پویش «صاحبخانه خوب» به داد مستأجر‌ها می‌رسد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۸۲۰۸۸
۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
۱۱۲۰۳
پویش «صاحبخانه خوب» بعد از افزایش قیمت اجاره‌بها راه افتاد، اما چرا بعضی‌ها از آن استقبال نکردند و عده‌ای هم به انتقاد از آن پرداختند؟

روزنامه خراسان - الهام حبشی: مدتی است پویشی با عنوان «#صاحبخانه_خوب» به همت شبکه ۳ وعده‌ای از فعالان فضای مجازی شکل گرفته است. هدف این پویش، روایت زیبایی از رحم و انصاف صاحبخانه‌ها به مستاجران‌شان است. در این پویش از مردم خواسته شده تا خاطرات خوب خودشان را از صاحبخانه‌هایی که فقط پول برایشان مهم نیست با دیگران به اشتراک بگذارند. خاطراتی که از تجربه مستاجر بودن می‌گوید و روایت‌هایی متفاوت از صاحبخانه‌ها را تعریف می‌کند.

در ابتدا بنا بر این گذاشته شده بود که هرکس در قالب یک یادداشت کوتاه، روایت خود را به آدرس ایمیل این پویش ارسال کند، اما با همه گیر شدن و وسعت یافتن این پویش، پای آن به صفحات مجازی از جمله اینستاگرام، تلگرام، توئیتر و فیس‌بوک هم باز شد. هرچند این پویش اتفاق مثبتی است، اما آن طور که باید مورد استقبال قرار نگرفته و البته نمی‌تواند به شکل فراگیری راه گشا باشد. در این پرونده به ابعاد مختلف این پویش پرداخته ایم.

انصاف به خرج بده صاحبخانه

مروری بر کامنت‌های تلخ و شیرین مستاجر‌ها

صاحبخانه‌ای اجاره را ۲ برابر کرد و صاحبخانه دیگری نصف!

حرف پویش «صاحبخانه خوب» این است که ما می‌دانیم هزینه‌ها بالا رفته است، می‌دانیم گرانی است و وضع اقتصادی مردم ناراحت کننده است، اما اگر صاحبخانه هستید و اگر راه دارد، کمی بیشتر با مستاجران خود راه بیایید. با شروع این پویش، مردم در شبکه‌های مجازی با هشتگ «صاحبخانه خوب» از مصائبی که به تازگی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، حرف زدند.

انصافتان کجا رفته؟

کاربری با نام «سعید» در توئیتر نوشته بود: «سال گذشته خانه‌ای را به قیمت ۸۰ میلیون تومان رهن کردم، حالا صاحبخانه از من می‌خواهد ۱۷۰ میلیون تومان دیگر روی پول پیش قبلی بگذارم! اعتراض که کردیم، این طور پاسخ داده که ۱۷۰ میلیون تومان دیگر لازم دارد! مگر نرخ رهن و اجاره خانه را، احتیاج صاحبخانه تعیین می‌کند؟ مردم عدالت و انصاف‌تان کجا رفته؟». کاربر دیگری گفته بود: «من صاحبخانه درجه یکی دارم. دیروز با من تماس گرفته و می‌گوید یا باید ۲۰ میلیون تومان دیگر روی پول پیش خانه‌اش بگذارم یا به اجاره‌ام ۳۵۰ هزار تومان دیگر اضافه کنم! چه صاحبخانه منصفی است، دو تا راه حل پیش پایم گذاشته!».
خانمی از بنگاه‌ها شکایت کرده بود که: «گاهی اوقات اگر خود صاحبخانه هم نخواهد مبلغ بیشتری را در نظر بگیرد، برخی بنگاه‌ها برای پر کردن جیب خودشان در گوش صاحبخانه‌ها صحبت می‌کنند که مستاجرت را بلند کن. خودمان برایت یک مستاجر به صرفه و دست به جیب‌تر جور می‌کنیم».

صاحبخانه ام به خاطر تولد فرزندم اجاره را نصف کرد

در این بین مستاجر‌های خوش شانسی هم وجود داشتند که از صاحبخانه خوب خود سخن‌ها گفته بودند. یک نفر نوشته بود: «چند ماهی است که پدر شده‌ام. صاحبخانه‌ام نه تنها ما را از خانه‌اش بیرون نکرد که هنگام تمدید قرارداد امسال، اجاره سالانه‌ام را نصف کرد و گفت همین مقدار اجاره و پول پیش برایش کافی است، بقیه را صرف هزینه‌های فرزندت کن». دیگری گفته بود: «صاحبخانه ما نذر کرده بود خانه‌اش را به مدت دو سال، به یک تازه عروس و داماد رایگان اجاره بدهد و شانس در خانه من را زده».

ضرورت توجه بیشتر به #صاحبخانه_خوب چیست و آیا این هشتگ فایده‌ای هم دارد؟

فواید فردی و اجتماعی در میان گذاشتن اتفاقات مثبت

نرگس عزیزی: این روز‌ها هشتگ «صاحبخانه خوب» در حال تبلیغ است و البته موضع گیری‌ها درباره آن بسیار متغیر؛ برخی از این هشتگ استقبال کردند و آن را فرصتی برای نزدیک شدن صاحبخانه‌ها و مستاجران می‌دانند، اما در مقابل برخی این فعالیت را امری نمایشی و بدون فایده می‌دانند. اما ضرورت چنین حرکت‌هایی در چیست؟

سوگیری ذهن درباره وقایع منفی

ذهن ما عادت دارد وقایع منفی را پررنگ و فهرستی از آن‌ها در هر موضوعی درست کند و به خاطر بسپارد. این عادت البته که عادت غریبی نیست چراکه در واقع ما با فهرست کردن وقایع منفی سعی می‌کنیم تا میزان خطر احتمالی هر موضوع را ارزیابی و در زمان تصمیم‌گیری در آینده از آن استفاده کنیم. بر این مبنا نیز اگر از هر کدام از ما بپرسند که تا حالا خود شما یا یکی از نزدیکان شما صاحبخانه بدی داشته‌اید یا خیر، حتما می‌توانیم یکی دو خاطره در این زمینه تعریف کنیم. اما مشکلی که این روز‌ها پیش آمده این است که میزان روابط ما دیگر محدود به اقوام و چند نفر دوست و آشنا نیست و به مدد فضای مجازی هر کدام از ما در معرض شنیدن داستان افراد بسیار زیادی هستیم و این خود آغاز دردسر است.

هجوم میزان غیرقابل کنترل اخبار منفی

به دلایل متعددی ما عادت داریم حوادث منفی زندگی خود را با دیگران در میان بگذاریم و به همین دلیل نیز کافی است شما گشتی در شبکه‌های اجتماعی بزنید و بعد از مدتی ببینید که چه قدر داستان و گزارش درباره وقایع ناخوشایند شنیده‌اید. این میزان زیاد وقایع ناخوشایند حتی شامل مواردی می‌شوند که در کیلومتر‌ها آن طرف‌تر از محل زندگی ما رخ داده و به نوعی ذهن ما نباید آن را در زمان ارزیابی خطرات تصمیم‌های روزانه دخیل کند، اما این کار را می‌کند و در نتیجه این موضوع نیز احساس ناامنی ما این روز‌ها به شدت در حال افزایش است. اما در مقابل این احساس ناامنی چه می‌توانیم بکنیم؟

راهی برای حفظ تعادل

یکی از روش‌های مقابله با این احساس ناامنی، دوری کردن از شبکه‌های اجتماعی است. شاید به نظر شما این راه افراطی باشد، اما به هر صورت روشی است که برخی آن را توصیه می‌کنند. اما روش دوم، ترغیب افراد به در میان گذاشتن حوادث مثبت زندگی در این فضاست؛ چیزی شبیه به همین هشتگ «صاحبخانه خوب». با کمک این روش هم می‌توان نسبت بین اخبار منفی و مثبت را تعدیل کرد و هم در عین حال فرهنگی متفاوت را بین مخاطبان گسترش داد.

صحبت‌های جالب چند سلبریتی درباره پویش «صاحبخانه خوب»

این پویش نباید تمام شود!

حسین زاده: بعد از این‌که «احسان علیخانی» در یکی از حساس‌ترین قسمت‌های برنامه «عصر جدید» و قبل از اعلام نتایج برندگان آرای مردمی، درباره این پویش و اهمیت آن صحبت کرد، علاوه بر داور‌های این برنامه، چندین و چند چهره معروف دیگر درباره این پویش، جملاتی گفتند که در ادامه به گزیده‌ای از آن‌ها اشاره می‌شود.

احسان علیخانی: تابستان فصل جابه‌جایی است و این روز‌ها مستاجر‌ها استرس می‌گیرند که صاحبخانه‌شان می‌خواهد برای امسال، چه‌قدر روی اجاره‌اش بگذارد؟ ۱۰ درصد، ۲۰ درصد، بیشتر و ...؛ بنابراین خیلی حال‌شان بد می‌شود. به خصوص برای کارگران، کارمندان و آن‌هایی که بیکار هستند. بیایید یک کم حال هم را بفهمیم. چه قدر جذاب است که یک صاحبخانه بتواند با یک تلفن، احساس امنیت بدهد به مستاجرش.

امین حیایی: من مستاجرم و ممنونم از صاحبخانه‌هایی که تا حالا اثاثم را بیرون نریختند البته هر سال روی رهن و اجاره کشیدند که باز هم از آن‌ها تشکر می‌کنم! در این شرایط فقط یک احساس انسان دوستانه است که باعث ساختن زندگی شیرین‌تر برای همه مردم کشور خواهد شد. اگر صاحبخانه به مستاجرش رحم کند، قطعا انرژی مثبت آن به زندگی خودش هم برمی‌گردد.

خداداد عزیزی: مستاجر داریم، اما همه کار‌ها با برادرم است و او آدم مهربانی است و با مستاجر‌ها کنار می‌آید. مثلا مستاجر می‌گوید فروشم در مغازه خوب نبوده و اگر می‌شود با قرارداد سال قبل جلو برویم و معمولا او همراهی می‌کند. در این روز‌ها و در این شرایط باید همه به پویش صاحبخانه خوب بپیوندیم.

رضا رویگری: شاید باور نکنید، اما من خودم مستاجرم و از همین الان نگرانم که سر موعد قراردادم چه قدر قرار است بر مبلغ اجاره خانه ام اضافه شود. پویش صاحبخانه خوب باید آن‌قدر ادامه پیدا کند تا صاحبخانه‌ها بفهمند که مستاجران نیز مانند آن‌ها انسان هستند و همه چیز را به مادیات گره نزنند.

نقد‌هایی که به این پویش و ادمین‌های آن در شبکه‌های اجتماعی وارد شده است

یک هشتگ، هزار حرف و حدیث

ایده راه‌اندازی پویش «صاحبخانه خوب»، حرکت انسان دوستانه‌ای است و تا به امروز در شبکه‌های مجازی هم رونق تقریبا خوبی گرفته است. با این حال خیلی‌ها و به خصوص در شبکه‌های اجتماعی معتقدند که راه‌اندازی چنین پویش‌هایی، راه حل قاطعی برای رفع مشکل مسکن و اجاره نشین‌ها نیست چرا که سازمان دهی و حل مشکل مسکن یکی از وظایف دولت است.

این روز‌ها بازار مسکن در سخت‌ترین وضعیت خودش قرار گرفته است. وضعیت پیچیده اقتصادی کشور، واحد‌های خالی بی شماری که از آن‌ها استفاده نمی‌شود و اجاره هم داده نمی‌شوند، کم رغبت شدن انبوه سازان به ساخت واحد‌های جدید، کمبود مسکن و خلأ سیاست گذاری صحیح از سمت مسئولان دولتی همگی دست به دست هم داده و یک جهش سرسام آور در قیمت‌های مسکن را پدید آورده‌اند.

پویش «صاحبخانه خوب» شاید بتواند دل چند صاحبخانه را نسبت به مستاجران خود نرم کند و فرهنگ همبستگی مردم را افزایش بدهد، اما هیچ ضمانتی در حل مشکل مسکن مردم ندارد و نمی‌تواند همه را مجاب به کوتاه آمدن کند. بهتر است دولت از ایده‌های کارسازتری بهره بگیرد.

انصاف به خرج بده صاحبخانه

به عنوان نمونه مبلغی مالیات برای خانه‌های خالی در نظر گرفته شود، سامانه‌ای برای املاک طراحی شود و برای هر خانه‌ای با توجه به شرایط و موقعیتی که دارد، قیمت گذاری منصفانه‌ای صورت بگیرد. حرکت‌های مردمی باید در کنار اقدام قاطع دولت قرار بگیرد تا ثمره تغییرات مثبت به وضوح دیده شود. اگر فقط بحث مهربانی در میان باشد چرا کارخانجات نباید مهربانی به خرج دهند و اجناس‌شان را با قیمتی کمتر به دست مردم نرسانند؟ چرا بانک‌ها سود کمتری در مقابل وام‌هایی که می‌دهند دریافت نکنند؟ و هزار چرایی که ثابت می‌کند اوضاع بحرانی مسکن، فقط با مُسکن موقت مهربانی درمان نمی‌شود. البته که همه این‌ها نباید صاحبخانه‌ها را بی انصاف کند، اما ایراد‌هایی است که به این پویش وارد به نظر می‌رسد.

در ضمن، فعالیت صفحه‌های رسمی این پویش در شبکه‌های اجتماعی هم بسیار ضعیف است و باعث اعتراض کاربران زیادی شده است. مثلا کانال صاحبخانه خوب در تلگرام فقط پنج هزار عضو دارد و هر روز فقط یک پست در این کانال گذاشته می‌شود که بیشتر آن‌ها هم پیام‌های مستاجر‌ها درباره صاحبخانه‌های خوب نیست! اوضاع در اینستاگرام که تعداد فالوئر‌های این پیج به ۱۵۰۰ نفر هم نمی‌رسد، بهتر از این نیست.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 67
در انتظار بررسی:25
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/04/15
مملکتو تو رو خدا به جای درست کردن اوضاع و دادن راهکار پویش میزارن
پاسخ ها
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
بخاطرشرایط اقتصادی خوبه مملکت شراکت که کارمیکردم ۸ ماه کلا جمع شده الان قرارداد خونه تمام شده صاحب خونه دوبرکرده اجارها رو بخدا قسم زندگیم ازهم پاشیده شده آخه انصاف هم خوب چیزی بعضی از مالک ها میخوان تمام هزینه های زندگیشون رو از مستاجر بگیرن هیچ ارگانی هم پاسخگو نیست قانون مملکت ما شده قانون جنگل هرکی زورش برسه به بقیه زور میگه
asad
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
هنوز بعد از ۸ ماه از سال ۹۸ گذشته قیمت ها کم که نشده هیچ بیشتر هم شده دولت به وعده هایش عمل نکرده (تو ۷یا۶ سال گذشته یه واحد مسکونی توسط دولت ساخته نشده )و مجلس و دولت بر روی خانه های خالی مالیاتی وضع نکردند و کسانی را که بیش از ۲ خانه دارن را مشمول پرداخت مالیات نکردن و همه آپارتمانها را مبله اجاره میدهند هیچ کنترلی نیست اصلا روی بنگاهها و قیمت ها نظارتی نیست دقیقا میخوان مردم کوچ اجباری به کشورهای دیگه کنند وگرنه این همه سوء مدیریت و بی فکری و ندانم کاری و عدم کنترل و مدیریت محاله فقط به خدا پناه میبریم، مشکل اینجاست که مدیریت مشکل رو سپردن دست کسانی که بوجود آورنده مشکل هستند آخه کسی که 5 تا خونه داره مشکلات مستاجر رو چطور حل کنه ،میزاره مالیات ببندن روی خونه ها یا میزاره اجاره ها رو کم کنند و یا میزاره قیمت ها رو پایین بیارن مثل اینه که رییس صنف املاک از بنگاهها و وضعیت موجود شاکی باشه و گله کنه
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1398/04/15
مستاجر ها هم جدیدا بدتر از صاحبخونه ها شدن! مستاجر خودم 2 ساله نشسته امسالم با همون مبلغ 2سال پیش میگم اوکیه و تمدید می کنم ولی با پررویی تمام میگه کمترش کنم و اجازه بازدید هم نمیده، مبلغ رهن خونه من از مبلغ اصلی منطقه خیلی کمتره ولی چون اونموقع تازه عروس داماد بودن گفتم کمکی باشه واسه زندگیشون ولی مثل اینکه اشتباهه، تو هرچیزی باید اعتدال و رعایت کرد وگرنه بجای طلبکار بودن ، بدهکارم میشی!!
پاسخ ها
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
واقعا بعضی ها مستاجرها آبروی دیگران رومیبرن ونمیشه به مستاجر دیگه اعتماد گرد
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1398/04/15
مساله اینجاست که عده ای فکر میکنند که اجاره خونه قراره حقوق یک ماهشون رو کفاف بده. واقعا اجاره خونه ها به طوری غیر قابل توجیه بالاست. این اجاره خونه تنها باید بخشی از سرمایه شما باشه نه همش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
برادرشوهره من اونقدر خوش انصافه که ۷۰درصد به اجاره خونه مستاجرش اضافه کرده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
نه وقتی همه چیز دوبرابر شده چرا اجاره خونه نشه
شلوار ...پارسال 260 قیمت خورده بود همون شلوار 700 تومن شده
اسنپ و تپ سی همین طور مسیر من پارسال 12 هزار تومن بود امثال 23500 شده
این مستاجرین درامدشون 2 برابر شده برای دآمد اونها پویش نمیدین بعد همون مقدار به اجارشون میزارن ناراحتین ؟؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/04/15
ای بابا اگر کسی از دل مستاجرها خبر داشت که دلخوش به این چالش ها نمی شد، یارو اتاق سرایداریشو گذاشته برای اجاره 20 میلیون ماهی دو میلیون که خرج ساختمون رو دربیاره یا یه بابا دیگه اتاق 8 متری تو زیرزمین را داره با یه قیمت فضایی اجاره میده، مردم خیلی خیلی بی انصاف و نامرد شدند. این صاحبخونه ها نه وجدان دارند نه خداشناس هستند
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1398/04/15
خوبه که آدم انصاف داشته باشه و خوبتر اینکه طرف سواستفاده نکنه. ما یه مستاجر داشتیم خیلی باهاش راه اومدیم کمکش کردیم اجاره کم گرفتیم آخر سر کلی پول آب و برق و اجاره عقب افتاده خورد و فرار کرد.پول پیش هم ازش نگرفته بودیم چون التماس کرد که نداره و گرفتاره.بعد از اون دیگه دلم واسه هیچ مستاجری نمیسوزه چون از اعتمادم سو استفاده کرد.
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/04/15
مسخره س واقعا...بجای راهکار درست درمون پویش راه انداختن، الان همه صاحبخونه ها از بی انصافیاشون نادم و پشیمون شدن!!..کلید اسراره مگه؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
دلتون خوشه خدایی صاحبخانه ما بگذرد از زیاد کردن کرایه تو زندگی خصوصی و شخصی ما هم دخالت داره اجاره سال اول ۱۲م ۳۰۰ اجاره بود سال دوم ۱۵ م ۳۰۰ کرد سال سوم ۱۵م ماهی ۴۰۰ و سال چهارم ۵۰ م رهن رو افزایش داد .... غیر از اینها اب و برق و گاز جداست ولی تو پیلوت از شیرهای ما استفاده هم اب برق و گاز به روی خودشم نمیاره
Germany
18:27 - 1398/04/15
از صاحبخانه خوبم جناب آقای محمد محمدی تشکر میکنم
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1398/04/15
ما یه صاحب خونه خوب داریم خیلی کمکمون کرد و انشاالله خدا به مالش برکت و به خودش سلامتی بده.۴ ساله که خونش نشسته ایم یه ریال هم اجاره نگرفت ازما و با مبلغ رهن خیلی کمتر از ارزش خونه نشسته ایم.از همین جام از طرف خودمو شوهرم از صاحب خونه خوبمون آقای محمد میرزایی تشکر میکنم.
پاسخ ها
esmal
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
خدا پدر و مادر اینجور صاحبخونه ای رو بیامرزه
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/04/15
ما ۵سال تو یه خونه مستاجر بودیم.انگار ما صاحب خونه بودیم،انقدرررر خووب بووودن که نگید.سره سال میگفت هر جور راحتید پول بدید خدا شاهده پول رهن سالاته رو چک میگرفت برای سه ماه بعد.با همین مهربونی هاشون ما هم صاحب خونه شدیم،شب و روز دعاشون میکنیم،هنوز بعد یه سال باورم نمیشه خونه خریدیم .ان شالله همه مستاجرا صاحب خونه شن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
انشالله خدا به صاحب خونه ات عمر باعزت و سلامتی عنایت کنه . واقعا اینجور ادمایی باید دستشون رو ماچ کرد . ولی بعضی صاحب خونه ها هم هستند از برج زهر مار هم بدتر هستند و
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1398/04/16
نه اصلا..ربطی نداره کسی که خوب باشه همیشه خوبه صاحبخونه ای که بد باشه تو هرچی پویش بذار
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1398/04/16
پویش...چه راکار خوبی....کشور جهان سوم از این بهتر نمیشه.....چند تا نخبه فکر کردن به این نتیجه رسیدن....
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/04/16
چند ماهی میشه شوهر من دستش شکسته الانم قرارداد خونمون رسیده ولی صاحب خونمون گفت همون پول پارسال بمونید تو خونه خدا خیرش بده
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/04/16
الهی هرکه توتمام مراحل کنکور تقلب وخیانت کنه سرطان بگیره(گرچه ربطی به موضوع نداشت )
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1398/04/16
ماهم امسال چهارمین ساله تو یک خونه مستاجریم .سال اول ۱۲م ۳۰۰ اجاره سال دوم ۱۵ م ۳۰۰ ،سال سوم ۱۵م۴۰۰ و سال چهارم ۵۰ م ۵۰ ت اجاره رو افزایش داد .... از شیر آب و برق و گاز ما در پیلوت استفاده میکنن و بارها گفتیم ما راضی نیستیم عین خیالشم نیست مثلا هم مومن هستن غیر از همه اینها تو زندگی شخصی و خصوصی ما دخالت میکنن هرکس میاد خونمون تا زنگ در میخوره مثل عقاب سرش از پنجره میاد بیرون که کی میاد
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/04/16
آقا اینا همش قصه و افسانه هستش.من الان موعد خونم تموم شده و دارم دیونه میشم.صاحبخونه هم مثل شمر بالای سرم واستاده و یه کلام میگه باید خالی کنی چون رهن ۸۰میلیونی پارسال رو امسال داره ۱۵۰میلیون رهن میده و قرارداد هم بسته با یکی.من دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم.دیگه دزدی و قاچاق و خلاف و مواد فروشی و خودفروشی هم بکنی عمرا بتونی این رقمها رو ساپورت کنی و باید از این جنگل خارج و به بوته زار های اطراف کوچ کنم و با بدبختی خودم به ایرانی بودنم افتخار کنم!
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1398/04/16
ما یه صاحبخونه خوب داریم که 9 ساله خونش نشستیم و سالی 50 تومان میبره رو اجاره.
خدا حفظشون کنه .من و همسرم تا اخر عمرمون مدیون مهربونیاتون هستیم آقای روشندل
United Arab Emirates
23:23 - 1398/04/16
باسلام من12سال پیش پدرموازدست دادم توشرایط بسیارسختی بودیم که پسرعمه مامانم بدون هیچ کرایه ای خونشونودراختیارماگذاشتن همیشه به مالطف داشتن ماممنون دارشون هستیم همیشه تاآخرعمردعاشون میکنیم اسمشون آقای حمیدانصاری
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/04/16
سلام صاحبخونه من یهویی گفت من امسال ده میلیون رو پیش پولت میزارم یا بده یا تخلیه کن گفتم بی انصاف لااقل بگو دو تومن میزارم چرا اینقدر زیاد گفت لازم دارم یا بده یا بیرون! ما مستاجرین و کارگران فقط دلمون خوشه امام زمان بیاد وگرنه کسی تو این مملکت دلش به ما نمیسوزه.وعجل فرجهم
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1398/04/17
صاحب خونه ما خیلی ادم بامعرفتی هس پارسال با یه مبلغی کم قرارداد بستیم امسالم اومده میگه با همون مبلغ بمونین بیشترش نمیکنم مستاجر بودن رو میدونم و درکتون میکنم اقای علی اکبر ایمانیصاحب خونه خوبمون
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1398/04/17
ما به علت گرونی خونه قراره تهرانی که ۲۰ ساله بهش عادت کردمو ترک کنم و برم جایی که کسیو ندارم و غریبم تازه کار همسرمم تهرانه باید این مسیر پرخطرو بدون وسیله بره بیاد خدا ازشون نگذره آخه چرا نباید ی قانونی باشه که ی حدیو بزارن واسه اضافه کردن رهن و اجاره هرکی هرجور دوس داره قیمت میده آخه این چه رسمیه
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1398/04/17
من یه خونه دارم و به مستاجر نصف عرف بازار بهش رهن دادم چون واقعا میدونم مردم زیر فشارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
درود به شرفت
Iran, Islamic Republic of
02:54 - 1398/04/17
دوسال دنبال خونه میگردیم ،پول پیشمون 5میلیون داریم از اینور شوهرم باموتور کار میکنه؟پول پیش 500تومان میتونیم جور کنیم .باصاحب خونه صحبت کردم کنار نمیان ،خیلی سخته که واقعا نمی دونم .خدایا خودت درسش کن
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/04/17
در المان مراكزي زير نظر شهرداري ها خانه ها اجاره ميدهند و در طي 30 سال تغيير قيمتي ندارند بعد اينجا هر كس هر قيمتي را دلش ميخواد خونش و به مستاجر ميده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
اونا آلمانی هستن ما ایرانی.ما خودمون رو قوم برتر میدونیم ولی دریغ از ذره ای انصاف و رحم و مروت.
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1398/04/17
سلام ما بهترین صاحبخانه رو داریم....... خیلی خوبه اسمش یوسف فتاحی.....خیلی ازش ممنونم
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1398/04/17
صاحبخانه من خیلی خوبه هرچقدربگم کم گفتم بهترین صاحبخانه دنیاست
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1398/04/17
سلام اگه بگم باورتون نمیشه صاحب خونه ما هیچ کرایه وپول پیشی از مانگرفت و ما کاملا رایگان تو خونه ۱۵۰ متریش داریم زندگی میکنیم .خدا خیرشون بده .اسم صاحب خانه ما اقای صابری هست و همین جا ازشون تشکرر میکنم
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/04/17
صاحبخانه ما واقعا صاحب خانه با انصافی ما حدودا 14سال توی این خانه هستیم اما اجاره خانه مون تغییر نکرده
Luxembourg
21:39 - 1398/04/17
من چهارسال تو یخونه ۴۵ متری زندگی میکنم با اینکه تنها هستم و کاری ندارم با کمک مالی خانواده زندگی میکتم صاحیخونه ام هم میدونه هر سال کم اضاف میکرد امسال ۵ برابر هر سال اضاف کرد صاحبخونه من ۴ تا خونه داره و هر سال ب خونه هاش اضاف میکنه خونش هم بدرد نمیخوره
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/04/17
من امسال صاحب خونه ام گفته باید ۸۵۰ هزار تومن به اجاره پارسال اضافه کنم دلیلش رو پرسیدم چرا اینقدر زیاد؟طرف به من جواب داد که امسال کلیه هامو عمل کردم دستم خالیه و پول نیاز دازم اکه نمیتونی میتونی بلند شی . اخه یکی نیست بهش بگه بی انصاف همین کارا رو کردی کلیه ات از دستت یاتاقان زده بردتت توی خرج
من روز قیامت شهادت میدم که بسیاری از صاحب خانه ها بوی از انسانیت نبردن
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1398/04/18
از صاحبخانه خوبم خانم خراسانی ممنونم
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1398/04/18
صاحبخانه ای دارم که میداند اجاره منزلش یک میلیون تومان است ولی ششصد ازم میگیرد،تمام سرویسهای خانه ام را خودش انجام میدهد با اینکه خودش خرج خانه اش زیاد است ولی تلافیشو سر مستاجرش در نمی اورد انسان به تمام معنا،حاج عباسعلی سوختکش ،خدا همیشه یار و یاورت باشد
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1398/04/18
من میخواستم از صاحبخونه خوبم آقای ابولفضل فرزانیان و همسر مهربونشون بابت لطفشون به ما تشکر کنم
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/04/18
با این اوضاع که مردی و مردانگی افسانه شده اعتمادکردن به صاحبخانه زن حماقتی بیش نیست.وقتی باهاش توافق کردم برای رهن و اجاره و قبول کردشرایط بنده رو، اما بعداز۱۰روزبدون اطلاع واحد خودش رو اجاره میده و من با تمام شدن قرارداد قبلی مجبورشدم وسایلم را توی حیاط همسایه بزارم و بااین شرایط سخت با دوتا بچه آواره کوچه و خیابون بشم.با کمترین بودجه دنبال سرپناه گشتن.خدا خودش کمکم کنه.
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/04/18
سلام کاشکی انصاف ازتومردم نمیرفت خداباعث وبانی این بی ثباتی ها تومملکتمون رو لعنت کنه امسال صاحبخونه ما دوبرابر کرده اجاره رو آخه ازکجا... خدا خودش ب دادمون برسه
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1398/04/18
سلام مهران دانش شهرکی،از زاهدان
من 4بار خونم رو عوض کردم،به غیر از 1 مورد،که بعد5ماه خالی کردم،3تا صاحب خونه عالی داشتم(اقای پورغلام،ایرانشهر
اقای ادریس حسینی واقای میرشکار)از خداوند هرچی میخوان بهشون بده
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1398/04/18
اینهمه مدت دولت تمام وسایل ها رو گرون کرد .چرا صدا و سیما پویش نذاشت...اینقدر وسایل گرون شد .... حالا که این کرایه خونه توی جیب مردم میره پویش درست شد ... خودرو ...پس پویش صدا و سیما کو در مورد این همه گرانی ؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1398/04/18
خوندم جاهایی که مردم میگن .چرا دولت نرخ تعیین نمیکنه؟ یا چرا شهرداری ها خونه ها رو کرایه نمیدن ....جاها یی که دولت نرخ تعیین کرد رو فراموش کردن....بیچاره مردم ساده ...که حرف صدا و سیما رو گوش میکنن
Iran, Islamic Republic of
19:07 - 1398/04/18
از صاحبخانه بدم تشکر میکنم که باعث شد،بفکر خرید خونه بیفتم،بقول پدرخانمم،صاحبخانه بدش،خوبه....
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1398/04/18
با سلام خدمت تمام مستاجرین عزیز واقعا صاحبخانه خوب و با انصاف از شانسهای خوب زندگی است من 10ساله تو یک آپارتمان زندگی می کنم و هر سال خودم اجاره بها را افزایش میدهم با اینکه نصف قیمت بیرون در اینجا ساکنم هیچ وقت تصور مستاجری برایم پیش نیامده است خدا قسمت شما هم کند با تشکر از آقای ابراهیمی
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1398/04/18
با این اوضاع بد اقتصادی باید به فکر همدیگر باشیم
صاحب خونمون خدا خیرشون بده اجاره رو زیاد نکرد قرارداد سال قبلی برا امسال تمدید شد
یقین دارم خدا جای دیگه براش جبران میکنه
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/04/19
باسلام منم خداروشكر صاحب خانه خوبي دارم الان چند ساله نشستم و يه مبلغ خيلي كم از من خاسته به عهده خودم گذاشته گفته كه هرچقدر دوست داري اضافه كن من از اقاي غلامحسين نامي تشكرميكنم صاحب خانه خوب
Iran, Islamic Republic of
14:42 - 1398/04/19
سلام من حدود 13ساله درشیرازتو یه خونه هستم کرایه که میدادم کرایه کم والان سه ساله که تصادف کردم وخونه نشینم رهن کمی ازمن گرفته وحتی تواین چندسال 2باراومده درخونه ففط میخواستم تشکرکنم از صاحبخونه خوبم اقای محمود بهروزی
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/04/21
والا مثل اینکه صاحبخانه ها دلشون پره
دولت یک بانک اطلاعاتی کامل از مردم داره یعنی از املاک نداره؟؟؟؟
میتونه خیلی راحت برحسب منطقه قیمت گذاری کنه و هر کی گراتتر داد هم بنگاهی و هم صاحبخانه و هم مستاجر نتخلف را جریمه کنه
بجای این پویش
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/04/21
صاحب خونه ما هم اجاره رو دوبرابرکرد.میگه جایی دیگه ارزون تر پیدا میکنید بلندشید من به ضررتون راضی نیستم...خب باانصاف من با بچه کوچیک کجا برم
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1398/04/28
سلام
از صاحب خانه خیلی راضی هستم چون از ناآگاهی من استفاده کردند و ملک۶۲متری ۱۳۵م پارسال مستاجر قبلی,امسال دادند به بنده ۲۳۰م، باعث آگاهی من شدند و بخاطر این آگاهی در مراجع قضایی اسم ایشان را آوردم تا تشویقش کنند، امیدوارم مراجع قضایی جهت تشویق این زن دوست داشتنی همکاری کنند و یاور ظالمان نباشند.بخاطر این اقدام خداپسندانه این زن مجبور شدم ماشین زیرپای خانواده ام را بفروشم. این هم کد ملی بنده 1971642371 کدرهگیری قرارداد ۲۰۷۱۰۱۵۷۶۳۴۵۰جهت مشاهده
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/05/04
سلام صاحب خانه خوب خیلی گذشت میکنه مثل من آخرش هم نه پولشومیدن بعدهم کتک میخوره وموردفحاشی قرار میگیره رحم ومروت همه ش کشکه
-
15:27 - 1398/05/04
صابخونه بنده هم درراستای حمایت ازپویش صابخونه خوب در کمال خونسردی ۴۵۰ هزارتومن کشیدرو کرایه خونه بنده!!!
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
صاحب خونه من چون ۲ماه اجارش دیر شد اون فقط دوسری این سری آخر هم بخاطراین بود که دوماه زودتر بمن پیام داد گفت تخلیه کن بخاطر اینکه میخوام خونه رو بدم پسرم چون میخواد عروسی بگیرهه ۰من هم بایدیکم پیش جمع میکردم
بعداز این در اون در زدن وکلی سختی یه خونه پیدا کردم گفتم
ـ میخوام برم بمن گفت من از دروغ گفتم که پسرم عروسی داره چون تواجارت تاخیرکردی دوماه گفتم بری اگه بدونه چقدر اذیت شدیم گفت که میخاستم امسال فقط ۳۰تومن به کرایت اضافه کنم ۰توکه بما گفتین برین خب چرا دل مارومیسوزونی ما هم خدایی داریم
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1398/05/09
سلام صاحب خانه ماپدر شهيدي است كه بسيار با انصاف و مردم دار است و هميشه ملاحظه ما را مي كند انشااله خداوند به ايشان طول عمر و خانواده محترم او را سلامت بدارد.
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1398/05/09
سلام صاحب خانه ماپدر شهيدي است كه بسيار با انصاف و مردم دار است و هميشه ملاحظه ما را مي كند انشااله خداوند به ايشان طول عمر و خانواده محترم او را سلامت بدارد.
زهرا فرد رضاپور هستم از رشت شهرستان شفت
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1398/05/10
من الان سه سال مستاجرم ولی پول .پیشی زیادی ندارم برم دنبال خونه فقط چهارمیلیون دارم هیچ جا وهیچ کس بهم خونه نمیدن دوتا بچه دارم شوهرم توشرکت کار میکنه مگه. چقدر حقوق میگیره خرج خونه کرایه خونه نمیدونیم هیچ کسی به داد ما نمیرسه بچه هام مدرسه میگرن تروخدا یه راهی برای ما پیدا کنین تاعمر دارم دعاگوی شما هستیم
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/05/11
سلام خانم سرپرست خانوار هستم دودختر دارم ک از ایتام هستند از هیچ جا هیچ کمکی ب من نمیشه و خودم دائما درحال کار هستم بیشتر از هرمشکلی مشکل مسکن دارم ک الان با این شرایط اقتصادی نمیتونم از پس اجاره خونه بربیایم اگر یک نیکوکاری باشن بتونن مشکل مسکن رو واسم حل کنن ممنون میشم از شیراز هستم
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/05/16
سلام خدمت همه صاحب خونه ها خوب خدا قوت ممنونم که تو بدترین شرایط حال مستاجرها را درک کردید .خانم زمانی گل ممنونم به خاطر همه چیز به خاطر کمکم های بی دریغ اتون .ان شا الله همیشه سالم و موفق باشید .شیراز شهرک میانرود
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/07/06
شما میگید اجارو رو زیاد نکنیم ؟
خب شما اینو نمیگید اون مستاجر اومده مفت تو خونه نشسته؟؟!
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1399/02/03
سلام به خدا قسم الان سه ماه کرایه خونه ندادم تو خونه یه خانم مریض دارم جز بیماری خاص لوپوس دیشپمیخواستم خود کشی کنم ایا کسی هست به داد دل ما برسه به خاطر خدا
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1399/04/14
سلام ما در شهرری زندگی میکنم و مستاجر هستیم و صاحبخانه ی ما پارسال مبلغ ۷۰ میلیون تومان رهن دادیم برای یه خانه ۶۵ متری و امسال با این وضعیت کرونایی امسال ۸۰ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ هزار تومان اجاره و بهش میگیم میگه قیمت نیست. میخوای بشین میخوای بلند شو.
لطفا رعایت ما ها رو بکنید،خدا رو خوش نمیاد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر