خروج ۲۵۰ نفر از کارکنان کمپانی دیزنی
۸۹۲۰۹۹
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
۶۷۳۷
کمپانی دیزنی در ادامه تعدیل نیروهای انسانی تعدادی دیگر از از کارکنانش را در کمپانی خریداری شده فاکس قرن بیستم از کار بیکار کرد.

خبرگزاری ایسنا: کمپانی دیزنی در ادامه تعدیل نیروهای انسانی تعدادی دیگر از از کارکنانش را در کمپانی خریداری شده فاکس قرن بیستم از کار بیکار کرد.

از زمانی که دیزنی در نهایت توانست در ماه مارس فرآیند خرید کمپانی فاکس قرن بیستم را به مبلغ ۷۱.۳ میلیارد دلار تکمیل کند، تاکنون ۲۵۰ نفر از کارکنان خود را تعدیل کرده است.

پیش از این بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند شمار نیروهای تعدیل شده پس از خرید کمپانی فاکس به هزاران نفر برسد اما تاکنون ۲۵۰ نفر شغل خود را از دست داده‌اند.

بسیاری از کارکنانی که دیگر با دیزنی همکاری نخواهد داشت در بخش‌های تولید و جلوه‌های بصری مشغول به کار بودند که از آن جمله می‌توان به «جان کلیکنی» رئیس دپارتمان جلوه‌های بصری، «فرد بارون» نایب رئیس دپارتمان تولید فیلم‌های سینمایی، «فرد چندلر» نایب رئیس دپارتمان پساتولید و «دانا بالکاسترو» نایب رئیس دپارتمان تولید فیریکی اشاره کرد که همگی از کارکنان فاکس قرن بیستم بودند.

دیزنی همچنین اعلام کرده تا ژانویه ۲۰۲۰ کتابخانه تحقیقاتی کمپانی فاکس را نیز تعطیل خواهد کرد و منابع موجود در کتابخانه را به آرشیوهای خود انتقال خواهد داد.

کتابخانه کمپانی فاکس دارای منابع ارزشمندی شامل کتاب‌های قرن نوزدهم، روزنامه‌های بریتانیایی، روزنامه‌های مُد و فشن متعلق به دهه ۱۹۲۰ میلادی و مجموعه‌ای عظیم از اسناد و اطلاعات مربوط به جنگ جهانی دوم است. این منابع در ساخت فیلم‌هایی چون «پادشاه و من»، «خوشه‌های خشم» و تایتانیک» به کار رفته است.

دیزنی پیش از این سه مرحله دیگر از تعدیل نیروهای کمپانی فاکس را انجام داده است و البته مزایای پایان خدمت سخاوتمندانه‌ای نیز برای آنها در نظر گرفته است. برخی از کارکنان تعدیل شده بین یک تا دو سال از حقوق خود را به عنوان مزایای پایان همکاری دریافت کرده‌اند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج