کدام خواستگار را انتخاب کنم؟
۸۸۰۸۱۶
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
۷۲۷۳
داشتن چند خواستگار به طور همزمان، شاید در ابتدا هیجان‎انگیز باشد اما بسیار چالش برانگیز است. این که از میان دو نفر باید یکی را برای ادامه زندگی انتخاب کنیم، بدون شک تصمیم ساده‌ای نیست. حتی روان‌شناسان هم تایید کرده‌اند که یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها، انتخاب شریک زندگی از میان دو نفر است. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده‌اید و تصمیم‌گیری برایتان سخت است، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده‌ایم، دقت کنید.

برترین‌ها: داشتن چند خواستگار به طور همزمان، شاید در ابتدا هیجان‎انگیز باشد اما بسیار چالش برانگیز است. این که از میان دو نفر باید یکی را برای ادامه زندگی انتخاب کنیم، بدون شک تصمیم ساده‌ای نیست. حتی روان‌شناسان هم تایید کرده‌اند که یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها، انتخاب شریک زندگی از میان دو نفر است. اگر شما هم در این شرایط گیر افتاده‌اید و تصمیم‌گیری برایتان سخت است، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده‌ایم، دقت کنید. 

از بین دو خواستگار کدام را انتخاب کنم؟

دل به اولین مردی که ملاقات کرده اید، نبندید

بسیاری از خانم‌ها به اولین مردی که ملاقات می‌کنند، دل می‌بندند. اما اگر هدف شما از انتخاب مرد زندگی‌تان جدی و برای تمام عمرتان است، نباید عجولانه تصمیم بگیرید. این که فردی قبل از دیگری در مقابل شما ظاهر شده و به سمت‌تان آمده، بدین معنی نیست که باید او را انتخاب‌ کنید. از آنجا که این انتخاب می‌تواند زندگی‌تان را دگرگون کند، نباید عجولانه تصمیم بگیرید. با گذشت زمان، همه چیز تغییر می‌کنید؛ بنابراین افراد را تنها از نگاه اول قضاوت نکنید. بهتر است که هم به خود و هم به افرادی که در مقابل‌تان قرار گرفته‌اند، فرصت دهید تا با گذشت زمان همه چیز روشن شود.

تحت‎تاثیر حرف‌های دیگران قرار نگیرید

ممکن است که خانواده شما یکی از خواستگارهایتان را بیشتر از دیگری دوست داشته باشند یا این که دوستان‎تان دیگری را به شما پیشنهاد دهند، اما در نهایت این خود شمایید که باید تصمیم نهایی را بگیرید. از آنجایی که نظرات دیگران ممکن است روی شما تاثیر بگذارند، بهتر است که به جای گوش کردن به حرف‌های آنها، به ندای دل خود گوش دهید. این زندگی شماست نه اطرافیانتان، بنابراین هر فردی را که خودتان صلاح می‌دانید، انتخاب کنید.

لیستی از خوبی‌ها و بدی‌های دو طرف تهیه نکنید

انتخاب بین دو فردی که هر دو به شما علاقه دارند، کار ساده‌ای نیست. شاید برای راحتی کار فکر کنید که با تهیه یک لیست از نقاط مثبت و منفی دو طرف می‌توانید راحت‌تر تصمیم بگیرید، اما این روش هم کارساز نمی‌باشد. شما نمی‌توانید فرد مقابل تان را تنها از روی آنچه روی کاغذ نوشته اید، قضاوت کنید. رابطه عاطفی با این تجزیه تحلیل‌ها ساخته نمی‌شود، بنابراین بهتر است که به جای حساب و کتاب، در واقعیت ارتباط موثرتری با آنها برقرار کنید و در نهایت بر اساس احساسات و عقل‎تان تصمیم بگیرید.

به تجریه دیگران تکیه نکنید

زمانی که ما در یک دو راهی قرار می‌گیریم، برای مشورت به سراغ افرادی که زمانی در چنین موقعیتی بوده‎اند، می‌رویم. اما این روش هم نمی‌تواند پاسخ درستی را به شما دهد. داستان زندگی دیگران با داستان زندگی شما زمین تا آسمان فرق می‌کند، بنابراین هیچ‌کسی نمی‌تواند به جای شما تصمیم بگیرد و احساساتی را که شما در حال حاضر تجربه می‌کنید، درک کند. نه تنها شما که مردان مقابل‎تان هم خصوصیات اخلاقی خاص خود را دارند؛ بنابراین این شمایید که باید از روی موقعیتی که در آن هستید به خودتان کمک کنید، نه دیگران.

از روی ظاهر قضاوت نکنید

آیا یکی از خواستگار‌های شما قد کوتاه و دیگری قد بلند است؟ آیا یکی از آن‌ها مو‌های پرپشتی دارد و دیگری کچل است؟ آیا این چیز‌ها در تصمیم‌گیری شما تاثیر می‌گذارد؟ اگر چه در ابتدا ظاهر افراد است که ما را به سمت خود جذب می‌کند، اما برای یک رابطه بلندمدت، علاوه بر ظاهر باید به چیز‌های مهمتری توجه کرد. ممکن است خوش تیپ‌ترین مرد جهان بدترین همسر دنیا باشد، اما یک مرد با ظاهری معمولی بتواند شما را خوشبخت کند؛ بنابراین آنچه باید برایتان مهم باشد، نه ظاهر که شخصیت طرف مقابل تان است.

از بین دو خواستگار کدام را انتخاب کنم؟

حال که شما می‌دانید از چه چیز‌هایی باید دوری کنید، نکاتی را برایتان آورده‎ایم که راحت‌تر می توانید در مورد مرد ایده‎آل‎تان تصمیم بگیرید.

به احساس‎تان رجوع کنید

یکی از مهمترین چیز‌هایی که هنگام تصمیم‌گیری باید بدان توجه کنید، احساسات تان است. به حرف‌های دیگران توجهی نکنید و تنها به احساسی که آن شخصی به شما منتقل می کند، بیاندیشید. آیا با یکی از آن‌ها احساس امنیت دارید و خوشحال‎اید و کنار دیگری معذب و عصبی هستید؟ در این زمینه، با خودتان صادق باشید و هر آنچه قلب‎تان به شما می‌گوید را گوش کنید.

به آفکر آینده باشید

این بخش نیز یکی از مهمترین بخش‌ها در تصمیم گیری‌های شما است. شما نه تنها باید به احساساتی که اکنون دارید، بلکه باید به آینده‎تان هم فکر کنید. با کدامیک از آن‌ها آینده روشن‎تری خواهید داشت؟ اگر طرف مقابل‎تان هیچ برنامه دقیقی برای آینده‎اش نداشته باشد، چه می‎شود؟ یا اگر دوست داشته باشد که مدام به سفر برود و دور دنیا را بگردد، در حالی که شما به دنبال مادر شدن و یک زندگی باثبات و آرام هستید؟ بنابراین باید با هر کدام از آن‌ها در مورد برنامه و طرز تفکرشان در مورد آینده، صحبت کنید تا هر گونه ابهامی در این زمینه برایتان برطرف شود.

با اطرافیان‎تان مشورت کنید

اگرچه در بالا گفتیم که شما نباید تحت‎تاثیر حرف‌های دیگران تصمیم بگیرید، اما این بدین معنی نیست که آن‌ها را به کل از تصمیم گیری‎هایتان حذف کنید. اتفاقا مشورت کردن با خانواده و دوستان می‌تواند زاویه دید شما را بازتر کند. در واقع آن‌ها از روی حرف‌ها و حالات شما، می‌توانند حدس بزنند که شما در کنار کدامشان حس بهتری دارید و پیشنهادهای مفیدی را به شما بدهند.

به عمق رابطه‎تان بیاندیشید

حتما در رفت و آمدهایتان فهمیده‎اید که رابطه شما با کدامیک از خواستگارانتان عمق بیشتری دارد؟ برخی از افراد تنها به حرف‌های روزمره اکتفا می‌کنند، در حالی که برخی دیگر سعی می‌کنند که در مورد مسائل مهم‎تر و عمیق‌تری گفتگو کنند، همین باعث می‌شود که رابطه آن‌ها عمق بیشتری پیدا کند. ارتباط موثر بین دو طرف زمانی برقرار می‌شود که صداقت میان دو طرف برقرار باشد. اما اگر در صحبت‎هایتان با هر کدام از آن‌ها فکر کردید که چنین نیست، بهتر است که دور او را خط بکشید.

با تمام اینها، اگر باز هم نتوانستید از میان دو نفر یکی را انتخاب کنید، بهتر است که ذهن‎تان را از هر چیزی خالی کنید. شما برای آشنایی با هر کدام از آن‌ها وقت گذاشته‎اید و حقایقی را فهمیده اید. حال سعی کنید که آنچه عقل و دلتان می‌گوید را انتخاب کنید. پس از بررسی‌های لازم، حال زمان آن است که همه چیز را ساده‌تر بگیرید. مطمئن باشید که اشتباه نخواهید کرد.

منبع: lovepanky

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 51
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/04/15
مگه این دوره زمونه با این وضع اقتصادی کسی هم خواستگاری میره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
نه بابا ، این مطالبم منتشر میکنن که ما بخونیم و بخندیم
مصطفی
United Arab Emirates
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
آره. من خودم دنبال یه دختر خوب ساده میگردم. خدا رو شکر سرکار که هستم بالاخره در کنار هم با وجود این همه مشکل،
زندگیمون باید پیش بره و کاملتر بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
مصطفی و فائزه
چه بهم میایم
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
?بدون نام 10:27، اسمت فائزه است
اگه آره، به نظر من اولین قدم برای داشتن تفاهم را برداشتیم.
بقیه مسایل هم فک کنم حل باشه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
مصطفی ایشالله که بقیشم همینجوری اوکی بشه برامون
نباید سخت گرفت
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/04/15
كدام خواستگار و او انتخاب كنم ماله قديماست مه الان كه دريغ از حتي يك خواستگار ...!!!
ضمنا اين همه ميدونن اوني كه پولدار تره .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
معلومه نمیاد چون پسری
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/04/15
مهمترین چیز این هست که اون شخص چقدر به ایده آلهای اخلاقی و فرهنگی شما نزدیکه. مهمترین مساله در ازدواج اشتراکات فرهنگی هست. این مقاله فقط گفته چه کاری انجام ندین. رابطه همزمان که نمیشه ولی گاهی وقت گذاشتن برای هر کدوم میشه آدم رو به نتایجی برسونه. اول و آخر اخلاق خوب هست که یک زندگی رو میسازه
United Arab Emirates
10:06 - 1398/04/15
من خواستگاری که وجودخارجی داشته باشد راانتخاب می کنم!مرسی
پاسخ ها
بدون نام
Turkey
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
حالا کی تورو انتخاب میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1398/04/15
همشون یکین.ازدواج نکنین بهتره
پاسخ ها
بدون نام
Turkey
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اره.. همه دخترا یکین پسرا خودتونو بدبخت نکنین
S
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
پسراهم همشون عین همن دخترا گول نخورین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
ته دختر هيچي نيست ارزش ندارن واقعا
درین درین
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
راست میگه پسرا...دختر خوب دیگه نیست
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/04/15
از تعداد بازدید کنندگان این خبر معلومه خیلی خواستار و معقوله ازدواج مهمه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
نبود ک نمیومدین خواستگاریمون
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/04/15
كو خواستگار؟دخترا خودشونو اويزون يه بدبخت ميكنن بعد هم نمياد بگيردشون
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/04/15
خواستگار كو دلت خوشه كه انتخاب كنيم
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/04/15
جديدا هم كه براي ارسال خواستگار صوري پول ميگيرن و خواستگار ميفرستند
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/04/15
تعجب کردم که دراین خبرآمده چندخواستگارباهم پیدابشه تاجایی که می بینم واطلاع دارم ودوستان میگن اگریه خواستگارهم پیدا بشه بایدجلوپاش گوسفندی ذبح کرد.خانواده های دخترداردرانتظار ندکه لااقل یکی سروکله اش نمایان بشه .تومنطقه ی مادرقدیم معمولادونفرمعتمدوصاحب نفوذوجودداشت که مسول خواستگاری بودند.هرموقع این دونفرهمراه می شدندتمام خانواده های دخترداروخوددخترها چهارچشمی اینها رادنبال می کردند تاببینندواردچه خانه ای میشن ولی متاسفانه الان افرادبه جامانده ازاون دونفرهم همین کارراانجام می دهندولی شایدماهی یک باروباتوجه به توقعات بالااون یه بارهم اغلب مواقع بدون نتیجه است.حقیقت امراین است که ترافیک زیادشده نمی دانم سازمانها,نهادهامسولین می خواهندچکارکنند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
خواستگااااررر؟؟؟!!!!! نسلش داره منقرض،میشه..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
من با ۳۸ سال سن هنوز هم خواستگار دارم آدمهای بدی هم نیستند هم شغل دارن هم اهل زندگی هستند پس نگین نیست. . من فقط دوست داشتن برام مهمه که تا بحال برام پیش نیامده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
این که میگن خواستگار نیست رو من واقعاً درک نمی کنم یعنی چی نمیدونم شاید من خیلی خوش شانس یا شاید یا از نظر خودم بد شانس هستم دقیقاً از 14سالگی خواستگار داشتم و هنوز ادامه داره قیافه ام خیلی معمولیست هیچ وقت خودم رو زیبا ندونستم ولی خواستگار هست همیشه بوده و الان واقعا دلم میخواد راحتم بذارن چون نمیخوام ازدواج کنم و با هر خواستگار جنگ من و مامانم شروع میشه و عذاب میکشم تا بتونم از شرش خلاص شم
این همیشه گفتم مگه میشه یه دختر خواستگار نداشته باشه!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
خ خ مثل ميخواين بگيد خواستگار زياده
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
کاربر ۱۳:۳۹ اومدم کامنت بذارم دیدم دقیقا حرفایی رو گفتی که من می خواستم بنویسم و این حرفها خدا شاهده که عین حقیقته و به هیچ وجه دروغ یا اغراق نیست اگه باور نمیکنید لطفا بی احترامی هم نکنید فقط این کامنت رو نادیده بگیرید.من یه دختر جوونم با یه قیافه معمولی از یه خانواده معمولی تر که از نوجونی خاستگار داشتم حالا یا به قول بعضی ها خوشبختانه یا به قول بعضی دیگه بدبختانه. هدفم از گفتن تمام این مطالب این بود که خاستگار وجود داره زیادم هست حتی برای دختری مثل من که دایره روابط خیلی خیلی بسته ای داره موقعیت چندان بالایی نداره زیبایی منحصر به فردی نداره خانواده پولدار یا مشهوری نداره شخصیت انچنان برجسته ای نداره تحصیلات یا شغل باکلاس و مهمی نداره و بیشتر زندگیش رو داخل خونه به دور از اجتماع گذرونده چه برسه به دخترانی که بیشتر شرایط بالا رو دارن که در این صورت خاستگارهاشون به معنای واقعی کلمه باید در خونشون رو کنده باشن پس انقدر بی انصافی نکنید چون من در اطراف خودم دخترهای زیادی رو دیدم که خانواده های زیادی خواهان وصلت باهاشون هستن و شرایط اقتصادی هم هیچ تاثیری روشون نذاشته بلکه تمایلشون برای خاستگاری و ازدواج بیشتر هم شده.
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/04/15
ممنونم از مطلبتون
واقعا بهم خیلی کمک کرد.....
دوراهی که چه عرض کنم سر پنج راهی مونده بودم
الان با دید بهتری انتخاب میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
تو دهه شصت زندگی می کنی گلم؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
کجایی تو ؟ نکنه روی مریخی
Iran, Islamic Republic of
16:45 - 1398/04/15
مثل من به همه نه بگید و خودتون رو به درد سر نندازید
دو روز زندگی رو نباید تو اسارت گذروند
زندگی کنید ازدواج مرگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
دمتگرم این درسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
احسنت.منم به همه نه گفتم نشستم یه گوشه عافیت زندگیمو میکنم
ازدواج چیه،حلواحلوا گفتنیه که دهن باهاش شیرین نمیشه هیج،تلخم میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
آره واقعا بهتره که آدم خواستگاری نره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
دست به گوشت نميرسه اراجيف ميگي
بدون نام
Spain
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
9:14کاربر

گوشت گندیده خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/04/15
میشه اون پولدار خوشتیپه خوش اخلاق لارجه باحال رو انتخاب کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
گل گفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
اره فقط يواش از خواب بيدار نشدي يهو
United States
18:53 - 1398/04/15
والا این مورد خواستگاران همزمان که به شخصه من تجربه نکردم! ادم یکی رو یا قبول میکنه، یا رد! در صورتی که رد شد، با بعدی صحبت میکنه و به نظرم اصلا اخلاقی نیست.
من تو سایتها دخترانی رو دیدم که دوست پسر دارند و معمولا خواستگار سنتی دارند و این جور افراد معمولا بین دوست پسر و خواستگار سنتی مجبور به فکر کردن هستند.
جدول خصوصیات خوب و بد رو من همیشه انجام میدادم تا سام رو ملاقات کردم! جدول رو پاره کردم چون دیگه برام مهم نبود چند تا عیب داره!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
اوسگل و سام
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1398/04/16
برترین ها لطفا به تیترش اضافه کنید فقط دخترهایی که باباشون پولداره بخونن این طوری مضحک نیست!!!
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/04/16
اگه کسی رو دوست دارید تمام زورتون و بزنید که بشه وگرنه همیشه به خودتون بدهکارید و ته دلتون فکر میکنید که کاش فلان کار و میکردم و فلان حرف و میزدم...
ای داد بیداد
عشق در دل ماند و یار از دست رفت ... دوستان دستی که کار از دست رفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
من با اینکه دخترم و نمیتونم کاری کنم تو این زمینه ولی واقعا راس میگی
ما دخترا فقط مجبوریم تو دلمون ابراز احساسات کنیم
علی اصغر رضائی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
آقا محمد هزار آفرین بر شما
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
عشق فقط شش ماه كار كرد داره ، دنبالش نرين ، با مغز و فكرتون انتخاب كنيد نه با دلتون !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
دوست داشتن وجود نداره هميني كه فكر ميكني دوستت داره بلاي سرت مياره كه مرغاي اسمون به حالت گريه كنند
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/04/16
برترینها حالت خوبه دو بار گفتی به نظر دیگران اهمیت نده آخر سر گفتی اهمیت بدی چند چندی
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/04/16
پسرا انقدر به اسم دختر نظر نزارید
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1398/04/17
پسراي عزيز خودتون و با دختراي ايراني بدبخت نكنيد از من با تجربه گفتن بود
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/04/17
من در حال حاضر دو تا خواستگار دارم واقعا مشکلات بالا رو دارم بین دلم و عقلم موندم .بین نظر خودم و خانواده ام .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج