موگرینی با نخست‌وزیر عراق دیدار کرد
۸۸۴۹۵۴
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۸
۳۶۳۶
"عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق روز شنبه در دیدار با "فدریکا موگرینی" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اروپا برای بغداد یک شریک کلیدی است.

ایرنا: "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق روز شنبه در دیدار با "فدریکا موگرینی" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اروپا برای بغداد یک شریک کلیدی است.

به گزارش تارنمای اینترنتی دفتر رسانه ای نخست وزیری عراق، عبدالمهدی افزود: عراق بدنبال سرمایه گذاری اتحادیه اروپا و افزایش همکاری در تمامی زمینه های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: بغداد با پیروزی بر داعش، هزینه زیادی داد و نتایج حاصل از این پیروزی برای بغداد، منطقه و جهان از جمله اتحادیه اروپا بسیار حائز اهمیت است.

موگرینی با نخست‌وزیر عراق دیدار کرد

عبدالمهدی بیان کرد: نگاه کشورهای بزرگ به عراق باید این گونه باشد که ما یک کشوری هستیم که تازه از جنگ خارج شده و به صورت قدرتمند و فعال برخاسته، نه مانند کشوری که از سالیان دراز ثبات داشته است، به همین خاطر نیازمند این هستیم که اروپا میان عراق و دیگر کشورها تمایزی مثبت قائل شود.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز هدف از سفرش به عراق را حمایت سیاسی، مالی و معنوی اتحادیه اروپا از بغداد و ابراز همبستگی با عراقی ها بیان کرد.

موگرینی با بیان اینکه عراق یکی از بهترین شرکای اتحادیه اروپاست و ما قدردان تلاش های سیاست خارجی بغداد هستیم گفت؛ بغداد سیاست متوازنی را در منطقه در پیش گرفته و خواهان ادامه این روند هستیم.

وی نگاه عراق و اتحادیه اروپا به مسائل منطقه (خاورمیانه) را یکسان دانست و افزود؛ افزایش همکاری ها میان دو طرف می تواند به ثبات منطقه و جهان کمک کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1398/04/23
کاملا در راستای قطهع دخالتها و نفوذ ایران در عراق پیش رفتند و عراق هم در قبال گرفتن سرمایه‌گذاری از مواضع ایران دور میشود ..انحلال حشدشعبی در همین راستا تعبیر میشود
Iran, Islamic Republic of
05:46 - 1398/04/23
حرف اصلی رادرآخرنوشته شده:همکاری فیمابین به ثبات منطقه
وجهان کمک میکند.بنظرشماچی میرسه؟بله درسته دادوستداتحادیه اروپاباایران ازطریق گشورثالث بنام عراق.
Germany
05:52 - 1398/04/23
لابد میخواد به اقای نخست وزیر عراق هم قول بده بعد موقع عمل بگه امریکا نمی ذاره عمل کنم
Iran, Islamic Republic of
09:27 - 1398/04/23
چرا خانم موگرونی با مسؤلین عراقی دیدار میکنه بی حجاب ولی ایران که میاد بایستی حجاب داشته باشه ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج