آقایان! از همسر باردارتان حمایت کنید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۹۰۷۳۹
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
۱۰۶۸۹
باردار بودن سخت است و اگر شوهر خوبی برای همسرتان باشید، باید به این فکر کنید که چطور می‌توانید تا جایی که امکان دارد به همسر باردارتان احساس راحتی بدهید و او را شاد کنید. شما «وظیفه» دارید در تمام مراحل بارداری کنار و همراه همسرتان باشید، اما چگونه؟!

برترین‌ها: در دنیای امروز ممکن است به راحتی فراموش کنید چه تفاوت‌هایی میان زن و مرد وجود دارد، تا زمانی که همسرتان باردار شود!

در این زمان، تفاوت‌ها میان شما و همسرتان مانند یک شکاف بزرگ و عمیق بین شما خودنمایی می‌کند. در حالی که همسر شما نُه ماه تمام، تغییرات و تحولات ناشی از بارداری و تبعات جورواجور آن را تحمل و تجربه می‌کند، شما آن بیرون ایستاده‌اید و فقط تماشا می‌کنید، چون به هر حال، نقش خود را در ساختن این بچه ایفا کرده‌اید و ظاهرا کار دیگری ندارید!

واقعیت این است که شاید شراکت بیولوژیکی شما تمام شده باشد، اما هنوز هم می‌توانید در پروسه‌ی بارداری سهیم باشید.

باردار بودن سخت است و اگر شوهر خوبی برای همسرتان باشید، باید به این فکر کنید که چطور می‌توانید تا جایی که امکان دارد به همسر باردارتان احساس راحتی بدهید و او را شاد کنید. شما «وظیفه» دارید در تمام مراحل بارداری کنار و همراه همسرتان باشید، اما چگونه؟!

خیلی از مرد‌ها واقعا نمی‌دانند چه باید بکنند و بارداری همسرشان برای آن‌ها گیج کننده است و آشفته کننده است، بنابراین با نگرانی و اضطراب، به جای اینکه از همسر خود حمایت کنند، درست زمانی که همسرشان بیشترین نیاز را به آن‌ها دارد از او دورتر و دورتر می‌شوند. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه باید مراقب همسر باردارتان باشید.

نسبت به خبر بارداری همسرتان هیجان و احساس نشان دهید

چگونه از همسر باردارتان حمایت کنید

اگر برنامه‌ای برای بچه دار شدن نداشتید، با شنیدن خبر بارداری همسرتان جوری واکنش نشان ندهید که احساس کند هیجان زده و خوشحال نیستید. واکنش نامناسب می‌تواند شامل اخم و تخم، سکوت کردن و ایراد گرفتن از همسرتان باشد که چرا قرص ضد بارداری‌اش را مصرف نکرده است. شما باید به همسرتان این اطمینان را بدهید که در کنارش هستید و از او پشتیبانی می‌کنید و می‌تواند روی کمک و همراهی شما حساب کند. به او قول بدهید که پدر خوبی خواهید بود.

کتاب‌هایی در مورد بارداری بخوانید

هر چه بیشتر در مورد اتفاق‌هایی که قرار است برای همسرتان بیفتد بدانید، بهتر می‌توانید خودتان را آماده کنید و راه کمک کردن را یاد بگیرید. شما باید بدانید همسرتان در هر مرحله از بارداری چه تجربه‌ای خواهد داشت. ضمنا خیلی خوب است که مراحل رشد و تکامل جنین‌تان را نیز بشناسید.

در مراجعه‌های همسرتان به پزشک، همراهی‌اش کنید

همراهی شما با همسرتان در مراجعه‌هایی که به پزشکش خواهد داشت سه هدف دارد: اول و مهم‌تر از همه اینکه به همسرتان نشان می‌دهید همیشه همراهش هستید. دوم اینکه خواهید فهمید در رحم همسرتان چه خبر است و پا به پای او از وضعیت جنین‌تان و سلامتی همسرتان مطلع می‌شوید. سوم هم اینکه تصویر جنین را در رحم مادرش می‌بینید، ضربان قلب او را می‌شنوید و همین به ایجاد حس عمیق پدرانه‌تان کمک می‌کند.

ضمنا همسر شما اضطراب دارد و ممکن است توصیه‌های پزشک را فراموش کند، شما می‌توانید با دقت به آن چه پزشک می‌گوید گوش دهید و بعدا به همسرتان یادآوری کنید. حتی اگر سرتان خیلی شلوغ است، باز هم سعی کنید همراه همسرتان پیش پزشکش بروید.

از استرس‌هایش کم کنید

چگونه از همسر باردارتان حمایت کنید

بارداری اتفاقی فیزیکی و روحی است، پس با فشار‌ها و استرس‌های بیهوده همسرتان را آزار ندهید. تا جایی که می‌توانید انجام کار‌های خانه را به عهده بگیرید تا همسرتان استراحت کند و آرام باشد. محیط خانه را آرام و شاد و به دور از تنش نگه دارید.

کمکش کنید بهتر بخوابد

خوابیدن برای یک زن باردار به مرور، سخت و سخت‌تر می‌شود. وقتی همسر باردار شما به پشت می‌خوابد، وزن جنین به ستون فقرات، عضلات کمر، روده‌ها و عروق اصلی‌اش فشار وارد می‌کند و همه‌ی این‌ها می‌توانند درد و ناراحتی و کاهش جریان خون ایجاد کرده و در نتیجه خوابیدن را دشوار کنند. ضمنا کودک دلبند شما ممکن است درست زمانی که همسرتان قصد خواب دارد، رحم مادرش را کیسه بوکس کند! سعی کنید تصور کنید چطور می‌توانید بخوابید در حالی که یکی داخل شکم‌تان مشت می‌کوبد!

کار‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به خوابیدن همسرتان انجام دهید:

  • مثل یک بالش بزرگ برای تمام بدن همسرتان باشید! خانم‌های باردار معمولا به پهلو می‌خوابند و یک بالش بزرگ که از تمام بدن‌شان حمایت کند، در این وضعیت برای‌شان بسیار خوب است، چون کمک‌شان می‌کند کمرشان را تکیه بدهند و فشار کمتری تحمل کنند.
  • همسرتان را قبل از خواب ماساژ بدهید.
  • برایش دمنوش‌هایی درست کنید که ذهن و بدنش را آرام می‌کند.
  • او را در آغوش بگیرید.
  • نوازشش کنید.

صبور باشید

بارداری به طور کل، تاثیرات عجیب و غریبی بر هورمون‌ها می‌گذارد. بعضی روز‌ها ممکن است همسرتان احساس کند حال بسیار خوبی دارد، روز‌هایی هم هستند که عصبی و حساس می‌شود و شاید بی‌دلیل از شما برنجد یا سرتان داد بزند. بعضی روز‌ها هم ممکن است بی‌دلیل گریه کند. شما صبور باشید و درک کنید که تقصیر از هورمون‌های اوست. ضمنا در مورد زندگی جنسی‌تان هم باید درک و صبر داشته باشید. میل جنسی همسر شما نیز دستخوش تحولات زیادی است: شاید در سه ماهه اول زیاد باشد، در سه ماهه دوم افت کند و در سه ماهه سوم دوباره برگردد. به هر حال باید صبور باشید، صبور!

تکرر ادرار او را درک کنید

چگونه از همسر باردارتان حمایت کنید

زنان باردار مکررا نیاز به دستشویی دارند. شاید هر ۳۰ دقیقه لازم باشد دستشویی بروند و این اصلا خنده دار نیست و باید خودتان را جای همسرتان بگذارید تا شاید کمی متوجه شوید مدام دستشویی رفتن چه حسی دارد. تصور کنید مجبورید سه بار طی تماشای یک فیلم به سمت دستشویی بدوید یا نیمه شب، بار‌ها و بار‌ها از خواب بیدار شوید تا مثانه‌تان را خالی کنید. برای کمک به همسرتان در این زمینه، دو کار می‌توانید انجام دهید:

اول اینکه درک کنید و انعطاف نشان بدهید. وقتی همسرتان از شما می‌خواهد در اولین جای ممکن توقف کنید تا بتواند به دستشویی برود، اخم نکنید و غُر نزنید.

دوم اینکه مسیر رفت و آمد او به دستشویی را خلوت کنید تا هر بار که از خواب بیدار می‌شود، مجبور نباشد از لابه لای وسایل رد شود تا به دستشویی برسد و ضمنا لامپی در مسیر او قرار دهید تا در تاریکی راه نرود.

جوری رفتار کنید انگار شما هم باردارید

منظور ما این نیست که زیر لباس‌تان بالش بگذارید تا شکم‌تان بالا بیاید و ادای عصبانی شدن همسرتان را درآورید یا در یک دست خیار شور و در دست دیگر بستنی، هوس‌های همسرتان را مسخره کنید!

بلکه شما باید هماهنگ با کار‌هایی باشید که همسرتان باید یا نباید انجام دهد. مثلا اگر به توصیه‌ی پزشک باید نمک خیلی کم مصرف کند شما هم همان غذای کم نمکی را بخورید که همسرتان می‌خورد. این کار شما شیوه‌ای است برای نشان دادن درک و حمایت‌تان که همسرتان را تشویق می‌کند طبق توصیه‌ها عمل کند. اگر قرار است همسرتان قهوه ننوشید شما هم ننوشید (یا دست کم در حضور او این کار را نکنید!). با هم به پیاده روی بروید و پا به پای او گام بردارید. هر وقت خسته شد شما هم بنشینید و هر وقت هوس کرد چیزی بخورد برایش فراهم کنید.

به او بگویید زیباست و دوستش دارید

همسر شما هم مانند تمام زن‌های باردار دیگر، تغییرات ظاهری قابل توجهی پیدا می‌کند. شما به عنوان شوهر باید این اطمینان را به او بدهید که در نظر شما هنوز هم زیباست و بی‌قید و شرط دوستش دارید. هر روز، عشق بی‌پایان خود را به همسرتان ابراز کنید.

برای تسکین ناخوشی‌ها و حالت تهوع اش چاره‌ای بیندیشید

بیماری صبحگاهی یا ویار حاملگی بدون تردید، بدترین قسمت یک بارداری است (البته به غیر از وضع حمل!). ۷۵ درصد از زنان باردار ویار دارند و علائم آن شامل سر درد، خواب آلودگی زیاد و حالت تهوع و گاهی استفراغ می‌شود. بیشتر خانم‌ها حدود یک ماه بعد از بسته شدن نطفه، ویارشان شروع می‌شود و معمولا تا پایان هفته‌ی دوازدهم یا چهاردهم بارداری ادامه می‌یابد. البته بعضی از خانم‌ها تا پایان بارداری ممکن است ویار داشته باشند.

ویار یا بیماری صبحگاهی بر خلاف اسمی که دارد، فقط مربوط به صبح‌ها نیست. بیشتر خانم‌ها تمام طول روز، علائم ویار را دارند. کمکی که شما می‌توانید بکنید این است که راهکار‌های گوناگون را پیش پای همسرتان بگذارید. هر روز شیوه‌ای جدید را امتحان کنید تا ببینید کدام‌شان جواب می‌دهد. هر زمان که همسرتان کمکی از شما خواست، از صمیم قلب آماده باشید. چند راهکار که می‌توانید امتحان کنید:

  • مکمل ویتامین B۶: مطالعات نشان داده‌اند مکمل ویتامین B۶ می‌تواند علائم ویار را کاهش بدهد.
  • دستبند ضد تهوع: دستبند‌های ضد تهوع، باند‌های کششی با برآمدگی‌های پلاستیکی هستند که به نقاطی از مچ دست فشار وارد می‌کنند. این فشار می‌تواند از حالت تهوع کم کند.
  • دمنوش زنجبیل: تندی خاص زنجبیل می‌تواند به کاهش حالت تهوع کمک کند. برای همسرتان دمنوش زنجبیل درست کنید و ببیند اثر دارد یا نه.
  • کراکر یا بیسکوئیت: مشکل ویار علاوه بر ایجاد حالت تهوع این است که میل به خوردن را کم می‌کند، اما معده‌ی خالی فقط باعث تشدید حالت تهوع می‌شود. کراکر‌ها برای معده، سبُک هستند و می‌تواند حالت تهوع را کاهش بدهند. پیش از اینکه همسرتان از رختخواب خارج شود، برایش چند کراکر ببرید.
  • چای نعنا فلفلی: نعنا فلفلی هم مانند زنجبیل به کاهش حالت تهوع ناشی از ویار کمک می‌کند. پس با عشق، برای همسرتان چای نعنا فلفلی دم کنید و این راهکار را هم امتحان کنید!

صبور و انعطاف پذیر باشید

چگونه از همسر باردارتان حمایت کنید

ممکن است یک روز همسرتان از غذایی متنفر باشد و روزی دیگر همین غذا تنها چیزی باشد که مایل به خوردنش است. انعطاف داشته باشید و هر چه که میل دارد برایش فراهم کنید. مهربان باشید و هر زمان که لازم شد برای تهیه‌ی هر آنچه همسرتان خواسته از خانه بیرون بزنید!

خودتان را تمیز و مرتب نگه دارید

زنان باردار نسبت به بو‌ها بسیار حساس می‌شوند. حتی ممکن است عطری که زمانی مورد علاقه‌ی همسرتان بوده اکنون حالش را بهم بزند. پس کاملا تمیز و خوشبو باشید: دندان‌های‌تان را مرتب مسواک بزنید، هر روز دوش بگیرید و عطری را که همسرتان می‌پسندد استفاده کنید.

فعالیت‌های شغلی و اجتماعی‌تان را کمتر کنید

این یکی از سخت‌ترین توصیه‌ها برای مردان است! یک زن باردار بیش از هر کسی به همسرش نیاز دارد. زندگی اجتماعی شما باید فقط به ضروریات محدود شود. بیشتر در خانه باشید تا شرایط را برای همسرتان راحت‌تر کنید.

در آماده کردن وسایل و اتاق کودک به همسرتان کمک کنید

وقتی یک زن باردار است، در رویا‌های خود برای بچه‌داری‌اش برنامه ریزی می‌کند. شما هم در این پروسه با او همراه شوید، در دکوراسیون و تهیه‌ی وسایل کودک با همسرتان هم فکری کنید.

نگرانی‌ها و ترس‌های همسرتان را با حوصله رفع کنید

بارداری خصوصا برای کسی که اولین بار است باردار می‌شود، می‌تواند کمی ترسناک هم باشد. خانم‌ها معمولا حساسیت خاصی روی سلامت جنین خود دارند و در مورد زایمان و وضع حمل دچار نگرانی‌هایی می‌شوند و سوال‌های زیادی در ذهن‌شان می‌چرخد. شما باید بتوانید نگرانی‌های همسرتان را آرام کنید و در مورد هر آنچه که نمی‌داند یا سوال دارد، تحقیق و مطالعه کرده و پاسخ مناسب را پیدا کنید و در اختیار همسرتان بگذارید. حتی اگر همسرتان نیمه شب با گریه از خواب بیدارتان کرد، چون نگرانی و ترس خاصی خواب را از چشمان او ربوده است، باید او را تسکین بدهید و با سرچ کردن و پیدا کردن جوابی که می‌خواهد، آرامش را به همسرتان برگردانید. مثلا اگر همسر شما در مورد دردی که دارد نگران است، سرچ کنید و با اطمینان به او بگویید: دردی که تو داری طبیعی است و به این معنی نیست که قرار است یک بچه‌ی دو سر به دنیا بیاوری!

چگونه از همسر باردارتان حمایت کنید

مرد‌های دنیای امروز باید خیلی بهتر از مردان قدیم با همسر باردار خود رفتار کنند، چون همان طور که زندگی مدرن امروز قابل مقایسه با زندگی در گذشته نیست، نقش همسر و پدر امروزی نیز مانند همسران و پدران گذشته نیست. پس بابت محبت‌ها و کمک‌های‌تان هیچ منتی سر همسرتان نگذارید. شیوه‌ی رفتار یک مرد با همسرش می‌تواند نشاندهنده‌ی مردانگی و میزان لیاقت او در پدر بودن باشد.

منبع: artofmanliness

هدی بانکی
انتشار یافته: 35
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1398/05/08
خیلی خوب بود حتما به کارم میاد
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/05/08
واقعا اگر همچین همسری پیدا بشه احسنت بهش درود آفرین فرشته است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
اینجور مردا وجود دارن فقط نمی فهمم چرا خودشونو به نفهمی میزنن
چیرو می خوان ثابت کننو نمی فهمم
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
همسر من حداقل 90 درصد این نکات رعایت میکنه.
این دوران با وجود تمام سختیاش به خاطر حمایت احسان مهربونم به بهترین روزای زندگیم تبدیل شده
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
سحر تو عشق منی تمام این کارها و پشتیبانی ها تماما وظیفه .
هر مردی هست
دوست دارم جوجه
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1398/05/08
مردها موقع بارداری به زنهاشون خیانت میکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
بی خودی دعوا راه ننداز و جمع هم نبند و البته اینم بگم من یه زنم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
چقد وحشتناک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
زیاد دیدم و شنیدم که میگم روی هوا حرف نمیزنم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
ما هم زیاد دیدیم مردایی که خیانت نکردن و اتفاقا این اتفاق به عنوان یه مرحله ی جدید تو زندگیشون باعث عشق بیشترشون به هم شده
پرستار
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
خوب وقتی زنهایی پیدا میشن که الکی به خاطر حرف چندتا پزشک مدرن یا چند تا اساتید طب سنتی بی سواد میگن در طول بارداری با همسرمون رابطه برقرار نمیکنیم خوب مرده حق داره نیازش رو با کس دیگه رفع کنه
در حالی که رابطه در بارداری هیچ آسیبی به جنین نمیزنه و اتفاقا رابطه چند روز قبل زایمان به زایمان راحت هم کمک میکنه
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1398/05/08
بنظر منم مردای الان خیلی درکشون از مردای قدیم بهتره با تعریفای زنای مسن به این نتیجه رسیدم حس بهتری نسبت به پدر شدن دارن .درک کردن یه زن باردار خیلی بلد بودن می خواد
معتقدم زن باید خاطره خوشی از دوران بارداریش داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1398/05/08
خداییش تو بارداری همسرم کم نذاشتم-شبیه فرشته ها شده بود-غذا از بیرون میگرفتیم-پیاده روی میرفتیم هرشب-فیلم میدیدم-خیلی خوش میگذشت :)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
بایدم همینجوری باشه واقعا تبریک بهت
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/05/08
والا همسر میخواد بیاد پیش پزشک همراه خانم باردارش ولی پزشکان عزیز آقایون رو داخل مطب راه نمیدن. من متوجه نمیشم مگه آرایشگاه زنونس که آقا داخل نمی تونه بیاد. کاش به این مسئله رسیدگی بشه واقعا. خانم احتیاج داره که همسرش همراهش باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
بعضی پزشکا و بیمارستان ها راه میدن بعضی هم نه
Netherlands
12:57 - 1398/05/08
نام او را در کمپین مادران شریف رد کنید و او را شگفت زده کنید ، همچنین کارت مترو را به مدت 9 ماه شارژ کنید
شوهر بدین صفات اگر یابی گر نام او فرشته نهی، شاید
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1398/05/08
اگه مردای ایرانی تواین دوران خیانت نکنن هنره...متاسفانه نرها عجول ولذت طلبن !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
الکی حرف مفت نزن، دعوا هم راه ننداز اینو که داری میگی شاید شامل بیست درصد مردها بشه نه همه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
نه این حرفو نزن
این ذهنیتو ایجاد نکنید،انقد بد حرف نزنید درباره هم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
چرا اصرار دارید همچین ذهنیت بدی از تازه پدرا ایجاد کنید و تو دل تازه مادرا ترس بندازید؟اصلا هم اینجوری نیست اکثرشون کلیم ذوق دارن برای بچه ی تو راهی و زن باردارشون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
مردهای هوس باز خارجی اصولا عجول و لذت طلب و تنوع طلب هستن نه مردهای ایرانی
در ضمن خانمها تو بارداری هم تمام شور رابطه زناشویی سابق رو میتونن داشته باشن و منافاتی با بارداری نداره
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/05/08
منم تو دوران بارداری پادشاهی میکردم،خداییش همسرم و خونوادش خیلللی حواسشون به من بود،خیلی دوران خوبی بود البته الانم همسرم و خونوادش خوبن هااا ولی اون موقع خیلی دیگه خوشان خوشانم بود
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
سواستفاده میکردی دیگه
Netherlands
17:12 - 1398/05/08
بازم دعوای جنسیتی؟؟؟
این فقط چندتا توصیه است
دست بردارید از این طرزفکرتون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
متوجه نمیشن که
Iran, Islamic Republic of
17:46 - 1398/05/08
عالی!!لطفادرموردزمان پریودی خانم هاهم مطلب بذارید.
بعضی از اقایان واقعا اطلاع ندارن
Netherlands
00:13 - 1398/05/09
بدون حمایت همسر، بارداری میتونه بدترین تجربه زندگی باشه و برعکس
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/05/09
خدا رو سپاسگذارم من فرزند پسرم رو طوري تربيت كردم كه يه همسر نمونه؛ فداكار و باوفا هست و اينشاالله يه پدر نمونه براي فرزندش ؛ البته صد البته يه فرزند نمونه براي من بوده باور كنيد، من كه مادرش هستم نميگم ؛ همسر و خانواده همسرش هميشه خدارو شكر ميكنن و همسرش بارها اينو به زبون آورده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واااای چه بادی تو غبغبت انداختی
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
خدا مادرایی مثل شما و فرزندانی مثل پسرتونو زیاد و زیاد و زیادتر کنه
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1398/05/09
کاربر ۱۸:۲۴ چته چه خبرته ؟ شاید بعضیا مثل تو تو این دوران بهشون سخت گذشته و مشگل داشتن ! حالا تویه زمانی عشوه اومدی خریدن !! به این بنده خداهاچه ربطی داشت وداره؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
کاربر 18:24 ،اتفاقا حرف خیلی خوبی زدن، چون بعضی ها وقتی از یکی زخم میخورن، به همه ی همجنسانش توهین میکنن حالا چه مرد باشه یا چه زن ،فرقی هم نمیکنه
هیچ کس حق نداره وقتی از یک نفر زخم میخوره الکی جمع ببنده و به تمامی مردها یا به تمامی زنها توهین کنه
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1398/05/11
کتک نزنن باورتون میشه یکی از آشناهامون چون شوهرش کتکش زده بود جنینش سقط شد به همین راحتی ولی چون پدر ولایت داره نه قصاصی نه دیه نه هیچی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
عارفی_1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
ادیب_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
خرید باکس 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر