رشد هفت درصدی بدافزار‌های مالی در ۲۰۱۹
۸۹۲۷۸۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
۲۸۶۰
بررسی‌های موسسه امنیتی کاسپراسکای از قربانی شدن بیش از ۴۳۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۹ به علت عرضه بدافزار‌های مالی خبر می‌دهد.

خبرگزاری فارس: بررسی‌های موسسه امنیتی کاسپراسکای از قربانی شدن بیش از 430 هزار نفر در سال 2019 به علت عرضه بدافزارهای مالی خبر می‌دهد.

این آمار که مربوط به نیمه اول سال 2019 است، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته میلادی 7 درصد رشد نشان می‌دهد.

بیش از نیمی از کاربرانی که به علت عرضه بدافزارهای مالی قربانی شده اند یا در حدود 30.9 درصد افرادی هستند که در شرکت های مختلف تجاری مشغول فعالیت هستند. این رقم نسبت به رقم 15.3 درصدی در نیمه اول سال 2018 دوبرابر رشد داشته و نگران کننده محسوب می شود.

رشد هفت درصدی بدافزار‌های مالی در ۲۰۱۹

بدافزارهای مالی که بیشتر به تروجان های بانکی شهرت دارند، اطلاعات مالی و بانکی افراد را سرقت می کنند و لذا تهدیدهایی بسیار جدی و خطرناک محسوب می شوند. این تهدیدها برای بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری نیز بسیار نگران کننده بوده و یافته های کاسپراسکای از افزایش تلاش هکرها و کلاهبرداران اینترنتی برای طراحی بدافزارهای مالی و بانکی خبر می‌دهد.

بخش زیادی از این بدافزارها از طریق ایمیل ها و صفحات جعلی فیشینگ ارسال می‌شوند و تعداد صفحات فیشینگ طراحی شده بدین منظور در نیمه اول سال 2019 از مرز 339 هزار صفحه گذشته است.

40 درصد از تروجان‌های بانکی سال 2019 از خانواده آر تی ام و 15 درصد از خانواده اموتت بوده‌اند، هر دو خانواده از جمله خطرناک ترین تروجان‌های بانکی محسوب می‌شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج