خوشبختی یعنی با مادرشوهرت خوب باشی!
۸۸۹۸۴۷
۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
۸۷۸۹
در این مطلب به بهانه مورد توجه قرار گرفتن بنر‌های شهرداری زنجان برای اصلاح روابط عروس و مادرشوهر در شبکه‌های اجتماعی، توصیه‌هایی به عروس‌ها و مادرشوهر‌ها خواهیم داشت.

روزنامه خراسان - بنفشه دولت‌آبادی: بعضی از حرف‌ها نقل امروز و دیروز نیست؛ حتی نقل امسال و پارسال هم نیست؛ مثل همین سابقه اختلاف بین مادرشوهر و عروس که ریشه در طرز فکری قدیمی و صد البته اشتباه دارد، اما انگار قصد ندارد از بین بعضی زنان، رخت ببندد. در این بین، اگر کمی منصفانه‌تر به این قضیه توجه کنیم، با اندکی صبر و خویشتن‌داری به راحتی می‌توانیم از این سد‌های ارتباطی که خودمان (به اشتباه) درست کرده‌ایم، عبور کنیم. به راستی این همه انرژی که در طول تاریخ به پای این گونه اختلافات ریخته شده، این همه دل شکستن‌ها و اشک‌ها که به پای این طرز فکر قدیمی ریخته شده و این همه رنج و غصه که بر عروس‌ها و مادرشوهر‌ها در طول تاریخ بشریت روا شده، به چه دلیل بوده است؟

در این مطلب می‌خواهیم بگوییم رابطه عروس و مادر شوهر هم می‌تواند لبریز از عشق و محبت باشد. قبل از هر چیز، بیاییم این پیش داوری‌های ذهنی و عقاید کهنه را کنار بگذاریم.

در ادامه و به بهانه مورد توجه قرار گرفتن بنر‌های شهرداری زنجان برای اصلاح روابط عروس و مادرشوهر در شبکه‌های اجتماعی، توصیه‌هایی به عروس‌ها و مادرشوهرها خواهیم داشت.

خوشبختی یعنی با مادرشوهرت خوب باشی!

۶ توصیه به عروس خانم‌ها

سعی کنید نگرش‌های منفی درباره مادر شوهر را از ذهن دور کنید و چنین تصوراتی بر رفتار و گفتارهایتان تاثیری نگذارد. قرار است در یک فرایند تدریجی شما مادرشوهرتان را آگاهانه و از صمیم قلب دوست بدارید. قطعا شما نمی‌توانید مادر شوهرتان را اندازه مادر خودتان دوست داشته باشید، اما می‌توانید او را به عنوان یک مادر و یک زن دوست داشته باشید.

احترام به پدر و مادر همسر و کمک به آن‌ها از رموز مهم دست‌یابی به خوشبختی در زندگی‌مشترک است چراکه احترام به آن‌ها در واقع نوعی احترام به همسر خودتان است و با این کار در دل همسرتان به جایگاه ویژه‌ای دست خواهید یافت و متقابلاً احترام به پدر و مادر خود را با این کار تثبیت می‌کنید.

هیچ‌گاه نکات منفی خانواده همسرتان را به دیگران و به خصوص خانواده خودتان بازگو نکنید. اگر زمانی مسئله‌ای شما را به شدت آزرده خاطر کرد، می‌توانید به آرامی و در یک فرصت مناسب به همسرتان گوشزد کنید تا شوهرتان خودش مشکل را مدیریت کند و موضع‌گیری بین شما و مادر شوهرتان ایجاد نشود.

فراموش نکنید همه انسان‌ها نقطه ضعف‌هایی دارند. خود شما هم عاری از اشکال نیستند. سعی کنید اگر اشتباهاتی در رفتار مادرشوهرتان دیده شد، آن را ببخشید و فراموش کنید. در مقابل خاطرات و اتفاقات خوب را به یاد بیاورید. کش دادن اتفاقات ناگوار چیزی جز افزایش احساس خشم و نفرت عاید شما نمی‌کند.

خوشبختی یعنی با مادرشوهرت خوب باشی!

حسادت را کنار بگذارید. عشق و محبت بین هر مادر و فرزندی وجود دارد. بین مادر شوهر و همسر شما هم عشق و محبت مادر و فرزندی طبیعی است. آن را به رسمیت بشناسید. این عشق و محبت میان آن‌ها باعث بی اعتنایی و کم شدن عشق به شما نمی‌شود و جایگاه شما به عنوان همسر و شریک زندگی برای همیشه در ذهن شوهرتان پابرجاست.

به یاد داشته باشید لازم نیست همه صحبت‌ها و رفتار‌های مادرشوهرتان را جدی بگیرید و همه آن را تحلیل کنید و به عبارتی غرض‌ورزانه بدانید. بعضی از رفتار‌ها و صحبت‌ها را نشنیده بگیرید و با یک لبخند از کنار آن‌ها بگذرید.

۶ توصیه به مادرشوهر‌ها

به استقلال فکری و سلیقه شخصی عروس خود احترام بگذارید چراکه این کارتان تاثیری مستقیم بر آرامش زندگی پسرتان دارد. گرمی زندگی‌مشترک آن‌ها در دور بودن از دخالت‌ها و اظهارنظر‌های غیر لازم است.

گفتار و رفتارتان به گونه‌ای باشد که عروس‌تان شما را تایید و تکریم کند و از شما درس زندگی بیاموزد. در ضمن پسرتان را به حمایت همه جانبه از همسرش تشویق کنید و از او بخواهید که به همسر خود احترام بگذارد. همچنین در مهمانی‌ها به حریم خصوصی عروس خود احترام بگذارید و وارد بحث‌های زنان دیگر درباره معایب عروس‌هایشان نشوید و کنایه نزنید.

در مقابل برخی ناملایمات و ناپختگی‌ها، صبورانه رفتار کنید. فراموش نکنید او تجربه شما را ندارد و ممکن است در بعضی مواقع رفتاری که مورد پسند شماست، انجام ندهد. به او ایراد نگیرید. شما هم این مسیر را طی کرده‌اید، تعصبات غیرمعقول و عقاید گذشته را کنار بگذارید.

خوشبختی یعنی با مادرشوهرت خوب باشی!

بسیاری از حسادت‌ها و کدورت‌ها در اثر منفی‌نگری و پیش‌داوری‌های نادرست به وجود می‌آید. سعی کنید با یک گفت‌وگوی صمیمانه، اعتماد عروس‌تان را به خود جلب و مثبت‌اندیشی را در وی تقویت کنید. نگذارید سنت و عقاید گذشته این ذهنیت را در شما و او شکل دهد که حسادت و کدورت در عروس و مادر شوهر طبیعی است.

برای حضور در مراسم خانوادگی به شخص خودش زنگ بزنید و او را دعوت کنید نه این که به پسرتان ارجاع دهید که به عروس‌تان بگوید. شاید بسیاری از همین مسائل ساده و پیش پا ا فتاده منشأ بسیاری از کدورت‌ها باشد. با این کار نشان می‌دهید به او احترام می‌گذارید.

عروس‌تان رقیب شما نیست. مطمئن باشید محبت‌های زوجی جایگاه خودش و محبت مادر و فرزندی هم جایگاه خاص خود را دارد. همان‌طور که شما خودتان عشق و محبت‌های مختلفی را با همسر، والدین و فرزندان‌تان تجربه کرده‌اید، پسر شما هم می‌تواند عشق و محبت را با چنین افراد مختلفی تجربه کند. در این گونه موارد حساس نباشید.

انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/05/05
مادرشوهر عصا بدسته؟ یعنی 50 سال با پسرش تفاوت سنی داره؟ عروسهای بدجنس فکر می کنند خودشون همیشه بیست ساله می مونند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
اگه فکر کنیم مادرشوهر مادر خودمونه و بهش احترام بذاریم مشکلی پیش نمیاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
به شرطی که اونم فکر کنه عروس دخترشه و ادای محبت رو درنیاره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
مادرشوهر من یه جادوگره ، اصلا درست بشو نیست بعد 18 سال که باهاش مدارا کردم الان آرزوی مرگشو میکنم
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/05/05
اگه آدم عاشق شوهرش باشه میتونه مادرشوهرشو دوست داشته باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
مادر بزرگم می گفت اگه شوهرتو دوست داری از کسی که اونو تربیت کرده تشکر کن با رفتارت
United Arab Emirates
13:01 - 1398/05/05
مادرشوهرها اکثرشون رومخن!!! مگه فرشته هاشون بقیه موزی وآب زیرکاه، مادر شوهر من خودش جوون شوهرش سالم وسرحال ،۳تاپسر دیگم داره مجردن ؛ اونوقت سرش درد میگیره زنگ میزنه شوهرمن ۴۵کیلومتربیادببرش دکتر!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
عزیزم فکر کن فقط شوهر تو رو داره شاید اونا براش وقت نمیذارن و به فکرش نیستند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
خب وقتی پسرا زن میگیرن میشن دردونه ی مامانشون، بگو اگه میخواد اذیت کنه میسپارمش به خدا، اینطوری هم اعصابت آرومه هم خدا خودش حساب همه چیزو داره
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/05/05
خوشبختی یعنی اینکه مادر شوهرت انقدر برای خودش گار و تفریح و سرگرمی.داشته.باشه که دیگه براش مهم نباشه تو داری چیکار می کنی همین که سالمید و باهم خوبید خوشحال و راضی باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
خدا قسمت بکنه ایشالله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
عزیزم مال من اینجوریه، ولی میگه شما هم با من بیایید تو این تفریحات
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/05/05
اغلب ماایرانی هانگاهمان تودهنه دیگرانه که چه می گویندحتی اقصی نقاط کشوراین معظل وجوددارد.به عنوان مثال دریکی ازشهرهای مجاورمان بیماری نزدپزشک میره بااولین نسخه بهبودپیدامی کنه وبرعکس بیماری نزددکتردیگری می رودولی نسخه آن پزشک کارسازنیست بعدش خانم ها دورهم جمع میشن وکارشناسی می کنندفلان پزشک خیلی خوبه وفلان پزشک خوب نیست خلاصه این اظهارنظردهن به دهن منطقه ی وسیعی را اشغال می کنه وهمان مثله یه کلاغ وچهل کلاغ میشه.حالامساله یه مادرشوهرهم همینطور است براثرتبلیغ نادرست وغیراصولی متاسفانه نام این فرشته ی زحمت کش به خوبی یادنمیشه البته توهرقشری ازجامعه خصوصا خانواده که کوچکترین جامعه است همه مثل هم نیستندخوب است بدهم هست.درمجموع افکار,,سلیقه,نظر,طرزبرخورد,آداب ورسوم,ودیگرصفات انسانها, باهم فرق دارند.بالاخره انسان جایزالخطاست هرکس باشه مرتکب خلاف خواهدشد.نمیشه فرد بایه خلاف کوچک ویاسهوی بگیم فلانی خوب نیست.پس جیزی راکه برای خودت نمی پسندی برای دیگران هم مپسند.
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/05/05
کاش احترام همه بزرگترها و حفظ کینم هر کسی ک میخواد باشه ما آریایی هستیم از نسل کوروش احترام توي خون ماست.من ب‌ا اينکه هنوز ازدواج نکردم ولی احترام خیلی از آدمایی ک بدی کردن در حقمن نگه میدارم.
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1398/05/05
مادرشوهر من که خدا ازش راضی نشه هیچوقت، گندی به زندگی من و شوهرم زد که تا قیامت این گند پاک نمیشه. زندگیمون رو خراب کرد. خاک نگیرتش
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1398/05/05
خیلی عالی بود
مرسی
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1398/05/05
حالا من با مادر شوهر حسودم که یکسره گیر اینه که من از دخترش جلو نزنم چجوری رفتار کنم ،خود خود نامادری سیندرلا به شدت حسود به شدت !

یه غذا درست کنم خوشمزه بشه مهمونا تعریف کنن ،بینوا نمی دونه چکار کنه ،فوری سیصد تا مثال میاره که دستپخت فلانی رو ندیدید !!!!!
با داماداش که هرررررگزز هم صحبت نباید بشی وگرنه یه حرفی برات درست میکنه ،

خودش و دخترانش دوازده ماه سال دکتر اند بس که حسودن سلامت نیستند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
مادرشوهرت درگیر عقده است.تا درمان نشه زندگی هودش و بقیه همینه.
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1398/05/05
متاسفانه دختراي و عروسهاي ايراني تحت جو سنت قرار دارند و حتي با داشتن مادر شوهر خوب بازم بهانه و ايراد ميگيرند .
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1398/05/05
بعضی از مادرا برای دختر خودشون از مادرشوهرم بدترن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
نمونه اش مادر من که دخالت نابجا میکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
آخه آدم میتونه جواب مامان خودشو ولی جواب مادرشوهر و نه
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/05/05
همیشه هم مادر شوهرا بد نیستن
الان مادر شوهر خود من خییییلی خوبه وجالبیش اینجاست که همیسه هم طرف منو میگیره به جای پسرش
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
همه مثل تو خوش شانس نیستن
رزا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
دقیقا اینجور مادرا چو پسرشون رو دوست دارن کاری می کنن که زندگیش حفظ بشه
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1398/05/05
مادر شوهر من تو سن ۳۵ سالگی تصادف می کنه و از دنیا میره در حالی که شوهرم ۱۵ ساله بود .دوست مامانم بوده و همه میگن فوق العاده مهربون و دلسوز بوده،نه اینکه چون فوت شده دارم میگم ؛ خواهر شوهرام به اون رفته ان و مهربون و دلسوزن و همیشه طرف عروس خانواده رو می گیرن و پشتیبان ما بودن البته خدارو شکر شوهر خوبی دارم
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1398/05/05
قلبم از دست این مادر شوهرم خونه،خدا ازش نگذره،داغونم،خسته شدن دیگه خدایا راهی نجاتی
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1398/05/05
شما عروسا فکر میکنید مادرشوهر نمیشید خودتون؟؟
مادرای خودتونم مادرشوهر یکی دیگه ان اوناهم موزی و اب زیرکاهن اوناهم حسود خونه خراب کنن؟؟ فقط مادرشوهرخودتون بده؟؟
یذره حسادت و‌کینه رو بزارید کنار خودتون خوب باشید واس آرامش خودتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
چرا طوری صحبت میکنید که انگار فقط عروسا بدن ؟! شاید مادرشوهرا بد باشن
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1398/05/06
من خودم مادر شوهرم خدا میدونه هر کاری از دستم بر بیاد برای عروسام میکنم ولی اول آخر از مادر شوهر خوششون نمیاد عیب خانواده هاشونو چه کوچک چه بزر گ زیبا جاوه میدن وحسنات اقوام شوهر رو زیر سوال میبرند من که فقط به خاطر خدا ودل خودم وپسرم ونوم کوتاه میام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
واقعا باهاتون موافقم
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1398/05/06
چرا نظرات پخش نمیشه ،منم طبق قوانین ارسال میکنم و هیچ توهین و بی احترامی به احدی نمی کنم.
حتی در موارد اجتماعی هم این مشکل هست ،چرا؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
برترینها سلیقه ای میذاره
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/05/06
نقش شوهر به عنوان پل ارتباطی و مشخص کننده حد و حدود طرفین بسیار مهنه
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/05/07
خدایا شاهدی که خانواده و فامیل همسرم ،در حق من ظلم کردند،تهمت زدند،بی احترامی کردند،حق من رو ندادند،قلبم شکسته،تو مرهم قلبم باش،داد منو تو بستان ای عدل کل.
Iran, Islamic Republic of
23:28 - 1398/05/07
عروس های امروزی مادر شوهر رو میخورن...
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/05/08
اگر آدم از خدا نترسه از هیچ چیز و هیچ کس و هیچ کاری هم نمی ترسه. اگر به خاطر خدا انسان از خیلی چیزها گذشت کنه، حسود نباشه و بدونه پیش خدا گم نمیشه، زندگیها بهتر می شه. ولی افسوس ...
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1398/05/09
مادر شوهر خوب مادرشوهر مرده است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج