ناگفته‌هایی از دزدیدن یک نوزاد از بیمارستان شهریار
۸۹۲۹۳۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱
۱۹۶۲۱
مردی که حدود دو ماه پیش نوزاد یک‌روزه‌اش به راحتی در بیمارستان شهریار دزدیده شد، درباره این حادثه تلخ صحبت کرد.

روزنامه شهروند: مردی که حدود دو ماه پیش نوزاد یک‌روزه‌اش به راحتی در بیمارستان شهریار دزدیده شد، درباره این حادثه تلخ صحبت کرد.

این حادثه عجیب نه در شهر‌های دورافتاده و محروم بلکه زیر گوش پایتخت رخ داد. بیمارستان تأمین اجتماعی شهریار جایی است که حدود دو ماه پیش نوزادی یک‌روزه به راحتی دزدیده شد. باورکردنی نیست، اما واقعیت دارد؛ واقعیتی که بی‌مسئولیتی و البته پاسخگو نبودن مسئولان بیمارستان تلخی آن را دو چندان می‌کند.

این‌که چطور زنی ناشناس بدون کوچکترین مزاحمتی وارد بیمارستان می‌شود و با لباس پرستاری به بخش زنان می‌رود و پس از چند دقیقه ویزیت زنان فارغ‌شده و نوزادانشان و حتی تجویز دارو یکی از آن‌ها را به دلخواه انتخاب می‌کند و درنهایت با تغییر پوشش از این مرکز درمانی خارج می‌شود، پرسشی است که هنوز هیچ جواب روشنی برای آن وجود ندارد. حالا بماند سوال‌های پدر جوانی که در این مدت با خشم فروخورده به‌دنبال فرزندش از نگهبان تا رئیس بیمارستان را مخاطب قرار داده و در ازای این همه بلاتکلیفی و مصیبت فقط این چند کلمه را به عنوان پاسخ شنیده: «شرمنده، ببخشید، ان‌شاءالله پیدا می‌شود.»

ناگفته‌های پدری که نوزادش در بیمارستان ناپدید شد

حسینی، پدر نوزاد ربوده‌شده می‌گوید: «شرمندگی آن‌ها به چه درد من می‌خورد. من باید چه چیزی را ببخشم؟ پسرم را، نخستین فرزندم را؟» این همه بی‌مبالاتی باورکردنی نیست، اما افسوس که باید باور کرد. حالا جواد پدر کارگری که در همین حاشیه تهران آن‌قدر او را ترسانده بودند که حتی جرأت رسانه‌ای کردن این حادثه عجیب و البته آبروریزی بزرگ را نداشت، دل را به دریا زده و از همه کمک می‌خواهد. کمک برای پیدا کردن «آراد» نوزادی که حالا دو ماه از به دنیا آمدنش گذشته، اما هیچ‌کس از او خبری ندارد.

چطور این اتفاق افتاد؟

راستش خودمان هم مانده‌ایم. برای من و همسرم سوال است. در بیمارستانی با این همه نگهبان و دوربین چطور ممکن است بچه‌ای به این راحتی دزدیده شود. همسر من ١٤ خردادماه فارغ شد. ساعت ٩:٣٠ شب همان روز خانمی با لباس پرستاری وارد اتاق او شده و بعد از معاینه همسرم و بچه به او می‌گوید که ناف پسرم خونریزی کرده و دکتر باید او را ویزیت کند. بعد از چند دقیقه دوباره به اتاق برمی‌گردد و بچه را به بهانه ویزیت با خودش می‌برد.

همسرتان چه زمانی متوجه ماجرا شد؟

بعد از چند دقیقه تاخیر، همسرم به زحمت از تخت پایین آمده و به بخش پرستاری مراجعه کرده بود. سراغ بچه را گرفته بود و بعد هم معلوم شد آن خانم پرستار نبوده است.

آن خانم لباس پرستاری به تن داشت؟

بله، اصلا به همین دلیل کسی به او شک نکرده بود. همسرم هم بنده‌خدا از همه‌جا بی‌خبر بود. هر کس دیگری هم جای او بود همین کار را می‌کرد.

همسرتان در بیمارستان همراه نداشت؟

نه، به ما گفتند، چون زایمان طبیعی است همراه نیاز ندارد. فقط آن‌هایی که سزارین می‌شدند، اجازه داشتند همراه داشته باشند. اتفاقا همان شب مادر همسرم از شهرستان آمده بود تا پیش همسرم باشد، اما نگهبانی اجازه ورود به او نداد. گفتند که وقت ملاقات تمام شده است.

پس آن خانم که پسر شما را ربود، چطور وارد بیمارستان شد؟

برای ما هم جای تعجب دارد. آن خانم نه‌تن‌ها وارد بیمارستان شد، بلکه به راحتی به بخش زنان رفت. در صورتی که درِ ورودی آن قسمت بسته است و آیفون دارد. یعنی درِ ورودی فقط برای افراد شناخته‌شده باز می‌شود.

این موضوع را به پلیس هم گفتید؟

بله، به پلیس، قوه قضائیه، رئیس بیمارستان و به هر کسی که فکرش را بکنید، حتی نگهبان و پرستار‌ها با من درگیر هم شدند. هم بچه‌ام را از دست داده‌ام هم بد و بیراه شنیده‌ام و هم کتک خورده‌ام؛ آن هم از کسانی که روز قبلش به بهانه به دنیا آمدن پسرم از من شیرینی گرفتند، اما حالا جرأت نمی‌کنم پایم را داخل بیمارستان بگذارم.

با رئیس بیمارستان هم صحبت کردید؟

بله، تنها کسی که در این بیمارستان حرف‌های ما را شنید و به ما بی‌احترامی نکرد، همین آقا بود، اما جواب او هم دردی از ما دوا نمی‌کند. رئیس بیمارستان به من گفت: «شرمنده، ببخشید که این‌طور شد، ان‌شاءالله پیدا می‌شود.» شرمندگی به چه دردی می‌خورد.

شکایت هم کردید؟

بله، از بیمارستان و پرستارهایش و نگهبانی. من به آن‌ها شک دارم، چون آن شب آن‌ها آن زن را دیده‌اند.

الان پرونده در چه مرحله‌ای است؟

دادستان شهریار خیلی کمک کرده و با جدیت پیگیر ماجراست. اما خب، سرنخ درستی وجود ندارد و الان بعد از دو ماه معلوم نیست چه اتفاقی افتاده است.

آخرین‌بار چه زمانی به پلیس مراجعه کردی؟

بیست و نهم تیرماه بود. پرونده با کمک دادستان به گروه عملیات ویژه سپرده شده است، اما هنوز هیچ خبری نیست.

دوربین‌های مداربسته بیمارستان تصویری را ثبت نکرد؟

یک فیلم کوتاه چند ثانیه‌ای که کیفیت خوبی هم ندارد. همه دوربین‌های بیمارستان خراب است. رئیس بیمارستان به من می‌گوید چند‌میلیارد هزینه تعمیر و راه‌اندازی آن بوده و پول نداشتند تا آن را درست کنند.

حال همسرتان چطور است؟

اصلا خوب نیست؛ یک زن جوان، بچه اول، این همه بدبختی و آخرش هم این‌طوری. خب، معلوم است که بی‌تابی می‌کند. من خودم هنوز باورم نمی‌شود. ما اسمش را هم انتخاب کردیم، «آراد». حتی برای او شناسنامه هم گرفتیم. همسرم شناسنامه‌اش را نگاه می‌کند و اشک می‌ریزد. من خودم یاد آن چند ساعتی هستم که آراد را در بیمارستان بغل کردم.

همسرتان چند‌سال دارد؟

من ٢٧ سال دارم و همسرم ٢٤ ساله است. حدود یک‌سال است که ازدواج کرده‌ایم.

شغل شما چیست؟

کارگرم. بی‌وجدان‌ها از همین سادگی ما هم سوءاستفاده کردند. به ما گفتند که اگر موضوع را به خبرنگار‌ها و روزنامه‌ها بگوییم، بچه‌ام پیدا نمی‌شود. به همین دلیل هم این مدت موضوع را پنهان کردم.

بازداشت ٤ نفر از پرسنل بیمارستان

عصر دیروز بود که دادستان شهریار خبر از بازداشت سه پرستار و یک نگهبان بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان شهریار در خصوص ربودن این نوزاد داد. حمید عسگری پور دادستان عمومی و انقلاب شهریار با اعلام این خبر گفت: «در این ماجرا خانمی با پوشش پرستار وارد بیمارستان تامین اجتماعی شهریار شد و اقدام به ربودن یک نوزاد کرد. با توجه به حساسیت موضوع در همان بدو امر شخصا در بیمارستان حضور پیدا کرده و موضوع را مورد بررسی قرار دادم و در حال حاضر پرونده در عملیات ویژه اداره آگاهی پلیس غرب استان تهران در دست بررسی است.

همه مسئولان شهرستان از جمله فرماندار و فرمانده نیروی انتظامی پیگیری این موضوع را بطور جد در دستور کار قرار داده و امیدواریم تا در آینده نزدیک بتوانیم خبر‌های خوبی را به خانواده این نوزاد و مردم اطلاع رسانی کنیم. یکی از دلایل اصلی این اتفاق اهمال و سهل انگاری مسئولان بیمارستان و کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان بوده که اجازه دادند این شخص که هیچگونه رابطه خویشاوندی با بیمار و یا حتی رابطه استخدامی با بیمارستان نداشته به راحتی به اتاق‌های استراحت خانم‌هایی که پس از زایمان در آن‌ها بستری بودند، مراجعه کند.»

وی با بیان اینکه تاکنون چهار نفر از پرسنل بیمارستان در پی سهل انگاری بازداشت شده‌اند، ادامه داد: «در حال حاضر سه تن از پرستاران شیفت شب و یکی از نگهبانان بیمارستان در این خصوص بازداشت شدند. بر حسب تحقیقات صورت گرفته دوربین‌های بیمارستان در پی صاعقه‌ای که ایجاد شده بود سوخته بودند و تنها دوربین و فیلمی که اکنون در فضای مجازی منتشر شده مربوط به سالنی است که شخص رباینده در آنجا تردد داشته است.»

وی در پایان با بیان اینکه این پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد گفت: به لحاظ محرمانه بودن تحقیقات نمی‌توانیم جزئیات آن را بیان کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1398/05/13
فیلمشو پخش کنید شاید یکی بشناسه
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1398/05/13
چرا تا رسانه ای نشه هیچ کس کاری نمیکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
شاید روی این اصل مهم است که هر هفته چهارده نفر خواستار عوض شدن سیستم میشن یکی از اصل های مهم شاه عدم پاسخ گویی است،
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/05/13
صدبار گفتیدونوشتیدبس نیست.
پاسخ ها
ali
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
فکرشو بکن بچه خودت بود هم همین حرفو میزدی؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/05/13
بعد از دو ماه تازه دستگیر کردن که رسانه ای شده که اگر نمی شد همین کار هم نمیدن
پس جرم رئیس بیمارستان و مالک بیمارستان (سازمان تامین اجتماعی ) چه میشود
United Kingdom
19:09 - 1398/05/13
خیلی سخته برای این خانواده،خیلی ناراحت شدیم براشونودعا میکنیم ک زودترپسرشونو پیدا کنن
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1398/05/13
قطعا خدای مهربان .به زودی زود .انشالله این فرزند سرقت رفته را به این پدر و مادر چشم بر اه برمیگرداند...قطعا ..و بقینا ...
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/05/13
خدا پدر و مادر دادستان رو بیامرزه که موضوع رو درک کرده داره همدردی و کمک میکنه و خدا لعنت کنه به هرچی پرسنل بد توی بیمارستانها هستش.به خدا من امسال خیلی توی بیمارستان رفت و امد داشتم مگه میشه یه نگهبان اینقدر بی تربیت باشه و فکر کنه ک با قدرتش هر کاری میتونه بکنه و هر توهینی به بیمار و همراهش حقش هست.ب یکیشون هم گفتم ک اگه وقت کردی توی ستادهای مقر فرماندهی ارتش یا سپاه یا نیروی انتظامی برو ببین مرده سرهنگ تمامه چطور با تربیت با ادم صحبت میکنه ببین با اینکه قدرت و اسلحه دستشون هست اما واقعا سعی میکنن همه رو درک کنن و وقت بزارن احترام حالیشونه اونوقت نیروی حراست یه بیمارستان واقعا فکر میکنه که چه نیرویی پشتش هست ک اینقدر بیتربیتی میکنه و ب همه توهین میکنه.چقدر خوب میشد که نیروهای نگهبانی و حراست تمام ارگانا رو یه تجدید نظر بدن یا به همین نیروی انتظامی بسپارن ببینن که نظم و ترتیب یعنی چی
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1398/05/13
پنج هزار تومان به نگهبان درب ورودی خروجی بدهید تا جلوی تاکسی شما را بدرقه میکنند...وقتی نظارت ها ضعیف..و حقوق کارگر ها. کفاف زندگی را نمی‌دهد... همین است که شده....
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1398/05/13
شرط میبندم سر دستم که پرستارا و نگهبانی باهم هماهنگ بودن.سازمان تامین اجتماعی درامد ۵۶ درصدی برابر نفت از محل بیمه ها درامد دارد.حااا بانک داری و حمل نقل دریایی و تجارت بموند .بعد این وضع اش راستی دریافتی ماهانه هر مدیر سازمان چقده پاداش که انوقت ها میلیارد پول بود .میلیارد تومانی .تف تف
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1398/05/13
معلوم نیست مسئولان چرا از اختلاس و دزدی پول مردم به دزدیدن نوزادان روی آورده اند
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
من خودم تازه صاحب فرزند شدم حال مادر این بچه رو فقط ی مادر میفهمه ،نه ماه زحمت کشیده درد کشیده واسه روزی که فرزندش رو ببینه ،بو کنه ،حسش کنه ،واقعااا خدا لعنت کنه کسی که این بلا رو سر این خانواده اورده منکه هر موقع به پسرم شیر میدم یاد اراد میافتم و واسه پیدا شدنش خیلی دعا میکنم ....
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/05/13
وای به حال دل ان مادر و پدر ...ادم پول گم می کنه چی میکشه بچه که واویلا
United Arab Emirates
22:32 - 1398/05/13
تو ایران تجربه شده هر بلایی سرت اومد گردن خودته. مخصوصا که هیچ یک از عوامل بعدا هیچکس پاسخگو نیست
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/05/14
اون زن بیصفت بچه دزد حتما در بیمارستان دراون شیفت کسیو داشته هماهنگ کرده و کارشو انجام داده ،درود ب دادستان که پیگیری میکنن و انشاالله دزد و بچه پیدا میشه
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/05/14
چرا چهره نگاری نمیکنن مادر بچه که پرستار قلابی رو دیده
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1398/05/14
رئیس بیمارستان راست گفته پول ندارن واسه دوربین اخه ما کشور فقیری هستیم و رو نفتم نخوابیدیم ما یک کشور آفریقایی بدون منابع هستیم همه کارهامونم با ماشالا ایشالا درست میکنیم
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/05/14
انشاالله اون خانمی که بچه رو برده ..حال این مادر رو درک کنه.وبچه رو برگردونه.
Iran, Islamic Republic of
06:46 - 1398/05/27
به احتمال قوی دزد نوزاد بیمارستان شهریار با هماهنگی پرسنل بیمارستان دست به اینجور حادثه وحشتناکی زده ، و از یه جایی اطلاع داشته و خیالش راحت بوده که دوربینهای بیمارستان خرابه ، خدا لعنت کنه همه مسببان و واسطه های این جنایت شوم را که واقعا ترس و وحشت بین مردم ایجاد کردن ، امیدوارم خداوند همشونو رسوا کنه
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1398/05/27
لطفا عکس وفیلمهای دزد نوزاد بیمارستان شهریار را پخش کنید چرا برای چنین گرگ صفتهایی حفظ آبرو میکنید؟ تو رو قرآن این دزد کثیف و چنان چه همدستایی که توی بیمارستان داشته رو به نهایت واشد مجازات برسونید وخواهشی که از مجریان قانون کشورم دارم اینه که مجازاتهایی که برای این سنگدلان صادر میشه رو به اطلاع مردم برسونن تا هم درس عبرتی بشه برای بقیه وهم اینکه مردم فکر نکنن این ها بدون مجازات رها شدن .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج