ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید
۸۸۷۲۹۵
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
۷۹۵۲
گذراندن زندگی از طریق نویسندگی کار ساده‌ای نیست. زیرا ممکن است نویسنده‌ای ماه‌ها یا حتی سال‌ها برای چاپ یک کتاب زمان بگذارد، اما در نهایت کتابش به دلیل شرایط بد اقتصادی، فروش خوبی نداشته باشد. از این رو نمی‌توان هزینه‌های زندگی را تنها با حرفه نویسندگی پیش برد. اما برخی از نویسنده‌ها هم بوده‌اند که با فروش کتاب هایشان میلیون دلار به دست آوردند و نامشان را در میان ثروتمندترین افراد جهان کسب کرده‌اند.

برترین‌ها: گذراندن زندگی از طریق نویسندگی کار ساده‌ای نیست. زیرا ممکن است نویسنده‌ای ماه‌ها یا حتی سال‌ها برای چاپ یک کتاب زمان بگذارد، اما در نهایت کتابش به دلیل شرایط بد اقتصادی، فروش خوبی نداشته باشد. از این رو نمی‌توان هزینه‌های زندگی را تنها با حرفه نویسندگی پیش برد. اما برخی از نویسنده‌ها هم بوده‌اند که با فروش کتاب هایشان میلیون دلار به دست آوردند و نامشان را در میان ثروتمندترین افراد جهان کسب کرده‌اند. اگر شما هم دوست دارید که با ثروتمندترین نویسندگان جهان آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

جفری آرچر - ۱۹۵میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

جفری آرچر نویسنده و سیاست‌مدار سابق انگلیسی است که پیش از پرداختن به کار ادبی، حد فاصل سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۴ عضو پارلمان بریتانیا و در سال‌های ۱۹۸۵–۱۹۸۶ معاون رئیس حزب محافظه‌کار بریتانیا بود. البته او خیلی زود از دنیای سیاست فاصله گرفت و رمان‎نویسی را آغاز کرد. در واقع او همیشه آرزو داشت که روزی یک نویسنده بزرگ شود. از مشهورترین آثار او می‌توان به به «خط مستقیم»، «تصور غلط»، «زاده زندان »، «راه افتخار» و «تنها زمان خواهد گفت» اشاره کرد. بسیاری از داستان‌های او تبدیل به فیلم و سریال شد که موفقیت‌های زیادی را به‎همراه داشت. طبق گزارشات، سرمایه خالص او ۱۹۵میلیون دلار است.


جان گریشام - ۲۲۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

جان گریشام نویسنده آمریکایی است. او ابتدا به تحصیل رشته حقوق روی آورد و پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه میسی سیپی، مدتی به کار وکالت در شهر آکسفورد مشغول شد. او مدتی نیز نماینده مجلس در پارلمان ایالتی بود، اما پس از چند سال از آن کار کناره گیری کرد.

نام او سال‌ها به عنوان نویسنده رمان‌های حقوقی پرفروش در آمریکا بر سر زبان‌ها است. رمان‌های گریشام به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا حتی فارسی هم ترجمه و از اکثر کتاب‌های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده‌است. اولین رمان او با نام «زمانی برای مردن» یکی از مشهورترین رما‌های او است. «مشتری»، «اتاق گاز» و «پرونده پلیکان» از رمان‌های مشهوری هستند که به روی پرده سینما نیز راه یافتند. سرمایه خالص جان گریشام به ۲۲۰میلیون دلار می‌رسد.


نیگل بلکول - ۲۹۲میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

نیگل بلکول نیز یکی دیگر از مشهورترین نویسنده‌ها در سبک رمان‌های ترسناک است. از زندگی خصوصی این نویسنده اطلاعات دقیقی در دست نییست، جز این که او به همراه همسر و دخترش در تگزاس زندگی می‌کند. در واقع او نویسنده‌ای است که دوست دارد خودش را از طریق رمان هایش به تصویر بکشد.

در زمینه کاری، نیگل بلکول کار‌های گروهی را ترجیح می‌دهد. دایان کپری جزو افرادی بود که او پروژه‌های مشترک زیادی را با او به اتمام رساند به طوری که نام او اغلب به عنوان نویسنده دوم در بسیاری از رمان‌های دایان کپری مانند حواس‌پرتی مرگبار، بازی مرگبار و رابطه مرگبار به چشم می‌خورد. سرمایه خالص نیگل بلکول حدود ۲۹۲میلیون دلار تخمین زده شده است.


باربارا تیلور برادفورد - ۳۰۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

باربارا تیلور برادفورد یک رمان‎نویس بریتانیایی است که فعالیت اش را در دوران نوجوانی با نوشتن برای روزنامه‌های محلی آغاز کرد. اولین رمانش را در سال ۱۹۷۹ نوشت که به قیمت بیش از ۳۰میلیون دلار در کل جهان به فروش رسید. اگر چه چاپ این کتاب چندین سال به تعویق افتاد، اما او را در همان سال‌های اولیه فعالیت اش به شهرت رساند. پس از آن، او بیش از ۳۵ رمان نوشت که هر کدام طرفداران خاص خود را داشتند و در شهرت و محبوبیت باربارا تاثیرگذار بودند. کتاب «راز ما» نیز که به فارسی ترجمه شده، از دیگر آثار مشهور و پرفروش این نویسنده می‌باشد. بق گزارشات، باربارا تیلور برادفورد ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه خالص دارد.


دانیل استیل - ۳۱۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

دانیل استیل در سال ۱۹۴۷ میلادی در شهر نیویورک به دنیا آمد. او در داستان‎نویسی بسیار فعال بود به طوری که گاهی روی پنج پروژه از رمان‌هایش به صورت همزمان کار می‌کرد و بیشتر رمان‌های او پرفروش بوده اند. فرمول او در داستان‌نویسی اغلب شامل خانواده‌های ثروتمند رو به یک بحران است، در عین حال شگرد‌ها و چرخه‌های متناوب دیگری در آثارش مشهود است؛ از جمله تهدید توسط عناصر تاریکی مانند زندان، تقلب، باجخواهی و خودکشی. استیل همچنین مجموعه آثاری در زمینه داستان کودکان و شعر دارد که بسیار محبوب می‌باشند. کتاب‌های او به ۲۸ زبان ترجمه شده که تاکنون از ۲۲ جلد آن‌ها اقتباس سینمایی یا تلویزیونی تهیه شده و دو اقتباس از کتاب‌هایش برنده جایزه گلدن گلوب شده‌اند. از مشهورترین کتاب‌ها او می‌توان به «بازی قدرت»، «خانه» و «انعکاس» اشاره کرد.‎دانیل استیل تاکنون بیش از ۸۰ رمان نوشته و کتاب‌های او بیش از ۵۸۰میلیون نسخه فروش داشته است. او توانسته رکوردی در کتاب رکورد‌های گینس ثبت کند و در دهه ۹۰ جز فعال‌ترین نویسندگان آمریکایی شناخته شود. با اینهمه شهرت و محبوبیت، طبیعی است که او ثروتی بالغ بر ۳۱۰میلیون دلار داشته باشد.


نورا رابرتز - ۳۹۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

نورا رابرتز نویسنده، پدیدآور و رمان‌نویس اهل ایالات متحده آمریکا است. آثار او جزو کتاب‌های پرفروش در جهان به شمار می‌روند به طوری که او به عنوان سومین نویسنده‌ای شناخته شد که توانست بیش از یک میلیون کتاب الکترونیک به فروش برساند. اولین رمان او «اصیل ایرلندی» نام داشت. او معمولا کتاب هایش را به سبک رمانتیک می‌نویسد که طرفداران زیادی نیز دارد. نورا در کل بیش از ۲۲۵ رمان نوشته است که بسیاری از آن‌ها به عنوان پرفروش‌ترین رمان‌های جهان شناخته شده اند. شاید برای شما عجیب به نظر برسد، اما نورا هر روز ۸ ساعت از زمانش را صرف نوشتن می‌کند.

نام او به عنوان یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان ۲۰ سال اخیر در مجله نیویورک تایمز اعلام شده است. با این اوصاف، تعجبی ندارد که او سرمایه خالصی به ارزش ۳۹۰میلیون دلار داشته باشد.


استیون کینگ - ۴۰۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

استیون کینگ نویسنده آمریکایی خالق بیش از ۲۰۰ اثر ادبی در گونه‌های وحشت و خیال‌پردازی است. رمان‌های «کینگ» با چنان استقبال و گرمی از سوی خوانندگان روبه‌رو شد که دیری نپایید به سینما نیز راه یافت. کارگردانان بزرگ از روی بیشتر نوشته‌های او برداشت‌های سینمایی نیز کرده‌اند. به عنوان مثال فیلم «ارواح» به کارگردانی استن وینستون و بازی مایکل جکسون یکی از آن فیلم‌های پرفروش سال بود. از دیگر فیلم‌های اخیر و محبوب او می‌توان به «آن» اشاره کرد که به کارگردانی اندرس موچیتی به روی پرده رفته است. سرمایه استیون کینگ، به عنوان یکی از بهترین نویسنده‌های جهان، ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.


جیمز پترسون - ۵۶۰میلیون دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

جیمز پترسون نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است که بیشتر به خاطر نوشتن رمان‌های تخیلی اش در مورد الکس کراس شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۶ میلادی فوربز او را پردرآمدترین نویسنده سال معرفی کرد و امروزه نیز او به عنوان سومین نویسنده ثروتمند جهان شناخته می‌شود. از این نویسنده کتاب زیبای «نیویورک» با ترجمه ابراهیم صبوری در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده‌است. محبوبیت داستان‌های او به قدری است که فیلم‌های بسیاری از روی رمان‌های او ساخته شده است. برخلاف دیگر نویسنده‌ها که یک سبک خاصی را در نوشتن دنبال می‌کنند، جیمز سبک‌های مختلف را امتحان کرده است. طبق گزارشات، او سرمایه خالصی حدود ۵۶۰میلیون دلار دارد که با توجه به استعدادهایش، لایقش است.


جی. کی. رولینگ - ۱میلیارد دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

جی. کی. رولینگ رمان‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمده شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان‌های «هری پاتر» کسب کرده‌است. این مجموعه داستان به ۶۵ زبان و به‌طور تقریبی در ۴۵۰میلیون نسخه منتشر شده‌است. کتاب‌های هری پاتر از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بشر بوده‌اند. او با سرمایه خالص ۱ میلیارد دلار نه تنها به عنوان ثروتمندترین نویسنده جهان بلکه به انتخاب مجله تایم، پس از ولادیمیر پوتین، به عنوان دومین شخص تأثیرگذار در سال ۲۰۰۷ انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۴ جایزه ادبیات داستانی زنان، اقدام به انتخاب بیست نویسنده زنی کرد که بیشترین تأثیر را بر روی خوانندگان خود گذاشته‌اند. در این فهرست، رولینگ پس از هارپر لی، مارگارت اتوود و شارلوت برونته در جایگاه چهارم قرار گرفت.


الیزابت بدنتر - ۱.۳میلیارد دلار

ثروتمندترین نویسندگان جهان را بشناسید

الیزابت بدنتر نویسنده، جامعه‌شناس و مدیر ارشد اجرایی فرانسوی است که در حال حاضر به‌عنوان رییس هیئت مدیره شرکت پوبلیسیز فعالیت می‌کند. او با سرمایه خالص ۱.۳ میلیارد دلار، به عنوان ثروتمندترین نویسنده در جهان شناخته شده است. برخلاف بسیاری از نویسنده‌های این لیست که سبکی تخیلی داشته اند، الیزابت سبک واقعی را به دیگر سبک‌ها ترجیح می‌دهد. از کتاب‌های او می‌توان به «به اضافه عشق»، «ایکس ایگرگ، درباره هویت مردانه»، «بیراهه، تاملی بر سی سال فمینیسم» و «تنش، زن و مادر» اشاره کرد.

علارغم موفقیت‌هایی که او به عنوان نویسندگی به دست آورد، او بیشتر سرمایه‎اش را که حدود ۱۹ میلیارد دلار بود، از طرف شرکت پدرش به ارث برد. علاوه بر نویسندگی، او در زمینه حقوق زنان نیز فعالیت و شهرت زیادی دارد.

منبع: therichest

پردیس بختیاری
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/04/30
بسیار عالی
منم تقریبا از وقتی سواد آموختم؛
داستان مینوشتم.
از نظر اساتید دانشگاهی، "داستانهام "در نوع خودشون
عالی و متفاوت هستند..
حتی دارای سبک جدیدی در داستان نویسی هستم
ولی ناشرها برای چاپ کتاب پولهای کلانی میخوان
و بعد هم خودمون باید بفروشیم
لابد برم سر چهارراه کتابهامو بفروشم
یا تو مترو
((اصن منو به این لیست اضافه کنید لطفا))
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1398/04/30
هر جا سخن از کتابو مشتقاتش هست اسم هری پاتر و نویسندشم هست
پاسخ ها
Potterhead
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
شاید بخاطر اینه که هری پاتر خیلی خوب و زیبا بوده.نه؟
رونا نظری
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
بله دلیل این بود
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/04/30
اینجاست که علم به ثروت منتهی شده
پاسخ ها
Aasl_MJ
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
دوست عزیز به چه نکته خوبی اشاره کردید
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/04/30
از اینا جی کی رولینگ یا همون جوآن کاترین رولینگو خیلی دوست دارم و جان کریستوفر که در این لیست نبودند
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1398/04/30
می بینید همه جای دنیا کلی برای نوسیندگان ارزش قائلن و نویسندگانشون هم کلی درآمد دارن اما تو ایران خیلی بهشون کم لطفی می شه حتی اگه کتابشون هم فروش بره نمونش محمود دولت آبادی و رضا امیر خانی و.....
پاسخ ها
اسما
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
یک جورایی به خاطر کپی رایتم هست
عسل
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
با کلیدر دولت آبادی خاطره ها دارم
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/04/30
به عنوان یک پزشک هیچ شغلی برای من ارزشمند تر و قابل احترام تر از نویسندگی وجود ندارد
البته این یک نظر شخصیه
اما واقعا اگر قرار باشد روزی ازدواج کنم اون شخص قطعا یک نویسنده است
اگر چه که متاسفانه هیچ نویسنده ای رو از نزدیک نمیشناسم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
نگرد نیست
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/04/30
الان اینا رو نوشتی که نویسنده های ایرانی بسوزن؟ خخخخخخ
پاسخ ها
Aasl_MJ
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
الله اکبر
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/04/30
یه چیزی رو دقت کردین؟ همه نویسنده ها به غیر از یکی شون انگلیسی زبان بودن. این خودش یه مزیته. چون کتابشون میتونه تو کشورهای زیادی با جمعیت زیاد از جمله آمریکا و بریتانیا و کانادا و استرالیا بدون هیچ دنگ و فنگی به فروش برسه. حتی با نادیده گرفتن کشورایی که زبون دومشون یا رسمی شون انگلیسیه(مثل هند و پاکستان و فیلیپین) یا خیلی از کشورای اروپایی وجمعیت بی شمار اموزندگان زبان انگلیسی در دنیا.
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/04/30
حالا میبینی یه بدبختی این ور دنیا یه رمان خیلی خوبی هم به زبان فارسی مینویسه ولی چون مردم کشورش نون ندارن بخورن و فرهنگ کتابخوانی ضعیفه و سانسور هم زیاد انجام میشه به حقش نمیرسه و کتاباش رو دستش باد میکنه. حالا تو این واویلا کی میاد این رو کشف کنه و اسپانسرش بشه و کتابشو ترجمه کنه و نشر بده تو کشور های دیگه! در صورتی که اگر این فرد در کشور دیگه ای مثلا یه کشور انگلیسی زبان بود ممکن بود بتونه خیلی موفق تر از ادمای این لیست بشه...
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1398/04/30
برای خجالت ما ایرانی ها همین بس که اونقدری که تو شهرامون فلافلی داریم کتابفروشی نداریم. اون کتابفروشای بدبختی هم که باقی موندن از ترس ورشکستگی زدن تو کار لوازم تحریر. بغلشم ممکنه چهر تا دونه کتاب بفروشن یا نفروشن....
Spain
20:01 - 1399/01/15
نویسندگی کار هرکسی نیست باید استعداد داشته باشی و افرادی در این زمینه هم هستند که پول خ کمی در آوردند. از سایت شما سپاسگزارم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج