راهکار کمیسیون اروپا برای حل بحران پناهندگی
۸۹۲۲۱۴
۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
۶۱۹۸
رئیس آینده کمیسیون اروپایی در دیدار با نخست وزیر ایتالیا در رم اعلام کرد قصد دارد بسته پناهندگی جدید را به منظور حل بحران پناهندگی در این اتحادیه ارائه دهد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، "اورزولا فون در لاین"، رئیس کمیسیون آینده اتحادیه اروپا که روز جمعه به رم پایتخت ایتالیا سفر کرده بود با "جوزپه کونته"، نخست وزیر این کشور دیدار کرده و تاکید کرد که می خواهد یک بسته پناهندگی و مهاجرتی جدید برای اتحادیه اروپا ارائه دهد.

"فون در لاین"، تاکید کرد: ما به یک راه حل جدید برای مسئله مهاجرت در این اتحادیه نیاز داریم. می‌خواهیم مراحل پذیرش پناهندگان کارآمد و همچنین انسانی باشد. می دانیم که کشورهای ایتالیا، اسپانیا و یونان به دلایل جغرافیایی خیلی شدیدتر با مسئله مهاجران و پناهندگان روبرو هستند. ما باید با آن ها اعلام همبستگی کنیم اما نباید این به صورت یک طرفه باشد.

راهکار جدید کمیسیون اروپا برای حل بحران پناهندگی

نخست وزیر ایتالیا هم بر لزوم تغییر قاعده دوبلین پناهندگی اروپا تاکید کرده و اعلام کرد که این غیرمنطقی است که مشکل مهاجرت روی شانه های کشورهایی که مهاجران به آن وارد می شوند سنگینی کند ، همانگونه که امروز وجود دارد.

"جوزپه کونته" و اورزولا فون در لاین همچنین در این دیدار به مسئله اتحادیه اروپا هم پرداختند و رئیس کمیسیون آینده اروپایی اعلام کرد که هدف سیاسی اصلی من این است که بر جدایی بین شمال و جنوب ، غرب و شرق و کشورهای بزرگ و کوچک اروپایی غلبه کنم.

بر اساس قواعد دوبلین، مهاجران برای اولین بار به هر کشوری وارد شوند آن کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی آن ها را بر عهده دارد. بر اساس شرایط جغرافیایی اکثر کشورهای حاشیه دریای مدیترانه مانند ایتالیا، یونان و مالت تحت این قانون پناهندگی تحت فشار بالای هجوم پناهندگان قرار گرفته اند.

سال هاست که کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره مکانیسم تقسیم عادلانه پناهندگان با هم اختلاف نظر دارند. وزیر کشور ایتالیا اخیرا خواستار تضمین های مشخص از طرف کشورهای آماده پذیرش برای پناهندگان قبل از اینکه کشتی های نجات در بنادر این کشور لنگر بیندازند شده است. در جریان این مناقشات، ایتالیا قوانین خود علیه مهاجران را به شدت تشدید کرده و آن را اجرایی می کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Germany
01:22 - 1398/05/12
ولي من قصد دارم يك مركز پژوهش و تحقيق در برلين راه اندازي كنم تا ديگه مفت طرح برنامه و ايده واگذار نكنم،،،و همچنان كه در گذشته در راستاي شكوفايي عقل خرد و انديشه گامهاي موثري برداشتم برنامه ها و ايده هاي بزرگتري را در اين انديشكده بهره برداري و از محققين و انديشمندان مؤثر براي خدمت به ديكران و اموزش و پرورش استفاده و استعداديابي و نخبه هاي واقعي را با سنجشها و معيارهاي خودم انتخاب و راهنمايي نمايم،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج