محجوب: مردم حق دارند عصبانی باشند
۸۸۷۳۰۴
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
۴۲۹۸ 
علیرضا محجوب، نماینده اصلاح‌طلب مجلس، گفت: نارضایتی عمومی به عدم حضور عمومی می‌انجامد و مردم در انتخابات حاضر نمی‌شوند و به کسی رای نمی‌دهند. اما امروز یک جریان این‌طور تبلیغ کرده که در اداره کشور حضور ندارد. بنابراین طبیعی است که طرفدارانش با امید به خروج از وضعیت کنونی حضور بیشتری در انتخابات داشته باشند.

اعتمادآنلاین: علیرضا محجوب، نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهار نظر در خصوص انتخابات مجلس یازدهم زود است، گفت: در حال حاضر فضا مشارکتی نیست و اگر فردا انتخابات برگزار شود، ما با سطح مشارکت ناچیزی روبه‌رو هستیم. اما اینکه در ماه‌های آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد و این اتفاقات چه تاثیری بر انتخابات می‌گذارد، سوالی است که باید منتظر پاسخ آن ماند.

او ادامه داد: همیشه فضای پیش از انتخابات با آنچه در زمان انتخابات شاهد هستیم، متفاوت است؛ یعنی اتفاقی رخ می‌دهد که معمولاً برگزاری انتخابات را متفاوت می‌کند.

عمده مشکلات مردم اقتصادی است

این نماینده مجلس درباره سطح امید مردم در شرایط کنونی، گفت: ما باید توجه کنیم که مشکل عمده مردم نه مبارزه با آمریکاست نه موضوعات سیاسی، بلکه مشکل اکثر مردم مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

محجوب تاکید کرد: سطح زندگی مردم به شدت تنزل پیدا کرده است. پول فقرا در جیب اغنیا ریخته شده است؛ افرادی که اموالی داشتند یک‌شبه به ثروت‌های افسانه‌ای رسیدند، عده‌ای هم جیب‌هایشان بر اثر تورم خالی شده است که طبیعتاً باید خشمگین و ناراحت باشند و اگر عصبانی نباشند، جای تعجب است.

این نماینده مجلس ادامه داد: آنچه به نظر می‌رسد شرایط را بدتر کرده، درک مردم از وضعیت موجود است که درک کامل و صحیحی نیست؛ به این معنا که مردم عادی، حتی مسئولان ما، از اقتصاد و علم اقتصاد اطلاعات کمی در اختیار دارند. به همین دلیل سال گذشته که اتفاقاتی در بازار ارز رخ داد، همه ساکت بودند حتی اقتصاددان‌ها! این موضوع نشان می‌دهد ما در داخل با فقر اطلاعات اقتصادی و فقر فرهنگ اقتصادی روبه‌رو هستیم.

محجوب به راهکار افزایش حضور مردم در عرصه انتخابات اشاره کرد: یکی از راهکارهای افزایش حضور مردم در عرصه انتخابات افزایش اطلاعات اقتصادی مردم است. همچنین در این راستا مسئولان باید نشان دهند که در جهت منافع مردم حرکت می‌کنند و از سرمایه‌داری، ثروتمندان و غارتگران حمایت نمی‌کنند.

او همچنین گفت: باز هم تکرار می‌کنم حق مردم است که با توجه به شرایط کنونی کشور عصبانی باشند و ما هنوز برنامه مناسبی برای حل مشکلات مردم نداریم. اگر برنامه مناسبی برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم داشته باشیم، نوع رویکرد آنها متفاوت می‌شود.

اصولگرایان شانس بیشتری در انتخابات مجلس یازدهم دارند

محجوب درباره شانس جریان‌های سیاسی در انتخابات مجلس یازدهم گفت: سخت است که از حالا پیش‌بینی کنم ولی به نظر می‌رسد اصولگرایان شانس بیشتری در انتخابات داشته باشند. البته دلیلی برای حرفم ندارم و فقط حدس می‌زنم، حدسیات هم دلیل نمی‌خواهد.

او با اشاره به نارضایتی‌های موجود در جامعه تاکید کرد: نارضایتی عمومی به عدم حضور عمومی می‌انجامد و مردم در انتخابات حاضر نمی‌شوند و به کسی رای نمی‌دهند. اما امروز یک جریان این‌طور تبلیغ کرده که در اداره کشور حضور ندارد. بنابراین طبیعی است که طرفدارانش با امید به خروج از وضعیت کنونی حضور بیشتری در انتخابات داشته باشند.

او به رابطه دولت و مجلس در صورت پیروزی اصولگرایان در انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: در صورت پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم، رابطه صمیمانه‌ای میان مجلس و دولت وجود نخواهد داشت.

او در پایان درباره کاندیدا شدن در انتخابات مجلس یازدهم عنوان کرد: هنوز تصمیمی برای حضور در انتخابات مجلس پیش رو نگرفته‌ام چون هنوز تکلیف قانون انتخابات مشخص نیست که بدانم اصلاً می‌توانم کاندیدا شوم یا خیر.

برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1398/04/29
چقدر پورو هستن تازه میگن مردم حق دارن...اگه به شما باشه میگید مردم اصلا زندگی نکنن
Iran, Islamic Republic of
13:32 - 1398/04/29
اصولگراواصلاح طلب باهم فرقی ندارند
وقتی رأی جمع کردن پشت سرشان را
هم نگاه نمی کننداون موقع هرکی به
فکرخویشه کوسه به فکرریشه مامیمونیمو
مشکلات
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/04/29
شماچیکارکردی خانه کارگری ایرانیاروبیکارکردی به افغانیاکاردادین
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
این فرد فقط شرایط امنیتی در شوراها ی کارگری ایجاد کرده و عامل تمام گرفتاری کارگران است هیچ اقدام مفیدی نه برای شاغلین و نه برای امثال من بازنشسته انجام داده است
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/04/29
تو که خانزاده ابر ثروتمندان هستی این حرفها از تو بعیده
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/04/29
مردم تشنه خون همه شماست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خواهیم دید. امسال انتخابات مجلس هست ، خواهیم دید.
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/04/29
رای دادن اصلا معنی نداره چندین بار رای دادیم کو پس وعده های توخالی من یکی هم خودم هم خانوادم هیچکدوم دیگه رای نمیدیم چون هممون ناراضی هستیم
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/29
چرا موقع انتخابات یاد مردم می افتید موقعی که ارزش پول ملی رو دستکاری کردید و دهک های پایین جامعه رو به خاک سیاه نشوندید و یک مشت زالو رو چاق و چله کردیدیاد مردم نبودید؟
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/29
تایید مدیریت یا سانسور ،خب جمعش کنید این بخش دیدگاه رو
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/04/29
تا افرادی مثل شما مادام العمر دنبال پست و مقام هستید ومیدان را برای نیروهای جوان خالی نمی کنید همچنان مشکلات بیشتر خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/04/29
تا افرادی مثل شما مادام العمر دنبال پست و مقام هستید ومیدان را برای نیروهای جوان خالی نمی کنید همچنان مشکلات بیشتر خواهد شد.
پاسخ ها
بی نام
Turkey
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
تورا خدا تو این وضعیت اقتصادی کلمه ی اصولگرا یا اصلاح طلب یا هر حزبی که باشه بیشتر مردم بدبخت رو عصبانی میکنه مصداق ضرب المثل ترکی‌‌‌،''' تو خون اجدان خبری یوخدی،،،، مردم به فکر نکن شبه زن و بچه اش هستند اون بالایی ها به فکر رای
United Kingdom
14:24 - 1398/04/29
عجیب است....تازه فهمیدی...خیلی دو ریالی ات کج بوده...نکند تازه چکش کاری اش کردی...احتمالا ازخواب تازه بیدار شدی،حضرت والا...
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1398/04/29
کار مردم از عصبی شدن گذشته و مردم همچون آ تشی بسیار خطرناک و آ ماده شعله ور شدن هستند که اگر وضع اسفبار معیشتی و این حجم فساد و شکاف طبقاتی ادامه داشته باشه این آ تش دامن مسئولین را خواهد گرفت،و اون موقع باید جواب خیانت به مردم و کشور را بدهند
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/04/29
همتون سر تا پا به کرباسین .نه اصول گرا تا حالا برا مردم کاری کرده نه اصلاح طلب ونه معتدل ومیانه رو .همه به فکر جیب خودشان بوده اند گویا مردم را رها کردند و مشکلات مردم به خود مردم مربوط است کسی پاسخگو نیست .تا کی مردم رای دهند ویک عده ارکان نظام را در دست بگیرند واز فردای همان روز به مشکلات مردم وکشور بی اعتناء و در پی زدوبندهای سیاسی خودشان باشند .این روش حکومت داری درست نیست باند بازیه نه مردم سالاری وقتی حق اعتراض برای مردم قائل نیستیم وبه محض اعتراض سرکوب سرلوحه کار قرار میگیرد نباید منتظر اصلاح امور بود
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/04/29
این آقا 6دوره میباشد نماینده مجلس است با سواستفاده ازنام کارگر روی کرسی مجلس نشسته وهیچ دردی راازکارگردوانکرده وضدکارگر است
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1398/04/29
به هیچ کدومتون رای نمیدیم فرقی باهم ندارین
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1398/04/29
به هیچ کدومتون رای نمی دم باهم فرق ندارین
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1398/04/29
تو خودتت این همه سال تو مجلس بودی چیکار کردی واسه مردم
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1398/04/29
آقای محجوب ت.ی این چند سال چیکار کردی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1398/04/30
مردم همیشه حق داشتن ولی توجهی نشده . این حرفهای شما هم فقط یه مانور تبلیغاتیه . آقای روحانی و دوستانش در عرض دوسال مملکت و مردم رو به فلاکت کامل رسوندن .
Iran, Islamic Republic of
10:25 - 1398/04/30
شرکت نکردن در انتخابات بهترین گزینه است ،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج