فشار درماني
۸۸۳۲
۰۶ مهر ۱۳۹۰ - ۰۱:۱۷
۳۴۳۸۹ 
تسکین درد و تقویت حافظه در یک حرکت!
براي تسكين درد دندان مي‌توان از رفلكسوتراپي استفاده كرد. در اين شيوه براي تسكين درد دندان در فك بالا مي‌توان از نقطه آكوپوينت پايه بيني و براي درد دندان‌هاي فك پايين از نقطه آكوپوينت روي چانه استفاده كرد.
برترین مجله اینترنتی ایران


تسكين درد دندان با رفلكسوتراپي

براي تسكين درد دندان مي‌توان از رفلكسوتراپي استفاده كرد. در اين شيوه براي تسكين درد دندان در فك بالا مي‌توان از نقطه آكوپوينت پايه بيني و براي درد دندان‌هاي فك پايين از نقطه آكوپوينت روي چانه استفاده كرد. در اين حالت براي كاهش درد و تسكين دندان درد در ناحيه فك بالايي دقيقا نقطه مياني پايه بيني را 7 ثانيه فشار مي‌دهيم و 7 ثانيه بعدي را بدون آن‌كه فشاري به اين نقطه وارد كنيم، سپري مي‌كنيم. به اين ترتيب با تكرار اين فشارها به‌مدت 3 دقيقه به مرور از ميزان درد دندان كاسته شده و بيمار آرام مي‌شود. براي كاهش درد دندان‌هاي فك پاييني نيز به همين صورت از نقطه آكوپويني كه در خط چانه وجود دارد براي تسكين درد مي‌توان استفاده كرد. اين نقطه در گودي چانه زير لب قرار گرفته است. تقويت حافظه با تكنيك‌هاي رفلكسوتراپي

يكي ديگر از كاربردهاي رفلكسوتراپي افزايش حافظه و تقويت آن است. در اين شيوه براي افزايش ميزان حافظه و ارتقاي كيفيت زندگي مي‌توان با فشار دادن نقاط مربوط به حافظه كه زير گوش قرار دارند و محل عبور مردين‌هايي كه مربوط به حافظه هستند به ارتقا و افزايش حافظه در افراد كمك كرد. براي دريافت نتيجه بهتر كافي است اين نقطه را هر روز 20 بار فشار داده و رها كنيم.
 


ساعت خواب را به تاخير بيندازيم

در متد رفلكسوتراپي نقطه‌اي وجود دارد كه مي‌توان از طريق آن تا حد قابل توجهي ساعت خواب را به تاخير انداخت. فشار دادن اين نقطه كه در پايه وسط بيني و در انتهاي بالايي آن قرار دارد، با تواتر 7 ثانيه فشار و 7‌ثانيه مكث كمك مي‌كند تا سيستم خواب بدن با تاخير به فعاليت بپردازد. به اين ترتيب با تكرار اين شيوه مي‌توان ساعت خواب را به تاخير انداخت و براي انجام برخي از كارها فرصت بيشتري فراهم كرد. البته اين شيوه بايد در شرايط خاص انجام شود و مداومت و اصرار بيش از حد بر آن ممكن است در داشتن خواب طبيعي اختلال ايجاد كند.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج