پنج نکته درباره «نتفلیکس»
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
استخدام_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۸۲۳۷۹
۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵
۶۵۶۱
اگر اهل فیلم و سریال خارجی باشید قطعاً نام «نتفلیکس» را شنیده‌ یا برخی از محصولات آن را تماشا کرده‌اید. مهم ترین سرویس تماشای آنلاین فیلم و سریال در جهان که کارش را از کرایه دادن دی‌وی‌دی فیلم‌های سینمایی آغاز کرد و حالا به سمبل سرویس‌های آنلاین فیلم و سریال در دنیا تبدیل شده است.

روزنامه خراسان: اگر اهل فیلم و سریال خارجی باشید قطعاً نام «نتفلیکس» را شنیده‌ یا برخی از محصولات آن را تماشا کرده‌اید. مهم ترین سرویس تماشای آنلاین فیلم و سریال در جهان که کارش را از کرایه دادن دی‌وی‌دی فیلم‌های سینمایی آغاز کرد و حالا به سمبل سرویس‌های آنلاین فیلم و سریال در دنیا تبدیل شده است. 155 میلیون خانواده در سراسر دنیا مشترک نتفلیکس هستند و صدها میلیون نفر دیگر مانند ما ایرانی‌ها، بدون پرداخت حق اشتراک، محصولات این شرکت را تماشا می‌کنند. پنج نکته خواندنی را از این شرکت بزرگ و محصولات موفقش بخوانید:

۵ نکته درباره «نتفلیکس»

1- یک جوان 21 ساله

نتفلیکس در قیاس با رقبای خود در صنعت سرگرمی، بسیار جوان است. در حالی که جوان‌ترین شرکت فیلم سازی هالیوودی بیش از 90 سال پیش تأسیس شده، نتفلیکس دو ماه دیگر تولد 21 سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. با این حال به دلیل گسترش اینترنت پرسرعت، تلفن‌های همراه و تلویزیون‌های هوشمند و البته عصر طلایی سریال‌های تلویزیونی، در همین عمر کم، بیشترین رشد ارزش سهام را داشته و تا این اندازه ثروتمند شده است.

2- دومین سرگرمی‌ساز ثروتمند دنیا

حدود یک سال پیش، نتفلیکس با عبور از مرز 153 میلیارد دلار دارایی، از «والت دیزنی» بزرگ ترین کمپانی فیلم سازی دنیا عبور کرد و نه‌تنها در عرصه فیلم و سریال، بلکه در صنعت سرگرمی نیز به عنوان پرارزش ترین شرکت در دنیا مطرح شد. اگرچه این عنوان را به تازگی از دست داده است و دلیل آن، معامله‌ای 80 میلیارد دلاری بود که طی آن، شرکت والت دیزنی شرکت فاکس قرن بیستم را خرید و به دارایی خود افزود. با این حال رشد فوق‌العاده سهام نتفلیکس، این نوید را می‌دهد تا به زودی دوباره ثروتمندترین سرگرمی‌ساز جهان شود.

3- مخالفت با سینما

نتفلیکس برای آن که مردم سراسر دنیا برای تماشای آثار این شرکت دست‌به‌جیب شوند، از ابتدای راه‌اندازی سرویس آنلاین خود، اجازه اکران فیلم‌هایش را در سینماها نداد. به همین دلیل حتی دعوایی میان طرفداران سرشناس شکل سنتی‌تر سینما با این شرکت درگرفت که در رأس آن‌ها، استیون اسپیلبرگ و جشنواره کن قرار داشتند.

نتیجه آن شد که فیلم‌های نتفلیکس در جشنواره کن حضور ندارند ولی اسپیلبرگ موفق نشد فیلم‌های نتفلیکس را از شرکت در اسکار محروم کند. با این حال در یک سال اخیر، چند اثر نتفلیکس که از امیدهای اسکار بودند، اکران‌های محدودی داشتند؛ مانند «روما» که فقط برای چند روز در 147 سالن سینما اکران شد. این تعداد سالن در برابر اکران‌های معمول هالیوود که حداقل در سه هزار سالن انجام می‌شود، بسیار ناچیز است.

4- محصولات مهم نتفلیکس

نتفلیکس که تا سال 2012 فقط به توزیع فیلم‌ها و سریال‌ها می‌پرداخت، در پانزدهمین سال فعالیت، اولین محصولات اورجینال خود را به بازار فرستاد. اولین محصول تولیدشده توسط این سرویس، سریال نروژی «لیلهمر» بود که قبل از نتفلیکس، از یک شبکه تلویزیونی نروژی پخش شد.

یک سال بعد، درام سیاسی «خانه پوشالی» با بازی کوین اسپیسی، به اولین محصولی تبدیل شد که این سرویس به طور اختصاصی پخش کرده و تا همین امروز شناخته‌شده‌ترین محصول نتفلیکس هم بوده است. سریال‌های «نارکوها»، «تاج»، «شکارچی ذهن» و «تاریک» مهم‌ترین محصولات این شرکت بوده‌اند.

5- الگوی وی‌اودی‌های ایرانی

نتفلیکس از آن جا که اولین سرویس آنلاین فیلم و سریال بوده، در سال‌های فعالیت خود، به الگوی رقبای ایرانی‌اش تبدیل شده است. اتفاقاً یکی از اولین سرویس‌های VOD داخل کشور وقتی راه‌اندازی شد، اوایل از عنوان «نتفلیکس ایرانی» استفاده می‌کرد. همین حالا هم که برخی از این سرویس‌ها با سرمایه‌گذاری‌های گاهی سنگین، محصولات اورجینال تولید می‌کنند، گاهی از عناوینی مشابه با آن استفاده می کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر