مد این روزها، جراحی چال گونه!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۹۱۹۵
۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۸
۴۷۰۷۴
گویا متخصصین زیبایی که نگران از روی بورس افتادن جراحی بینی و گونه گذاری و پروتز لب هستند، به فکر داغ کردن تب جدیدی در عرصه «بکش وخوشگلم کن» افتاده اند تا مطب دکترهای زیبایی همچنان یکی از پولسازترین محل های ارائه خدمات پزشکی لقب بگیرند.

مجله اینترنتی برترین ها

همشهری جوان:
 «با ما زیباتر بخندید. عملِ چالِ گونه، صددرصد تضمینی». این آگهی نیم صفحه یکی از کاتالوگ های تبلیغاتی است که به صورت رایگان در سطح شهر توزیع می شوند. به احتمال قریب به یقین این آگهی و مشابهاتش تا چند وقت دیگر یکه تاز جدید عرصه عمل های زیبایی خواهند شد، گویا متخصصین زیبایی که نگران از روی بورس افتادن جراحی بینی و گونه گذاری و پروتز لب هستند، به فکر داغ کردن تب جدیدی در عرصه «بکش وخوشگلم کن» افتاده اند تا مطب دکترهای زیبایی همچنان یکی از پولسازترین محل های ارائه خدمات پزشکی لقب بگیرند. ما هم به سراغ یکی از مطب های باکلاس زیبایی رفتیم تا به همراه مهسا که در حسرت!! سوراخی روی گونه اش است و لیلا که چند ماه پیش این آرزو را محقق کرده است، از چندو چون این عمل جدید باخبر شویم.

مهسا روی صندلی چرمی کنار دستی منتظر نوبت ویزیتش نشسته است و با انگشتانش بازی می کند، علائمی از نگرانی در چهره اش پیدا است ولی سعی می کند خودش را «کول» نشان بدهد. لیلا، دوست مسن تر، دستش را می گیرد و شروع می کند حرف های امیدوارانه زدن؛ «بذار با دکتر صحبت کنی خیالت راحت می شه.» هر دو تقریبا یک تیپ لباس پوشیده اند و یک مدل آرایش دارند. مهسا کمی تپل است و قد متوسطی دارد و مثل اکثر دخترهای امروزی لباس های متفاوتی پوشیده. 23 سالش است و دانشگاه را تازه تمام کرده.

دوستش اما بزرگتر است و بینی اش را هم عمل کرده. لیلا مدام سعی می کند لبخند روی صورتش محو نشود تا دو چال عمیق دو طرف صورتش به وضوح دیده شوند. اینجا، توی مطب دکتر، تابلوی وای فای رایگان اولین چیزی است که چشم هر کسی را می گیرد. لیلا از همان بدو ورود دست به گوشی شده و در همین مدت حین چک کردن اینستاگرامش چندتایی هم برنامه و بازی دانلود کرده.مهسا چند ماهی است با یکی از هم دانشگاهی های سابقش نامزد کرده و مهمترین علت عمل کردنش را علاقه همسرش به چال گونه می داند «احسان از اولش می گفت که صورتم تپله، اگه چال داشته باشم، خیلی بانمک می شم. خودمم دوست دارم تو عروسی خنده هام به چشم بیاد.» البته آقای نامزد هم قول داده است برای ایجاد ملاحت در چهره همسر کمی سر کیسه را شل کند.

به این ژستم می یاد!

لیلا ال سی دی گوشی اش را سمت ما می گیرد تا عکسی را که قبل از عمل چال گونه انداخته است ببینیم. برای اثبات تفاوت هم لبخند پهنی در صورتش ایجاد می کند. «می بینی؟ خیلی عوض شدم. یه جورایی صورتم بامزه تر شده.»

انگشتش را فشار می دهد روی صورت دوستش و با امتداد دادن خنده می گوید: «به این ژستم میاد، نیس که تپله، خیلی بامزه می شه» خانم بغل دستی که حدودا 50 سال سن دارد، حرف های دخترها را می شنود، کنجکاو می شود بداند برای چه نوع جراحی آمده اند.

وقتی متوجه می شود که برای عمل چال گونه آمده اند تعجب می کند و کلی نصیحت می کند که بهتر است زیر تیغ جراحی رفتن را نگه داریم برای دوران میانسالی و الان نیازی به این کارها نداریم و ... تیتراژ آوای باران که پخش می شود اما حواسش پرت تلویزیون بزرگی که به دیوار مطب زده اند می شود و صحبتش نیمه تمام می ماند.

بابام پول بالای این چیزا نمی ده

از مهسا می پرسم ترسی برای جراحی ندارد؟ بعد از کمی مکث می گوید تنها مشکلی که دارد عوارض عمل است، چون شنیده ممکن است کسانی که این عمل را انجام می دهند، دیگر نتوانند به صورت طبیعی بخندند.

لیلا مثل ایجنت ها رفتار می کند و پیش از اینکه دلهره درونی دوستش اضافه شود سریع می پرد وسط بحث و شروع می کند درباره محاسن عملی که انجام داده حرف زدن: «من عمل کردم خبر دارم. یکی دوهفته اول یک کم درد داری، ولی مسکن بخوری هیچی نمی فهمی، بعدشم که دیگه تو می مونی و به چال گومبولی!» لیلا می گوید چون از دکتر خودش مطمئن بوده، مهسا را هم برای عمل اینجا آورده است. «این دکتر دستش سبکه و هیچ کدوم از مریضاش بعد از عمل زیاد اذیت نشدن.»

از مهسا می پرسم که آیا پدر و مادرش هم به انجام این عمل راضی هستند یا نه. می گوید مادرش مشکلی با این قضیه ندارد اما پدرش راضی به عمل نیست و از این قضیه مشاوره ودکتر هم خبر ندارد. می گوید اگر قضیه اوکی شد؛ پدرش را یکجور راضی می کند، چون پدرش حاضر است هر کاری را برای رضایت تنها فرزندش انجام بدهد اما لیلا می گوید که برای عمل هایش خیلی با پدر و مادرش بحث کرده و بالاخره توانسته یکجوری رضایتشان را جلب کند اما در نهایت مجبور شده همه پول عملش را خودش جور کند و به قول خودش یک قران از پدر و مادرش کمک نگرفته.

هنوز نیمی از مراجعین داخل اتاق انتظار نشسته اند. مهسا دیگر کلافه شده. از منشی مطب می پرسد چقدر مانده تا نوبت آنها بشود. منشی انگار حال و حوصله درست حسابی ندارد. همانطور که سرش پایین است می گوید دو نفر و باز چیزهایی را در دفترش یادداشت می کند.

بالاخره بعد از سه ساعت و نیم انتظار نوبتشان می شود. میز دکتر با قالب های پروتز تزئین شده است. دکتر برعکس منشی با لبخند از مشتری های جدید استقبال می کند. احوال بینی و چال لیلا را می پرسد و مهسا را به صندلی نزدیک میز خودش راهنمایی می کند، به مهسا می گوید بخندد و عضلاتش را حرکت بدهد. بعد از چند بار تکرار این عمل و بررسی صورت مهسا می گوید که نمی تواند برای او چال گونه بگذارد، چون صورتش عضله های لازم برای ایجاد یک چال گونه خوب را ندارد و اگر بخواهد حتما چال داشته باشد، دکتر مجبور است به جای خالی کردن یک عضله در دهان که حالت طبیعی عمل است، کناره دهان را بخیه بزند که این کار هم باعث به وجود آمدن یک چال دائمی روی گونه خواهد شد.

دکتر توضیح می دهد که عمل مهسا با بی حسی موضعی داخل دهان انجام می شود و دردسرهای بیهوشی را ندارد و دوران نقاهتش هم یک تا سه هفته است اما کسانی که عضله صورتشان برای چال گونه برداشته می شود، تا سه ماه نه می توانند بخندندو نه می توانند ابراز احساسات شدید داشته باشند.

از عوارض عمل که می پرسیم، دکتر می گوید «عوارضش مانند باقی عمل های زیبایی این است که حس طبیعی بودن از آدم گرفته می شود و بعضی وقت ها دیگر مشکل می توان طبیعی خندید.» از دکتر خداحافظی می کنیم و از مطب خارج می شویم. مهسا به وضوح از اینکه نمی تواند چال گونه داشته باشد، ناراحت است و به شانس خودش لعنت می فرستد، اما لیلا او را دلداری می دهد که نگران نباشد وهزارتا دکتر دیگر توی این شهر هست که این عمل را انجام می دهند و فوقش می روند پیش یک دکتر بهتر که بتواند چال دلخواه را روی گونه او ایجاد کند.


ترکاندن لپ به دردسرهایش می ارزد؟ یک پزشک متخصص جواب می دهد

از هر 10 عمل یکی موفقیت آمیز است

از نکات مهم در عمل های زیبایی هزینه گزاف و عوارض ناشی از جراحی هستند. دکتر شهرجردی که خودش پزشک زیبایی است، از چرایی داغ شدن عمل چال گونه و استقبال مراجعان متعدد آن در این مدت کم می گوید.

عمل چال گونه دقیقا چه نوع عملی است؟

- در این عمل ما با بافت نرم کار داریم. یک لایه عضلانی را عمل می کنیم و به صورت مصنوعی یک کشش در آن ایجاد می کنیم. آن چین عضلاتی باعث وجود چال گونه می شود؛ یعنی همان چین پیشانی و صورت که بر اثر مرور زمان و پیری ایجاد می شود را به صورت دستی ایجاد می کنیم به صورت خیلی ساده از مخاط داخل دهان برش داده می شود و یک لایه هایی از مخاط و عضلات کم می کنیم و لایه هایی از داخل دهان به هم می دوزیم تا حالت چال روی صورت ایجاد شود.

به نظر شما تب اینگونه عمل ها دوره ای است و براساس یک موج در جامعه ایجاد می شود؟

- دقیقا اینگونه است، مثلا تات 15-10 سال قبل هیچ کس دلش نمی خواست لبش را با پروتز برجسته کند، اینگونه عمل ها به صورت مد اکثرا از سمت غرب وارد می شود؛ مثلا اولین کسی که در زمینه کاشت لب مطرح شد، آنجلینا جولی بود که در واقع پیشرو مد برجسته کردن لب است، چال گونه هم همینطور است. تقریبا این عمل حدود دو سه سال است که در ایران باب شده تا چند سال قبل کسی که چال گونه داشت، شاید مورد تمسخر دیگران هم قرار می گرفت اما الان باب شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.از نظر زیبایی چال گونه چند درصد می تواند روی صورت تاثیر بگذارد؟

- خود من این عمل را توصیه نمی کنم و از نظر من نه تنها در اکثر موارد کمکی به زیبایی نخواهد کرد بلکه صورت را از حالت طبیعی خارج می کند. البته در مواردی هم هست که این چال به ملاحت صورت اضافه می کند ولی به طور مثال از هر 10 مراجعه برای عمل چال گونه این عمل ممکن است در صورت یک نفر تغییر مثبت و قابل توجهی ایجاد کند.

اکثرا چه تیپ افرادی این عمل را انجام می دهند؟

- معمولا افرادی به سراغ اینگونه عمل ها می روند که در زندگی افراد پراسترسی هستند و اکثرا نیاز به درمان های روانپشکی دارند؛ مثلا کسانی که بینی های شکسته دارند یا بینی آنها واقعا بزرگ استو با مشکلاتی در ناحیه چانه خود دارند، عمل زیبایی به آنها توصیه می شودو اینگونه افراد هم ضریب رضایتمندی بیشتری بعد از عمل دارند اما کسانی که به دنبال اینگونه عمل ها هستند، شاید بعد از عمل هم از صورت خود رضایت کامل نداشته باشند. و دوباره جلوی آینه که خودشان را می بینند بگویند اگر ابراهایم بالاتر باشد بهتر است یا لپ ها و گونه هایم برجسته تر بود بهتر می شد. اینآدم ها اکثرا اختلالات اضطرابی دارند و در بعضی موارد حتی دچار وسواس های شدید فکری در زمینه ظاهرشان هستند و نیاز به دوره های درمانی دارند. در کشورهای جهان اولی مانند کانادا و آمریکا کسی که قصد جراحی پلاستیک دارد، حتما باید یک مشاوره روانپزشکی داشته باشد. اگر روانپزشک او را تایید کرد عمل انجام می شود اما در ایران متاسفانه همچین چیزی نداریم.

هزینه اش چقدر است؟

- بسته به دکترهای مختلف متفاوت است اما در کل برای دو طرف صورت از یک میلیون و نیم تا دو میلیون متغیر است.

اثرات این عمل دائمی است یا امکان بازگشت به حالت اولیه وجود دارد؟

- همیشه امکان بازگشت به حالت اولیه هست. بستگی دارد آن فرد چقدر از نظر عضلاتی کشش داشته باشد. اگر عضلات یک مقدار قوی تر از حد عادی باشد امکان برگشت آن وجود دارد اما در همین حالت هم تا 60-50 درصد قضیه باقی می ماند چون به هر حال بافت صورت در این عمل برداشته می شود.

عوارض خاصی هم دارد؟

- چون در این عمل ما با بافت های درونی دهان و مخالط دهان سر و کار داریم. ممکن است بعد از عمل فرد دچار التهاب منطقه دهانی یا عفونت شود که به صورت افت نمایان شود اما مشکل دیگری که در اینگونه عمل ها مشاهده می شود، این است که گاهی به علت کم دقتی جراح عدم قرینگی در صورت ایجاد می شود و مسلما یکی از زیبایی های صورت ما قرینگی است که اگر از بین برود، مشکل ساز خواهد بود.
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:1
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
20:14 - 1392/11/13
فقط میتونم بگم متاسفم
United States of America
20:43 - 1392/11/13
چشمای این پرسنل اتاق عمل چقدر قشنگه!!
Iran (Islamic Republic of)
00:40 - 1392/11/14
آقاجون ، اینا باید جراحی پر کردن چال مغز رو انجام بدن....
پاسخ ها
الناز
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۴
خیلی خوب بود گل گفتی
Lili
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
هههه خوش بش گفتی!!!!
Iran (Islamic Republic of)
09:35 - 1392/11/14
دکترا اگه وجدان داشته باشن این کارارو نمیکنن
اگه یکی بیاد بگه من میخوام خودمو چاقو چاقو کنم باید انجام بدن چون طرف خودش رضایت داره؟
خوبه خودتونم قبول دارین که مراجعه کننده هاتون مریض روانین
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
23:40 - 1392/11/14
ببینید هر چراحی عوارضی دارد / نمیدانم چرا برخی دختر خانمها به جای برطرف کردن عیوب درونی خود تلاش را رفع عیوب ظاهری خود میکنند . آیا تا به حال یگ ادم فاضل را دیده اید که هی خود را به دست چراجان زیبائی بسپارد منظور این است هر چه درون تهی تر ...عیب یابی خود فراوان تر . نگاه کندی برخی دکترها چه دماغهای بزرگی دارند ولی خودشان اصلا آنرا عیب نمیدانند زیر درونشان از زیبائی درونی تغذیه شده . و جتی شاید خودشان را زیبا نیز بدانند . نکنید این کارها را مگر اینکه واقعا نقصی در صورت وجود داشته باشد که بایستی برطرف شود مثل چانه جلو و دماغ ناهنجار / شما خیال میکنید همین دکترهای زیبائی خودشان نمیدانند چه نقصی در صورتشان دارند ؟؟؟؟ پس چرا فکر عمل آن نیستند ؟؟؟
United States of America
16:57 - 1392/11/18
اصلن چال صورت قشنگ نیس که
Iran (Islamic Republic of)
23:18 - 1392/11/27
من خدا بهم از این چالا داده!
پاسخ ها
سارا
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۷
منم خودم طبیغیشو دارمممم
میم
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
خوشا بحالتون :|
Germany
21:29 - 1393/02/06
کی گفته چند سال قبل کسی که چال گونه داشت، شاید مورد تمسخر دیگران هم قرار می گرفت؟؟؟؟
این دیگه چه حرفیه؟؟
مسلمه که این عمل ها خوب نیست و من خودم اگر روی گونه م چال نداشتم هیچوقت این عملو انجام نمی دادم اما شماهم برای بد نشون دادن این عمل ها لطفا از اونطرف بوم نیفتین
درضمن این عمل های زیبایی نه جرمه نه گناه.هرکسی حق داره برای زندگی خودش تصمیم بگیره و ما حق نداریم اظهارفضل کنیم
Iran (Islamic Republic of)
20:13 - 1393/03/21
من چال گونه دوست دارم ولی خب خدا نداده خودمم دوست ندارم عمل کنم!!!! فکر کنم من تنها دختر ایرانم که دماغم اورجینال خودمه!!!!
پاسخ ها
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶
منم دماغ خودمه !!!!!!!!
خیلیم ازش راضی ام
عاشق چال گونه هم هستم. ولی به جای من شوهرم داره، دیگه برام کافیههههههههههههه
Iran (Islamic Republic of)
18:12 - 1393/04/11
هر كس يه نظري داره من خودم خيلي چال دوست دارم ولي ندارم شايدم عمل كردم چرا تا زنده ايم اون چيزي كه دوسش داريم نداشته باشيم مگه چقدر زندگي ميكنيم اين هيچ ربطي به رواني بودن نداره من خودم دانشجوي پزشكي ام
پاسخ ها
نرگس
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۲
برو بابا تو هم با این طرز فکرت متآسفم برای قشر پزشک که شما یکی از اونایید
United States of America
22:06 - 1393/05/29
من خودم از این چالای صورت دارم ولی اگرم نداشتم اصلا این ریسکو انجام نمیدادم که برای این عمل برم زیر تیغ جراحی
پاسخ ها
مینو
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
اااااااااا خب دوس داره
Iran (Islamic Republic of)
19:56 - 1393/10/29
من اصلا از چال خوشم نمیاد..اصلا تاثیری تو زیبایی نداره ک بخوای واسش خرج کنی
Iran (Islamic Republic of)
10:26 - 1393/11/12
هر چیزی طبیعیش قشنگه،بنظر من آدمایی که دنبال این چیزان به احتمال زیاد یه سری کمبود در وجودشون احساس میکنن که البته بیشترش غیرواقعی و از ضعف اعتماد به نفس هست.بهتره یکم بیشتر خودمونو بشناسیم و با بهبود جنبه های درونمون و رشد دادن زندگییمون اون حس رضایت رو بدست بیاریم نه با این اعمال جراحی.
چون حتی اگه زیباترین آدم روی کره ی زمین هم باشیم یه روز به سن پیری میرسیم و چیز زیادی از اون زیبایی برامون نمی مونه،مطمئننا در اون روز فقط زمانی میتونیم از خودمون راضی باشیم که بیینیم گذشتمون پر از موفقیت و رو به جلو بوده
موفق باشید دوستای گلم
Iran (Islamic Republic of)
07:42 - 1394/04/09
من چااااال میخاممم خداااااااااا ولی از عملم میترسم :(
Germany
14:18 - 1394/04/28
خیلیم چال قشنگ. اگه پزشک خوبی باشه چه اشکالی داره ادم چال گونه بزار. انقدم نظر ندید اونی ک ک میره این عمل ها میکنه روانی. روانی شما هستین ک در مورد دیگران قضاوت میکنید و نظر میدین.
Iran (Islamic Republic of)
04:50 - 1394/04/29
من مخالف عمل نیستم,هرکی نظری داره,محترمه,اما شما آقایونی که مخالفین,حرف حسابم با شماس!
اگه مخالفین چرا چارچشی دختر عمیارو فالو میکنین؟
Germany
15:35 - 1394/05/10
اونایی که میگن قشنگ نیس یا ندارن ناراحتن یا سلیقه ندارن من یه طرف گونم چال داره خیلیا گفتن وقتی میخندم خوششون میاد.لطفا به خاطرجراحی نادرست دیگران به اونا که طبیعی چال گونه دارن با حرفاتون توهین نکنید
Iran (Islamic Republic of)
09:22 - 1394/06/04
وایییییی خدایا من خیلی غصه دارم اول منم چاله گونه داشتم بعدا چاق شدم و چال هام رفت
Iran (Islamic Republic of)
15:11 - 1394/07/03
من خودم مادرزادی چال دارم هم روی لپم هم روی فک سمت راستو چپ.خنده ام بسیار شیرین و تودل برواست.اگر د وست دارید عمل کنید چون به حدی روی لبخندتان تاثیردارد ک نگوییدونپرسید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
باتشکروسپاس فراوان از راهنماییتون/
حالا میشه یکم بخندین....خخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
20:09 - 1394/07/15
چال فقط چال لپ حمید عسگری
خودمم یه طرف صورتم چال دارم اما کم معلومه دوست داشتم بیشتر نمایان بود.
Iran (Islamic Republic of)
13:57 - 1394/08/04
من خودم دوتا چال گونه دارم که وقتی حتی ادامسم می جوم مشخص میشن همه ازشون خششون میاد ولی دختر عموم میگه یک نو عقب افتادگی هست که البته زیبا ترین عقب افتادگی دنیاست ولی من باهاش موافق نیستم
Iran (Islamic Republic of)
00:19 - 1394/11/16
من خیلی به چال گونه یه طرفه علاقه دارم!ولی کمی میترسم!!!
Iran (Islamic Republic of)
20:50 - 1395/02/15
من یک جفت از اون قشنگا شو رو گونم دارم
Iran (Islamic Republic of)
10:49 - 1395/03/22
چال فقط چال میراندا کر ،خیلی ام با نمکن اونایی که دارن
Azerbaijan
11:44 - 1395/05/17
مسخره اس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
01:50 - 1395/08/07
خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
منم چال گونه می خووووووووم خوب چرابه همه میدی به من نمیدی احساس می کنم وقتی می خندم زشت میشم اییییییییییییییی خدااااا
Iran (Islamic Republic of)
09:55 - 1395/09/13
سلام،منم چال گونه ندارم.ولی اصلا برام مهم نیست،اطرافیانمم واسشون عادی شده.زیاد براتون این چیزا ارزش نداشته باشه به نظر من
Iran (Islamic Republic of)
13:56 - 1395/09/25
منم دارم.خیلیم قشنگههههههههههههههههههه
Iran (Islamic Republic of)
00:55 - 1397/09/05
به نظر من باید حالت کلی صورت زیبایی داشته باشه و همه بگن که فلانی مثلاً خوشگله ،،،،ومهم اینه که خودت و اطرافیان از چهره ات خوششون بیاد،،
Iran (Islamic Republic of)
11:34 - 1398/04/27
من ندارم ۲۲ سالمه جدیدا اونقدر وسواس شدم ک هر دفعه ی ایراد از خودم میگرم و ارزو میکنم ک عمل میکنم همیشه بهم گفتن خوبی در کل میشه گفت خوشگل ولی الان دارم رنج میبرم نمیدونم چرا اینجوری شدم
Iran (Islamic Republic of)
01:11 - 1398/10/27
من خودم تاالان 200تایی چال لپ زدم، همشون هم راضی وعالی بودن باکمترین قیمت جفت 150
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر