عربستان اولین ناقضان مقررات حج را مجازات کرد
۸۹۱۳۰۱
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۲
۱۰۷۲۸ 
اداره صدور مجوز حج عربستان طبق مقررات اعلام شده برای دو نفر از شهروندان این کشور که بدون مجوز اقدام به انتقال زائران به اماکن مقدس مکه و مدینه کردند، مجازات زندان و پرداخت غرامت تعیین کرد.

ایرنا: اداره صدور مجوز حج عربستان طبق مقررات اعلام شده برای دو نفر از شهروندان این کشور که بدون مجوز اقدام به انتقال زائران به اماکن مقدس مکه و مدینه کردند، مجازات زندان و پرداخت غرامت تعیین کرد.

به گزارش روزنامه سعودی "عکاظ" ، اداره صدور مجوز حج عربستان این دو شهروند این کشور را به زندان، غرامت مالی و شناساندن مجرم (تشهیر) محکوم کرد.

بر اساس این گزارش ، نفر اول به 15 روز زندان و پرداخت 150 هزار ریال سعودی غرامت مالی و نفر دوم به 15 روز زندان و پرداخت 40 هزار ریال سعودی محکوم شده است.

اداره صدور مجوز عربستان از شهروندان و اتباع ساکن این کشور خواست تا مقررات اعلام شده بخصوص درباره داشتن مجوز حج را رعایت کنند.

سخنگوی امنیت داخلی عربستان از شناسایی 71 دفتر مجازی نامعتبر حج و بازگرداندن هزاران نفر به دلیل نداشتن مجوز توسط نیروهای امنیتی این کشور خبر داد.

"سامی الشویرح" گفت که در روزهای گذشته 71 دفتر مجازی جعلی شناسایی و بیش از 5 هزار و 99 نفر که مجوز حج نداشتند، از مکه و مدینه بازگردانده شده اند.

عربستان به ترتیب برای رانندگانی که بار نخست شهروندان این کشور را بدون مجوز به حج بیاورند، ۱۵ روز زندان و یا 2200 دلار (10 هزار ریال سعودی)، برای دومین بار دو ماه زندان و یا پنج هزار و ۶۰۰ دلار (۲۵ هزار ریال سعودی) و برای کسانی که برای سومین بار مرتکب این خطا شوند، شش ماه زندان و یا ۱۱ هزار و ۳۰۰ دلار (۵۰ هزار ریال سعودی) جریمه در نظر گرفته است.

اداره کل گذرنامه عربستان روز دوشنبه اعلام کرد که تاکنون بیش از یک میلیون و ۸۴ هزار حاجی برای ادای مناسک حج وارد این کشور شده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Singapore
22:48 - 1398/05/09
درود بر مسولینش
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
قانون عربستان وزیر و معاون را نمیشناسد کوچکترین خطا در عرض یک هفته بررسی دادگاه انجام و محاکمه خواهد شد
حال اگر این اتفاق در ایران بود
یک‌تلفن یکی از وزرا یا نمایندگان مشکل را‌حل میکرد و روز بعد آن را تکذیب میکردن
@@ بینام@@
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
درود بر قانون عربستان
درود بر مجریان قانون
عربستان امن ترین کشور دنیا است
اسلام در عربستان پیاده میشود مجرم چه دوره گرد باشد و چه پادشاه عربستان یک هفته پرونده تشکیل دادگاه برگزار و محاکمه انجام میشود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
فقط ارزش پولشون ۲۲۰۰ دلار تو ایران حدود بیست و پنج میلیون تومان پول اونجا ده هزار ریال .حدودا ۲۵۰۰۰برابر پول ایران ارزش داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج