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
ووی
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
من برات خورشتشو می آورم
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/04/10
وای این مگس تسه تسه رو دسته آدمس
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/04/12
حالا دیگه جرعت ندارم ی جا بشینم
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/04/16
خداروشکر چیزی تو ایران نیست
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1399/02/30
خطرناک ترین حشره پروانه است می شینه رو دستت می ترسی سکته می کنی میمیری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج